Skoči na vsebino

PCI TV Tuner DV v MPEG4


Priporočene objave

Takole...

Kdo ve kje lahko dobim software, ki bi mi sliko dobljeno preko PCI TV Tunerja direktno pretvarjal v MPEG4 ?

Hvala :)

Flayo

P.S.: Hotschko, evo me nazaj iz bolniske...se lahko zmeniva ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nisi nobenega SW dobil zraven kartice :unsure:

Jaz sem poleg svoje dobil nek SW s katerim se baje da snemat mpeg (še nisem sprobal)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zraven sem res dobil SW ampak mi konvertira samo v MPEG1 ali 2.

Problem je v tem da velik placa na Disku jemljejo posnetki, pol jih moram pa s kakim drugim SW stiskat na MPEG4.

Rad bi dobil kaj takega, ki direktno v MPEG4 formatira.

Saj pri drazjih karticah je ze zraven SW, ki ti v formatira tudi v DIVX.

Ampak so se enkrat drazje :)

Ce ne drugega mi povejte vsaj za kak program, ki najbolje in najhitreje konvertira iz MPEG 2 v MPEG 4.

Hvala :)

flayo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko, da boš moral še nekaj cekinov prodajalcu na pult stresti, če ti niso ravno vse zvezde pri konfiguraciji računala pravilno srečno svetile. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TNT in Brrm...

Graficno kartico mam jaz kar v redu....ati radeon 9100 128mb itd...

Ne vem kaj sta hotla povedat

Se najblizje tistemu kar sem zele izevedet je bil Treker vendar pa mislim, da pride tisto v postev samo MAC-ih

flayo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TNT in Brrm...

Graficno kartico mam jaz kar v redu....ati radeon 9100 128mb itd...

Ne vem kaj sta hotla povedat

Se najblizje tistemu kar sem zele izevedet je bil Treker vendar pa mislim, da pride tisto v postev samo MAC-ih

flayo

Tvoja graficna kartica ni ravno biser ... (mislim, da spada v (naj)-nizji rang kartic). Ce me spomin in se kaj drugega ne vara tvoja graficna kartica podpira max. mpeg2 pri ne vem tocno kaksni resoluciji. Mpeg4 1000% ne zmore, npr. tudi 9600 tega ne zmore, verjetno samo kaksne high-end. Seveda pa lahko ti mpeg2 pretvoris v mpeg4 kasneje s pomocjo kaksnih programov. Samo ta pretvroba ne gre preko graficne kartice, ampak procesorja. S tem ko bos moral iz mpeg2 v mpeg4 konvertirat bos pa "verjetno" se mal na kvaliteti slike zgubil. Ce sem se kje zmotil me z veseljem popravite.

To je vse kar sem ti zelel povedati. Rezultat tega je da bos moral kje dobiti kaksen programcek npr. kot ti ga je Treker predlagal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za spreminjanje iz mpeg1 v mpeg2 ali mpeg4 ne potrebuješ nobene dobre grafične kartice...tukaj je glavni procesor pa še to ne veliko(slabši je dalj bo konvertiral)vse je pa odvisno od programa in originalne kvalitete ki jo konvertiraš....kvaliteta se pa tukaj tudi ne bo tkoooo poslabšala kajti vse se dogaja v digitalni obliki...seveda če ti zajameš video analogno in potem hočeš konvertirat v digitalno se pozna na kvaliteti...grafična je samo hardver ki zna predvajati razne formate...tolk ,če se pa kej motim,naj me pa kdo z veseljem popravi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nujno rabim pomoč !!!

Pred dnevi sem kupil digitalno kamero PANASONIC ... Za prenos podatkov iz DV v PC imam PCI kartico v PC-ju in kabel, ki poveže obe napravi. Trgovec mi je dejal, da je poleg PCI karetice v kompletu tudi SW VIDEO STUDIO 7, ki pa nima serijske številke !!! in ga ne morem inštalirati. Tako je sedaj prvo vprašanje:

Ali ima kdo to serijsko številko, bom pa popvprašal tudi pri trgovcu.

Drugo vprašankje pa je sledeče:

Ko priključim kamero z kablom na PC, se mi naredi na računalniku virtualni direktorij "Panasonic DV", ko ga kliknem, ni v njem NIČ !!!

Če pa z Pinacle Studio programom pogledam kaj je na kameri, pa vidim film. Problem je v tem , ker moram v Pinacle Studiu sekvenčno cel film pregledati, da mi ga naloži na disk, v Pinacle Projekt, v katerem ga potem opremim z efekti. Moti me to, ker ne vem , kako prenesti z klikom iz virtualnega direktorija na PC disk.

Ali kdo ve za težavo. Ali je potem, ko si posnel recimo eno uro filma, potem rabiš še eno uro, da ga naloudaš na PC ???

Prosim za odgovor, če kdo kaj ve.

LP matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Moj kolega ima tv-tuner (ne vem katere znamke) in ima en problem. Ko želi posnet datoteko .avi ali .mpeg (ne vem točno) iz kateragakoli televizijskega kanala, mu sliko čisto normalno posname, zvoka pa sploh ne. Tako, da lahko potem gledaš le sliko, zvoka pa ni! Sem bil pri njemu in sem šel skozi vse nastavitve, preizkusil vse kombinacije nastavitev, toda zvoka še vedno noče snemat!

A kdo ve, kako se to popravi? Prosim pomagajte! :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!