Skoči na vsebino

Prometna nesreca (2004)


Cacy

Priporočene objave

Vsakega življenja je škoda. moje sožalje vsem, ki ste umrle imeli radi. Res se je letos slabo začelo. Upati je na boljši zaključek sezone.

Na tem mestu ne bom nič pametoval. Svojo izkušnjo na cesti Hotedršica - Idrija sem opisal v temi Najboljše ceste( traktor, ovinek, in vse kar sodi v smrtno past ), bi pa rad opozoril, da bo cel junij in prvi del julija sezona košnje in bo traktorjev, kosilnic in podobne mehanizacije polno na cesti. Pazit bo treba.

Srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....tolk v vednost-policaji so izdali zloženko,kje so nevarni odseki tle pr nas...in na žalost se dogaja....pr Bovcu je bil tud udeležen motorist ( odpeljan v bolnico)...te dni je pr nas lepo vreme in končno par dni lepega za košnjo trave-s tem pa več traktorjev in raznih kosilnic na glavni cesti....dve hujši nesreči ta vikend - obe se zgodili na rdečih delih :? :?

post-6-1086687673.jpg

Popravljeno . Popravil JAZBEC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani je v 838 prometnih nesrečah umrlo 26 motoristov, hudo se jih je ranilo 174, lažje pa 361.

Motoristi so povzročilo 520 prometnih nesreč, v katerih jih je umrlo 19, hudo se jih je ranilo 114, lažje pa 212.

Lani so imeli vozniki koles z motorji 978 prometnih nesreč, v katerih jih je 6 umrlo, 100 se jih je hudo ranilo, 493 pa lažje.

Povzročilo so 666 nesreč, v katerih jih je 6 umrlo, 73 se jih je duho ranilo, 322 pa lažje.

Lani je do 6.junija na slovenskih cestah umrlo 11 motoristov, letos pa 5.

vir: SLOVENSKE NOVICE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani je do 6.junija na slovenskih cestah umrlo 11 motoristov, letos pa 5.

Žalostno :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes, približno ob 17h 30 min, cesta Maribor-Dravograd, pri kraju Ožbold, naletel na prometno nesrečo v kateri je bil soudeležen motorist. Motor razbit ležal na cesti,

zraven čelada, skozi odprte vrate rešilnega vozila, videl ležečega motorista v temnomodrem usnjenem kombinezonu. Upam da ni kaj hujšega ?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez večjih poškodb,že okrevamdoma.SREČA je bila ZOPET NA MOJI STRANI.

PAMET VROKE,PREDEN GRESTE PREHITEVAT!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez večjih poškodb,že okrevamdoma.SREČA je bila ZOPET NA MOJI STRANI.

PAMET VROKE,PREDEN GRESTE PREHITEVAT!

....vesel sem zate......hvala bogu, da je tvoj angel varuh bil dost hiter.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala bogu, da je tvoj angel varuh bil dost hiter.....

mogoč ma pa ninjo :hmm: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16.55 sem šel skozi Konjice in malo naprej od pumpe v smeri CE vido na cesti eno CBRo, zraven pa ena bjonda in en model (sklepam da brez poškodb) ter rdeča Lada Niva, na cesti pa varnostni trikotnik. Mogoče kak motosvetovec?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj popoldan okoli 17.00 na stari cesti med CE in Sl Konjice prometna nesreča pred krajem Frankolovo.

Neka, cestna endura je stala sredi ceste, z zvitim sprednjim delom, vendar kaj več ni bilo videti. So bili policaji ze prisotni, pa se nismo ustavljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani je do 6.junija na slovenskih cestah umrlo 11 motoristov, letos pa 5.

Lani se je sezona precej prej začela.

Tudi to letošnje slabo vreme ima dobre plati.

:huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NEDELJA USODNA ZA DVA MOTORISTA

V nedeljo precej prometnih nesreč

V nedeljo sta za posledicami prometnih nesreč na slovenskih cestah umrla dva motorista.

Nekaj po 19. uri je na Ljubljanski cesti v Novem mestu voznik motornega kolesa trčil v osebni avtomobil in umrl.

Nekaj ur prej je v Dolenji Trebuši na Tolminskem prav tako umrl motorist. Pri prehitevanju traktorja ni opazil, da ta zavija levo, zato je trčil v traktorsko prikolico in se pri tem tako hudo poškodoval, da je kmalu po nesreči umrl na kraju dogodka, je poročal Radio Slovenija.

post-6-1086805241.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nobenga vozila ne smeš prehtevat (sploh traktorja ne!),če je možnost da zavije levo,pa naj bo križišče,stranska ulica ali kolovoz

žalostno :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nobenga vozila ne smeš prehtevat (sploh traktorja ne!),če je možnost da zavije levo,pa naj bo križišče,stranska ulica ali kolovoz

žalostno :(

...jeste.....pamet pa taka....voziš ..pa nagnjen v ovinku...pa zagledaš določeno oviro....zravnaš motor..pritisneš zavore...če je ovira čez celo cesto upaš da boš zmanjšah hitrost ali pa se ustavu..al pa da se ovira premakne in ti sprosti prostor da greš mimo....če bi vozu 20km/h bi bilo super a ne.. :wacko: pelji se dovoljenih 70km/h in naj te za nepreglednim ovinkom kaj takega pričaka...prilagodi hitrost razmeram na cesti....to je vse...a sam prilagodiš hitrost na vsakem ovinku???..pa ni treba da greš nad 70km/h....kdo je sploh tukaj prehiteval/tukaj ni bilo prehitevanja...traktor je zaprl celo cesto!!!!....

Popravljeno . Popravil JAZBEC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PREDVIDEVANJE, PREDVIDEVANJE IN SE ENKRAT PREDVIDEVANJE fantje in dekleta. To je zlato motoristicno pravilo. Saj je res, krivda je na strani voznika traktorja to je dejstvo, ..... ampak kaj sedaj to pomaga nesrecnemu motoristu? Nic!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Cacy....to ni samo zlato pravilo.....to je EDINO pravilo,kako dočakati starost in biti star motorist....vse ostalo so filozofije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..............,kako dočakati starost in biti star motorist............

Poznam tudi take 'motoriste', ki se vozijo samo ob nedeljah, pa še to nardijo sam po 5 kilometrov. :BUA:

Taki bojo tudi dočakal starost.....če majo motor v garaži......

no, mogoč pol sploh niso motoristi :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Cacy....to ni samo zlato pravilo.....to je EDINO pravilo,kako dočakati starost in biti star motorist....vse ostalo so filozofije...

Se strinjam 100%, ...... dolgo nazaj ko sem delal šolske vožnje v avtošoli - sem pri vožnji po prednostni cesti opazoval voznika, ki se mi je z veliko hitrostjo približeval iz neprednostne, in se komaj ustavil. Inštruktor me je vprašal, zakaj ob tem nisem zmanjšal hitrosti. Odgovoril sem, da zato, ker sem bil na prednostni cesti.

On pa je dejal: v redu, ko se naslednjič takšen voznik ne bo ustavil ter te zbil po cesti, ti bomo na spomenik napisali

"Tukaj počiva Cacy - Imel je prednost",

a bo tako v redu, me je vprašal? :unsure:

Na to se v takšnih in podobnih primerih večkrat spomnim ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frdamani motorji in motoristi... :doze:

Kaj po pol delaš na motorističnem forumu če si proti motoristom? :hmm:

V tem primeru sploh ne podpiram kmetov, ker se itaq skoraj vsi vozijo z neregistriranimi pa brez žmigavcev, da ne naštevam dalje. TRAKTORJI SO ZA NA NJIVO NE ZA NA CESTO :angry: !!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Cacy....to ni samo zlato pravilo.....to je EDINO pravilo,kako dočakati starost in biti star motorist....vse ostalo so filozofije...

Se absolutno strinjam in se tudi 90% casa drzim tega. Se posebej sem se zadnje case zacel ukvarjat s tem, da preverjam, ali me je avtomobilist (ali kaj drugega) videl da prihajam... Goddammit - nesreca te res nauci mal razmisljat....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte dejte pretiravat, zdej so pa kmetje vsega krivi---eni morjo bit....

Najboljš da se napiše na prvo stran ustave....MOTORIST JE ZAKON NA CESTI.

Ostali udeleženci ga naj tretirajo kot ,,vozilo s prednostjo,,.

Medtem, ko se ti furaš na morje in nazaj, se tam en kmet jebe z mrvo pod golim soncem al pa v savni-oz. kabini. In zdej boš ti govoril kdo je za in kdo ni za na cesto. Vsak ima svoje prioritete in tvoje niso nič bolj pomembne kot njegove.

Seveda pa vsi motoristi obvladajo svoje konjičke in si ga kupijo glede na svoje psihiofizične sposobnost----no če bi to držalo bi bilo na cesti največ poni ekspresov.

Treba se je prilagajat razmeram kakršne so --porazne---

Lohk se pa razlepiš po asfaltu in se pol tolažiš (če boš imel srečo), da v bistvu njega sploh ne bi smel bit na cesti... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!