Skoči na vsebino

Prometna nesreca (2004)


Cacy

Priporočene objave

Edini ki imajo povso prednost so vozila s spremstvom. Intervencijska vozila (reševalci, gasilci, policaji) se morajo ustavit pred rdečo lučjo.

jasno in preprosto povedano pravilno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edini ki imajo povso prednost so vozila s spremstvom. Intervencijska vozila (reševalci, gasilci, policaji) se morajo ustavit pred rdečo lučjo.

Tole je pa tako pavsalno napisano, kot da nisi z planeta zemlje :P

Po tvoje je prizgana sirena in utripajoca modra luc za "Show" mimoidocih :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

max: ftp ima čist prav...žal je tako....vem ker se je veliko rešilcev tako poškodovalo pa so bli sami krivi vozniki...čeprav so reševali življenje so bili krivi oni.... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je pa tako pavsalno napisano, kot da nisi z planeta zemlje :P

Po tvoje je prizgana sirena in utripajoca modra luc za "Show" mimoidocih :?

Bo treba prometne predpise obnovit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tvoje je prizgana sirena in utripajoca modra luc za "Show" mimoidocih :?

ne, to je na nek način prošnja v smislu "sem na nujni vožnji, prosim dajte mi prostor, da se lažje prebijem do (p)oškodovanca". Voznik s tako lučjo pač nima prednosti, le prej ga opazijo in se mu morda umaknejo, da gre lažje čez... Mora pa biti stokrat bolj previden. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako da bosta čim prej nazaj na naši sceni

To pa zelo težko vrjamem... Men je zdravnik reku da bom zarad poškodb obeh nog zlo težko še kdaj vozu motor, ker levega gležnja vrjetno ne bom nikoli več mogu premikat (in s tem tud ne bom mogu šaltat). Drugač punce pa jst ne pustim več na motor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:huh:  :wacko: ...Ajde, zdej nam pa tole mao bolj razlozi... :rolleyes:

ali pa ti mal zakon preberi ... je že dolgo od kar si bil na izpitu ... ane ? <_<

Vsem poškodovanim, še posebej reševalcu, pa čimprejšnje okrevanje ...

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V NG je bla pravkar huda nesreča pri OMW-ju Rožna dolina. Udelžen motorist črne CBR (me je klicu sošolc, če sm js) Cesta popolnoma zaprta. V glavnem to je vse kar trenutno vem, takoj ko vem več napišem. Baje d je zeeelo huda slika :cry:

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da me ne bo kdo napadal, glede same hitrosti zvedel iz druge roke, od mojega prijatelja iz ravno te vasi. On je videl njegove prijatelje in poslušal pogovor. Sem prišel na prizorišče, ko njegovih kolegov ni bilo več tam. Sem hotel pogledat za kakšen motor gre, vendar ni blo dostopa. Cesta bila zaprta iz obeh smeri. Je bil pa modre barve, naked varjanta.

Sožalje njegovim prijateljem, staršem, vsem, ki so mu bili blizu.

Sem pa tudi po poročilih videl to drugo nesrečo iz Rožne doline. Povedli, da sta tako voznik kot tudi sovoznik zelo hudo poškodovana. Ja, tudi tu bila slika grozljiva.

Ma jaz ne vem, kaj se zadnje čase v naših koncih dogaja. Tri zelo hude nesreče v roku desetih dni.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edini ki imajo povso prednost so vozila s spremstvom. Intervencijska vozila (reševalci, gasilci, policaji) se morajo ustavit pred rdečo lučjo.

...in kje to piše?

ZVCP namreč določa, da morajo udeleženci v cestnem prometu dati vozilu, ki jih uporablja modro luč prosto pot, vozniki se morajo z vozili umakniti k robu vozišča, če je zaradi neovirane vožnje takega vozila potrebno, morajo ustaviti na robu ali izven vozišča...nadalje je navedeno, da se za vozila s prednostjo, vozila za spremstvo in vozila v spremstvu ne uporabljajo pravila cestnega prometa in cestna prometna signalizacija, pri tem pa ne smejo ogrožati drugih udeležencev.

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veš kaj se zgodi ko vozilo na intervenciji zapelje čez rdečo luč in povzroči nesrečo?? Voznik intervencijskega vozila prevzame VSO krivdo! smo mel tak primer pri gasilcih.

tist je važn

...pri tem pa ne smejo ogrožati drugih udeležencev.

sej ti lahka čez rdečo, sam se morš zavedat da prevzemaš vso odgovornost če se kaj zgodi. safetyfirstpress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spomnim se,da sem na chatu enkrat govoril z motoristom-reševalcem,da ni to on?? :(

dons vidu nesrečo,ko je skuterist prehiteval avto,ki je potem zavil levo in BUM.ampak ni blo hujšega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in kje to piše?

ZVCP namreč določa, da morajo udeleženci v cestnem prometu dati vozilu, ki jih uporablja modro luč prosto pot, vozniki se morajo z vozili umakniti k robu vozišča, če je zaradi neovirane vožnje takega vozila potrebno, morajo ustaviti na robu ali izven vozišča...nadalje je navedeno, da se za vozila s prednostjo, vozila za spremstvo in vozila v spremstvu ne uporabljajo pravila cestnega prometa in cestna prometna signalizacija, pri tem pa ne smejo ogrožati drugih udeležencev.

Praktično to pomeni, da lahko prevozi rdečo luč, če to lahko varno stori.

Praviloma se mora ustavit in počakat da se vozila na zeleni ustavijo in dajo prednost (spustijo mino).

Ne sme kar skozi rdečo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sem dobila SMS od Manu - navajam: "Motorist, ki ga je pri Ilirski Bistrici podrl pijani voznik, je bil naš motosvetovec Bojč. Je v Kliničnem centru, obiskov še ne sprejema."

Ko bo vedela kaj več, nas bo obvestila.

Bojč ... :cry: držimo pesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prelistala sem novega Motorista. Na strani 65 je naslov "NASLOVI V KRONIKI". Brane Legan opisuje svoje izkušnje na cesti in kako tisk večino vzrokov za nesreče z motorji pripiše motoristom oz. kako novinarji oblikujejo naslove s takimi nesrečami.

Zanimivo za prebrat.

Popravljeno . Popravil YZFR1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorist reševalec je utrpel hude poškodbe glave,in nekaj zlomov,želim mu uspešno okrevanje in seveda vama Gapi in tvoji 1/2

Po mojih podatkih,iz druge roke,je z glavo motorista reševalca,OK razen manjšega hematoma.ki se sanira,zlomi se pa celijo.

Želim mu čim hitrejše okrevanje :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dons sm se pelu po obvoznici mimo wtcja (lj) v smeri Vič, 09:20, in je bil zaprt levi vozni pas zaradi nesreče, na tleh je ležal nek srebrn motorčič na avtovleki pa je že bil naložen policijski BMW z razbitim zadkom, očitno je šlo za trk med motoristoma :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V današnjem Delu (kronika)

Pekratka varnostna razdalja

Zaletela sta se dva policista z motorji. Peljala sta eden za drugim pa sta imela prekratko varnostno razdaljo. Rezultat: mlajši se je starejšemu v zaden del motora zaletel pa sta padla. :kva2:

To je bilo na ljubljanski obvoznici.

Popravljeno . Popravil YZFR1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policist povzročil prometno nesrečo

Ob hitenju na nujni vožnji je 23-letni policist v sredo zgodaj zjutraj povzročil prometno nesrečo, v kateri sta bili dve osebi hudo poškodovani, tri pa lažje. Z zbiranjem obvestil in ogledom kraja prometne nesreče, kjer sta bila tudi preiskovalni sodnik in okrožna državna tožilka, so policisti ugotovili, da je policist vozil službeno vozilo znamke Opel astra na nujni vožnji na Celovški cesti iz Šentvida proti centru Ljubljane. Ko je zapeljal v križišče z Ulico majorja Lavriča, je na semaforju svetila rdeča luč, ker jo je prevozil, pa je trčil v peugeot 106, katerega 26-letna voznica je ob zeleni puščici zavijala levo. Ob trku je zagorelo v motorju policijskega avtomobila, tako da so na pomoč priskočili še gasilci. Voznik policijskega avtomobila in 26-letni sovoznik v peugeotu sta bila ob trku hudo, voznica peugeota in sopotnika v policijskem vozilu, 25-letni policist in 42-letni pomožni policist, pa lažje poškodovani.

Vir: Večer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!