Skoči na vsebino

Prometna nesreca (2004)


Cacy

Priporočene objave

No, blo je že kšn mesec nazaj, ko sem imel srečo v nesreči.

Blo je na soboto dopoldne, peljal sem se iz Kranja proti Jesenicam po stari cesti. Pred seboj sem imel tovornjak in sem se ga odločil prehitevat. Vse bi bilo v redu, če mi nebi iz leve strani, ko sem bil še na nasprotnem pasu skočil srnjak pred motor.

Spomnem se samo to, da je nekaj rjavega skočilo pred mano, potem je počilo, "špricnlo" po men, motor je nekoliko počepnil, takoj za tem pa me je začelo rahlo zanašati po cesti. Ampak res sreča, da nisem padel, ker sem bil v tistem trenutku še vedno na nasprotnem pasu in to vštric s tovornjakom. Vse se je dobro končalo, zame, za motor, le za srnjaka se ni, ker je takoj poginil. Od tam, kjer sem ga zadel pa do tam kjer je obležal, je bilo pribljižno 50m. Potem si lahko predstavljate kako je bilo.

Na motorju je nastalo za 150.000 SIT škode, glede na to, da je bil BMW, presenetljivo malo:)

V glavnem fantje, vozite z glavo, ne pa povsod gas do konca, to ne pravim kar tako, ker se je to meni zgodilo, lahko se tudi vam, pa ne boste krivi, kakor tudi jaz nisem bil. Cesta je bila ravna, prehitevati je bilo dovoljeno,... Le trenutek je bil, ko se je žival odločila prečkati cesto, žal se je zanjo končalo tragično.

Ne glede na vse to, sem se odločil da bom še naprej motorist, je pa to dobra in poučna izkušnja za vnaprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No končno info iz prve roke - na Motobikeu na DSFu so z KTMom povozili mrtvo srno, ,ki so jo pripravili tako da je stala na cesti (ni bila zmrznjena), povozili so jo z cca 100kmh - ktm brez poškodb - motorist je imel malo dreka na škornju, zagovarjali so dejstvo da je srna prelahka da bi poškodovala motor in zato ni treba za vsako cena zavirat (nevarnost padca) ali še huje zapeljat s ceste in razbit motor brez kontakta z živaljo. Hvala Blazekw8 za tvojo informacijo - upam da dobiš cekine od zavarovalnice ali lovske družine? :?

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No končno info iz prve roke - na Motobikeu na DSFu so z KTMom povozili mrtvo srno, ,ki so jo pripravili tako da je stala na cesti (ni bila zmrznjena), povozili so jo z cca 100kmh - ktm brez poškodb - motorist je imel malo dreka na škornju, zagovarjali so dejstvo da je srna prelahka da bi poškodovala motor in zato ni treba za vsako cena zavirat (nevarnost padca) ali še huje zapeljat s ceste in razbit motor brez kontakta z živaljo. Hvala Blazekw8 za tvojo informacijo - upam da dobiš cekine od zavarovalnice ali lovske družine? :? 

LP Bajsi

Hvala za tole pojasnilo. Večkrat smo že imeli debato, ali je bolje (srno, psa, ovco, kozo,....) nabiti na polno, ali je bolje zavirati in se umikati, kar se pa lahko konča v ograji, v avtu, kamionu,........

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je statična srna... če pa se ona giblje, ima dovolj veliko gibalno količino, da ti iztir motor in te vrže po tleh ...

skratka, ni stvar tako enostavna, kto se zdi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za tole pojasnilo. Večkrat smo že imeli debato, ali je bolje (srno, psa, ovco, kozo,....) nabiti na polno, ali je bolje zavirati in se umikati, kar se pa lahko konča v ograji, v avtu, kamionu,........

Tadej

Tole je sicer vse :topic: , ampak tisti, ki ste naredili šolo pri Branetu Leganu, veste, da smo veliko govorili tudi o tem....in Brane je, za omenjeno velikost priporočal vozi čez...tud srna in ovca sta bili vprašanje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...to je res :topic: ..če kdo želi mu podam info iz prve roke kako je ko butneš z veliko brzino v premikajočo se KRAVO....ma ta zgodba je bila že nekje objavljena.. .) :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je statična srna... če pa se ona giblje, ima dovolj veliko gibalno količino, da ti iztir motor in te vrže po tleh ...

skratka, ni stvar tako enostavna, kto se zdi ...

BlazekW8 je povozil srnjaka, ki je skočil predenj. Torej maksimalen šus pravokotno z leve. Srnjad pri nas ima cca 20 kg ta najlepši kosi. Motor običajno 200 in več. Ko te preseneti in povoziš brez da bi prej videl seveda, se lahko zgodi marsikaj. Ko zagledaš in vidiš da ne boš zmogel zavreti dovolj hitro... :hmm: kaj je bolje, ohraniti svojo gibalno energijo za udarec, ali čimbolj zmanjšati hitrost?

Skratka, res dobrodošla informacija, da se da "prepeljati" srnjad.

BlažekW8, Fortuna se ti je nasmehnila. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

05.10. se je na relaciji Dvor - Kočevje zgodila prometna nesreča v kateri se je voznik motorja težje poškodoval in se zdravi v novomeški bolnišnici.

Udeležena sta bila voznik motorja in avtomobilist,a mogoče ve kdo kaj več o tem?

Nesreča se je zgodila v vasi Lašče prvi desni ovinek od gostišča Rojc...Motorist naj bi zapeljal na nasprotni vozni pas ter se "zabil" v kombi...Sprva je kazalo zelo slabo (med drugim poškodbe na hrbtenici)...Kakšno je stanje sedaj pa ne vem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

05.10. se je na relaciji Dvor - Kočevje zgodila prometna nesreča v kateri se je voznik motorja težje poškodoval in se zdravi v novomeški bolnišnici.

Udeležena sta bila voznik motorja in avtomobilist,a mogoče ve kdo kaj več o tem?

Nesreča se je zgodila v vasi Lašče prvi desni ovinek od gostišča Rojc...Motorist naj bi zapeljal na nasprotni vozni pas ter se "zabil" v kombi...Sprva je kazalo zelo slabo (med drugim poškodbe na hrbtenici)...Kakšno je stanje sedaj pa ne vem!

Oni z avtom se je zaletel v neke skale pa je vse ležalo po cesti. Motorist se je umikal oz. naletel in se zaletel v kombi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V četrtek ali petek, se je na Črnem kalu zgodila prometna nesreča v kateri je bil udeležen - ne boste verjeli - motorist. Jaz sem se ravno pripeljal, ko se je moralo zgoditi, saj so ljudje še tekali sem ter tja. Zgodilo se je pri kamnolomu na vrhu Črnega kala, predvidevam pa, da je motorist prehiteval tovornjak, ki je peljal v smeri proti morju, in je zavil proti kamnolomu oz. je zaprl pot motoristu. K sreči, kot sem videl kasneje, so motorista pobrali, le ta pa je hodil vendar šepal. Sreča, da ni bilo kaj hujšega, tudi motor, ki pa ga nisem videl dobro, se mi ni zdel preveč razbit.

Zanima me, če kdo pozna tega motorista oz. ve, kdo bi lahko to bil.

js sm biu to.. zdej ne sepam vec..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prehitri motorist

Kranjska Gora – Reševalci so v soboto (9.10.2004) v jeseniško bolnišnico odpeljali motorista, ki se je hudo poškodoval v prometni nesreči. Pred križiščem v Kranjski Gori je v soboto popoldne 27-letni hrvaški državljan s kawasakijem ZX 600 z neprilagojeno hitrostjo pripeljal na prekopani del cestišča. Izgubil je oblast nad motorjem, padel in oddrsel na travnik ob cesti, kjer je obležal hudo poškodovan.

Vir: Delo.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Danes sem se potepal po Čavnu, Predmeji in tamkajšnjih krajih ter polnil fotoaparat:) Odločil sem se, da iz Predmeje zavijem proti Colu, ko nekje na sredi poti pridem do nesreče. Cesta, ko sem jaz tja prišel, je bila zaprta že več kot dve uri. Udeleženca sta bila dva motorja, italijanske registacije. Tretji bil zraven, zato sem pristopil k njemu in ga vprašal, kaj se je zgodilo. Ta tretji je bil v teh krajih že večkrat, ker ima žlahto prav tu nekje, druga dva pa prvič. V času nesreče niso bili skupaj, zato mi več ni znal povedat. Reku je edino, da je vzrok nepoznavanje ceste in prevelika hitrost. Na žalost jim na enem ovinku ni ratalo in so zleteli s ceste. To je blo vidno tudi po sledeh. En motor bil KTM Adventure, drugi pa mislim, da ena starejša Honda, tudi enduro. Tip z KTM naj bi dirkal po Afriki, drugi, pa je bil nek Šampion v enduru. Ja, kljub njihovim lovorikam, danes črn dan. Tip na Hondi naj bi jo odnesel z lažjimi poškodbami (kaj to pomeni ne vem), tip na KTM-u pa je zelo hudo poškodovan. Ne vejo še kako bo znjim. Imel je pa tudi sovoznico, novogoričanko, ki naj bi ravno tako utrpela hujše poškodbe. Mogoče jo bodo primorci poznali, ker je kelnerca v N.Gorici v enem izmed barov zraven stadiona. Ne vem točno ali je delala v Bar Gol ali v baru zraven tega. Tip mi je pokazal sliko, so se slikali malo pred nesrečo in je po videzu majhna, lase pa ima črne in daljše. Mogoče bodo novogoričani več vedeli o njej. Po sliki naj bi imela od 20 do 25 let.

Ja, kaj naj rečem, pazite se, ker je asfalt že mrzu in drugič, več rezerve v krajih, ki jih ne poznate.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pazite se jesenskega listja :xx: !

Glih včeraj sem položo motor, razbil dva smerokaza, ogledalo, porajsal izpuh, zvil tačko menjalnika, porajsal plastike, raztrgal obleko, uničil čevlje ... hvalabogu pa jaz brez poškodb razen nekaj podpalub, v ovinku sem zapeljal na mokro listje katerega se nisem mogo izognit, jebiga ...

Danes me krepko boli glava, še bolj pa me boli od nastalih stroškov ... :(

Pazite !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kolega se je v petek zvecer zaletel v avtomobil ki se je ob 23h peljal brez luci in to s 140km/h ......ma sreco da je ziv glede na to da je od motorja bolj mal ostal...res pa tud da se ni peljal po omejitvah(blo je 50) :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo gledam nazaj tele nesreče, ki so omenjene v forumu, pa me zanima, kako se je pisal tisti 27 letni Tomaž iz Novega Mesta, ki je junija letos imel nesrečo z motorjem na Ljubljanski cesti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že ugotovil, da je T.J.

Upal sem, da to ni on... šit....kako tko pozn zvem in na kakšen način.. To je pa tko če nisi iz NM, ampak iz druzga konca,,

kul fant je bil in ful kul familija.....sploh ne morem verjet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

:D :D :D :D :D

zakaj smeški zgoraj? še danes se mi smeji da sem prisoten na forumu glede na nesrečo, s katero sem si po mnenju dohtarjev pridobil še en rojstni dan. 26.11. sem odletel z motorjem pod tovornjak, spregledal sem da zavija, ker sem mel oči na zadnjem zobniku in ko sem pogledal nazaj na cesto ni blo več pomoči. Sam tolk sem še lohk zabremzal da me je sesulo po tleh da nisem priletel direktno, mopi je šel spodi mene je pa zahaklal za auspuf. edino kar sem si želel naslednjih 50 min (tolk časa so me spravlal do bolnice) da ne bi bil pri zavesti, ker tak nore bolečine nebi privoščil nikomur, sem pa zelo hvaležen dr. Brileju iz celjske bolnišnice, ker je vso zadevo speljal maksimalno, tako da sem po 20 dneh že lahko prišel domov, sicer sem še daleč od tega da bi bil ok sam sezona pa je tudi še kr daleč. Mopiju ni nč razen porajsane plastike, kombinezonu pa tud ne.

torej z vami vsemi se že veselim nove sezone novih moto-avantur, vsem pa želim tudi vesele praznike ter srečno novo leto 2005, ter čimveč kilometrov.

:OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še nekaj!

najbolj me je v vseh časopisih presenetilo to, da je policajem bolj važen da napišejo da nimaš več registriranega motorja, kot pa to, kakšne poškodbe je kdo utrpel, v enih cajtngih je celo v naslovu pisalo vozil nereg. motor. Kot da me je zarad tega vsulo!?

Mislim ej!!

:SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem pa oprosti za zamudo - zelim ti vse najboljse, in vec srece v prometu kot do zdaj! .)

prezivel si pa med drugim tud zato kr ti je zoran ime! :afro1: :devil:

pusti medije, njim se grem sam zato d je atraktivno, d so naklade cim vecje, za vse ostalo pa jih boli tweety. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!