Skoči na vsebino

Zakaj me moti nacionalizem in podobno.


HHV

Priporočene objave

V protiutež sorodni zrcalni temi tu opišite, zakaj se borite oz. ste proti temu, da bi ljudje izražali nestrpnost do drugih ljudi. Pretehtajte ali so ta vaša mnenja rezultat idiličnega življenja brez konfliktov ki rodijo nestrpnost, ali pa so vaše mnenja kljub temu taka kot so. Kaj pričakujete od takega odnosa s strani tistih, ki nestrpnost povzročajo in tistih, ki jo zaradi bilo česa gojijo?

Torej ne nasprotovanje nestrpnosti kar tako, ampak razmišljanja in argumenti, zakaj naj bi bilo tako prav.

Kaj bi bilo po vašem potrebno narediti, da se nestrpneži ne bi pojavljali?

Gremo v Evropo, v širše družbene skupine. Kako se bomo tam obnašali, kakšen bo tam naš odnos do drugig in vice versa?

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak pošten državljan neke države je nacionalist in v tem ni nič slabega. Slabo je pri nas, ker so se 50 let trudili narediti neko umetno ,,jugoslovanstvo,, in zatirali vse povezano z nacionalizmom. Torej jaz trdim, da so naše alpe najlepše in lipicanci najboljši konji in kranjska čebela najboljša čebela. Ni me sram razumem pa tudi nizozemca, ki trdi,da ni lepšega od njihove ravnine---prav.

Torej zdrav nacionalizem je nujno potreben, da nam bo v združeni evropi ostala kulturna dediščina in da se ne bomo dali kupiti.

Vse skrajnosti in nasilja v vezi nacionalizma pa ne podpiram.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da se razumemo: ti imaš lahko raje rumeno italijansko čebelo,možno, da je bolj delavna---vse lepo in prav vendar imej jo v italiji in je ne vozi sem.--No to je eden od sprejetih zakonov za zaščito kulturne dediščine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Hm, Lina, to temo sem odprl za tiste, ki bi razlagali, zakaj je nacionalizem bad in zakaj so proti "nestrpnosti". Tema ZA nacionalizem in vzroki zanj je druga.

Tako, da se ne bi mešali in pregovarjali. Vsaka "stran" naj nalaga svoj kupček, potem bomo pa brali in razmišljali.

LP HHV

Popravljeno . Popravil Horjo horjulis vulgaris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa komu hudica je padla v glavo ideja, da je nacionalizem nekaj slabega? To nima nic z nacizmom, rasizmom itd. Seveda, dokler je to v normalni meri prisotno. Gre samo za narodno pripadnost ...

Lep primer so Svicarji, so narodno zavedni, nihce pa jim ne ocita "nacionalizma", rasizma itd. Vse kar se jim ocita je zidovski denar iz druge svetovne vojne v njihovih bankah :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, dokler je to v normalni meri prisotno.

definiraj pojem "normalna mera nacionalizma".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

definiraj pojem "normalna mera nacionalizma".

Priznam, je tezko, verejtno bi bila se najboljsa definicija "normalna mera je taka, da zaradi tega ne pride do sovrastva ostalih narodov". S tem mislim da narodna zavednost je ok, nacionalizem v taki meri, kot je bil v nacionalsocializmu pa seveda ne ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh, moja sveta preproščina! :( :wacko:

Kaj je res tudi tu nemogoče, da mi vsak na svojem koncu lepo v miru pove svoje razmišljanje, svoj zakaj - zato? Vedno se oglasite, le ko je potrebno nekomu v kontro stopiti.. :(

Torej naj ponovim vprašanje:

Zakaj ste proti zgoraj navedenim nestrpnostim, kaj vam te pomenijo in kaj ob upoštevanju vaših stališč pričakujete?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo, pamet v roke in daj, da ti združim temi.

Če misliš, da boš lahko vozil takole po ločenih tirih, si bitko že zgubil. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznam, je tezko, verejtno bi bila se najboljsa definicija "normalna mera je taka, da zaradi tega ne pride do sovrastva ostalih narodov". S tem mislim da narodna zavednost je ok, nacionalizem v taki meri, kot je bil v nacionalsocializmu pa seveda ne ...

in, a se ti zdi, da teme, kot so džamija, izbrisani, itd. ... povzročijo kaj sovraštva, ali pa so vse desne opcije popolnoma nedolžne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo, pamet v roke in daj, da ti združim temi.

Če misliš, da boš lahko vozil takole po ločenih tirih, si bitko že zgubil. :D

Poskusimo, mogoče bo pa le šlo. Se mi zdi, da ločeni vsaj malo ohranjata distanco. Daj mi 24 ur (kot v detektivkah :D ), pa če ne bo šlo, združi. OK?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nestrpnost je vzrok nestrpnosti. In bolj ko ena stran vleče na svoje, vleče druga stran na svoje.

Imaš dve kot si zgoraj napisal "zrcalni" temi. Razloži mi naslednji fenomen: ko se postavim pred ogledalo in pokimam z glavo (ki je kot običajno zgoraj), mi tip v ogledalu pokima z glavo ki je prav tako zgoraj. Ko pa jaz dvignem desno roko, tip v ogledalu dvigne levo roko :hmm: :? :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nacionalizem je normalno, pozitivno čustvo in z njim ni nič narobe ... kdor tega ne ve, verjetno tudi ne čuti pripadnosti svojemu narodu.

Problem nastane, ko začnejo nekateri izkoriščati nacionalna čustva za netenje nestrpnosti !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je tako kot pri ljudeh.

Svoboda posameznika se neha na meji svobode drugega posameznika.

Ker smo socialna bitja in ne moremo en brez drugega, pa tudi resursov ni dovolj, da bi vsak na svoje otočku bil svoboden kot ptiček na veji.

Zatorej se moramo organizirat.

Ta najbolj sposobni se organizirajo tako, da pomikajo to mejo čimbolj proti drugemu, pa še prepričujejo ga, da tako mora bit in je bogu povšečno, državi pa zadoščeno.

Recimo da je tako.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nacionalizem je normalno, pozitivno čustvo in z njim ni nič narobe ... kdor tega ne ve, verjetno tudi ne čuti pripadnosti svojemu narodu.

Problem nastane, ko začnejo nekateri izkoriščati nacionalna čustva za netenje nestrpnosti !

Tule se pa podpišem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot vecinoma, se spet pojavlja polemizacija o pojmih, katere definicija ni vsem popolnoma jasna. potem se pojaljajo razlage pojmov, katere zavajajo, prikrivajo ali preprosto govorijo neresnico. nekateri so nekoc nekje nekaj slisali, kar je nekdo rekel in to vzamejo za (sveto) resnico.

nacionalizem je prvotno pozitiven pojem, saj povdarja prednosti dolocenega kulturnega kroga brez da bi omalovazeval drugacne in/ali druge. problem nastane, kot je ze nekaj predhodnikov ugotovilo, ko se nacinalizem zacne up(zl)orabljati v namene splosne nestrpnosti in/ali hujsega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot vecinoma, se spet pojavlja polemizacija o pojmih, katere definicija ni vsem popolnoma jasna. potem se pojaljajo razlage pojmov, katere zavajajo, prikrivajo ali preprosto govorijo neresnico. nekateri so nekoc nekje nekaj slisali, kar je nekdo rekel in to vzamejo za (sveto) resnico.

nacionalizem je prvotno pozitiven pojem, saj povdarja prednosti dolocenega kulturnega kroga brez da bi omalovazeval drugacne in/ali druge. problem nastane, kot je ze nekaj predhodnikov ugotovilo, ko se nacinalizem zacne up(zl)orabljati v namene splosne nestrpnosti in/ali hujsega.

ice ... papiga ponavljanka ... :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hotschko, saj bi lahko napisal, da "se strinjam s teboj", tako v bolj banalnem stilu, vednar se mi danes "pise". :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ups nisem videl da sta dve temi, jaz se v temo ZA nacionalizem napisal svoj delni PROTI. moderatorje prosim za strpnost :devil: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ups nisem videl da sta dve temi, jaz se v temo ZA nacionalizem napisal svoj delni PROTI. moderatorje prosim za strpnost :devil: .

"kolji svinju nepismenu."

pervy, v tem stilu?! :P ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ne bi bil že počasi čas, da rečemo, da smo vsi Zemljani? :rolleyes: Mislim.....ipaq ..... no.....saj smo vsi doma na istem planetu?!. Vsaj za zdaj.....

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ne bi bil že počasi čas, da rečemo, da smo vsi Zemljani? :rolleyes: Mislim.....ipaq ..... no.....saj smo vsi doma na istem planetu?!. Vsaj za zdaj.....

Alla B)

Dolgočasno...

Mogoče, ko se bo polovica preselila pod oceansko gladino, polovica na luno, polovica na mars, polovica pa jih bo ostala pod kupolami velemest.

Matr nas bo, polovic mislim.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!