Skoči na vsebino

Forum 21


cyc

Priporočene objave

sistem to, sistem ono...... aha, ta "sistem" je od boga/lenina/whatever dan, ali pa je kar tako naenkrat priletel iz "amerike/rusije/kitajske/wherever". sistema seveda ne tvorijo realni ljudje, tudi "naredijo" ga ne, samo izkoriscajo ga. in to potem z vso pravico dobesednega izkoriscanja - na celi crti. nemci imajo dober rek: "legal, illegal, scheißegal."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi z dokazi o tem, ce jih imas, gres lahko do sodnije ... :lol1:

Proto bolj enakopravnim tudi to ne pomaga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SF, zdaj ti bo RAN napisal, da ce imas kake dokaze v rokah, pojdi do sodnije ... :P

ne, zakaj, če pa lahko tako fino nakladamo na forumu glede tega.

če dokazi so, imamo za to ugotavljat pač ustrezne ustanove. vse drugo so lahko tudi klevete. saj veš, kako gre ... tako, kot je bil orecimo s financiranjem SLSa pred leti na volitvah ... ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, zakaj, če pa lahko tako fino nakladamo na forumu glede tega.

če dokazi so, imamo za to ugotavljat pač ustrezne ustanove. vse drugo so lahko tudi klevete. saj veš, kako gre ... tako, kot je bil orecimo s financiranjem SLSa pred leti na volitvah ... ;-)

:hmm: in kaj, ce te "ustrezne ustanove" nekako ne ustrezajo ravno pravnim merilom? oz. drugace povedano, so prevec prepletene z ljudmi, kateri bi leteli v primeru, da bi korektno in v skladu z eticnimi in pranimi pravili postopali.

saj ves, "ustanova" je tako neosebna beseda. vsako tako "ustanovo" pa tvorijo ljudje, katerim se lahko zelo tresejo hlace.

kot je nekdo ze zapisal prej: kontinuiteta. le kaj to v sloveniji pomeni. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej hotschko... Literature kera tale forum opeva je kar precej... Vsak dan nas bombardirajo o poštenih naklepih naprimer Dnevnik, Delo, Večer, Jana, Lady...

Nobeden od teh medijev se ne poglobi niti malo v namen združevanja. To je do sedaj naredil samo Mag. Ostali delujejo kot navadna plačana reklama za Merkator, Riko...

Ran kar se tiče tega da na zahodu firme ravno tako propadejo in gredo delavci na cesto je pa tako... Tiste firme dokončno umrejo, to pa pomeni tudi obubožanje lastnika, pri nas pa kar naenkrat po spremembi lastništva spet vzklijejo. Ni treba dvakrat povedat da so v igri vedno isti ljudje. Tebi to itak ni jasno in te boli k. ker verjetno sediš v kaki pisarni, in te ne zanima kaj bo drug mesec. Če mene vprašaš Jankovič ni mogel zaslužit toliko denarja s plačo da je lahko postal tako velik lastnik najboljšega soseda. Mi znaš razložit od kod nekomu toliko denarja?

Sem v pisarni, pa tudi na trgu.

Živim zgolj od tistega, kar prodam.

Naredim lahko samo tisto, kar sem si izboril v konkurenčnem boju proti drugim.

Elanu sem pred leti "podaril" 4 mil. SIT.

Tam si sedaj talajo milijardne dobičke.

Tolk o meni.

Kako je v tujini kako pri nas, mislim da ista pašta, z nekoliko odstopanji tja pa sem, odvisno s kom se primerjaš.

Delavci Parmalata in dobavitelji za Parmalat tudi po pol leta niso dobili plačano.

Boš rekel ja Italija kaj pa drugega. Ja italija, ponekod pa še slabše.

Argentina še po II. svetovni vojni druga Švica, danes di fešta v kurcu.

Pa niso sistema menjali. Vmes so mal diktature imeli, pa ne ta leve.

Tako da ne mi nakladat kako je drugod vse boljše, pri nas pa,....

B)

Eden od načinov kako do denarja (Jankovič) je tudi ta, kar sem ti zgoraj navedel, ko mi Elan ni plačall.

Pa se nisem pritožil, ker potem ne bi nikoli več za njih delal.

Podobno Jankovičeva firma projekte za nove centre, ki so bili čista kopija ljubljanskega, nam ni nikoli plačala ( avtorska zaščita) in je ceneje do izvedbe prišla, ko je izvajalcu našo dokumetacijo ponudila, ta jo je pa samo "preflintal" na nove pogoje.

Pa da ne boš mislil, da je Jankovič obogatel, ker nam ni plačal. To je zgolj kamenček v mozaiku načinov, kako priti do več denarja.

:angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SF, zdaj ti bo RAN napisal, da ce imas kake dokaze v rokah, pojdi do sodnije ... :P

Pa ni še dolgo nazaj, ko ste imeli onega domobranca Drobniča za ta glavnega tožilca.

Kaj vas je okol prinašal ?

Al se mu preprosto ni dalo ?

Kurc pa taki kadri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A misliš da bojo glavni Parmalatovci še kdaj kje glavn?

A je pri nas vsaj eden od odgovornih al vsaj računaovodja ob izbruhu afere naredu samomor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A misliš da bojo glavni Parmalatovci še kdaj kje glavn?

A je pri nas vsaj eden od odgovornih al vsaj računaovodja ob izbruhu afere naredu samomor?

Ma mi delamo samomore kar po tekočem traku.

Če je treba ali ne.

Največkrat to ta drugo.

:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A misliš da bojo glavni Parmalatovci še kdaj kje glavn?

A je pri nas vsaj eden od odgovornih al vsaj računaovodja ob izbruhu afere naredu samomor?

Ja Lina res je. Če ti bo kaj lažje.

Tranzicija je tranzicija in nekateri delajo z imetjem ki ni njihovo kot svinja z mehom.

Pa bi delali tudi, če bi bil JJ ta glavni.

:angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot je nekdo ze zapisal prej: kontinuiteta. le kaj to v sloveniji pomeni. :?

ma ja. ce ne bi blo te kontinuitete, pa bi bla zihr ena druga.

optimalno pa sistem ne bo deloval nikoli ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja. ce ne bi blo te kontinuitete, pa bi bla zihr ena druga.

optimalno pa sistem ne bo deloval nikoli ...

Ti zastopiš, nergači ne bodo nikoli.

:yea2:

To je značajska poteza. To nima nič opraviti z razumom. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti zastopiš, nergači ne bodo nikoli.

:yea2:

RAN, ti si prava intelektualna kontinuiteta :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž ga bom (spet) kapitalno pokronal, pa bom vseeno postavil naslednjo nulto hipotezo:

Vsako (resno) ukvarjanje s politiko je bebavost par excellence.

Ker je vsaka ovca, ki se zaupa v varstvo volku, že vnaprej obsojena, da jo bo taisti volk požrl.

Ker je vsaka ovca, ki se zaupa v varstvo drugi ovci, naivna, ker bodo volkovi prejkoslej požrli obe.

Ker je vsaka ovca, ki misli, da lahko vodi druge ovce, naivna. Če je ne bo požrl volk, jo bodo potacale druge ovce.

Ker marsikdo domneva, da je volk in spozna svojo zmoto šele takrat, ko ga na posebno grozovit način nabriše drug, večji volk. Morda celo lokavo zakrinkan v ovco.

Štorija se potem seveda ponovi tudi pri tavečjem volku.

Ker...

Ker...

Ker...

V glavnem, možnosti, da boš (trajno) zmagal na političnem področju, so še bolj pičle od tistih, da boš zadel glavni dobitek na loteriji. Veliki vložki so torej hudo tvegana in vsled tega bebava naložba.

Po mojem skromnem mnenju se je bolj modro posvetiti neposredno elementarnim motivom, zaradi katerih je politika sploh nastala. Torej žretju in sexu. Možnosti, da boš imel solidno poln vamp in da boš tupatam doživel kak orgazem so ipaq večje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po vasi logiki potem:

1. vse politike, ups... volke, na hruske

2. vse ovce v klavnico

3. zivela anarhija

4. saj je vseeno kateri "sistem" vlada.

slovenija, nabrisana dezela. brez lubrikanta. for that extra feeling.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja. ce ne bi blo te kontinuitete, pa bi bla zihr ena druga.

optimalno pa sistem ne bo deloval nikoli ...

MIsliš idealno ?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A misliš da bojo glavni Parmalatovci še kdaj kje glavn?

A je pri nas vsaj eden od odgovornih al vsaj računaovodja ob izbruhu afere naredu samomor?

Pri nas je mal drugač. Samomor naredi raja, ki je ostala brez vsega, ta glavni gredo pa na boljše delovno mesto v drugo firmo.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slovenija, nabrisana dezela. brez lubrikanta. for that extra feeling.

ah, nabrisan je tisti, ki:

- so ga dejansko nabrisali

- se nabrisanga počuti

nima veze z deželo, temelji predvsem na mentaliteti posameznikov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po vasi logiki potem:

1. vse politike, ups... volke, na hruske

2. vse ovce v klavnico

3. zivela anarhija

4. saj je vseeno kateri "sistem" vlada.

slovenija, nabrisana dezela. brez lubrikanta. for that extra feeling.

Wrongy! :P

Absolutno PROTI tč. 1 & 2, ker:

- po naturi nisem agresiven

- če kdorkoli dela iz sebe bebota, to zame še ni razlog, da postanem agresiven

- bi bil svet po taki Endlösung neskončno manj zabaven

tč. 3: urejenost tega planeta je precej navidezna, torej so parole kot "živela anarhija" ipd. povsem odveč

tč. 4: Yep! Kajti če je lider volk (pa ne naš motomarsovski), ga itaq BK za splošno dobro, torej gorje ofcam. Če pa je lider ofca...hmmm...kateremu vsaj napol prisebnemu individuumu bi sploh lahko prišlo na misel, da zaupa svojo usodo ofci??? Ergo... .)

(BTW, ni samo Slovenija nabrisana)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne želim nikogar užaliti, ampak ko berem nekatere poste... jao, jao, triput jao... Tudi meni gre - kot mnogim vam tule - na bruhanje ob misli na naše politike. Vendar se mi zdi da v teh - IMHO sicer totalno brezveznih prepirih in prepričevanjih - nekako pozabljate, kako preprosto je pravzaprav vse skupaj. Da so politiki, ki usmerjajo (usmrajajo?) naša življenja pravzaprav čisto navadni ljudje, z vsemi človeškimi vrlinami in napakami, le da so se - na kakršenkoli način že - prigrebli na oblast. A ne zato, ker imajo fenomenalno dobre ideje, ki bodo rešile človeštvo pred samimi seboj ampak z namenom, da bodo lahko jedli iz korita oblasti. Tisti, ki so ta hip na oblasti imajo večje korito, tisti ta hip v opoziciji, malo manjše. In ko bo nekoč nova elita oblasti zamenjala staro (kar se ZAGOTOVO bo zgodilo, je samo vprašanje časa), mi, navadni državljani, tega sploh ne bomo opazili. Ker se za nas, navadne državljane, ne bo prav nič spremenilo. In na to vas večina pozablja. Kot pozabljate na to, da bolj ko smo mi med sabo skregani, toliko bolj proste roke imajo oni. Da počenjajo kar hočejo. Divide et impera - stara, prastara modrost.

Kdor misli, da bo KATERAKOLI oblast (stranka, barva, forum... ) naredila kaj za nas, navadne državljane, zaradi svojega dobrega srca je, milo rečeno - ne, raje ne bom napisal kaj... Oblast vedno jemlje le zase in za svoje - vse kar lahko, raje še malo več - daje pa samo tisto in toliko kar smatra da je nujno, da bo ostala še naprej oblast. Pika.

Zdaj se pa mirno naprej kregajte in prepričujte, kako čisto drugačen bo svet, ko bomo "une" potolkli in bodo "naši" zmagali.

Yeah, right. In your dreams. Pred sabo ne moremo zbežat.

Jest rajši upam, da bom popoldne lahko šel na motor - na obisk me vabijo ovinki do Mosta na Soči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!