Skoči na vsebino

Širina zadnje gume


c00L3r

Priporočene objave

Mam Yamaha Aerox '01 in moram menjat zadnjo gumo. Me pa zanima kakšna je lahko debelina gume, da še vedno paše na to felno gor. Zdaj je zadnja guma 140/60-R13. Nekateri trdijo da se lahko da za 1cm debeljša guma gor, torej 150/60-R13. Samo je pa zanimivo, da imajo stari Aerox-i zadnjo gumo 130/60-R13, felne pa so enako velike kot pri novih.

Napišite, če imate kakšne izkušnje z debelejšimi gumami, kot so orginal gor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam na rs-ki zadjo gumo eno dimenzijo širšo.....to sem dal gor predvsem zaradi videza, zdej pa itaq mislim menjat na 130/70

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aerox že ma itak da debelo gumo zadi, ker noben skuter razn aeroxa nima 140, tak da 150 se ti nebi splačalo, kvečemu bi blo več trenja :unsure:

jaz tudi morem zaj menjat gumo počasi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če daš ti preširoko zadi, se ti lohk zgodi da se ti poslabšajo vozne lastnosti.

Ja ne aerox ni edini k ma 140 zadi, jo majo tut une hondice, sam nevem točne oznake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vrjetn se da sam nevem če bi mim fedra pršla guma :hmm: drgač se pa vrjetn vozne lastnosti poslabšajo :ph34r: pa še počasnej bi šlo :BUA: in guma je še draži :angry: tko da se vrjetn ne splača :unsure: razn če jo čist do roba zalagaš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok B)

Hvala za odgovore!

Po mojem mnenju se končna hitrost in pospeški malo poslabšajo, je pa res, da pa se da lepše polagat v ovinkih, ker je polmer večji, pa še debelejša guma lepše zgleda.

Bom še razmislil kaj bom dal gor, bom vprašal vulkanizera, kaj tu gor paše, pa kakšna je razlika v ceni.

Ve kdo mogoče kakšno stran na netu, kjer majo cenik gum za skuterje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok B)

Hvala za odgovore!

Po mojem mnenju se končna hitrost in pospeški malo poslabšajo, je pa res, da pa se da lepše polagat v ovinkih, ker je polmer večji, pa še debelejša guma lepše zgleda.

Bom še razmislil kaj bom dal gor, bom vprašal vulkanizera, kaj tu gor paše, pa kakšna je razlika v ceni.

Ve kdo mogoče kakšno stran na netu, kjer majo cenik gum za skuterje?

Poglej kako se zipi polagajo s zelo ozkimi gumami B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

debele gume na skuterjih so jajca!men dolg ni noben verjel da sem imel najbolši filing z piagio sfera (neki tacga ko zip).debela guma se nekaj časa 'upira' položiti v ovinek,potem pa kr pade dol...sej verjetno ste skuteristi tega navajeni in sploh ne opazite,ampak mislim da lahko to še kdo potrdi (beno,profi...?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

debele gume na skuterjih so jajca!men dolg ni noben verjel da sem imel najbolši filing z piagio sfera (neki tacga ko zip).debela guma se nekaj časa 'upira' položiti v ovinek,potem pa kr pade dol...sej verjetno ste skuteristi tega navajeni in sploh ne opazite,ampak mislim da lahko to še kdo potrdi (beno,profi...?)

ja saj to je čisto res. S ožjo gumo si hitreje doli kot pa s širšo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvo kot prvo aerox že od vsega začetka 1997 ko j eprišel ven je imel serijsko zadaj gumo 140/60-13 :angry:

drugo, gumo 150/60-13. če jo dobiš ti jo plačam, jaz <_<

tretje,z širšo pnevmatiko poslabšaš vozne lastnosti. Aerox sam nima kaj preveč dobrega težišča in originalnega uzmetenja, tako da bi s to gumo vse samo še poslabšal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker noben skuter razn aeroxa nima 140

Pero ni Aerox edini skuteri ki ima zadaj serisko gumo 140 jo imam tudi jaz tako da ni Aerox edini....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvo kot prvo aerox že od vsega začetka 1997 ko j eprišel ven je imel serijsko zadaj gumo 140/60-13 :angry:

jah vec uporabnikov je sposobnih na ravninah nazgat stroj do konca njegovih zmogljivosti, dost manj pa ga je sposobnih v ovinku dobit do roba. suzukija GSXR recimo spredi sploh ne dobis do roba gume. oni vgrajujejo tisto, kar izgleda bolje. sicer pa skute itak niso namenjene polaganju do meja. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najboljse bi seveda slo polagat, ce bi obe gumi bili iste sirine.

pa moj speedfight je v orginalu tudi mel 140 gume gor! tak da aerox ni edini.

mam pa rajsi 130, pa ni tu neke razlike v hitrosti, ta centimeter se pr 70 na uro nic kaj ne pozna. sploh pa ne pr pospeskih :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

paziti morate tud to da guma 140/60-13 ima večji premer kot guma 130/60-13, ker je 60% od 140 več kot 60% od 130, zato se lahko tud na končni hitrosti pozna, pravim pri hitrostih preko 120kmh .)

na enemu skuterju smo podalšali prenos z montažop višje gume zadaj, namesto 130/60-13 smo dali 130/70-13 in reziltat je bil pravi, skuter je bil za 4km/h hitrejši, skuter je pa imel gor vse polini evolution, tako da......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najboljse bi seveda slo polagat, ce bi obe gumi bili iste sirine.

to pa dvomim...si že videl motor z enakimi gumami spredaj in zadaj?(ok,razni mopedi ne štejejo...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!