Skoči na vsebino

Ayrton Senna


Jure007

Priporočene objave

Danes na pop-tv...22.30 Ayrton Senna - Pot do zmage (The Right to Win, Ayrton Senna, dokumentarna oddaja)

Popravljeno . Popravil gebre
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se nebi strinjal glede tega, da se ga spominjamo šele ko je umrl, ravno obratno. Senna je bil za ljudi car že za časa življenja in ne šele, ko se je razmazal na zidu. Poznam kar nekaj ljudi (moja mami med njimi) ki so po njegovi smrti nehal gledat formulo, ker niso več imeli nikogar, da bi navijali.

Dejstvo je, da od začetka formule ni bilo dirkača, za katerega bi navijalo tolko fanatičnih navijačev iz vseh držav (ok Šumi mogoče, samo tukaj je že druga filozofija ki se ji reče Ferrari).

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko se je razmazal na zidu

sploh se ni razmazal, ampak ga je guma opalila po glavi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da od začetka formule ni bilo dirkača, za katerega bi navijalo tolko fanatičnih navijačev iz vseh držav (ok Šumi mogoče, samo tukaj je že druga filozofija ki se ji reče Ferrari).

A si kdaj pomislil, da gledaš in navijaš le če ti to prinesejo mediji.

Oz. popularizacija je bistvenega pomena pri takih stvareh (moram mal vprašat fotra kdaj je bila F1 prvič na tv v Yu seveda) če ni na tv vedo za dogodek le tisti, ki jih to zanima in množične evforije so mogoče le takrat, ko jih pokrivajo in sproducirajo mediji---A veš da so včeraj Kanadčani nabrisali Nemce 6:1, al pa kdo je Dominik Hasek??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep, Lina, imaš point.

Mediji sproducirajo junake. Zakaj? ZAto, ker so novinarji, ki pokrivajo določene teme pri medijih, enostavno tudi sami navdušeni nad neko zadevo ... Ker pumpajo ... in dejansko ne gre za neke raziskovalne ali kakšne bolj klasične novinarje, ampak bolj za "medijske pusherje". No, seveda je to zvrst novinarstva...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh se ni razmazal, ampak ga je guma opalila po glavi ...

:? Kot sem jaz zasledil, mu je neki volanski drog baje prebil čelado in se mu zaril v mozgansko skorjo.... :hmm: Tudi posnetek, ki ga imam, nič ne kaže, da bi ga zadela guma...

PS: Rudib.... "razmazal po zidu" je pa malo pretirana izjava kaj praviš? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, sem gledal, pa je zelo podobno izgledalo, so pa morda res mal prehude besede, "zaletel v zid " so najbrž res bolj korektne. :rolleyes:

lp

Rudi

p.s.

Dominik Hašek je car, sicer samo za tiste, ki se spoznajo na hokej ampak vseeno, naš družinski prijatelj iz Češke ga je še huj kot po božje častil - skor huje kot kdo Senno.

Popravljeno . Popravil rudib
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dominik Hašek je car, sicer samo za tiste, ki se spoznajo na hokej ampak vseeno, naš družinski prijatelj iz Češke ga je še huj kot po božje častil - skor huje kot kdo Senno.

Družinski prijatelj praviš-----a bi se dal kakšen pak al pa majico z njegovim podpisom----tko ko pride v nedeljo na kekse in kavo ---zrihtat?. :D

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

R.I.P.

:notworthy: :notworthy: :notworthy:

Čeprov sem jst iz generacije ki smo Airtona še v plenicah gledal sem slišal veliko o njem in čeprav ga dirkati v živo res nisem nikoli vidu mislim da je res car med najbolšimi v Formuli 1 :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Včeraj je minilo že 13 let :cry:

Zadnjega aprila pa 13, ko se je ubil Roland Ratzennberger, prav tako v Imoli :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? Kot sem jaz zasledil, mu je neki volanski drog baje prebil čelado in se mu zaril v mozgansko skorjo.... :hmm: Tudi posnetek, ki ga imam, nič ne kaže, da bi ga zadela guma...

PS: Rudib.... "razmazal po zidu" je pa malo pretirana izjava kaj praviš? :hmm:

Ni bil volanski drog pač pa obesa kolesa. Nekako mu je to (obesa skupaj z gumo) priletelo v glavo, prebilo čelado in skozi čelo prodrlo v možgane. Se pa na posnetkih tega ne vidi (saj jaz še nisem opazil).

Zlomljen volanski drog se pa omenja med možnimi vzroki nesreče, druga teorija pa govori, da je bil dirkalnik prenizko nastavljen in da je Senna zaradi tega izgubil kontrolo.

--------

Opažam, da tej temi primankuje videomateriala, zato prilagam dva filmčka. Prvi je iz Donningtona 93, drugi pa je krog po Monaku (v obeh v glavni vlogi nastopa Senna).

http://www.youtube.com/watch?v=q2KfCtTcG0k

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni bil volanski drog pač pa obesa kolesa. Nekako mu je to (obesa skupaj z gumo) priletelo v glavo, prebilo čelado in skozi čelo prodrlo v možgane. Se pa na posnetkih tega ne vidi (saj jaz še nisem opazil).

Majhen košček ki je odletel od obese....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Majhen košček ki je odletel od obese....

tko ja.....

RIP :worship::worship::worship::worship::worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Gledal dirko nikoli pozabil tragičnih dogodkov.

PS: dan pred nesrečo A. Sene se je tudi smrtno ponesrečil avstrijski dirkač Roland Ratzenberger.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons bi mel pa legenga rojstni dan (21.03 (1960)), Ayrton Senna za tiste, ki ne vejo :)

True, true :trance_33_sleep:

Vse najboljše Ayrton. :cry:

Gledal dirko nikoli pozabil tragičnih dogodkov.

PS: dan pred nesrečo A. Sene se je tudi smrtno ponesrečil avstrijski dirkač Roland Ratzenberger.

Aja :? :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat sem gledal na discoveryju eno oddajo o senni in so rekli da se je zaletel ker je imel naštimano preveč downforcea in ga je tam priletel nevemkoliko in je avto zabilo na tla s podnom (naj bi se vidle iskre na posnetkih), in ga volan ni ubogal več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!