Skoči na vsebino

Bomo res v Evropi?


Damian

Priporočene objave

Kljub temu pa se sedaj gredo nekakšne Evrope in na srečo, po mojem mnenju, mi tudi z njimi.

He, he Jur, ne moreš ti nas moderatorjev kar tako obtožiti. :o

Nič ne zavijamo s poti, poglej moj zgornji navedek. Le tu in tam se malo opotečemo, pa se potem na zgodovino, kregarijo, hujskaštvo, sovraštvo, manjvrednost, večvrednost, razvitost, nerazvitost in Cigane naslonimo, da nas potem lahko nese dalje, seveda, kaj bi sploh dvomili, premočrtno po poti naprej.

;) :P :D :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem samo zapisal, da Slovenci v SHS (kraljevino) niso stopili prostovoljno, kar je pač zgodovinsko dejstvo.

kle si mal mem udaru oz. kr orng mem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolje je utisat tistega, ki se ne strinja z nami..

Halooooo

sine, ne zdaj jokat.

Dajva midva še enkrat od začetka:

1 to ni tema, za tvoje poste.

2 Tvojim postom so namenjene druge teme.

3 Tam te ne bo nihče "utišal".

4 Tu ne govorimo o zgodovini.

5 Tu govorimo o bodočnosti.To, sine, sta dve diametralno nasprotni stvari.

Daj poizkusi razumeti, no potrudi se .. ok?

:unsure:

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajva midva še enkrat od začetka:

no dejva ata

doloceni so napisali bedarije in jaz bi zelel argumente..torej zacni pri prvem clenu, ki je zavil s poti.

bo ata...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, kot me ne zanimajo srbske žrtve v 1. svetovni vojni. Borili so se za svojo kraljevino in če je bilo potrebno umreti, so pač umrli. Tudi jaz ali pa ti bi, če bi se ta trenutek kdo spravil na SLO. Je pač tako. Pa niti od moje ali tvoje volje ni odvisno.

na ceru in na kolubari so dal avstrijcem po pič.i pa čeprav so 2 leti pred tem mel 2 balkanske vojne, pred malo srbsko ljudstvo je dvakrat pokleknil avstro-ogrski imperij - če bi rad govoril o zgodovinskih dejstvih

(avstrijci lulki)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na ceru in na kolubari so dal avstrijcem po pič.i pa čeprav so 2 leti pred tem mel 2 balkanske vojne, pred malo srbsko ljudstvo je dvakrat pokleknil avstro-ogrski imperij - če bi rad govoril o zgodovinskih dejstvih

(avstrijci lulki)

zdej bos pa oznacen kot : SRB..fuj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej bos pa oznacen kot : SRB..fuj....

Ne .. "FUJ" bo sele ko bo zacel se on pisati o tem da bi nas morali zasesti ... konec koncev je nekaj takega v milejsi obliki bilo, ce bi bili tam prostovoljno osamosvojitvena vojna ne bi bila potrebna. Aja, saj res, bilo je samo 10 dni, to ni vojna :lol1:

In koncno - tema je o EU. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in kaj si hotel s tem povedati?

Da so avstrijci šlampasto vodili 1. vojno tako ali tako vemo, saj so jo v globalu izgubili in ne le zgolj cerske in kolubarske bitke.

Še slabše, zgubili so tudi državo, ostal jim je le "beograjski pašaluk" (točno vemo, kaj ta primerjava pomeni, da ne bi kdo tega narobe tolmačil)

(Sedaj sem pa res čisto iz teme :topic: . Pa kaj :lol1: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tist post ko sm jacqueu odgovoru sm ga mal usral in se narobe izrazu

nisem hotu rečt da ne spada v evropo, ampak samo da spada v tisti del evrope ki se mu reče balkan, ker mi je pač smešno ko nekateri vztrajno zanikate da slo pa že ni balkanska državica, kot da bi blo to nekej slabšalnega :rolleyes:

Sej Balkan je gorovje v Bulgariji in je zgrešeno že ime, da se celotno področje na vzhodu jadrana imenuje Balkan...

Tko da, če gledamo lego Slovenije nimamo kej dost skupnega z Balkanom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej z "balkanom" ni misljeno tisto gorovje, pac pa balkanski polotok. A smo na njem in v kaksni meri je pa druga debata ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej z "balkanom" ni misljeno tisto gorovje, pac pa balkanski polotok. A smo na njem in v kaksni meri je pa druga debata ;)

a, ti bi zdaj o meri razpravljal. dejstvo je, da smo na Balkanskem polotoku. Smo pa tudi v Evropi. In sedaj tudi v gospodarski zvezi EU. Pa v vojaški zvezi NATO. Pa še bi lahko naštevali. Morda smo tudi v črni luknji.

Dejstvo pa je, da spremembe nikakor ne bodo tako hitre, kot si jih nekateri obetajo. Edino, kar bo hitro, bo Ausverkauf. To gre zmer hitr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Softi, Kura in podobni,

Bilo bi dobro, če bi temo prebrali na začetku, da bi sploh vedeli, o čemu teče debata.

Na živce mi gredo tipi, ki vsak problem ali pa debato povežejo s svojimi frustracijami iz zgodovine.

Potem se pa čudimo, zakaj nam ne gre, kot bi želeli.

LP Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na živce mi gredo tipi, ki vsak problem ali pa debato povežejo s svojimi frustracijami iz zgodovine.

:OK:

Kot si lahko videl, sem poskusal temo spraviti v EU vode, kamor sodi ... lepo, da se nisi obesil na katerega od postov ko sem vseeno odgovarjal na off-topic vsebino ;) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Softi, Kura in podobni,

Bilo bi dobro, če bi temo prebrali na začetku, da bi sploh vedeli, o čemu teče debata.

Na živce mi gredo tipi, ki vsak problem ali pa debato povežejo s svojimi frustracijami iz zgodovine.

Potem se pa čudimo, zakaj nam ne gre, kot bi želeli.

LP Damjan

ne ga srat

vsi posti ki sem jih napisal so odgovori na prejšnje poste brrma pa sym ruja, sej jih tud citiram

tko da ti lahko gresta sam onadva na živce :huh:

glede teme pa mislim da je naslov popolnoma zgrešen ker v evropi smo že .)

vprašanje bi moralo bit če bomo od tega tud kaj imel (razn stroškov)

osebno si največ obetam od evrope glih na področju uvoza rabljenga motorja al pa kakega bmw-ja ki so v nemčiji še vedno cenej (baje)

glede mejnega nadzora bo pomoje sranje polet ko bojo najbrž še bolj poostrili nadzor na slo-hr meji tko da se bomo še bl kuhal ob vračanju v slo z morja

pomoje da bodo tujci v kratkem periodu pokupli najbolj perspektivna podjetja z njimi nekaj zazslužili potem pa rezpisali rok za ponovno širitev unije :xx:

petrol se bo podražal, majhni trgovci bodo pocrkal, sociala bo šla k hudiču...

in preselili se bomo na jug :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno ne vem, katera druga opcija bi bila za Slovenijo bolj primerna od evropske unije, če se hočemo enkrat rešit svoje ,,zaostalosti,,?

Nimamo nafte (norvežani), niti bank kot (švicarji), nobene prodajne znamke, ki bi nas lahko dvignila (pustite Akrapoviča in elektronsko ruleto), kmetijstvo je nekonkurenčno, nimamo Nokie........

Mogoče bi potrebovali bolj sposobne pogajalce in bi kot npr. Irci dobili 1 miljardo eur/leto pomoči za razvoj (btw: samo 18% Ircev trdi, da je sedaj, ko so v Evropi slabše) mi smo pa vsi veseli ker so rekli, da smo najbolj razviti od pristopnic (posledica=najmanj pomoči)

Demo cajtu cajt in preživel smo že marsikaj hujšega in ne vem zakaj ne bi preživeli tudi v Eu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam tko mal - en lep evropski pozdrav iz Ljubljane. Kakšna jutra ! Kakšni dnevi! Vse se je spremenilo s 1. majem 2004. Svet je sedaj tako lep. Vse težave so izginile. Čudovito je. Krasno. Spektakulastično!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam tko mal - en lep evropski pozdrav iz Ljubljane. Kakšna jutra ! Kakšni dnevi! Vse se je spremenilo s 1. majem 2004. Svet je sedaj tako lep. Vse težave so izginile. Čudovito je. Krasno. Spektakulastično!

No vidiš.

Pa nam nisi verjel.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam tko mal - en lep evropski pozdrav iz Ljubljane. Kakšna jutra ! Kakšni dnevi! Vse se je spremenilo s 1. majem 2004. Svet je sedaj tako lep. Vse težave so izginile. Čudovito je. Krasno. Spektakulastično!

kako si glasoval na referendumu...ob predpostavki da si sploh šel izrazit svojo voljo....ker očitno si ful pričakoval ob vstopu v evropo(če nisi bil celo proti) da vsak dan napišeš kako se ni nič spremenilo...ali pač misliš da bi morala biti dnevna revolucija zato ker smo v evropi....spremembe so že bile otipljive kaj pa še pride.... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ko smo že glih hote ali nehote v Evropi in ker se mopedisti kar nekaj po svet podimo, priporočam obisk https://www.zzzs.si/zzzs/konv/konv.nsf/obrazec?openform in naročilo potrdil o zdravstvenem zavarovanju, ki zna prekleto prav priti. Upam sicer, da nihče tega ne bo dejansko rabil, a vendar.

Za ta mesec potrebujemo še papirnata potrdila, naslednji mesec pa bodo že na razpolago "evropske" kartice. No poglejte sami!

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Potovanja slovenskih državljanov v druge države z osebno izkaznico

Slovenski državljani, ki so hkrati tudi državljani Evropske unije, lahko samo z veljavno osebno izkaznico potujejo v

države članice Evropske unije:

Avstrija, Belgija, Ciper, Češka, Danska, Estonija, Finska, Francija, Grčija, Irska, Italija, Latvija, Litva, Luksemburg, Madžarska, Malta, Nemčija, Nizozemska, Poljska, Portugalska, Slovaška, Španija, Švedska in Velika Britanija

države, ki niso članice Evropske unije, vendar pa izvajajo schengenski sporazum:

Islandija in Norveška.

druge države:

Hrvaška (na podlagi dvostranske pogodbe),

Švica in Liechtenstein (na podlagi Evropskega sporazuma o ureditvi gibanja oseb)

Črna gora (v času turistične sezone)

Vir: MZZ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!