Skoči na vsebino

Canon S30


Priporočene objave

pa le ni slo brez zrtev oz. ran na smotu....

S30 po tej avanturi enostavno noce vec prenesti vec kot ene slike naenkrat z originalnim zoombowserEX in tudi z dokupljenim card reader-jem se ne da tega odpraviti. probal sem tudi z drugo kartico, ista fora. bil vceraj v fotostacuni in mi isto pove tipson tam (kamera fasala napako).

sumim, da je v dezju pac kaksna kaplja zasla tja, kamor ne bi smela (ja vem, da S30 NI vodoodporen, samo da mu par kapelj tako skoduje.... eh).

simptom je sledeci: pri vsakem poskusu prenosa slik se pojavi opozorilo, da "server ne deluje" oz. ima "server napako"; s tem je misljena kamera ali CF-kartica v readerju. po besedah fotomojstra je napaka v kameri.

aja, eno sliko naenkrat prenese kljub obvestilu o tej napaki, vec kot ene pa ne.

vprasanje: je tukaj kdo, ki se na te zadeve malce bolj podrobno spozna? ne mislim 100% analize, malo idej v pravo smer bi mi pomagalo. kamera gre tako na servis in bi rad vnaprej vedel kaj in kako, da me ne nategnejo.

hvala vnaprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprasanje: je tukaj kdo, ki se na te zadeve malce bolj podrobno spozna? ne mislim 100% analize, malo idej v pravo smer bi mi pomagalo. kamera gre tako na servis in bi rad vnaprej vedel kaj in kako, da me ne nategnejo.

probaj najprej kakšno drugo CF kartico uporabit... ker če ti v CF readerju zajebava, s tem fotoaparat nima ravno veliko zveze ... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem z drugo CF ze sprobal in je isti efekt. ne s kamere ne z readerja ne deluje kot bi moralo. seveda sem prej naredil nekaj slik z drugo CF (katera deluje) in potem sprobal. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem ravno s tulifena z canon service center; najverjetneje SW problem, so mi svetovali naj update-am zoombrowser in DL-am firmware za kamero.

"bum to naredil in bumo fideli" je rekel slepec gluhemu. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakor izgleda je bil res SW deadlock. sem naredil kot mi je bilo veljeno in zadeva ocitno (ali vsaj na prvi pogled) deluje kot bi naj. but what do I know..... O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!