Skoči na vsebino

Orodje, momentni ključ, imbusi, gedore...


cyc

Priporočene objave

Ob 2. 10. 2024 ob 15:11, Zivnorc pravi:

... vpneš štirirobi nastavek navornega ključa v primež.

Vzameš ribiško tehtnico ( imam eno na vzmet, drugo digitalno, ki kažeta točno (preverjeno s kalibriranimi utežmi)).

Izmeriš ročico navornega ključa od sredine nastavka za ključe, do konca ročaja ključa (ene 2cm manj...kjer je utor od matice..oz, kjer je začetek matice, da sem lahko zahakljal kavelj od tehtnice).

Izračunaš, koliko kg moraš potegniti glede na izmerjeno ročico (sem nastavljal pri 10kgm)

 

...paziti moraš, da s tehtnico vlečeš pravokotno glede na ročico navornega ključa. ... nastaviš... priviješ tisto matico... preskusiš parkrak, če je to-to.....

...in to je to.

... na enak način lahko seveda tudi samo preskusiš, če ti navorni ključ kaže točno.

... lahko pa tudi natakneš 1m dolgo cev na ročaj navornega ključa, pa ti ni treba pretvarjati...oz računati...in imaš takoj kgm ... seveda pa mora biti od sredine nastavka za ključe do mesta vpetja vagice točno 1m.... z žico narediš zanko na cevi...ali kakorkoli se znajdeš drugače...

 

Jaz tega ne rabim. Pri 10 Nm mi zaškriplje zapestje, pri 50 Nm komolec, pri 100 Nm pa rama

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!