Skoči na vsebino

Nakup preko e-bay


Priporočene objave

Hoj; za prejemanje denarja moraš imet Viso ELECTRON in ne navadno.

Mislim, da imam jaz navadno ne bom se pa stavil, ker ne vem kako izgleda elektron :P

A ima samo abanka viso electron?

Pa kako je drugače s prejemanjem plačila preko paypal, če lahko kdo iz prve roke pove.

Jaz uporabljam viso druge banke.

Od vsake vsote, ki ti jo nakažejo določen procent vzame paypal. Letni limit prejetega denarja je 2000EUR s tem, da lahko ta limit dvigneš (baje tudi dvig limita zaračunajo). Iz paypala si dnevno na svojo kartico lahko nakažeš 500EUR vsako nakazilo pa stane 2EUR. Da pride denar na kartcvo traja kakšen teden, potem ga lahko dvigneš na banki ali pa ti ga pri obračunu kartice avtomatično prenesejo na tvoj bančni račun

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@salo: kako je pa kupovanje preko "paypal-a" ? Obratno kot si zgoraj napisal :hmm: . Koliko si pri plačilih zavarovan? Thx PF

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@salo: kako je pa kupovanje preko "paypal-a" ? Obratno kot si zgoraj napisal :hmm: . Koliko si pri plačilih zavarovan? Thx PF

Koliko si zavarovan je odvisno od prodajalca (koliko denarja ima na paypal računu in kakše rating ima), to pa lahko vidiš zgoraj na desni strani oziroma, čisto spodaj kjer ti piše možnosti načina plačila. Če je poštnina za kupčevo državo definirana lahko plačaš takoj drugače pa počakaš, da ti prodajalec posreduje polno ceno.

S paypalom lahko plačaš kar z ebay-a tako, da za kupljen izdelek izbereš način plačila paypal in slediš postopku. Lahko se pa tudi logiraš na svoj paypal račun in izbereš send money nato pa označiš, da gre za ebay in vneseš kodo artikla in se ti avtomatično izpiše cena artikla in poštnine.

Kako si pa zavarovan na ostalih spletnih prodajalnah, ki omogočajo paypal plačevanje pa žal ne vem. Najbolje, da jim v tem primeru napišeš kakšen mail.

post-17625-1207391084_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko si zavarovan je odvisno od prodajalca?

Thx any way :worship:

Mislim kupovati preko paypal-a, če se mi seveda uspe dogovoriti za konkretno ceno,

je zelo velik trik glede zavarovanja, ker prodajalec ne prodaja preko E-bay-a oz. katere koli druge strani.

Dobila sva se preko drugega foruma in plačilo je lahko paypal oz. malo težje, po povzetju, vse je še v zraku :doze: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravno v novi št. revije SWP sem zasledil članek, ki podrobno opiše nakupovanje prek Ebay-a, vse njegove prednosti in tudi slabosti, vse skupaj opisano na 4ih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tice PAYPAL-a in eBay-a... Po dolgem premisleku smo se doma spravili kupovat preko eBaya s PAYPAL-om.

Ker imajo nasa mati Mastercard, je bilo simpl. Registracija preko neta: par minutk. Edina stvar, na katero moras cakat je to, na kar ste po mojem vi pozabiti. Mastercard morajo preveriti ravno tako kot emaile.

Paypay ti zaracuna 1,5€ in ti na RACUN posljejo 4 mestno kodo. Ti moras pa it v BANKO - tuki tudi klik ne pomaga, ker moras tja v zivo - (po kakih 2 dneh), zahtevat izpisek z dneva, ko so ti zaracunali 1,5€ in na njem vidis 4 mestno kodo, ki jo nato vpises v paypal osnovno stran. to je vse.

Kar se pa tice kupovanja preko eBaya, je pa takole: dokler si v angliji, us al pa kaj podobnega, gre vse preko neta. ce pa zivis v eni zabaceni sloveniji, se moras pa za vsak nakup menit posebej s prodajalcem za postnino. Pred kratkim sem narocil rabljen sprednji blatnik za mojo makino in se od takrat naprej dogovarjqam s prodajalcem glede postnine. Oni bi mi blatnik poslali preko hitre poste, za katero bi placal 3x ceno dela, ki sem ga narocil. Jaz tega seveda nocem in jim tezim, naj posljejo del po navadni posti, ki je pol cenejsa. Ko so rekli, da velja, so mi pa na eBay racun zaracunali dodatnih 20 funtov, ker blablabla (skratka, BREZ KAKRSNEGA KOLI RAZLOGA!!!).

V torek se spet slisimo!

lp j

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se pa tice zavarovanja, je pa takole: ga ni.

v banki se da sicer zrihtat neko zavarovanje v primeru kraje, ampak velja samo 24 ur. kar pomeni, da moras vsak dan cekirat svoj mastercard racun, da ti slucajno ne uide kaka sprememba. tuki pa se pojavi en hud problem: ce uporabljas npr. KLIK nlb, pa si v mnogo hujsi nevarnosti, ko cekiras klik, kot pa takrat, ko si na paypalu ali ebayu.

v klik zna vdret vsak bucman, v paypal pa se niso vdrli.

edino zavarovanje, ki obstaja je, da se zmenis v banki, da te za vsak racun preko mastercarda, ki je vecji od dolocene vsote poklicejo, da nakup potrdis.

pa se ta nacin je mogoc le v primeru, da te v banki poznajo in te imajo radi.

lp j

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Paypay ti zaracuna 1,5€ in ti na RACUN posljejo 4 mestno kodo. Ti moras pa it v BANKO - tuki tudi klik ne pomaga, ker moras tja v zivo - (po kakih 2 dneh), zahtevat izpisek z dneva, ko so ti zaracunali 1,5€ in na njem vidis 4 mestno kodo, ki jo nato vpises v paypal osnovno stran. to je vse.

Jaz sem to verifikacjisko številko lako videl na spletni banki, ampak ne uporabljam klika :naughty:

Je pa res poštnina problem vendar resni prodajalci imajo že prej definirano poštnino za države v katere pošiljajo.

Sem imel pa tudi jaz primer, ko je prodajalec iz Francije prodajal na Nemškem ebayu artikel in je bila poštnina za Nemčijo 5EUR, ko sem ga kontaktirav koliko bi bila za Slovenijo mi je zasolil ceno 15EUR :headbang: , ampak po vsej logiki bi poštnina morala biti ista kot za Nemčijo.

kar se pa tice zavarovanja, je pa takole: ga ni.

To zavarovanje je mišljeno v tem smislu, da če te prodajalec z ebay-a nategne ti paypal vrne vse stroške oziroma do vsote, ki jo vidiš pri oglasu, seveda moraš izdelek plačati s paypalom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravno v novi št. revije SWP sem zasledil članek, ki podrobno opiše nakupovanje prek Ebay-a, vse njegove prednosti in tudi slabosti, vse skupaj opisano na 4ih straneh

Če se ti da bi te prosil, da skeniraš slabe in dobre lasnosti ebay-a in jih prilepiš, ker so lahko to zelo koristne informacije. Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da imam jaz navadno ne bom se pa stavil, ker ne vem kako izgleda elektron :P

Jaz uporabljam viso druge banke.

Od vsake vsote, ki ti jo nakažejo določen procent vzame paypal. Letni limit prejetega denarja je 2000EUR s tem, da lahko ta limit dvigneš (baje tudi dvig limita zaračunajo). Iz paypala si dnevno na svojo kartico lahko nakažeš 500EUR vsako nakazilo pa stane 2EUR. Da pride denar na kartcvo traja kakšen teden, potem ga lahko dvigneš na banki ali pa ti ga pri obračunu kartice avtomatično prenesejo na tvoj bančni račun

A lahko na navadno viso prejemaš nakazila? Pa pri kateri banki imaš viso?

Si ravno urejam eno tako kartico predvsem za namen prodajanja na ebayu tudi preko paypala, pa se ne bi rad zakvačkal pri izbiri kartice.

Sem že na lokalni banki malo spraševal glede paypala pa so me samo čukasto gledali. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko na navadno viso prejemaš nakazila? Pa pri kateri banki imaš viso?

Si ravno urejam eno tako kartico predvsem za namen prodajanja na ebayu tudi preko paypala, pa se ne bi rad zakvačkal pri izbiri kartice.

Sem že na lokalni banki malo spraševal glede paypala pa so me samo čukasto gledali. :blink:

Jaz mislim, da imam navadno ker na nje nič ne piše elektron. Kartico mi je izdala pa nova kbm.

Na njihovi strani sploh nisem zasledil visa electron ampak je omenjena samo običajna visa kartica

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi jo vzel pri nlb. Sem pa tudi opazil, da imajo samo navadno ali pa zlato viso.

Bom vzel navadno pa upam da bo delalo. :whistle:

A je boljš debetno kot kreditno?

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je boljš debetno kot kreditno?

Uf, ne vem kaj je boljše oziroma sloh nevem kaj je razlika med debetno in kreditno :unsure: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

bi mi kdo nariču eno "kozlarijo" prek ebaya :unsure:

nism ne logiran, nimam nobene kartice, nikol nism tega delav...

dam za nagrado za par piv :yes:

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi mi kdo nariču eno "kozlarijo" prek ebaya :unsure:

nism ne logiran, nimam nobene kartice, nikol nism tega delav...

dam za nagrado za par piv :yes:

kaj rabis

se lahko zmenima na msnu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

No, jaz imam en problem z nakupom preko nemškega ebaya.

Kakšen mesec nazaj sem zmagal dražbo in plačal sprednjo luč za motor. Ko po treh tednih še nisem dobil luči in prodajalec tudi ni več odgovarjal na e-maile sem ga prijavil ebayu oz. sprožil spor. To je bilo kakšen teden nazaj.

Plačilo je bilo izvedeno preko bančnega nakazila, privat osebi, vrednost 55€ s poštnino.

Sedaj me pa zanima kaj lahko pričakujem, a bo ebay kaj urgiral, kaj lahko sam še naredim ali naj se kar obrišem pod nosom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to pa ma Frips prav - tecnari kolko gre...tud jaz sem imel 1x podoben problem, vendar k sreci se nisem nakazal denarja. Prodajalec nekaj casa ni odgovarjal, ampak sem poslal toliko meilov, da mi je na koncu uspelo vse uredit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz imam en problem z nakupom preko nemškega ebaya.

Kakšen mesec nazaj sem zmagal dražbo in plačal sprednjo luč za motor. Ko po treh tednih še nisem dobil luči in prodajalec tudi ni več odgovarjal na e-maile sem ga prijavil ebayu oz. sprožil spor. To je bilo kakšen teden nazaj.

Plačilo je bilo izvedeno preko bančnega nakazila, privat osebi, vrednost 55€ s poštnino.

Sedaj me pa zanima kaj lahko pričakujem, a bo ebay kaj urgiral, kaj lahko sam še naredim ali naj se kar obrišem pod nosom?

hm kokr vem dnarja ne boš mogel dobit, ker pošlje ebay sam na nemške račune in bi dobil na to vrednost okol 7€ nazaj....poštnina se ne šteje zraven ampak samo cena artikla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz imam en problem z nakupom preko nemškega ebaya.

Kakšen mesec nazaj sem zmagal dražbo in plačal sprednjo luč za motor. Ko po treh tednih še nisem dobil luči in prodajalec tudi ni več odgovarjal na e-maile sem ga prijavil ebayu oz. sprožil spor. To je bilo kakšen teden nazaj.

Plačilo je bilo izvedeno preko bančnega nakazila, privat osebi, vrednost 55€ s poštnino.

Sedaj me pa zanima kaj lahko pričakujem, a bo ebay kaj urgiral, kaj lahko sam še naredim ali naj se kar obrišem pod nosom?

Pomoje ga lahko prav tako prijaviš na naši policiji za goljufijo in, če evropski sistem deluje kot se hvalijo ga bo doletela pravica tudi v Nemčiji!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje ga lahko prav tako prijaviš na naši policiji za goljufijo in, če evropski sistem deluje kot se hvalijo ga bo doletela pravica tudi v Nemčiji!

E-bay ima trume odvetnikov in interes preganjati goljufe, tako kot bi preganjal tebe, če bi dobil dražbo in ne bi hotel plačati. Kar na njih se obrni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sicer ne kupujem sama preko ebaya ampak sestra... in do sedaj je bilo brez poblema.. le dobava v Slovenijo včasih ni mogoča in pol zadeve pošiljamo tudi v Luksemburg če je treba.. da le dobimo :whistle: drgač pa je ok.. zdj ne vem kako bo z avstralskim ebayam.. kdo ve koliko je kaj poštnina iz tm??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sicer ne kupujem sama preko ebaya ampak sestra... in do sedaj je bilo brez poblema.. le dobava v Slovenijo včasih ni mogoča in pol zadeve pošiljamo tudi v Luksemburg če je treba.. da le dobimo :whistle: drgač pa je ok.. zdj ne vem kako bo z avstralskim ebayam.. kdo ve koliko je kaj poštnina iz tm??

Poštnina se ponavadi izračuna glede na maso pošiljke in vrsto dostave. Če tvoje države ni na seznamu držav za katere izpiše stroške poštnine, lahko o tem povprašaš neposredno prodajalca. Sam sem ob priliki plačal za debelejšo okrasno nalepko (poslana v navadni pisemski ovojnici in z navadno pošto) 7 AUD.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

pred nekaj časa sem vplačal dražbo in jo tudi včeraj zmagal... gre se za vrednost 110$ z poštnino vred.. zanima me kolko bi me stala carina oz. vrednsot paketa da ga jaz prevzamem.. gre se za nogometne čevlje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!