Skoči na vsebino

Nakup preko e-bay


Priporočene objave

ja kot kaže teh 1.7€ ne drži sem plačal preko Bank@Neta od NKBM in sem pogledal pod arhiv opravljenih plačil nakazal sem 317,90€ + provizija je nanesla 10,43 EUR...denar je bil pa pri njemu v 2 dneh

...aja datum nakazila pa je bil 19.09.2008

Hudiča. Pri NLB sem plačal 1,80 € provizije za nakazilo 331 € datum pa 05.01.2009 :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kako vam to banke zaračunajo 10€+.

Sem šel še enkrat preveriti, za nakazilo 1500€ v Italijo sem plačal 0,30€. Isti znesek tudi za nakazilo prek 10.000€ na račun v Sloveniji. Cena mora biti ista za nakazilo na Slovenski računa ali na račun v EU. Če vam banka računa %nakazila kot provizijo bi bilo smiselno razmisliti o zamenjavi banke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kako vam to banke zaračunajo 10€+.

Sem šel še enkrat preveriti, za nakazilo 1500€ v Italijo sem plačal 0,30€. Isti znesek tudi za nakazilo prek 10.000€ na račun v Sloveniji. Cena mora biti ista za nakazilo na Slovenski računa ali na račun v EU. Če vam banka računa %nakazila kot provizijo bi bilo smiselno razmisliti o zamenjavi banke.

ja nevem...

saj če kdo ne vrjame lahko prilepim print screen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hudiča. Pri NLB sem plačal 1,80 € provizije za nakazilo 331 € datum pa 05.01.2009 :whistle:

4.11.2008, znesek 630€, provizija 0,33€, plačilo v Nemčijo preko NLB Klik.

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A vi to nakazujete mimo paypala, direktno na njihov račun? Jst pa najraje kr preko paypala plačam, preko kreditne kartice, in mi nobenih stroškov ne zaračunavajo. Je pa tale ebay res vrhunski, jst sem že naročal iz amerike, kitajske, nemcije, italije...nikoli enega problema. Fajn se da prišparat, če le malo pobrskaš. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A vi to nakazujete mimo paypala, direktno na njihov račun? Jst pa najraje kr preko paypala plačam, preko kreditne kartice, in mi nobenih stroškov ne zaračunavajo. Je pa tale ebay res vrhunski, jst sem že naročal iz amerike, kitajske, nemcije, italije...nikoli enega problema. Fajn se da prišparat, če le malo pobrskaš. :naughty:

Ne, ponavadi s paypal-om a kak trgovec (predvsem iz Nemčije) zahteva direktno nakazilo. Če ima visok pozitiven feedback, mu nakažem brez pomislekov. Še nikoli nisem imel težav je pa res, da je pozitivnih feedbackov vedno bilo 1000+.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kot kaže teh 1.7€ ne drži sem plačal preko Bank@Neta od NKBM in sem pogledal pod arhiv opravljenih plačil nakazal sem 317,90€ + provizija je nanesla 10,43 EUR...denar je bil pa pri njemu v 2 dneh

...aja datum nakazila pa je bil 19.09.2008

NKBM so itak nategatorji :rolleyes: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
kolko je poštnina če naročim aspuh z ebay.it ??

hvala za odgovore

lp

To ti bo pa najlažje prodajalec povedal, ker je od njega odvisno, kateri poštni servis bo uporabil.

Verjetno pa lahko računaš na 25 - 50€.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hudiča. Pri NLB sem plačal 1,80 € provizije za nakazilo 331 € datum pa 05.01.2009 :whistle:

Ali si nakazoval v Evro območje in ali si nakazoval elektronsko (preko klika)?

Ker za nakazila v države Evro območja, ki so pravilno izpolnjena (IBAN, SWIFT, vrsta stroškov SHA (shared) -> to zadnje je zelo pomembno) je provizija enaka nakazilom v državi. Če je naročilo oddano preko elektronske banke je provizija cca 0,4 EUR (odvisno od banke), če pa je na šalterju s papirjem pa je provizija kot za plačilo npr. položnice, pri NLB mislim da je to 1,8 EUR.

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ti bo pa najlažje prodajalec povedal, ker je od njega odvisno, kateri poštni servis bo uporabil.

Verjetno pa lahko računaš na 25 - 50€.

D.

aha hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali si nakazoval v Evro območje in ali si nakazoval elektronsko (preko klika)?

Ker za nakazila v države Evro območja, ki so pravilno izpolnjena (IBAN, SWIFT, vrsta stroškov SHA (shared) -> to zadnje je zelo pomembno) je provizija enaka nakazilom v državi. Če je naročilo oddano preko elektronske banke je provizija cca 0,4 EUR (odvisno od banke), če pa je na šalterju s papirjem pa je provizija kot za plačilo npr. položnice, pri NLB mislim da je to 1,8 EUR.

js sm pa dal vrsta stroška OUR...stroški nalogodajalca...

vrjetno sem zato plačal tolk provizije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm pa dal vrsta stroška OUR...stroški nalogodajalca...

vrjetno sem zato plačal tolk provizije

nikoli ne dat OUR, torej da ti vse stroške nosiš ampak deljene stroške ker on itak nima ponavadi nobenih stroškov če ne gre za neko čudno državo in banko. OUR je nateg banke, ki si malo na oko obračuna nek denar če bi potem morala tuji banki kaj več plačat ampak ponavadi teh stroškov ni in to "provizijo" podariš svoji banki :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nikoli ne dat OUR, torej da ti vse stroške nosiš ampak deljene stroške ker on itak nima ponavadi nobenih stroškov če ne gre za neko čudno državo in banko. OUR je nateg banke, ki si malo na oko obračuna nek denar če bi potem morala tuji banki kaj več plačat ampak ponavadi teh stroškov ni in to "provizijo" podariš svoji banki :headbang:

Ni ravno tako. Pri plačilnem prometu v tuji valuti lahko pride do več posredniških bank. Recimo da nakazuješ nekemu rusu v USD. Vsaka banka si zaračuna seveda stroške plačilnega prometa. Če želiš da koristnik dobi želeni znesek, moraš dati OUR. Vse banke posrednice nato fakturirajo stroške prvotni banki, ta pa seveda naknadno fakturira stroške svojemu komitentu. Veliko bank se sicer OUR stroškom zelo oklepa ker je veliko lažje sproti trgati stroške od zneska nakazila.

Pri plačevanju v EUR pa VEDNO uporabite opcijo SHA. Pravilna IBAN številka, SWIFT koda banke in stroški SHA so pogoj, da se nalogi avtomatsko obdelujejo brez posredovanja "žive sile" in so zato tudi veliko cenejši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Razmišljem o nakupo nekih delov iz ZDA pa me zanima, če se kej obračunavajo carine ali kakršne koli druge dajatve. Deli bi bli v vrednosti tam okol 100 dolarjev. Pa če je imel kdo slučajno kakšne težave z naročanjem izven EU.

Aja plačeval bom pa prek Pay-palla.

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljem o nakupo nekih delov iz ZDA pa me zanima, če se kej obračunavajo carine ali kakršne koli druge dajatve.

Seveda. Carinska pošta...

Deli bi bli v vrednosti tam okol 100 dolarjev.

( Vrednost + poštnina ) * (carina) * (DDV)

Tako nekako to gre...

Pa če je imel kdo slučajno kakšne težave z naročanjem izven EU.

Ja, enkrat sem zmagal na avkciji za Power Commander v USA - res poceni...

Pa na carini niso verjeli, da je bilo tako poceni in so na vsak način od mene hoteli imeti 'račun'... In ker jaz 'računa' nisem imel, s print-om E-Bay strani pa niso bili zadovoljni, so zadevo 'poslali nazaj' (seveda prodajalec pravi, da je ni nikoli dobil).

Ampak to sem že (skoraj) prebolel - sem kasneje tudi še kaj druga kupoval, pa je šlo skozi.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za tale link :trance_27_notworthy::trance_27_notworthy:

Do 150 eur ni treba plačat carine, tko da sem ok.

Plačila uvoznih dajatev so oproščene:

  1. pošiljke blaga, sestavljene iz blaga zanemarljive vrednosti, ki se pošiljajo neposredne iz tretje države prejemniku v Skupnosti, do skupne vrednosti 150 evrov. Oprostitev ne velja za alkoholne pijače, parfume in toaletne vode, tobak in tobačne izdelke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za tale link :trance_27_notworthy::trance_27_notworthy:

Do 150 eur ni treba plačat carine, tko da sem ok.

Plačila uvoznih dajatev so oproščene:

  1. pošiljke blaga, sestavljene iz blaga zanemarljive vrednosti, ki se pošiljajo neposredne iz tretje države prejemniku v Skupnosti, do skupne vrednosti 150 evrov. Oprostitev ne velja za alkoholne pijače, parfume in toaletne vode, tobak in tobačne izdelke.

Kje si pa to dobil, da se za vrednosti do 150 EUR ne plačuje dajatev?

Citat iz linka ki ga je dal Danči:

_______________________________

Plačila DDV so oproščene:

1. pošiljke neznatne vrednosti, poslane prejemniku kot pismo ali paket v skupni vrednosti do 22 evrov. Oprostitev ne velja za alkoholne pijače, tobak in tobačne izdelke ter parfume in toaletne vode

2. pošiljke nekomercialnega blaga, ki jih fizična oseba s prebivališčem v tujini brezplačno pošilja fizični osebi na carinskem območju do vrednosti 45 evrov. Pošiljka se šteje kot pošiljka nekomercialne narave, če:

* je priložnostna;

* vsebuje blago, namenjeno izključno osebni uporabi prejemnika ali njegove družine; glede na naravo in/ali količino blaga pa se vidi, da gre za nekomercialne namene;

* pošiljatelj pošlje pošiljko prejemniku brezplačno;

* skupna vrednost blaga v pošiljki, skupaj z vrednostjo spodaj navedenih izdelkov, ne presega 45 evrov.

___________________________

Če je vrednost blaga pod 22 EUR, ne plačaš nič dajatev. Če je vredbost blaga nad 22 EUR, plačaš na ceno blaga s prišteto poštnino carino in DDV.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha koker razumem je do 150eur oproščeno carinskih dajatev do 22eur pa ddv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!