Skoči na vsebino

Nakup preko e-bay


Priporočene objave

ni nujno. Če ga presenetiš v zadnjih sekundah nima več dovolj časa da bi več ponudil, če seveda ni že prej dal višjo ponudbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni nujno. Če ga presenetiš v zadnjih sekundah nima več dovolj časa da bi več ponudil, če seveda ni že prej dal višjo ponudbo.

In ker tega ti ne moreš vedeti se boš grizel ali bo šlo skozi, njemu pa bo sistem, če je ponudil več, dvignil čez tvojo ponudbo in ne boš dobil dražbe. Morda pa ni ponudil več vendar tvoja ponudba zadnjo sekundo ni šla skozi in spet nisi dobil.

Vsak dela po svoje. Po več kot sto transakcijah in kar nekaj dražbah sem ugotovil to kar svetujem. Nimam časa in živcev, da bi za vsako dražbo čakal zadnjo sekundo in trepetal ali bo ali ne bo. Ocenim vrednost, določim koliko sem pripravljen dati, zadnji dan premislim ali bi morda še zvišal and that's it. Ponudb je veliko.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, jaz sem tudi par dražb čakal na zadnje sekunde in doživljal živčne zlome, ampak sem hitro ugotovil, da tako ne bo šlo.

Sedaj imam najraši buy it now ali pa make an offer in je zadeva hitro zaključena, če je interes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poslal sem maile na vse mogoče naslove ki sm jih našu, tudi prek ebaya... zdaj čakam na odgovor... če ga ne bo, bom poklical, pol pa upam da bo počas...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je, ko si ali prehiter in te nekdo šišne ali pa prepočasen pa zamudiš tiste zadnje sekunde. In še ena stvar je. Če imaš ustrezen program ti ta ne povišuje ponudbe sproti ampak jo da samo na koncu, zato lahko "presenetiš" in še po nepotrebnem ne dvigaš cene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poslal sem maile na vse mogoče naslove ki sm jih našu, tudi prek ebaya... zdaj čakam na odgovor... če ga ne bo, bom poklical, pol pa upam da bo počas...

Uporabljaj Ebay sporočilni sistem in če ne bo odgovora (piši mu vsaj 1x tedensko), po 4-5 tednih sproži postopek za reševanje problema.

I didn't receive an item I paid for. Does eBay offer insurance?We don't offer an insurance programme. However, if you don't receive an item you paid for, you can receive a refund of the full purchase price plus original P&P on eligible purchases through the eBay resolution process (gre za stvri katere si plačal preko PayPal-a).

First, contact the seller to let the seller know there's a problem. Most problems can be worked out with a simple email or phone call.

If you're not able to work things out with the seller, we recommend you open a case. To do that, go to the Resolution Centre. We'll ask you a few questions and then contact the seller. If the seller doesn't make things right, we'll review the case. If you didn't receive an item you paid for, you'll usually receive a full refund plus original shipping costs.

Keep in mind that timing is important. You can open a case 3 days after the estimated delivery date (if available) or 7 days after making payment (if no estimated delivery date was provided). If you received an item, but it doesn't match the seller's description, you can open a case now. You must open a case within 45 days of making payment on an item.

Problem je, ko si ali prehiter in te nekdo šišne ali pa prepočasen pa zamudiš tiste zadnje sekunde. In še ena stvar je. Če imaš ustrezen program ti ta ne povišuje ponudbe sproti ampak jo da samo na koncu, zato lahko "presenetiš" in še po nepotrebnem ne dvigaš cene.

Če imaš takšnega na drugi strani ja. Če imaš kakšnega kot sem jaz, ki ponudi kolikor je pripravljen dati ga ne boš 'presenetil' razen, če ne ponudiš več..to bi pa lahko že takoj rešil. In tudi če ponudiš npr. 200€ pa nihče ne bo šel čez 50€ to ne pomeni, da boš plačal 200€. Plačaš boš za zadnjo ponudbo, ki je višja od drugega ponudnika. Ampak, če ti je všeč tako kot počneš, kar naprej.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš takšnega na drugi strani ja. Če imaš kakšnega kot sem jaz, ki ponudi kolikor je pripravljen dati ga ne boš 'presenetil' razen, če ne ponudiš več..to bi pa lahko že takoj rešil. In tudi če ponudiš npr. 200€ pa nihče ne bo šel čez 50€ to ne pomeni, da boš plačal 200€. Plačaš boš za zadnjo ponudbo, ki je višja od drugega ponudnika. Ampak, če ti je všeč tako kot počneš, kar naprej.

Jap, to je najbolj simpl način.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi je odpisal končno, da se opravičuje za zamudo, da je pošilka na poti , da se je v trstu ustavla, da bo v roku 2-3 dni pri meni pripelje jo DPD firma... pa še napisal mi je da se globoko opravičuje pa da prosi da ne bo negativnih feedbackov... baje pa da je pošta na italiji blazno počasna in da rab do SLo 10 dni medtem ko iz nemčije 3 dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi je odpisal končno, da se opravičuje za zamudo, da je pošilka na poti , da se je v trstu ustavla, da bo v roku 2-3 dni pri meni pripelje jo DPD firma... pa še napisal mi je da se globoko opravičuje pa da prosi da ne bo negativnih feedbackov... baje pa da je pošta na italiji blazno počasna in da rab do SLo 10 dni medtem ko iz nemčije 3 dni.

Ja, italijanska pošta je včasih problematična, včasih pa tudi prodajalci malce zamujajo..še posebej v času dopustov. In tedaj se tudi zgodi, da kak po 2-3 tedne ne odgovori na sporočilo.

Upam, da mu nisi takoj grozil z negativnim feedbackom ;) Prvo zmeraj poskusiš na lep način in probleme, če nastanejo, rešuješ preko eBay-a. Za negativen feedback je zmeraj čas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi je odpisal končno, da se opravičuje za zamudo, da je pošilka na poti , da se je v trstu ustavla, da bo v roku 2-3 dni pri meni pripelje jo DPD firma... pa še napisal mi je da se globoko opravičuje pa da prosi da ne bo negativnih feedbackov... baje pa da je pošta na italiji blazno počasna in da rab do SLo 10 dni medtem ko iz nemčije 3 dni.

pa če se bo vse v redu izšlo, bod pošten za feedback, da se mu slovenci ne bodo zamerli, da ne bo nehal pošiljat v slo. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo danes mi je pripeljal DPD moje tace.... desno stran sm sestavil in je ok, levo pa čez 20 dni ko pridem iz morja :D

zadeva je srečno prispela :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ma kdo izkušnjo z prodajanjem preko e-baya? mam neki delov za priodat, pa bi jih dal na dražbo na ebay.co.uk al pa ebay.de...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo izkušnjo z prodajanjem preko e-baya? mam neki delov za priodat, pa bi jih dal na dražbo na ebay.co.uk al pa ebay.de...

Jst sem prodal čelado enem italjanu:) Lepo obesil gor, dal isklicno ceno 300€, plačal nek fee (imaš tabele kolk so fee-ji, mislim da do 50€ ni nič, potem je pa neki malega + fee od zneska prodaje, je tudi tabelarično podano, se ne spomnem več točno).

Tip mi nakazal keš preko TRR-ja, jst njemu poslal čeljad.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem prodal čelado enem italjanu:) Lepo obesil gor, dal isklicno ceno 300€, plačal nek fee (imaš tabele kolk so fee-ji, mislim da do 50€ ni nič, potem je pa neki malega + fee od zneska prodaje, je tudi tabelarično podano, se ne spomnem več točno).

Tip mi nakazal keš preko TRR-ja, jst njemu poslal čeljad.

Jap..enako..samo da nisem prodajal čelade ampak avtomobilske dele...popolnoma brez problema potekalo vse. Tukaj za teboj stoji e-Bay kot podjetje. Če ti ne "nateguješ" stranke z izdelkom, ki ga prodajaš ne bo nič narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ma kdo izkušnjo z prodajanjem preko e-baya? mam neki delov za priodat, pa bi jih dal na dražbo na ebay.co.uk al pa ebay.de...

priporočam da si najprej zrihtaš paypal, pa elektronsko bančništvo. je vse dost bolj enostavno in tudi za kupce imaš s paypalom več kredibilnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Paypal skor rabiš, malokdo še tko na račun nakaže.

Potem ko vpisuješ oglas, si izbereš na katerem "trgu" želiš da je viden tvoj oglas, torej .uk, .de.

Vse skupaj sestaviš in prečekiraš, da te ne bodo preveč olopuli z raznimi feeji.

Ni pa nič zastonj, tudi če na začetku zgleda. Če stvari ne prodaš vseeno plačaš nekaj malega :) zaradi objave oglasa.

Moje čisto osebno mnenje je, da se preko ebaya ne splača. Vse kar že imaš lahko prodaš preko "naših" oglasnikov ali pa preko raznih malih oglasov na forumih. Izbire na ebayu je veliko in se tudi pričakuje relativno nizka cena.

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pay-pall imam tko da ni problem. Fora je pa v tem, da specifičnih delov (npr.: plastik od gsxr 1100, zavornih čljusti itd.) v SLO ne morem prodati-premajhen trg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Paypal skor rabiš, malokdo še tko na račun nakaže.

Potem ko vpisuješ oglas, si izbereš na katerem "trgu" želiš da je viden tvoj oglas, torej .uk, .de.

Vse skupaj sestaviš in prečekiraš, da te ne bodo preveč olopuli z raznimi feeji.

Ni pa nič zastonj, tudi če na začetku zgleda. Če stvari ne prodaš vseeno plačaš nekaj malega :) zaradi objave oglasa.

Moje čisto osebno mnenje je, da se preko ebaya ne splača. Vse kar že imaš lahko prodaš preko "naših" oglasnikov ali pa preko raznih malih oglasov na forumih. Izbire na ebayu je veliko in se tudi pričakuje relativno nizka cena.

Čist odvisno, men je tip iz Pariza nakazal 1950 eur direkt na TRR. Kar nisem mogel verjet, jaz osebno si jih ne bi upal kar enemu tam nakazat. Jest obvezno sam preko Paypala kupujem, če pa prodajam, pa raje vidim keš direkt na TRR, če mi le uspe prepričat kupca.

No, ja kakšen evro ti vzamejo za oglas, ampak glede na to da potem tvoj oglas vidi skoraj pol sveta, majhna cena. Moje mnenje je da ravno zaradi majhnega trga kot je Slovenija, možnost doseganja dobre cene za dele ki jih prodajaš majhna. Jest ko sem prodajal komplet dirkaško opremo iz moje R1 (komplet Ohlins vzmetenje, kpl Akrapovič, plus še sto stvari ki jih najdeš na dirkalnem motorju) v Sloveniji ni bilo nobenega odziva.Dal vse skupaj na Ebay de,prodal komplet opremo za 2200 eur.

Jasno da je dobro prej pregledati za koliko se podobne stvari prodajajo na Ebayu, da vsaj okvirno lahko vidiš kaj lahko pričakuješ. Pa vsaj jaz osebno se vedno potrudim z opisom robe in parimi slikcami, ker več napišeš, več fotk daš več šans imaš da boš dobro prodal.

Pa dobro prodajo vsem želim :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem imel blede izkušnje. Pri meni se je najbolj "učinkovito" izkazala prodaja po forumih, na katerih sem tko in tko prebival.

Greš, recimo na gsx forum, in zožaš krog kupcev, s tem da imaš veliko več cilnih :)

Še bolše je pa če najdeš direkt gsxr 1100 forum, tam so pa vsi potencialni kupci.

Ne, da kuhcam ebay, ker ga redno uporabljam in je zakon, samo se mi zdi da zmeraj pa ni najbolša opcija :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ne vem, če je to že kdo predstavil...

Danes sem našel eno spletno stran Shipito, kjer ponujajo poštno posredovanje pri spletnih nakupih v Ameriki.

Torej, če hočeš nekaj kupit v eni trgovoni iz Amerike, vendar ne ponuja internacionalnega pošiljanja, si naorčiš paket na ta fiktiven naslov in oni ga potem posredujejo naprej, kamorkoli želiš.

Cena storitve za posredovanje, za pismo ali revijo je že od 1$ za paket pa 8,5$ + potni stroški.

Imajo tudi možnost združevanja več paketov v enega.

Za poizkusit...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je že kdo kupoval na nemškem e-bayu (oziroma tisti ki ste kupovali:) Zaželel sem si božično darilce- http://cgi.ebay.de/Ferngesteuertes-Boot-XL-72cm-RC-SPEED-AtlanticYacht-NEU-/270652414792?pt=RC_Modellbau&hash=item3f04241b48#shId

Upam da dela....no kakorkoli, ali pošiljajo iz nemčije v slovenijo, kakšna je poštnina, ipd. Ker na sami strani ne morem naštimati kot končne države Slovenije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je že kdo kupoval na nemškem e-bayu (oziroma tisti ki ste kupovali:) Zaželel sem si božično darilce- http://cgi.ebay.de/Ferngesteuertes-Boot-XL-72cm-RC-SPEED-AtlanticYacht-NEU-/270652414792?pt=RC_Modellbau&hash=item3f04241b48#shId

Upam da dela....no kakorkoli, ali pošiljajo iz nemčije v slovenijo, kakšna je poštnina, ipd. Ker na sami strani ne morem naštimati kot končne države Slovenije?

Piše, da pošiljajo samo po Nemčijo. Kontaktiraj prodajalca in vprašaj, kako je s pošiljanjem v Slovenijo... V večini primerov se da kaj zmenit, stane pa od 8 do 25 € (odvisno od mase in velikosti paketa - če je kaj res velikega/težkega, lahko tudi več).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha hvala:)

Prebral sem to ponudbo in če naročiš ti bojo poslali predračun,ko pa naročiš jim zraven pripiši; Ich butte Sie um rechnung mit verpackung und versandt nach Slowenien mit DHL post.

Cene za DHL pošto najdeš na naslovu WWW.DHL.de (preise) ,če neznaš nemško lahko(klikneš zgoraj desno)in bereš v angleščini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!