Skoči na vsebino

Nakup preko e-bay


Priporočene objave

  • 5 mesecev pozneje...

pozdrav! tole me vleče da bi nabavu oklepi ampak ta cena ni realna za moje pojme. sicer na ebay se ne spoznam, zato vas sprašujem, kaj je z to ceno, pa če se splača to kupiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav! tole me vleče da bi nabavu oklepi ampak ta cena ni realna za moje pojme. sicer na ebay se ne spoznam, zato vas sprašujem, kaj je z to ceno, pa če se splača to kupiti?

Tej ceni je treba prišteti še poštne stroške, ki so še dodatnih 150 GBP - skupaj torej 332 GBP oz. 373 EUR.

Marsikdaj prodajalec navede nižjo ceno in višje poštne stroške - morda kje carino zaračunavajo le na vrednost blaga brez poštnine...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa nekaj zanima. Koliko provizije si recimo vzame American express od tega plačila, ki ga nakažeš preko paypala?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni provizije.

Lahko pa pride do manjšega odstopanja, če original valuta ni EUR ampak recimo GBP. Amex vsa plačila pretopi prvo v USA in nato v EUR

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje.

Jst sm poslov plačilo, na en mail preko paypala ta mail je bil neregistreran, ker sm ga jst napačno navedu, a mogoče ve če bom dobil denar nazaj ko sm ga prekinu, pisu sm že na paypal, pa še nism dobu odgovora... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Kupujem v glavnem na Ebayu Italia,Nemčija in Velika Britanija,zaenkrat večjih problemov še ni bilo in vse do sedaj sem tudi dobil na dom pz.na dogovorjeni naslov.Kupoval tudi direkt online tehnično robo,dobil v 2 dneh v Slovenijo.Pri nas te pa vsak lolek hoče nategnit !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa nekaj zanima. Koliko provizije si recimo vzame American express od tega plačila, ki ga nakažeš preko paypala?

Kolikor vzame je to njihova pogodba ... Tebe ne stane nič več kot znesek, ki si ga nakazal.

Jaz imam na Pay Pal vezano samo Am Ex kartico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Eno vprašanje, namreč sem na avkciji ponudil neko vsoto denarja za neko stvar za mojo Yamaho in me noben noče prehitet, jest pa sem se nekako malo premislil

in nebi imel te zadeve, je kakšna možnost se odmaknit iz te avkcije????? upam da je.....

lp,Gašper

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje, namreč sem na avkciji ponudil neko vsoto denarja za neko stvar za mojo Yamaho in me noben noče prehitet, jest pa sem se nekako malo premislil

in nebi imel te zadeve, je kakšna možnost se odmaknit iz te avkcije????? upam da je.....

lp,Gašper

Uf... sem zrihtal.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje, namreč sem na avkciji ponudil neko vsoto denarja za neko stvar za mojo Yamaho in me noben noče prehitet, jest pa sem se nekako malo premislil

in nebi imel te zadeve, je kakšna možnost se odmaknit iz te avkcije????? upam da je.....

lp,Gašper

Uf... sem zrihtal.....

To nesmeš NIKOLI narediti ampak vedno počakaj na zadnjo ceno in šele takrat zadno sekundo daš samo malo višjo ponudbo.NAZAJ pa NEMOREŠ edino, kar te bo rešilo zadji, ki bo dal nižjo ponudbo kakor ti boš na to zadjo ponudbo doplačal še ca 1,5€ Sicer pa, ko bo licitacija potekla ti bo točno izpisalo koliko je dal zadnji ponudnik in koliko boš moral ti plačat na njegovo ponudbo, seveda če te nihče neprseže !Licitacije te mora nekdo dobro naučit šele nato se tega loti !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje, namreč sem na avkciji ponudil neko vsoto denarja za neko stvar za mojo Yamaho in me noben noče prehitet, jest pa sem se nekako malo premislil

in nebi imel te zadeve, je kakšna možnost se odmaknit iz te avkcije????? upam da je.....

lp,Gašper

Uf... sem zrihtal.....

Na ebayu sem že nekaj let kot prodajalec in vse kar se ti lahko zgodi je, da ti zablokirajo račun v kolikor ne boš plačal. Seveda, če nisi licitiral neke visoke vsote ( par 1000 eur) in z tem naredil neko škodo prodajalcu. Potem bi te eventuelno lahko sodno preganjali. Drugače pa gre tako: pišeš prodajalcu in pa na ebay, da si naredil napako in bodo stornirali. Kupci so pri ebayu bolj zaščiteni in se ebay v veliki večini odloča v prid kupcu. Drugače pa je tako, kot je rekel Bremzer. Preveri pa v bodoče še koliko so stroški pošiljanja in kako prodajalec pošilja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Sloveniji eBay nima predstavništva in svojih pravnikov, ki bi te preganjali zato je izbris računa najstrožja kazen. V državah kjer so prisotni pa te, v primeru odstopov in nezmožnosti dogovora s prodajalcem, tožijo. Prav tako tožijo prodajalca, ki npr. pozabi dati rezervirano ceno in se potem določena stvar proda za majhen denar. V obeh primerih te pred dokončnim 'Potrdi' opozori na zakonska določila, ki te zavezujejo z naslednjim klikom.

To dviganje zadnjo sekundo je neumnost. Obstajajo programi, ki to počnejo in tisti, ki ima malo sreče in boljšo internetno pipico bo na koncu dobil dražbo a vse to vzame preveč časa in živcev in je, konec koncev, brez veze. Vsak sam določi koliko je največ pripravljen dati za neko zadevo, in eBay bo sam skrbel za to, da bo tvoja ponudba vedno najvišja, do točke koliko si ponudil. Če bo nekdo ponudil več kot je tvoja ponudba pa je to cena, katere itaq nisi hotel plačati in se ni za kaj sekirati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No drugače se da vse z malo truda in malo brskanja po ebay-u se najde tudi eBay Bid Cancellation.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav tako tožijo prodajalca, ki npr. pozabi dati rezervirano ceno in se potem določena stvar proda za majhen denar, on se pa tega ne bi več šel. V obeh primerih te pred dokončnim 'Potrdi' opozori na zakonska določila, ki te zavezujejo z naslednjim klikom.

Pozabil napisati del stavka v prejšnjem postu.blush.gif

No drugače se da vse z malo truda in malo brskanja po ebay-u se najde tudi eBay Bid Cancellation.....

Ki ti pove tisto kar sem ti napisal. Pomemben je predvsem dogovor s prodajalcem razen, če se zatipkaš pri vnosu vsote denarja, kjer moraš takoj odtipkati vsoto, ki si jo mislil ponuditi in kontaktirati prodajalca in eBay ter ju obvestiti o napaki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Prek Ebay-ja in ostalih spletnih trgovin lahko naročiš tudi, če ne pošiljajo v Slovenijo. Danes sem našel spletno stran Viaddress (http://www.viaddress.com/), pri kateri ti dodelijo ameriški naslov, kamor potem pošlje prodajalec oni pa ti potem iz njihovega skladišča kjer hranijo blago pošljejo v Slovenijo. Zdi se mi cenejša od shipto in bordelinxa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!