Skoči na vsebino

Nakup preko e-bay


Priporočene objave

pred nekaj časa sem vplačal dražbo in jo tudi včeraj zmagal... gre se za vrednost 110$ z poštnino vred.. zanima me kolko bi me stala carina oz. vrednsot paketa da ga jaz prevzamem.. gre se za nogometne čevlje....

110$ +20%ddv + 3-5% carina + 3,5€ stroški obvestila = cca. 95€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se komu da prevesti spodnje besedilo. Nekaj že vem zakaj se gre, bi pa rad točno vedel kaj hočejo od mene. Gre se pa za reklamacijo izdelka.

Bitte schicken Sie uns Bilder per E-Mail von den Mängeln. Wir werden uns dann um eine Einigung bemühen.

Bitte nennen Sie uns im Fall einer Ersatzteillieferung die benötigte Anzahl und Nummer aus der Anleitung.

Wir bitten die Reklamation zu entschuldigen.

Hvala. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se komu da prevesti spodnje besedilo. Nekaj že vem zakaj se gre, bi pa rad točno vedel kaj hočejo od mene. Gre se pa za reklamacijo izdelka.

Bitte schicken Sie uns Bilder per E-Mail von den Mängeln. Wir werden uns dann um eine Einigung bemühen.

Bitte nennen Sie uns im Fall einer Ersatzteillieferung die benötigte Anzahl und Nummer aus der Anleitung.

Wir bitten die Reklamation zu entschuldigen.

Hvala. :blush:

ewo na hitro

Prosim pošljite slike z pomanjklivostmi/napakami. Potem bomo poskusili skupaj doseči sporazum/rešitev.

Prosimo napišite število izpadlih/manjkajočih rezervnih delov.

Za reklamacijo se opravičujemo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v klik zna vdret vsak bucman, v paypal pa se niso vdrli.

V klik zna vdret vsak bučman...no pa dej, če misliš, da znaš. Tisto zadnjič ni bil noben vdor v klik, temveč fake stran na katero so klikali samo kreteni...prav očitno je bilo sumljivo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je ze kdo kaj narocal iz amerike? Zanima me predvsem, kak dolgo hodi taksna posiljka. Al je to zaj 1 tedn, 2, mesec...

Jaz sem ene dva-krat naročil is ZD in čeprav je bilo kao "fast delivery" sem čakal ~ min. 10 dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem začetk tedna postavil rekord... naročil paket z amerike (first class delivery, brez carine), pršu je v 6 delovnih dneh na pošti, kar pomeni od ponedeljka do ponedeljka - en teden. Nikoli nisem čakal več kot 14 dni za pošiljko brez carine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem začetk tedna postavil rekord... naročil paket z amerike (first class delivery, brez carine), pršu je v 6 delovnih dneh na pošti, kar pomeni od ponedeljka do ponedeljka - en teden. Nikoli nisem čakal več kot 14 dni za pošiljko brez carine.

in kako bi to blo brez carine?

Js bi tudi rad iz USA brez carine :alien1:

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem, iz Slovenije ni možno uporabiti Pay-pala.

to blo nekje na začetku teme,verjetno je blo še kaj govora o tem,ampak to ne bo držalo...drugi nam ne morejo plačat,mi pa drugim lahko,le tu je fora.Plačujem v večini preko PayPal-a.

Jst sem začetk tedna postavil rekord... naročil paket z amerike (first class delivery, brez carine), pršu je v 6 delovnih dneh na pošti, kar pomeni od ponedeljka do ponedeljka - en teden. Nikoli nisem čakal več kot 14 dni za pošiljko brez carine.

Odvisno,prenosnika sem dobil v 14-ih dneh,kakšno zadevo sem pa čakal tudi več kot mesec...mislim pa,da se kar nekaj časa zadržuje manjše pakete na Carinski pošti Pošte Slovenije,Iz Amerike zaradi dodatnih stroškov,sploh pa odkar smo v EU,ne naročam več...v glavnem iz IT,A,D,GB...

Popravljeno . Popravil roadbuster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

povej ti meni kako je s prenosniki iz USA? Kolko je carina ipd. Kaka je carinska stopnja za računalnike in to? Kolk te je dejansko prišla pole cena prenosnika?

Gledam za macbook-a v USA. Pa so 17" PRO po tako smešni ceni, da si kupim skorej dva za v EU enega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede carine citiram:

za poštne pošiljke velja:

"Pošiljke blaga v pisemski in paketni pošti so oproščene uvoznih dajatev do skupne vrednosti 22 EUR, razen če vsebujejo alkoholne izdelke, parfume in toaletne vode, tobak in tobačne izdelke. Pošiljka, ki jo iz tretje države pošilja fizična oseba drugi fizični osebi, ki živi na območju Skupnosti, je oproščena plačila uvoznih dajatev, če je občasna, vsebuje blago, namenjeno izključno osebni uporabi prejemnika ali njegove družine, narava in/ali količina blaga ne kaže na komercialni namen, skupna vrednost blaga ne presega 45 EUR in je poslana brezplačno.

Kar se naroča z ibeja vse spada pod drugo točko - 45 €. Če kupuješ iz trgovine pa zadeva pade pod drugo točko. kako ugotovijo razliko ne vem, ampak vešči prodajalci z ibeja vedno označijo da gre za "gift" in tudi sicer se oznake na pošiljki s trgovine rahlo razlikujejo od tistih ki jih naflika fizična oseba.

če greš peš v ameriko pa velja:

"Potniki so oproščeni plačila uvoznih dajatev za predmete, ki jih prinašajo s seboj v osebni prtljagi iz tretjih držav, do skupne vrednosti 175 EUR oz. 90 EUR (osebe, mlajše od 15 let). "

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

povej ti meni kako je s prenosniki iz USA? Kolko je carina ipd. Kaka je carinska stopnja za računalnike in to? Kolk te je dejansko prišla pole cena prenosnika?

Gledam za macbook-a v USA. Pa so 17" PRO po tako smešni ceni, da si kupim skorej dva za v EU enega...

"V primeru, da gre za uvoz elektronskih delov računalnikov po poreklu iz ZDA, je blago carine prosto, plačati pa je potrebno DDV v višini 20 %."

Če je kaj razlike ako pride po pošti pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"V primeru, da gre za uvoz elektronskih delov računalnikov po poreklu iz ZDA, je blago carine prosto, plačati pa je potrebno DDV v višini 20 %."

Če je kaj razlike ako pride po pošti pa ne vem.

Drži.

Prenosniki spadajo pod oznako KN 8471 30 00 00: - Prenosni stroji za avtomatsko obdelavo podatkov, z maso do vključno 10 kg, ki imajo v istem ohišju najmanj eno centralno procesno enoto, tipkovnico in prikazovalnik

Za slednje so dajatve:

DDV 20 %

Carina za tretje države 0 %

P!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to blo nekje na začetku teme,verjetno je blo še kaj govora o tem,ampak to ne bo držalo...drugi nam ne morejo plačat,mi pa drugim lahko,le tu je fora.Plačujem v večini preko PayPal-a.

Hmm, tudi to ne bo čisto držalo... Lahko nam plačujejo, da pa bi ta denar dvignil, bi rabil bančni račun v USA ali VISA kartico (pri tej te opalijo za 2 US$) - brez tega pa denar ostane na 'PayPal' računu in ga lahko porabiš za PayPal plačevanje.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod kaj pa spada avto ojačevalec izdelan v USA cena je 600USD prodajalec pa je trgovina. Zanima me predvsem za DDV

DDV je 20 %, razen za določene izjeme, med katere ojačevalci ne spadajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!