Skoči na vsebino

Nakup preko e-bay


Priporočene objave

ja kaj pol je vertex kul al ne??al rajš ORIGINAL ?mislm original vem da je najbolši...ampak če je vertex kul..ker men je mehanik reku da je vertex čist kul :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Gorenjski banki nucaš za nakazilo IBAN+BIC kodo, ime prejemnika in ime banke kjer ima prejemnik odprt račun. Preverjeno pred 30min.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menb prodajalc še zmer ni poslal številk :?

mislm sej še tok bolš da mi ne bo treba plačat k itq ne mislm več uzet...sam je pa zanimiv da ni nobenga odziva :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Mam sledeče vprašanje. Preko neta sem hotel kupiti dele za motor, vendar nisem mogel plačati ker nisem imel extended account številke, nato pa sem gledal in ugotovil ,da imam 250€ limita na paypalu. Zakaj nisem potem mogel kupiti delov v vrednosti 90€ s poštnino vred, ker neko drugo zadevo v vrednosti 50€ sem pa lahko kupil?

Pa še to mam na eurocardu imam 330€ limita. Imam pa račun NLB.

Hvala za odgovore

lp mkosir

Popravljeno . Popravil mkosir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menb prodajalc še zmer ni poslal številk :?

mislm sej še tok bolš da mi ne bo treba plačat k itq ne mislm več uzet...sam je pa zanimiv da ni nobenga odziva :)

Ti samo izpiše, ko si sprintaš iz ebay-a neke vrste "račun". Vendar moraš odkljukat, da boš plačal transakcijo preko banke. V nemškem ebay-u to narediš na funkciji "Jetzt bezahlen", v angleščini verjetno prevod, sam sem do sedaj kupoval le preko nemškega.

Pozdrav od Roberta

P.S.: Zadevo boš pa moral vzet, ker se ti drugače lahko slaba piše .) Lahko te tudi tožijo .)

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej je erik s foruma napisu unmu prodajalcu mail da mi nej pošle številke računa...un ni pa nč poslou...pol pa je napisu da ne rabm več...pa tud ni nč odgovoru...tko a nevem...kaj pravte da to pomen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej je erik s foruma napisu unmu prodajalcu mail da mi nej pošle številke računa...un ni pa nč poslou...pol pa je napisu da ne rabm več...pa tud ni nč odgovoru...tko a nevem...kaj pravte da to pomen?

Jah, verjetno je zadevo predal svojemu advokatu, ti boš pa kontaktiral s prodajalcem samo še preko njega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja lej....sploh mi še ni cifr poslou da bi jst meu možnost plačat...tko da me ne more tožt...ali pač? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja lej....sploh mi še ni cifr poslou da bi jst meu možnost plačat...tko da me ne more tožt...ali pač? :?

Pomojem bols da mu nic vec ne pises,ker mislim da bi ti po tem casu ze mogel poslat stevilke,ce ti jih ni pac tolko bols.....

...kak dolgo ponavadi traja da se dobi izdelek iz nemcije,ker men je baje un poslal v ponedeljek al torek stevce,tako da me zanima kdaj jih lahko pricakujem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dons je 8mi dan odkar sm jst naročil izdelek...pa ni nč ne duha ne sluha...erik je istega mnenja...pa ima že izkušnje prek ebay-a...tko da ne boste mislili da ne znam pogledat če je kšno sporočilo...

ej justaboy a mi pošleš prosm un mail k ti je on poslou da vidm približn kaj more usebovat...

jure.ristic@gmail.com .)

hvala :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, verjetno je zadevo predal svojemu advokatu, ti boš pa kontaktiral s prodajalcem samo še preko njega...

Tako hitro ta zdeva pa le ne gre naprej. Prej, ko bi prodajalec to naredil bi Reeska kontaktiral in to sigurno večkrat. Enako bi naredil tudi ebay. Mogoče, pa je prodajalec enostavno na dopustu in zato se ni še javil.

Drugače, pa Reesko mislim, da sem ti povedal, da si moraš izpisat "račun", kjer imaš omenjene podatke .) Osebno bi jaz vseeno počakal, da se mi prodajalec javi, preden bi plačal, ker nikoli ne veš s kom imaš opravka. Malo si sicer lahko pomagaš s procenti, vendar ..... Lahko pa kontaktiraš tudi ebay in jim poveš omenjeno situacijo, pa ti bodo oni svetovali kako naprej. Pa vse kontakte do prodajalca imej shranjene, ker ti bodo lahko prišli še prav, če bi ti bilo potrebno kaj dokazovat.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma jaz ne vem kaj je s temi nemci na ebay-u :BUA:

danes ze 3 ki pravi da mu je iskanje notarja in overba pogodbe preveliko breme

in da se mu ne da to delat.

clovek bi mislil da je tistih par min dela vredno ce bi motor prodal.ocitno ni

me zanima kaj bi bilo ce bi bidal brez vprasanj

prok.... nemci :angry2:

ocitno mi letos nov motor ni usojen :(

lp

Zato ker uporaba notarja v zahodnem svetu ni običajna.

Če živi v kakem manjšem kraju, ga sploh nimajo v bližini.

Sicer pa ne vem, zakaj sploh rabiš notarja.

Če si zadevo kupil v Nemčiji, je dovolj samo papir, ki je veljaven kupoprodajni papir v Nemčiji.

Pa pri nas že tudi dolgo ne rabiš več notarja. Na upravni enoti tudi velja, pa še ceneje je.

Sicer pa me ne čudi, da imate nekateri težave z ebayem. Saj še slovensko ne znate, potem ni čudno, da se ne morete sporazumeti v tujem jeziku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če živi v kakem manjšem kraju, ga sploh nimajo v bližini.

Sicer pa ne vem, zakaj sploh rabiš notarja.

Če si zadevo kupil v Nemčiji, je dovolj samo papir, ki je veljaven kupoprodajni papir v Nemčiji.

Pa pri nas že tudi dolgo ne rabiš več notarja. Na upravni enoti tudi velja, pa še ceneje je.

Pri vozilih rabiš kupoprodajno pogodbo z overjenim prodajalčevim podpisom. Prodajalec lahko podpis overi pri notarju (dražje) ali pa na upravni enoti (ceneje). Če se prav spomnim, se v nemščini temo reče 'amtliche Beglaubigung'...

lp, D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo danes dobil stevce po posti :D :OK: :OK:

zdaj me pa zanima kje lahk unem prodajalni napisem oz zahvalim tam pri zvezdicah ko ma ze par postov :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo danes dobil stevce po posti :D :OK: :OK:

zdaj me pa zanima kje lahk unem prodajalni napisem oz zahvalim tam pri zvezdicah ko ma ze par postov :?

Leave feedback

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

überweisung-nakazilo prek banke

nja ja, Banker's draft ja :blush: sam tisti postal order :grrr :?

zvedu :lol1: kao travell ček k ga vnovči samo naslovnik :OK:

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zadnje čase se mi dogaja, da mi ob brskanju po eBay-u pričnejo vpadat razni virusi. Bitdefender jih sicer blokira, tako da ni neke škode. Zanima me pa, če se kaj podobnega še komu dogaja.

lp DTW

Popravljeno . Popravil dave the wave
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postal order - poštno nakazilo, bank order, bank transfer, Überweisung - bančno nakazilo.

Dave, meni se, na srečo, kaj takega ne dogaja.

Na splošno pa: če bi jaz bil prodajalec, ne bi bil prav navdušen, da se moji podatki in številke računa naokrog po svetu po forumih javno valjajo. Diskretnost, fantje, je del poslov, pa četudi gre za internetne. Moje osebno mnenje.

Aja, der Verrechnungsscheck je pa virmanski ček.

Popravljeno . Popravil Desert Soul
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dons je 8mi dan odkar sm jst naročil izdelek...pa ni nč ne duha ne sluha...erik je istega mnenja...pa ima že izkušnje prek ebay-a...tko da ne boste mislili da ne znam pogledat če je kšno sporočilo...

ej justaboy a mi pošleš prosm un mail k ti je on poslou da vidm približn kaj more usebovat...

jure.ristic@gmail.com .)

hvala :D

že trije tedni so mimo...pa ni nič...da ne bo pol kej narobe... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neki me zanima.......pri tistih oglasih ki ne tocno pise koliko je postnina, pise pa da poslje vsepovsod......a se tam posebej potem placa postnina ali jo zraven placas tam prek paypala??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!