Skoči na vsebino

Vera, verovanje, malikovanje


Priporočene objave

RAN je imel željo,

ki mu jo radostno izpolnjujem.

Da se ne bomo zgolj o cigotih prepirali.

:)

Prosim za določeno mero tolerance do drugače mislečih, verujočih in podobnih,

ker nismo vsi enaki.

In če nismo vsi enaki, tudi vsi enakopravni nismo. :cry:

Navali narode :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(Brrrm @ 18 May 2004 @ 09:54)

Bostov, brez zamere prosim.

Poskusi razumeti, da ne obstaja zgolj tvoj svet, temveč, da med drugimi, obstaja tudi svet, kjer pravimo hruškam in jabolkam sadje in so nam maliki in svetniki eno in isto, da ne napišem kaj.

(Da ne bi tukaj izvajali   neumnosti, lahko odpremo kakšno drugo temo za versko ideološka obračunavanja)

Dej ja.

Pa še malikovanje svetnikov in svetost malikov mi razložite.

Tole je RANov post z njegovim vprašanjem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Franc Rode:

"Malikovanje seksa je med vsemi malikovanji najbolj nevarno. Zdravilo proti

tej obsesiji pa je človek, ki sredi naroda živi v celibatu. Bodite hvaležni,

da vaši duhovniki niso poročeni."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: yeah right......... pa tiste o pedofilih itd. :angry: samo to je ze druga tema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravilo proti tej obsesiji pa je človek, ki sredi naroda živi v celibatu. Bodite hvaležni, da vaši duhovniki niso poročeni."

saj smo, če jih še celibat ne ustavi, da nebi seksali (s kom je odločitev vsakega od njih :devil: ), kakšni perverzneži bi šele bili če bi jih spustili s ketne :hmm: :P :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EDINO vredno NEBOVZETJA!!!!!!!!!!!!

15.avgusta

Popravljeno . Popravil ajgor the mad dog
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marija pomagaj ... še vedno ne vedo, da sem jaz njihova edina Boginja :notworthy: O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam v odgovoru v rubriki od Benke Pulko, na račun katerega je nastala ta rubrika, je nekaj omenjana tudi splošna razgledanost.

Pa sem včeraj slučajno v Mladini bral interviju s tistim tržaškim Slovencem, ki se je z izvorom primorskih priimkov ubadal. In ker je imela pri nastajanju in dovoljevanju imen in posredno tudi priimkov dosti roko čez tudi cerkev, je čisto na koncu intervjua zanimivost za v splošno razgledanost, ki se tiče cerkvenih svetnikov.

Nekaj svetnikov, ki se jih že stoletja dolgo časti in malikuje ni nikoli obstajalo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15.avgusta

A takrat mislš NEDOLŽNOST zgubit????? :? :? :hmm: :hmm: :hmm:

KULLLLLLLLLLLL :yea2: :yea2: :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj smo, če jih še celibat ne ustavi, da nebi seksali (s kom je odločitev vsakega od njih :devil: ), kakšni perverzneži bi šele bili če bi jih spustili s ketne :hmm: :P :devil:

Ravno prebiram knjigo Spolno življenje papežev..... brez zajebancije.

:kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno prebiram knjigo Spolno življenje papežev..... brez zajebancije.

:kva2: :kva2: :kva2:

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Ročno delo.........

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Zanimivo (in poučno) branje je tudi Katoliška cerkev in spolnost (Uta Ranke-Heinemann, DZS, 1992).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno prebiram knjigo Spolno življenje papežev..... brez zajebancije.

packa ..posodit takoj ko preberes ..pliiiiz..... :kva2:

jest sem odlomke brala v Nedeljcu leta nazaj.....odlicno... B)

in tle ni govora o kakem "rocnem delu" B) :grrr

Popravljeno . Popravil tejka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

packa ..posodit takoj ko preberes ..pliiiiz..... :kva2:

jaz tudi, jaz tudi :kva2:

sem hotel to knjigo lani na morje vzet pa sem pozabil naslov, vedel pa sem da je nekaj takega. O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal ste s tem seksom zašli.... O:-)

Pikapolonica

je prastar simbol za srečo, rodovitnost, ponekod pa tudi smrti. Človek je nikakor ne sme ubiti. Kasneje so pikapolonico pripisali Devici Mariji, ki je pri Angležih dobila po njej ime (Ladybird).

V zvezi s tem srčkanim hroščkom je veliko vraž. Povsod verjamejo, da razume človeško govorico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ka se že tak grebete...dam na posodo, kdor želi....res odlična knjiga.... ( spolno življenje papežev)

Popravljeno . Popravil bubamara
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MALIKI SO KAŽIPOTI K BOGU - vam poklanjam moj najljubši del iz

Božanskega govora Bhagavana Sri Sathya Sai Babe

ob prazniku Mahašivarathri

Utelešenja ljubezni!

Naši predniki so na različne načine proučevali Božansko naravo, toda ni jim uspelo spoznati resničnosti. Zato so začeli častiti naravo (prakriti). Nato se je med Indijci razširilo čaščenje malikov. Vsako bitje, ki se rodi v tem stvarstvu, ima določeno obliko (murthi). Maliki so negibni in ne premorejo ljubezni, usmiljenja in obzirnosti. Zato nekateri ljudje nasprotujejo čaščenju malikov, vendar nimajo prav. Na predmete vedno pokažete s kazalcem in rečete: »To je roža, kozarec,…« Tako so tudi maliki kažipoti k Bogu. Ko boste enkrat spoznali Boga, ne boste več potrebovali smerokazov, malikov. Če je tako, ali je potem čaščenje malikov res nespametno? Ali ne častite podob svojih staršev in starih staršev? So te podobe žive? Ne. Prav tako ne premorejo usmiljenja, ljubezni in požrtvovalnosti. Zakaj jih potem častite? Ker vas spominjajo na vrline in ideale vaših staršev. Vzemite na primer bankovec za sto rupij, ki meri 10 x 15 cm. V njem ni niti življenja niti kreposti, kot sta ljubezen in sočutje. Kljub temu ga imajo ljudje radi in si ga želijo posedovati. Je kdo na svetu, ki ne mara denarja? Vsak ima rad denar, ne glede na narodnost ali veroizpoved. Nešteto ljudi žrtvuje življenje za denar. Bankovec je dragocen, ker nosi vladni pečat. Tudi državno zastavo spoštujemo zaradi vrednot, ki jih predstavlja, čeprav je v bistvu samo navaden kos blaga.

Če mislite, da je čaščenje malikov nespametno, potem morate prenehati častiti tudi denar in zastavo, ki sta prav tako brez življenja.

Človek svoja prepričanja oblikuje glede na to, kaj mu je všeč in kaj ne. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ka se že tak grebete...dam na posodo, kdor želi....res odlična knjiga.... ( spolno življenje papežev)

bubi jaz jaz jaz jaz jaz jaz jaz :kva2: , julija za na dopust, OK? prej ni časa :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bubi jaz jaz jaz jaz jaz jaz jaz :kva2: , julija za na dopust, OK? prej ni časa :cry:

oki....dobiš... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, ko bomo vsi lepo postmodernisti in se bomo ukvarjali le še z resnicami namesto z Resnico, potem ne bo več teh dilem in prepričevanja drug drugega. Ker pa se to zelo verjetno nikoli ne bo zgodilo(ali pač?), potem smo do tedaj odvezani ideološkega celibata. Malo sem prebral tole vaše modrovanje o veri in malikovanju. Se bom bolj razpisal ob priliki, a spremljal bom z zanimanjem. Ker pa opažam, da sta tukaj dve poduhovljeni ženščini (Manuela in Bubamara), bi se priporočil, da me inicirata v svet tantričnih skrivnosti O:-)

No ja, če je to že kdo poizkusil, pa naj poroča, saj spada med drugim tudi v vero in malikovanje(da ne bo zdaj kdo modroval v navadnem seksu...tanratični je precej drugačen :)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 let pozneje...

Jaz nikoli nisem bil veren in tudi nikoli ne bom, ampak vseeno spoštujem tiste, ki so verni in tega ne vsiljujejo tudi drugim.

ATT00001.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!