Skoči na vsebino

Otroci + motor


pjotr

Priporočene objave

quote:

To se tudi strinjam s tabo. Tudi sama sem stara tle nekje in se mi zdi da za to se nismo kej prevec odgovorni. Saj ko gledam moje vrstnike vidm ene paglavce, ki se delajo sam ene frajerje na motorju!

Špelca... zgrešila si bistvo. Mi govorimo, da bi starejši, odgovorni starši peljali svoje otroke na motorju... ne da se sami vozijo.

I want some more!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

To se tudi strinjam s tabo. Tudi sama sem stara tle nekje in se mi zdi da za to se nismo kej prevec odgovorni. Saj ko gledam moje vrstnike vidm ene paglavce, ki se delajo sam ene frajerje na motorju!

C c c, ampak vsa ta neodgovornost ti ne preprecuje, da se ne bi pustila peljati na sosedovem ducatiju, a?

--

Andraz, cyc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

To se tudi strinjam s tabo. Tudi sama sem stara tle nekje in se mi zdi da za to se nismo kej prevec odgovorni. Saj ko gledam moje vrstnike vidm ene paglavce, ki se delajo sam ene frajerje na motorju!

C c c, ampak vsa ta neodgovornost ti ne preprecuje, da se ne bi pustila peljati na sosedovem ducatiju, a?

--

Andraz, cyc

Jah kaj morm tud kdaj uzivat!!!!! Pa jz sm se pelala z njim ne pa sama!!!!

Špelca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

men se pa zdi da 12. :? tud nism čist ziher, lahka de se motm. pred 1 letom sm to še vedu... :rolleyes:

Popravljeno . Popravil HAWKey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prosim da vsi, ki niste "čist ziher", raje ne ugibate ... sicer pa - lahko probam tudi jaz ... ziher nekje med 9 in 15 let ... Samo - "nisem čist ziher".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sem ziher, da 12 (pred kratkim naredu izpit). pa tut tamali otroci bi po vsej logiki (in dobrih - njim namenjenih sedezih) lahko zadaj vozil, seveda ce vozi polnoletna oseba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo ve koliko mora biti po zakonu star otrok da se pelje na motorju?

Imate kake izkušnje s tem?

12...v spremstvu staršev ali odgovorne polnoletne osebe...seveda,da ima opravljen tečej CPP(izpit do 49ccm)skuter,avtomatik

Popravljeno . Popravil ajgor the mad dog
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi odvisno koliko ima otrok v glavi. Kakšnemu osebku ne bi nikoli dal izpita pa če je pri 40-ih. Še manj pa da bi ga peljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst tud nisem čist ziher...sam sem pa ziher, da bi blo fajn prve strani prebrat...pa bi ziher vedl...sam nisem čist ziher :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12...v spremstvu staršev ali odgovorne polnoletne osebe...seveda,da ima opravljen tečej CPP(izpit do 49ccm)skuter,avtomatik

kaj pa da se sme voziti kot sopotnik na zadnjem sedežu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, bom ko bom doma pripel kako slikico, kako sem starega poniexpresa prerihtal, da tamauga gor vozim, sem ga pa tudi že na Yamahci, je sedel pred mano in se naslanjal samo na tank. Saj bi filmček, pa ima ene 20kb. :huh:

P.S.: Najboljše mu je , ko mu pustim, da da gas. na Poniju. na Yamahi ga ne doseže. :lol: :naughty:

Sem neodgovoren? Magari.

Popravljeno . Popravil mimixtz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo: samo da je namesto medveda moj sinko. .)

post-2-1085427122.jpg

Popravljeno . Popravil mimixtz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj kot berem temo, bolj ugotavljam kolk smo slovenci razvajeni amaterji :BUA:

Ko sem bil pred par leti na Dominikanski republiki sem videl take situacije, da te pobere, kot prvo imajo tam še tiste klasične motorje, z metrskimi ravnimi zici, noben nima čelade (sej kdo bi jo pa mel pri 40 stopinjah in skor 100% vlagi), imajo samo en člen CPP-ja - tisti ki je večji ima prednost, znak za otroke na cesti pomeni gasssaaa, sej imamo kovinske odbijače pa tud otroci naredijo manj škode (preizkušeno, sem se vozil z vsemi možnimi vozniki pa NIHČE ni bremzal, ravno obratno).

No in, tam srečaš take kombinacije ljudi na motorju, ki jih uporabljajo namesto taksijev, ker so dost cenejši, da te kar pobere, sem videl mamo in pra mesecev starega dojenčka na motorju, mama seveda ni sedela na zicu naravnost ampak je bila na njem postrani, ker je imela pač miniko :kva2: , potem sem na motorju videl celo družino ata dva otroka in zadaj mama, tudi variante so bile, ko so sedeli na zadnejm zicu par let stari otroki in se besno voznika držali. Aja da ne pozabim, tko naloženi so še vedno švigal med vozniki, kot šuškavci s skuterji po Fužinah. V glavnem, oni tko, mi pa debato o tem, kolko bi moral biti mulci stari, da se lahko sploh zadaj vozijo. :hmm: :? :lol1: :lol1:

Pa ne me resno vzet. :D Včasih mi je prav všeč da živim v Sloveniji, kolkor je zaplankana, tolko je o.k. ker cenimo življenje več, kot pa v kakih nerzvitih državah.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Naslov teme je sicer v skladu z mojim vprašanjem ampak prejšnji posti pa ne.

Khk-khmm! Torej: zdaj so na vrsti samo oni stari motoristi(in motoristke), ki majo že otroke do vrha in še niso ločeni! Vprašanje pa se glasi: Kako gredo skupaj majhni otroci in motorji? Meni se vedno bolj dozdeva, da se to dvoje bolj kot ne izključuje :hmm:

Recimo: Če froca velikokrat pustiš doma ali pri starših ti pol čez 15 let reče ''Jebi se stari!''. Vbistvu si pa ti 15 let nazaj njemu reku naj se jebe, ko si se šel peljat z motorjem...

Mnenja, izkušnje, replike :rolleyes:

P.S.:Saj ne, da bi kaj ampak sem pa že toliko star, da se nikoli ne ve kaj bo čez 9 mesecev O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj kot to, da ti čez 15 let reče ...., je to da nima/ne bi imel komu to povedat.

Zato sta ti dve kategoriji izključujoči.

Moje mnenje.

lp

Popravljeno . Popravil TBoxer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno zadnjič je en policaj ustavu fotra, ki je imel zadi hčerkico na štirikolesniku, itak da je bla premajhna, pa še brez čelad sta bla. Tko da ne vem, kaj folk razmišlja. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene bolj kot to, da mi bo čez 15. let rekla: mat pa fotr jebita se, ker sta preživljala prosti čas na motorju skrbi to, da bi sploh komu imela reči.....

zato si glede tega vprašanja še nisem čisto na jasnem. Trenutno se na motor še ne vsedem, čeprav me vedno bolj matra....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene bolj kot to, da mi bo čez 15. let rekla: mat pa fotr jebita se, ker sta preživljala prosti čas na motorju skrbi to, da bi sploh komu imela reči.....

zato si glede tega vprašanja še nisem čisto na jasnem. Trenutno se na motor še ne vsedem, čeprav me vedno bolj matra....

Ma pa vajina :wub: zelo izrazito zeljo po motorjih :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz grem na motor če se le da, je pa res da imam precej manj časa sedaj. sem pa opazil da malo bolj preštudiram preden grem v kako akcijo prehitevanja ali podobno, nekak bi vseeno rad gledal otroke odraščat.

z ženo se po rojstvu drugega še nisma skupaj šla vozit ampak predvsem zato ker je cel logističen problem porihtat varstvo ko pa nama to uspe je ponavadi slabo vreme.

nevem no, jaz kaj dosti o nevarnostih motorja ne študiram ker preprosto je nevarno tudi it preko ceste tako da se mi ravno obremenjevat z tem ne da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!