Skoči na vsebino

disk zavore


mpeterca

Priporočene objave

problem je v vodi, ki jo imaš v zavornih ceveh :(

zavorno olje nemreč po svoji sestavi zelo rado nase veže vodo, in ko se ti voziš v dolino in veliko bremzaš, se voda segreje in spremeni v paro

kot ste se pa učili pri kemiji v šoli, se tekoče vode ne da stiskati, torej dokler poredko zaviraš je dobro, ko pa pogosto zaviraš, se voda spremeni v paro, katero se pa da stiskati, in zato rata bremz-ročka mehka

never ever had such a experience :D

Popravljeno . Popravil Red Arrow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam SF2 po 3km kolo začne počasi zavirati blokitrati. Imam disk spredi zadi .

Kako popravit ta problem ? Pa kje je olje za zavirat ? Pa kako ga menjat ?

PS: Da ne odpiram nove teme: Ima kdo knjigo o SpeedFIGHTu l.2000 ? Da bi not pisalo, kako kaj menjat vse podrobnosti ... ali knjigo v elektronski obliki ?

ploščice ti skup ostanejo..očitno nisem edini z temi problemi! Tu zgleda da ne pomaga drugage kot da zamenjaš zavorno čeljust..rabljena se dobi za ene 3k

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ploščice ti skup ostanejo..očitno nisem edini z temi problemi! Tu zgleda da ne pomaga drugage kot da zamenjaš zavorno čeljust..rabljena se dobi za ene 3k

zanimivo...jst sm dou za novo 25k :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uff...pol pa sem jaz kupo od kakega nooba ki se ni zavedal kaj prodaja...jok3..saj rableno se dobi ful poceni,pač je malo bol rizik

Popravljeno . Popravil ticmantl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uff...pol pa sem jaz kupo od kakega nooba ki se ni zavedal kaj prodaja...jok3..saj rableno se dobi ful poceni,pač je malo bol rizik

ja, to je verjetno da res, glede na to, da sm jst kupu nove original brembotove :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo to pa je tudi res..stage6 ma taki oversize disk da glava peče!!! z tistim diskom si pa car lazar :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

Seos pubeci..=)

Imam en problem z Yamaho Aerox oziroma z disk zavorami na tem skuterju..=/.. Torej tažava je takšna: Ko stisnem sprednjo zavoro ta zabremza vendar po 2 sekundah pride ročka od zavore do ročke za plin, zato več ne morem bremzat. V eni izmed prejšnih tem ( ne vem kateri, saj če bi vedel bi postevil vprašanje tam ) so mi rekli, da moram zamenjati/ doliti zavorno tekočino. Kupil sem jo nakar se odprl pokrovček in v posodici (na skuterju) je bila zavorna tekočina. Sicer je bilo očitno da jo je treba dolit. Za obe zavori sem porabil cca. 10 ml tekočine. Nakar sem privil pokrovček na posodico in težava se je odpravila. Ampak ko sem dal skuterja iz tačke/stojala is se zapeljal 10 m se je tažava spet ponovila.

torej zanima me kaj je narobe z bremzo ( sprednjo). Zavorna tekočina ni. Mogoče pa so zavorne ploščice obrabljene. ( Razlika med sprednjimi in zadnjimi zavornimi ploščicami je kar očitna... ( zadnje ploščice niso tako obrabljene)).

Ali kdo ve v čem je težava..??

LP Nejc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja se ti ne zdi logično če vidiš da imaš obrabljene ploščice da jih zamenjaš :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce si ze vlival olje bi kr celotno olje menjal. zavorno olje se itaq menjava na vsaki 2 leti, ker staro ni vec dobro za uporabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja se ti ne zdi logično če vidiš da imaš obrabljene ploščice da jih zamenjaš :headbang: :headbang:

Glej od kot jaz naj vem do kire mere se lahko obrabijo če ni nobene ozgake gor?? Ej eni dnar služimo sami ( čeprav sem star 14 ) in mi ni dnara kuj tak vun za metat...

ce si ze vlival olje bi kr celotno olje menjal. zavorno olje se itaq menjava na vsaki 2 leti, ker staro ni vec dobro za uporabo.

Aha.. Pol morem odpret neki ventilček tam doli pri zavorni čeljusti da ono olje ven steče?? Pol pa novega noter nalijem??...

LP Nejc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej od kot jaz naj vem do kire mere se lahko obrabijo če ni nobene ozgake gor?? Ej eni dnar služimo sami ( čeprav sem star 14 ) in mi ni dnara kuj tak vun za metat...

Aha.. Pol morem odpret neki ventilček tam doli pri zavorni čeljusti da ono olje ven steče?? Pol pa novega noter nalijem??...

LP Nejc

Lej naprej zameni zavorne ploščice da bodo nove da ti bo use prjel čez nekaj časa pa zamenjaj tudi zavorno tekocino in si rešen za 2 leti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej od kot jaz naj vem do kire mere se lahko obrabijo če ni nobene ozgake gor?? Ej eni dnar služimo sami ( čeprav sem star 14 ) in mi ni dnara kuj tak vun za metat...

Aha.. Pol morem odpret neki ventilček tam doli pri zavorni čeljusti da ono olje ven steče?? Pol pa novega noter nalijem??...

LP Nejc

ej če ne veš kdaj so ploščice znucane potem rajši ne šraufaj motorja :headbang:

znucane so takrat ko nimajo več mesa gor, ali pa ga imajo zelo malo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče kdo ve, če pašejo sprednje ploščice v zadnjo zavorno čeljust in obratno?? Saj bom tako najboljše ugotovil če so ploščice res krive za ta problem. Ker za brezveza nebi probaval, da nebi še kaj razjeb**=.... Sem klical v stupit-a pa šerbinek-a pa se mi niso javli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seos pubeci..=)

Imam en problem z Yamaho Aerox oziroma z disk zavorami na tem skuterju..=/.. Torej tažava je takšna: Ko stisnem sprednjo zavoro ta zabremza vendar po 2 sekundah pride ročka od zavore do ročke za plin, zato več ne morem bremzat. V eni izmed prejšnih tem ( ne vem kateri, saj če bi vedel bi postevil vprašanje tam ) so mi rekli, da moram zamenjati/ doliti zavorno tekočino. Kupil sem jo nakar se odprl pokrovček in v posodici (na skuterju) je bila zavorna tekočina. Sicer je bilo očitno da jo je treba dolit. Za obe zavori sem porabil cca. 10 ml tekočine. Nakar sem privil pokrovček na posodico in težava se je odpravila. Ampak ko sem dal skuterja iz tačke/stojala is se zapeljal 10 m se je tažava spet ponovila.

torej zanima me kaj je narobe z bremzo ( sprednjo). Zavorna tekočina ni. Mogoče pa so zavorne ploščice obrabljene. ( Razlika med sprednjimi in zadnjimi zavornimi ploščicami je kar očitna... ( zadnje ploščice niso tako obrabljene)).

Ali kdo ve v čem je težava..??

LP Nejc

Če si kej čeljust dotiku....poglej če si un nipl za odzračvt zadost nazaj zategnu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče kdo ve, če pašejo sprednje ploščice v zadnjo zavorno čeljust in obratno?? Saj bom tako najboljše ugotovil če so ploščice res krive za ta problem. Ker za brezveza nebi probaval, da nebi še kaj razjeb**=.... Sem klical v stupit-a pa šerbinek-a pa se mi niso javli.

lejga ti si res čuden...

če ploščice nimajo več mesa, jih moreš menjat pa konc, in ne boš nič brez veze denar stran metal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seos pubeci..=)

Imam en problem z Yamaho Aerox oziroma z disk zavorami na tem skuterju..=/.. Torej tažava je takšna: Ko stisnem sprednjo zavoro ta zabremza vendar po 2 sekundah pride ročka od zavore do ročke za plin, zato več ne morem bremzat. V eni izmed prejšnih tem ( ne vem kateri, saj če bi vedel bi postevil vprašanje tam ) so mi rekli, da moram zamenjati/ doliti zavorno tekočino. Kupil sem jo nakar se odprl pokrovček in v posodici (na skuterju) je bila zavorna tekočina. Sicer je bilo očitno da jo je treba dolit. Za obe zavori sem porabil cca. 10 ml tekočine. Nakar sem privil pokrovček na posodico in težava se je odpravila. Ampak ko sem dal skuterja iz tačke/stojala is se zapeljal 10 m se je tažava spet ponovila.

torej zanima me kaj je narobe z bremzo ( sprednjo). Zavorna tekočina ni. Mogoče pa so zavorne ploščice obrabljene. ( Razlika med sprednjimi in zadnjimi zavornimi ploščicami je kar očitna... ( zadnje ploščice niso tako obrabljene)).

Ali kdo ve v čem je težava..??

LP Nejc

Nejc to neboš sam popravil,verjetno bo treba v delavnico je pa zanič gumica ali povratni ventilček v glavnem zavorne cilindru-sepravi to je gor na zavorni ročici.Zamenja se komplet (garnitura) za popravilo glavnega zavornega cilindra.Lahko probaš tudi sam razdret vse operi v mlačni vodi osuši s papirjem(sarvet-robček)nato kupi gumico in ta mali ventilček na koncu vzmeti zamenjaj ponovno sestavi,dobro je če malo namažeš z posebno ATE mastjo (ponavadi je v garnituri)ali namaži z zavorno tekočino ponovno sestavi in nalij ole ter prezrači. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lejga ti si res čuden...

če ploščice nimajo več mesa, jih moreš menjat pa konc, in ne boš nič brez veze denar stran metal

Glej meso je še vedno gor. Samo nikjer ne piše do kire mere še deluje oz.ni nobene oznake na ploščici.

Nejc to neboš sam popravil,verjetno bo treba v delavnico je pa zanič gumica ali povratni ventilček v glavnem zavorne cilindru-sepravi to je gor na zavorni ročici.Zamenja se komplet (garnitura) za popravilo glavnega zavornega cilindra.Lahko probaš tudi sam razdret vse operi v mlačni vodi osuši s papirjem(sarvet-robček)nato kupi gumico in ta mali ventilček na koncu vzmeti zamenjaj ponovno sestavi,dobro je če malo namažeš z posebno ATE mastjo (ponavadi je v garnituri)ali namaži z zavorno tekočino ponovno sestavi in nalij ole ter prezrači. :OK:

Prvo bom nabavil ploščice in potem če nebo ok bom pa te probal to verjanto. Ma sej nekega dne bom itaQ rabo nove ploščice tak da al jih kupim zaj al pa čez nekaj cajta..=P (Če še mi bo skuter držal do takrat..)

P.S. To še mi boš moral 1x malo bol natančno razložit..=P Neja lih vse kapiram. Ko bom rabil spet pomoč pišem...

Hvala pubeci... Poročam če bom odpravil težavo.. Čez kak teden dni..

LP Nejc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mo greš u trgovino pa rečeš rabim ploščice za aerox.a zadnje pa pokažeš rabljene

po mojem to ni lih tko tško

kej bi bli če bi usak sprašavu tako :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mi je težko... Ok... Z busom žal ne morem it! Vsakemu pa nebom gnjavo naj me cukne do trgovine. Če pa misliš da bi se z skuterom tja peljal pa žal Še ne gre, saj še nimam izpita! Pa ne pametuj neke... Samo glumiš pa se delaš pametnega z svojim pinki tomosom...

P.S. Vprašal sem tiste, ki hočejo pomagat ali svetovat ( jebac-car, kOci, Brumer,... ) in ne takšne, kot si ti!

Lp NEjc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ploščice menjaš malo preden je pobrano vse meso (je pa res da je nevarnost da ti pri močnem zaviranju odtrga cel kos mesa z ploščice)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!