Skoči na vsebino

Help! ----problem z valjcki pa kuplunga


janzevec

Priporočene objave

Serbus!

Mam gilero runner 98 letnik, pa sem kupo zx-a, pa so mi dale premale valjceke poleg. Cisto druge dimenzije so. Nea vem kake naj nabavim. Poleg sem dobo se federce za kuplungo pa jih nea znam menjat. Če bi mi kdo prooosssim svetoval kaj naj nardim glede teh dveh problemov???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so valjčki premali al pa preveliki oz. durge dimenzije kot orig. , pol jih jaz ziher ne bi dajal not. Pojdi pa kupi take za runnerja. Ziher je ziher. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Serbus!

Mam gilero runner 98 letnik, pa sem kupo zx-a, pa so mi dale premale valjceke poleg. Cisto druge dimenzije so. Nea vem kake naj nabavim. Poleg sem dobo se federce za kuplungo pa jih nea znam menjat. Če bi mi kdo prooosssim svetoval kaj naj nardim glede teh dveh problemov???

Valjcke kupi nove!

Fedrce - odsraufaj salcko na sklopki, vzami celjusti ven in z kombinirkami menjaj fedrce. Je malo tezavno, ampak sej bo slo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

midva z fotrom sma glih danes menjala fedrce na kuplongi, sem dal zaj noter plave (najtrše) in spela pri vlkih obratah :D kul to :D hehe....

pa valčke sn dal lažje, tak da ne drsi več jermen :OK:

drgač pa fedrce menjat ni težko, malo samo pač more silo uporabit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tnx za odgovore ne. zaj se vozim z starimi fedrcami pa valjcki pa to. Zx-a mam gor pa blokado tui not. Blokade ni na variomatu pa gre okoli 60 pa stewcu. Pospesek pa je v kurcu. Se vedno nea vem ce naj dam tako težo valckov ko so poleg zx-a???

Za federce pa upam da mi bo slo, ker ponavadi ko kaj delam mi gre VSE narobe. Najprej sem mislo da mores kak odsraufat pa pol jih samo vun vzames tak da zaj vem da na silo. Samo nea vem kak pa naj one nut spravim????

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce sem jaz zaj to vrei pogleo ne, pol mi ja plan taki:

- z sraufebcigrom fedrce vun

- z kombinirkami not

kaj pravite????

Mislim da je ql??? :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja smo je še en problem

federce mam z plavo farbo postrihane te pa jih je barva skup zapikala, ko so jih pri leo vinceju farbali al kai pac. Kaj bo se bojo dpikalo ce bom dal ku j tak not ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja smo je še en problem

federce mam z plavo farbo postrihane te pa jih je barva skup zapikala, ko so jih pri leo vinceju farbali al kai pac. Kaj bo se bojo dpikalo ce bom dal ku j tak not ????

Ze ze da so pobarvane samo tud ce barva spusti so trde...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo še vedno nea vem kake valcke naj dam noter. Mi prosim lahko kaj priporocate. Naj dam isto težo kot sem jih dobi lpoleg ZX-a

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aerox@ kiri pa so toti najtrši :)?

fedrce so trše, valčki pa težji, lool :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komaj mi je ratalo mejat fedre. Samo zaj pa tak cuka predn spele. Samo še nism valjckov menjo pomoje je to to? Pa koncna je tui v kurcu, vaejetno ker še ma ZX blokado not. :) :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komaj mi je ratalo mejat fedre. Samo zaj pa tak cuka predn spele. Samo še nism valjckov menjo pomoje je to to? Pa koncna je tui v kurcu, vaejetno ker še ma ZX blokado not. :) :?

Cuka ti zato ker npr. speljujez z pol gasa in ce si dal trde fedrce je na verjetno na tisti meji ko kuplonga zagrabi in pol grabi pa spusti , zato speljuj z malo vec gasa oz. pod vecjimi obrati!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valjčke vgradiš takšne, da se ti motor vrti v obratih največje moči. Naprimer serijski vodno hlajeni ima največjo moč pri 8500 obratih, predelan recimo pri 11000. Če ima serijski valjčke 7.5 g, vgradiš 5.8 g. Preprosta fizika centrifugalnega gibanja.

Ker pa motor ni štiritakten in navor nima lepo razporejen skozi obrate, vgradiš trše fedre sklopke, da ti speljuje v obratih, kjer doseže zadovoljiv navor. Pa ne pretiravat da ne bo šla sklopka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomoje da zna...samo ti neznaš na tipkovnico gledat :), aja pa na forumu velja da velike črke=dretje...sej se isto da razumet če s malo pišeš, ali samo hočeš bit opažen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!