Skoči na vsebino

Suzuki SV 650


Barth

Priporočene objave

Ima pa majčken problem. Lučka za bencin noče ugasent. (polni rezervar)

Lahko je kak kabelček / konektor, lahko pa je kaj s samim 'senzorjem'.

Ko, dam kontakt, ne preverja vedno obratomerja.

Jaz imam sicer SV1000S (2003), ampak moj nikoli ne 'preverja' obratomerja. Kolikor vem, tudi 650-ke tega ne počnejo.

Če sem bil prav pozoren, nisem pa 100%, pri mojem SVju '00 lučka gori ko je kontakt, ko motor vžgeš, lučka neha goret.

Je res?

Pri mojem gori par sekund, potem pa ugasne (tudi, če ne vžgeš motorja).

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno to je problem, da lučka ne ugasne, ko je motor prižgan. Odklopil sem konektor, ki gre iz rezervarja, pa lučka ne ugasne. Morala bi.

Ravno dans, sem brskal po kablih, pa nč našu.

Glede obratomerja: Enkrat sem porajtu, da ga je preverju?!? :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

snapback.pngstrajnarR, je 03. March 2012 - 19:31, rekel:

Če sem bil prav pozoren, nisem pa 100%, pri mojem SVju '00 lučka gori ko je kontakt, ko motor vžgeš, lučka neha goret.

Je res?

Pri mojem gori par sekund, potem pa ugasne (tudi, če ne vžgeš motorja).

Hmm mogoče je pa res tako, nisem bil pozoren.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa eno zacetnisko vprasanje. kje se preveri nivo olja?

A uporabniškega priročnika nisi dobil z mopedom? :hmm:

Moped mora biti postavljen pokončno (torej NE na stransi tački), nivo pa preveriš na okencu na desni strani:

post-2208-0-07636100-1331057470_thumb.jpg

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede lučke za gorivo...

Sem preveril. Lučka gori dokler motorja ne vžgeš!

Letnik '00

Popravljeno . Popravil strajnarR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri moji zverini, model K3 me malo spravlja ob živce tiktakajoč zvok..tk, tk, tk, tk....isto se sliši tudi na očetovem K4, le ne tako izrazito. Frekvenca zvoka ni odvisna od vrtilne frekvence motorja. Verjetno ni nič nevarnega, samo me zanima če kdo ve kaj ga povzroča in kako se ga odpravi, ker mi je rahlo moteč :blush: Motor ima 52000km tako da je komaj dobro utečen :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri moji zverini, model K3 me malo spravlja ob živce tiktakajoč zvok..tk, tk, tk, tk....isto se sliši tudi na očetovem K4, le ne tako izrazito. Frekvenca zvoka ni odvisna od vrtilne frekvence motorja. Verjetno ni nič nevarnega, samo me zanima če kdo ve kaj ga povzroča in kako se ga odpravi, ker mi je rahlo moteč :blush: Motor ima 52000km tako da je komaj dobro utečen :OK:

Če frekvenca zvoka ni odvisna od obratov motorja - je torej konstantna? Ali je odvisna od česa drugega?

Če je konstantna, bi lahko bila črpalka goriva - motorček v njej se načeloma vedno vrti z enako hitrostjo...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če frekvenca zvoka ni odvisna od obratov motorja - je torej konstantna? Ali je odvisna od česa drugega?

Če je konstantna, bi lahko bila črpalka goriva - motorček v njej se načeloma vedno vrti z enako hitrostjo...

D.

Frekvenca je konstantna in ni odvisna od nobene spremenljivke. Pa ne sliši se ves čas, so vmesne prekinitve. Sliši se v prostem teku in pri konstantnih vrtljajih. Pri večji obremenitvi jo pa preglasi grmenje iz izpuha :OK: Črpalka ni, zvok prihaja od nekje nižje, je pa zelo nedoločljivo. Nekje sem enkrat bral do to povzroča nek ventil za sekundarno vpihavanje zraka, samo ne najdem več tega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frekvenca je konstantna in ni odvisna od nobene spremenljivke. Pa ne sliši se ves čas, so vmesne prekinitve. Sliši se v prostem teku in pri konstantnih vrtljajih. Pri večji obremenitvi jo pa preglasi grmenje iz izpuha :OK: Črpalka ni, zvok prihaja od nekje nižje, je pa zelo nedoločljivo. Nekje sem enkrat bral do to povzroča nek ventil za sekundarno vpihavanje zraka, samo ne najdem več tega...

PAIR ventil? BI si upal trdit, da ta ventil deluje skladno z obrati motorja, torej bi se mu frekvenca spreminjala...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PAIR ventil? BI si upal trdit, da ta ventil deluje skladno z obrati motorja, torej bi se mu frekvenca spreminjala...

D.

No na forumu SVrider sem ravno prebral da naj bi bili to napenjalci verige pogona odmičnih gredi. To mi sicer sploh ni logično in kako naj bi napenjalec spuščal take zvoke.Ker nima nobenih gibljivih delov. Kakorkoli v kratkem snamem dol pokrove ventilov, preverim zračnost med ventili in odmično gredjo ter pregledam napenjalce in verigo pogona odmičnih gredi. Sicer vem kakšne bodo ugotovitve...vse bo brez sledi obrabe in znotraj dovoljenih specifikacij :OK: Bom pa vsaj pomirjen in brez strahu vrtel ročko za plin :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po prebiranju forumov sem se odločal med kawa Z750 in sv650...nekak bi raje sv-ja za začetek -moj prvi motor.

kakšen je tole nakup za SV650s: letnik 05, prvič registriran marec 06, 18k kilometrov, danmoto izpuh ki se ga ne da homoligirat + orig. dobim zraven jasno, zdej so tudi smerniki gor ki niso homoligirani + orig zraven. drgač pa motort je ful luštn za furat -sem probu tut Z750 in cbf600, hoče pa tip 2450€. kakšen je kaj riziko se furat okol z nehomoligiranimi stvarmi gor? njemu niso nič težil, pa je šu v bosno in nazaj, je pa lastnik 1 leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

CAO. Kje bi lahko dobil knjizico z navodili za sv650s 2004. Sem pregledal ze malo morje int. strani pa so povsod ze umaknili. Je pa drgac tezava v tem da ko dam kontakt mi napise FI in noce przgat. Ko parkrat ugasnem in dam spet kontakt je pa ok. ne stekam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

-kupim nosilce za kufre,stranske,zadnji nosilec,lahko kufre zraven,kar koli od tega (nosilce predvsem) iščem za SV 650 99-01

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

CAO Danasnja dogodivsina; smo bili danes z motorji na morju-bilo je super in ko smo se vrnili sem na dvoriscu odlomil levo voznikovo stopalko. Skoraj padel z motorja ,ki je stal na mestu hi hi hi... No zdj pa res moram kupit nove. Ima kdo kaksen nasvet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!