Skoči na vsebino

Zavorne ploščice


_jezus_

Priporočene objave

Hm, no iskalnik pravi da ni blo se teme odprte na to temo zato odpiram novo..

Na zivce mi gre, ker mi bremze cvilijo. Cvili mi prva.. To je delalo tudi ko so ble ze zgulene ploscice in zdej tud ko so nove (3 tedne).

Tipo ki ima zavore servis mi je reku da so pretrde.. Da rabim mehkejse ploscice..

Zdej me zanima ce so malossijeve ploscice ok ali ce imate predlog katere kupit oz. kaj narest..

Sem pomislu na pregrevanje, pa cvili tud takoj ko so bremze mrzle, tako da to ni krivo..

Prosim za nasvete, pomoc

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam zdej malossijeve spredaj. Ko so ble nove je cvililo ko hudič zdej je pa dobr. zadj mam ferodo al ka piše gor take ko so ble original in in je isto blo.

Popravljeno . Popravil Manijak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako mislis skurit? Jaz zdej probam cim vec na prvo bremzat da se malo obrabijo ploscice, sam ni vidnega izboljsanja :\

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni tui cvili ko hudič. SAmo zaj ko pa mi je očje malo vun steklo pa morem do konca not stisnit tak da mi koj pajtla prste pol ko bremzam, nea cvili več. Samo je qrc, ker je premalo olja not. Zanima me tui če je odvisno cviljenje od olja al pa je moj primer izjemen??? :? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve, ko pravijo, da ima SF2 preslabe zavore,kaj se da to kako popravit??

Mislim, ne da bi cel zavorni sistem zamenjal-samo s ploščicami.

Ker se skerim drugim še nisem peljal in ne vem, kakšne pojemke imajo drugi. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem čist zadovoln z mojimi bremzami na sf2, res pa je da enim bol primejo, napr na nrgu vem da takoj pikne, ko samo malo stisneš ampak meni je všeč da gre lepo postopno, da lahko tud čist nežno bremzaš.

drugače pa gre tud zabremzat tak da zablokira, razn če maš kake sava racing soft gume :) (tu mislim predno, kr zadno itaq ni problem blokirat) sicer pa se itaq more dat z zavornimi ploščicami to izboljšat, sej mislim da od diska do diska ni nekakšne razlike :)

res pa je da ma sf manjši premer diska kot večina drugih skutov .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nove ploščice stari disk, prvi razlog da cvilijo, velika možnost da so pretrde. Racing ploščice so v osnovi trše ko jih pa zagreješ-utihnejo.Če ti sprednje slabo prime in je disk in ploščice o.k., zamenjaj zavorno tekočino. Priporočam MOTUL 5.1, za še boljši učinek je potrebno zamenjat zavorno cev ( seriska prepletena z platnom, sport variante prepletene z rosfrai mrežo) ker je možnost da se preveč podaja n pridi na cilinder premala sila .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ni fore v nove ploščice in stari diskih, basek. Fora je, da ploščice ki so nove so zelo blizu disku (drajsajo) in zato cvilijo. To k vam cvil vam najbrž cvil sam pr majhni brzini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede cviljenja je bilo ze nekaj debate. poskusite z narezanimi ploscicami! .)

aja, pa ce bi radi le z zamenjavo ploscic boljsi zavorni ucinek (Speedfight), dajte gor mehkejse ploscice. a pozor - menjavat jih bo treba obcutno pogosteje!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, sej ce recimo skuter rinem se slisi kako ploscice slesajo po disku.. Pri visokih hitrostih tega ni.. Se pa pojavlja tud ko segrejem ploscice fino..

Zdej bo ena 2 urna fura, pa bom probal cimvec na prvo bremzat da se malo obrabijo.. Ker pri nizkih hitrostih tako cvili da me kar usesa zabolijo..

Sicer pa bom sel se do mehanika za bremze pa bom rkeu nej pogleda se zavorno tekocino, pa ce jih mal proba narezat..

P.S Do kolk stopinj se kej grejejo bremze na skuterju? Jaz sem vceraj potipal disk in je bil vroc, da sm se skor speku.. No sicr je to pomoje normalno, ker bremzam ponavad iz nekje 80,90 do nule..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri Buellovem fireboltu (al je bil thunderbolt?? vglavnem prejsnja generacija, en 330 mm disk) se je disk pri bremzanju iz 200 do nule zagrel na 530+ stopinj. :afro1: ne slatat, ce neb radi mel cevapcicev namest prstov, pjebi!! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem sel 100m brez celade pa sm mislu da bom dol skocu.. To nardi take piske, da so me tkoo usesa zabolela da je kurba.. Men se folk ka grem mim njih prou smil...

Pa se skuter ma taki cuden zvok zadne cajte..

jst nevem ka narest.. torej malossijeve tud cviljo.. rabm ene ploscice k ne cviljo...

Mislm, zakaj sm men cvil, ostalim pa ne? Tud kolegu k ma aeroxa ne cvil..

Za znort:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cvilijo malossi navadne ploscice,MHR pa samo malo od zacetka....Seveda je tud od sestave ploscic odvisno ce cvilijo ali ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaka, daj jih malo pomaži z mastjo, ne bodo več svilile :lol1:

jz sem svoje včeri menjal, pa mi nič ne cviljo! sm mogoče se mi samo zdi, ampak men se zdi da te celo slabš primejo :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaka, daj jih malo pomaži z mastjo, ne bodo več svilile :lol1:

jz sem svoje včeri menjal, pa mi nič ne cviljo! sm mogoče se mi samo zdi, ampak men se zdi da te celo slabš primejo :wacko:

Ja normalno da slabše primerjo :D Ki si pa vido kakšne ploščice, ki si jih na novo menjal potem pa so kar prijele. Morjo se malo ajnfarat pa to da se tista vrhnja plast obrabi. Isto kot pri novih gumah ..... tud ne začneš kar polagat na polno pa pričakovat da bo držalo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo ve kje bi se dobil pocen ploščice za yamaho DT ? prejšnič sm kupu čist originalne pa se mi zdijo precej drage ( 7500 ) glede na to da so za hondo cbr 9000 pa so pov večje pa ista firma :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

klemn, men je jersin neki šit not vrgu...

Ma narocu bom malossijeve mhr pol ene.. Pa ma da ne cvil, ka ce ne bom popizdu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje a ni problem cviljenja u tem, da je biv disk enkrat pregret... vsaj pr avtomobilih je tko... tko da ne vem kok se da s ploščicam popravt... tko sm jst slišu no...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, to ti je pa yamahaaaaaa

men na aprili nove čist nič ne cviljo

sicer pa za teh 70km kot gre, bi lahk meu tut pakne, pa ne bi blo teh problemov :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah.. jebiga ko grem jst po obvoznci 100tko, se je treba pol kmal do nule ustavt ane...

Najprej bom su mehankarju da bo pogledu kaj je, nasledn korak so pa mhr ploscice..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, zdej rabm pomoc...

Na malossijevi strani so 3 vrste ploscic.. Pri vseh pise "FRONT for scooter 1997". Pri eni piše še [6], pri eni pa synt.. Tako da nevem katero so samo sprednje...

Link:

1

http://www.malossi.com/catalogo/Cata_prodo...&MostraMarche=0

2.

http://www.malossi.com/catalogo/Cata_prodo...&MostraMarche=0

3.

http://www.malossi.com/catalogo/Cata_prodo...&MostraMarche=0

Kire so prave? Mislim da so prve samo "power pads", druge pa "mhr power pads".. Tretje naj bi tudi to ble, samo nisem ziher.. Torej kire so samo prednje MHR?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem ko eni rečete to pa je zaradi te firme, to je čist odvisno kak naletiš ne, tako da tu ni nekega pravila običajno da bi rekel totemu modelu oz. firmi pa cvilijo onemu pa ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!