Skoči na vsebino

dopust na Hrvaškem


jerry

Priporočene objave

Ok TC, nisva govorila o isti stvari. :blush: Ti o najemu apartmaja, jest pa o hotelu NZ. Težje primerjat. Sam to še zmer ne spremeni dejstva, da se mam jest v Grčiji bolje. Pa tud če bi bla zadeva za deset jurjev dražja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem še hodil na Hrvaško dopustovat, sem se še kako zavedal, da sem tam gost (to ne morš pozabt, ker ti dajo na vsakem koraku vedt) in, da se je treba tudi temu primerno obnašat. Sam na qu... mi pa gre, da se v kafič vsedeš, pa maš menije v hrvaščini, pa dojč, pa nizozemsko, pa italiano, pa svega i svačega, sam po slovensko ni nič. Smo slovenci na hrvaškem drugorazredni gostje? :blink:

Se strinjam z windom, ki pravi, da je večina hrvatov ok. Tudi jaz imam nekaj prijateljev iz Hrvaške. Ampak žal je vse več črnih ovc (tako kot pri nas - mogoče sem celo jaz ena izmed njih :devil: ).

V Grčiji pa mrgoli slovenski prevodov :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma spet komplicirate da mi je kr slabo :slap:

Predlagam, da pokukaš v Vormitorium :grim ... mogoče bo pomagalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem še hodil na Hrvaško dopustovat, sem se še kako zavedal, da sem tam gost (to ne morš pozabt, ker ti dajo na vsakem koraku vedt) in, da se je treba tudi temu primerno obnašat. Sam na qu... mi pa gre, da se v kafič vsedeš, pa maš menije v hrvaščini, pa dojč, pa nizozemsko, pa italiano, pa svega i svačega, sam po slovensko ni nič. Smo slovenci na hrvaškem drugorazredni gostje? :blink:

si morda videl v Grčiji kje menije v makedonščini, bolgarščini, turščini?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hecno ampaq tudi v Sloveniji nisem opazil jedilnih listov v hrvaškem jeziku.

In, začuda, v Grčiji ni bilo videti jedilnih listov v japonščini, pa je tarumenih gomazelo okoli na tone. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klinc, do Hrvaške je bistveno bližje kot do Grčije, še posebej z motorjem. <_<

Sam še nisem imel težav s Hrvati, res pa je, da nimajo kaj dosti opravka z mano... :blush:

Pripeljem, postavim šotor, se parkrat vržem v vodo, naročim lignje, se spet parkrat vržem v vodo, naročim pivo, (in še eno, ustrezno x ponovi...), se privlečem do šotora, spim, naslednji dan ponovim vajo. :rolleyes: Ob trenutku navdiha namesto lignjev naročim čevape. :rolleyes:

Urbi

Popravljeno . Popravil urbi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klinc, do Hrvaške je bistveno bližje kot do Grčije, še posebej z motorjem.  <_<

Sam še nisem imel težav s Hrvati, res pa je, da nimajo kaj dosti opravka z mano...  :blush:

Pripeljem, postavim šotor, se parkrat vržem v vodo, naročim lignje, se spet parkrat vržem v vodo, naročim pivo, (in še eno, ustrezno x ponovi...), se privlečem do šotora, spim, naslednji dan ponovim vajo.  :rolleyes:  Ob trenutku navdiha namesto lignjev naročim čevape.  :rolleyes:

Urbi

.....na napačnem mestu naročaš čevape,verjemi mi......kakšnih 200 km bolj severovzhodno imajo popolnoma boljši okus..... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....na napačnem mestu naročaš čevape,verjemi mi......kakšnih 200 km bolj severovzhodno imajo popolnoma boljši okus..... .)

Se priporočam... :)

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se priporočam...  :)

Urbi

Jst grem v ponedeljek v dalmacijo... po manjših otokih nimam niti ene slabe izkušnje z domačini :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pa tud še ankol nism imu problemov s Hrvati. Tko k se ti do njih obnašaš, tko se oni do tebe (tko kot pa po celem svetu).

Čeprov sem si pa letos Grčijo prvošu, pa mislm da je z avionom in polpenzionom vred še mal cenejš k pa samo mali apartma (po sorodstveni ceni) v dalmaciji. Tko da mam dodelane cilje, kam bi šel drug let na dopust.

Impak drugo leto bo pa zaradi razmer v nastajanju itaq Hrvaška padla.... (če sploh bo dopust :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pa tud še ankol nism imu problemov s Hrvati. Tko k se ti do njih obnašaš, tko se oni do tebe (tko kot pa po celem svetu).

Čeprov sem si pa letos Grčijo prvošu, pa mislm da je z avionom in polpenzionom vred še mal cenejš k pa samo mali apartma (po sorodstveni ceni) v dalmaciji. Tko da mam dodelane cilje, kam bi šel drug let na dopust.

Impak drugo leto bo pa zaradi razmer v nastajanju itaq Hrvaška padla.... (če sploh bo dopust  :)  )

Če bi pa ti to še po slovensko napisal, bi pa bilo nasploh super. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si morda videl v Grčiji kje menije v makedonščini, bolgarščini, turščini?

Ne govorim nobenega od naštetih jezikov. Upam, pa da makedonci, bulgari in turki, ki jim pomanjkanje vljudnosti do njih v Grčiji manjka letujejo kje drugje. Zaradi mene lahko tudi na Hrvaškem, se ziher najde meni za njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne govorim nobenega od naštetih jezikov. Upam, pa da makedonci, bulgari in turki, ki jim pomanjkanje vljudnosti do njih v Grčiji manjka letujejo kje drugje. Zaradi mene lahko tudi na Hrvaškem, se ziher najde meni za njih.

za vsakega z $$$ in luknjo v želodcu se najde meni (takšen ali drugačen) in obratno :D

ko boš dovolj lačen boš znal naročit tudi v Turkmenistanu brez menija v slovenčini

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej neki english znam... Lačen nebi bil.

Sam filing nezaželenosti v CRO mi ni najbolj všeč. Tko grem raj drugam.

Ostalim pa, ki jih to ne moti, pa privoščim, da čim bolj uživajo na morju (pa čeprav hrvaškem). :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj vem...lahko pogledamo z druge strani in rečemo, da smo jim že tako domači, da nas niti ne ločijo več od njih samih :afro1:

no prejšnji teden je bil sodelavec nekje dol pr splitu. domačin pr katerem je bil je bil vesel slovenca...so bli večinoma okoli sami čehi in slovaki :afro1: torej mu je bil skoraj domačin :P

tudi ob hardcore nacionalistu se da bivat čisto lepo. konec koncev lih nacionalist noče zasramovat svoje dežele z bedastimi dejanji in jo bo prikazal v najboljši luči :afro1: , preverjeno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jesmo mala nacija, al smo velika govna... :OK:

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jesmo mala nacija, al smo velika govna... :OK:

Genocid nad Slovenci ne bi bil nikoli učinkovit ... ker ... glupost je neuništiva ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Genocid nad Slovenci ne bi bil nikoli učinkovit ... ker ... glupost je neuništiva ;)

In najbolj jebeno je, ker se razmnožuje s svetlobno hitrostjo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi pa ti to še po slovensko napisal, bi pa bilo nasploh super.  :wacko:

:) Sej je slovensk, sam narečn- gorensk :P Očitn znam govort še več jezikov k pa mislm :OK:

PS uradne slovenščine mam že na šiht več kot dovolj (drgač pa mislm da jo znam)

Popravljeno . Popravil lojzek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšni patrioti?

Pač še nisem imela nobenih slabih izkušenj na hrvaški obali. Oz nič več, kot sem jih imela na slovenski obali. Pa sem veliko časa preživela dol. Cela obala od Pirana do Črne gore.

Med vojno so bili domačini še toliko bolj veseli vsakega turista. Vsaj nas so bili veseli.

Se mi zdi, da če se obnašaš do njih kot človek do človeka, potem se tudi oni tako obnašajo do tebe.

Je pa res, da se vsepovsod najdejo tudi prepotentneži, ki pa imajo običajo probleme s sabo enakimi.

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma jst sm meu sred ljubljane več slabih izkušenj, kot na hrvaškem (procentualno gledano, pa tut biu sem na hrvaškem, da ne bi zdaj mi kdo očital površne statistike)...

in kaj naj zdaj - bombardiram ljubljano al kaj? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!