Skoči na vsebino

dopust na Hrvaškem


jerry

Priporočene objave

Ziher bo bolje kot Bohinj....

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

V Bohinju ne bodo niti leta 2853 segli Novaljcem do gležnjev glede turizma.

Nič, grem pisat poročilo, da boste dobili enotno sliko.

Tade

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko je pa že čist ok in razumljivo  :grim

Hudoba! :angry2:

Manipuliraš z mojimi besedami. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si videl pred Cocomom tisto rdečo tablo z napisom RENT A BIKE? Gor je pa pisalo:

- GSXR 1000, g. 2004,

- R1, g. 2004,

- R6, g. 2004,

- CBR 1000, g. 2004

- .......

Tadej

Videl,videl...me je mal držal da bi šel na testne vožnje :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še moje »poročilo«

Na začetku moram povedat, da turizem v CRO ni na nivoju kake Francije, Italije, Grčije,…. Se pa lahko v SLO skrijemo.

Apartma v centru Novalje stane 35 EUR/par/noč. Otrok do 5. leta zastonj. V mestu je ponoči mirno, saj se vsa galama nekako po polnoči preseli ven iz mesta na Zrče – dobre 3 km na samo, ob morje, kjer nikogar ne motijo.

Po novem v mestu pobirajo parkirnino, del mesta pa je sploh zaprt za promet. Največ se dogaja na štantih na promenadi, kasneje pa pred barom Kokomo.

Do diskotek v Zrčah je organiziran avtobusni prevoz – en star predelan Mercedezov kombi.

Turisti so iz Madžarske, Slovaške, Češke, Avstrije, Poljske in največ Slovenije.

Gostilne so tko do 2/3 polne.

Turistična ponudba je klasična – izleti z barko na Kornate, jahanje oslička, trampolini, kič na štantih, rent a boat, rent a skuter, lunapark z avtomobilčki in vrtiljakom, rent a go cart …. Toda letos so dodali novo:

- rent a motor bike (R1, R6, CBR 1000, GSX 1000, vsi letniki 2004),

- rent Quad (50, 150, 200 in 250 ccm),

- rent a buggy.

Na ATV-ju smo se čist uradno vozili po plažah, mestu, policaji niso nič težili.

Zrče in ostale plaže

Plaža Žrče je letos dobila modro zastavo – priznanje za urejeno in čisto plažo. Verjetno so morali koga podkupit, da so jo dobili. Parkirnina na asfaltiranem in urejenem parkirišču zanaša 12 kun za cel dan.

Na plaži je ful folka in je posledično umazana. Najbolj nagravžni so pa čiki po plaži, ki jih je too much. Mogoče celo več kot kamenčkov.

Na plaži je par bifejev, kjer se ful dogaja. Beach party, party, after party, pre party. Toda cene so navite v višave. Dva ta mala pira = 44 kun :BUA: :BUA: :BUA:

Včasih so rekli, da je alkohol v bifejih prepoceni in zato mladina pije raje pivo, ker je 0,5 litra piva cenejše od 2 dcl soka. Glede na to, da so cene na Zrčah navite v nebo, se je ceneje drogirat. In tako mladina na parkirišču za bifeji puši travo, žre extazi, šnova ta belga, zjutraj se vidijo tudi igle. :SS :SS :SS

Bejbe so dobre, le malce naduvane. Mislijo, da jo imajo samo one. Pol jih pa vidiš k nima niti za pir, ob 6-stih zjutraj pa ponižno štopa za prevoz do mesta :lol1: :lol1: :lol1: .

Muzika pa nabija iz tistih bifejev dan in noč na ves glas. Skratka, če nisi mal pod vplivom kakšnih opojnih substanc, ti počasi začne iti na jetra :SS :SS

Ker imam na plaži raje mir, da lahko uživam in dam možgane na pašo, smo se hodili kopat na sosednjo nudistično plažo zraven Zrč. Na plažo se da priti z avtom, parkirnine ne pobirajo, postavljena sta dva koša za smeti, ki jih redno praznijo. Folk je kulturen – ne meče smeti naokrog, tudi čike otresa in meče v piksno od pira :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Se pa zgodi, da na to nudistično plažo včasih zaidejo kakšni kmetavzarji :lol1: :lol1: :lol1: in se kopajo oblečeni med nudisti in ne pokapirajo, da je plaža namenjena nudistom. Da so kmetavzarji pa vidiš že po njihovih otrocih in njihovih frizurah – postriženi na ježka, zadaj pa čopek dolg do sredine hrbta. In potem tisti kmetavzarski ati bulijo in škilijo na vse strani in najboljš je to, ko mislijo, da jih nihče ne vidi kaj delajo :slap: :slap: :slap:

Bejbe so še bolj hude kot na Zrčah. :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2:

Večinoma so njihove frizurce so po mojem okusu. :yea1: :yea1: :yea1: :yea1:

Modne semrnice gredo v pravo smer. :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Tko po dveh, treh dneh sobivanja na plaži da beseda besedo in rata prav prijetna družba. Eni smo bli zdej skupaj že tretje leto zapored.

Cene

Cene so nekje navite v višave, nekje pa normalne - take kot pri nas, moraš sam mal pogledat in najti. Za primer: kilogram marelic je na tržnici v centru Novalje stal 35 HRK, v marketu Kerum pa 12.

Najem ATV-ja 150 ccm z 20 KM stane 150 HRK/uro. 250 ccm na prestave pa 200 HRK/uro. Pa je naneslo urica + urica + urica + …. = otišle pare :fight2: :fight2: :fight2:

Domačini

Domačini več ali manj prijazni. Ni čutiti kakšnih nacionalističnih izpadov. V bistvu so zelo potrpežljivi, da lahko tako mirno prenašajo razno preseravanje meganov I cupe SLO tablic odetimi v super spojlerje, ki se z navito muziko in štirimi pijanimi deci, ki se derejo in visijo skozi okna, ter vozijo gor in dol po Novalji in zganjajo težke frajerje.

Je pa res, da je bil v ponedeljek 01.08. na štadionu koncert nacionalističnega pevca Thompsona :SS :SS . Sam takrat smo bili mi že doma. :photo:

Policaji

Nove kazni so ubitačne, kaznujejo pa samo tujce. Itak pa je glavno sredstvo pajek, ki neusmiljeno 24 ur/dan odvaža nepravilno parkirane avtomobile. V bistvu so si pa tujci sami krivi za odvoz, ko rinejo v sam center, 10 minut hoje iz centra pa je na razpolago veliko brezplačno parkirišče. Ampak je treba svojo rit pripeljat čist do vrat.

Za konec :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Naboljše pa lahko vidiš zvečer na promenadi na rivi, ko se naokol šeta na desetine zagorelih nogic, joškic, ritkic, čupic,.... :worship: :worship: :worship: Drugo leto spet, sam kaj, ko bo kar dolga do takrat.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tadej, fotografij celo malho, ne besed!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpišem se pod to :OK: je pa res,da umazanost plaže nisem niti skužil...sem bol slabo gledal po tleh :blush:

Pa še nekaj. Kar se tiče kampa STRAŠKO

Cena za šotor,2xmotor,2xoseba je bila cca 210kn/dan. Pol sem klel,ker imajo v celem kampu samo en wc..t.i. mercedes...ostalo vse čučavci..bemti ko da sem bil v Bosni.

No so pa mel zlo prijazne kelnerce v restavraciji in beach baru :naughty:

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

murter, makarska, mlini (dubrovnik) - šotor, 2 osebi, motor, taksa - 100 kun

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tadej, fotografij celo malho, ne besed!

Na nudistično plažo raje ne nosim digitalca, ker bi bi potem zdejle verjetno v Zadru v zaporu :photo: :photo: :photo: Skušnjava bi bila prevelika.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jasno to men vse...sam tko neplanirano smo uletel...ni blo nc vec fraj....sam ma pa kamp tut en čar tko da..... :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej kolk pa košta najem R1, R6, a si se mogoče kaj pozanimal?

En nisem se pozanimal. Ker sem bil sam nase jezen, ker nisem imel seboj motoristične opreme. Pol smo se pa z ATV-ji preganjal naokol.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea2:

isto - kmalu bo 20 let.

Zdaj ne bom spet še enkrat začenjal o tej prežvečeni tematiki, saj sem svoje menje dosti jasno napisal drugje, kjer so si hrvatoljubci in mazohisti, ki uživajo, da jih zajebava vsak natakar, prodajalec sladoleda, čistilec ulic in podobna "bagra", že dovolj dali duška glede na moje osebno mnenje o croatarskem turizmu.

Tisti, katerim je to všeč, naj se plazijo po kolenih za istrskimi čevapćići in s popljuvanim obrazom dokazujejo po croatarski obali "... da Slovenci ipak nisu svi loši .. dok imaju pare da skupo plačaju ono ništa što na moru dobe od nas" (citat iz nekega pogovora dveh croatarjev v Portorožu zadnjo soboto).

Ys sebi ne dovolim tega.

B)

kjerkoli, pa čeprav boš dopustoval po luni (poglej si planetary investments :devil: ) te bojo zamenjaval za kup gnoja če boš mislu da se mora ves svet (vsi natakarji, receptorji, sladoledarji...) okrog tebe vrtet kukr okrog ene pyćkice... sprijazni se da si na hrvaškem zgolj eden izmed množice (precej večje kot v sloveniji) tujih turistov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nebi reku, da si eden izmed množice in neopazen. Tud če se trudiš, te pogruntajo da si slovenc, pol si pa sam še slovenac... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm.....Jest se dostikrat režim, ko gledam kaj vse s sabo prinesejo Slovenci (balkon gleda na počitniško naselje kjer je vse slovensko. V soboto so nosili...Bučke, kumare, plato merkator piva, špar vrečo krompirja, 2 zmrzovalne skrinje (kaj je bilo not ne vem...bilo je pa težko), vrečko sladjkarij, jajca, gajbo zelenjave (paradajz, petršilj, solata, čebula..). .. no to je bil samo en karavan pasat...čist nabasan in s trugo na strehi ...ven je je izstopilo 5 ljudi-3-je odrasli.

In prav malo me briga kaj mislijo Hrvati, če bi hotela zapravljat bi šla kam dalj...

In verjetno (sigurno saj so zadrgnjeni) bi angleži vse to tudi s sabo prinesli, pa je vseeno predaleč in da bi se z gajbo paradajza po avtobusu/avijonu zajebaval --je vseen mal preveč. Nas pa prav nič ne stane če vržeš na zadnji zic še solato in jo daš čez dve uri, ko si na cilju v hladilnik.

In v šoping grem v KP...ker na hrvaškem...ne vem no njihove trgovine so na takem nivoju z ponudbo, higijeno  (na vratih te ubije že vročina ki je notri) da me mine vse.

Poleg tega pa....sej veste kako je z anketami in kako verodostojno je hrvaško mnenje o Slovencih.

:worship: :worship: Pa če lupajo kjer morejo. Jaz sem že pred leti sklenil, da od mene ne dobijo nič več kot jutranjo kavico, kako pijačo, sladoljed za otroke in kruh. Ostalo pa je v hladilniku v prikolici....... :whistle: :yea1: :yea2:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si videl pred Cocomom tisto rdečo tablo z napisom RENT A BIKE? Gor je pa pisalo:

- GSXR 1000, g. 2004,

- R1, g. 2004,

- R6, g. 2004,

- CBR 1000, g. 2004

- .......

a ne bi bla fora, če bi zraven pisalo še "motocikli uvoženi iz Ljubljane" :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm berem in se čudim. Vsi povprek kritizirate hrvaški turizem in osebje,ki se ukvarja s to panogo..pa še zmer "ponižno" zahajate/zahajamo v cro obalo. Ne pravim,da nekatere stvari ne bi mogle biti boljše..ampak tako je. Če nam ne bi bilo vsaj nekaj všeč, ne bi zahajal na hrvaško obalo.

Tko pač je in zmeraj bo. Če komu res ne paše, se ni treba pizdit okol na okol (vam povem..ne bo nič pomagal :whistle: ). Pač odnos do turistov je povsod bolj al manj prijeten in CRO ni nobena izjema.

Sam delam v turizmu in žal moram povedat, da veliko slovenskih turističnih delavcev ni nič boljših..še enkrat ŽAL :cry: .

Kar se pa cen tiče.....ne jamrat, da kako je hrvaška obala draga in oh in sploh. Pejte v Portorož na kavo pa mi povejte ali pa v kakšen drugi turistični kraj kjerkoli na svetu. Pač od turizma in temu primernih cen se živi in iz tistih par mesecev sezone je potrebno izvleči čim več...Pač vsak posameznik se s tem strinja....če ne..ostane doma.

Kar se pa tiče odnosa do slovenskih turistov. Iz prve roke vam povem,da nas imajo večinoma radi (dobri potrošniki). Čez sem dal že celo hrvaško obalo in 90% otokov in vam povem,da nikjer ampak res nikjer nisem imel slabih izkušenj. Če pa "pizdiš" na nekoga in se delaš da si ne vem kaj..pol pa ni čudno,da te gledajo postrani.

Res je,da obstajajo nacionalisti in bedaki,ki mislijo da so bogovi...vendar večina NORMALNIH ljudi je OK. Nimam rad generaliziranja. Žal pa so politiki napumpali zadevo i s tem tudi zaostrili odnose med ljudmi. Pač smo bedaki,da plešemo kakor politiki hočejo.

No...to je moje mnenje,zdej pa veselo po men :fight1: če že hočete.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!