Skoči na vsebino

dopust na Hrvaškem


jerry

Priporočene objave

V soboto sem v Dalmaciji in vam javim iz prve roke, kakšni so lignji :OK:

Bi blo zelo zaželjeno, pa še predvsem kakšno je kej vreme pa morje dol, ker mam jaz tud namen čez 10dni dol pičit :naughty:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi blo zelo zaželjeno, pa še predvsem kakšno je kej vreme pa morje dol, ker mam jaz tud namen čez 10dni dol pičit :naughty:

LP

V nedeljo, ko pridem domov, vam raportiram kakšni so lignji, dalmatinke, vreme voda....... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo, ko pridem domov, vam raportiram kakšni so lignji, dalmatinke, vreme voda....... :kva2:

Vse OK. Morje in sonce imajo :worship:

še sem živ! :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EVO ŽIV IN ZDRAV NAZAJ!!!!! :OK:

torej pri sosedih vse OK!

Mali Lošinj - prvo sem bil 3 dni v kampu rapoča, ki je na začetku vasi Nerezine. Kamp super, gostilna, trgovina, kiosk z kruhom, pitami, mini picami in svežim burekom (delal od 6.00 do 24.00). presenečenje so bile sanitarije, čistejših še nisem doživel pa sem kar nekaj jadranskih in predvsem IT, FR, ŠP itd, kampov skozi dal. za 2 osebi (+ avto) x 3 nočitve plačal 400 kun ali 2200 sit na dan na osebo. če prištejem še 10 metrov do mesta - ocena 5+.

nato selil na vikend kjer je bilo jasno vse OK in zastonj :grim

jedel v nekaj restavracijah, nato se odločil za restavracijo v osorju pri mostu na cres-lošinj. za 2 osebi je bila večerja (lignji, školjke itd.) z pijačo (0,5 l malvazije in kak sok) vedno okoli 120 do 140 kun ali cca 4000 do 4500 sit. račun je bil samo enkrat preko 300 kun ampak takrat smo trije ubili ramsteak, veliko porcijo školjk (1 kg) in masakrirali velike škampe (0,5 kg) + vino in ostala pijača :yea1: :OK: :blush:

spodobne pice si v Nerezinah jedel za okoli 800 do 1000 sit, 0,5 zlatoroga je bilo vedno okoli 400 sit.

skratka kot vedno nobenih težav, le kelnarji so počasnejši kot pri nas, ampak to je itak jasno in če si na dopustu se za to ne sekiraš! :beer1:

aja postreženi smo bili boljše kot nemci, ampak za razliko od nas so oni nabijali krompir in ribo 3. klase in zavistno gledali na našo mizo. mogoče so nekoliko prednosti imeli italijani ker so bili redni požeruhi :lol1:

no mene bodo še videli, upam da še lato kdaj za kak podaljšan vikend :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja pa še 2 malo manj veseli novici iz sosedstva!

1. policaji so isti inkasanti kot naši in stojijo na vseh križiščih AC kjer je hitrost omejena na 80 ali 100 in pred cstninskimi postajami. se mi je vseeno uspelo rešit brez kazni, vidim kot sokol :OK:

2. tako opevane zrče pri novaliji na pagu so (po očitno prej planirani akciji) zasedli pedri oz. gay-i vsi ostali pa pobegnili. po besedah očividca so plaža in kafiči polni pretežno italijanskih moških parov, ki se radostno predajajo zabavi. stvar je tako daleč da so vsi drugi pobegnili saj ne morejo gledati pretirane izkaze moške ljubezni, domači redarji pa celo redke ne-gay obiskovalce nagovarjajo naj začnejo pretepe, da lahko potem uskočijo ker si želijo "tesnejšega" stika z to novo vrsto obiskovalcev :grim

primerno zaskrbljeni so seveda tudi lastniki objektov.

skratka prikrite homote med sezono so zdaj zamenjali pravi :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z nasmeškom na ustih hrvaškega kelarja:"gospod pridite še kdaj,....še vas bomo nategnili" :grim  :lol1:

Slovensko primorje in oštarije so še slabše. Pogrinjek je normalna stvar.

- A boste ribo ali meso ?

- Sardele imate ?

- Aja, sardele......

- Ma vzemte sardelno ploščo, jih je vsakih po malo. Je za dve osebe.

- Koliko pa košta plošča?

- Pet jurjou sto.

- Pa toliko je za pet porcij sardel !

- Kuker česte.

Saj ne, da sem škrt, čudno da sem sploh vprašal....pa mi ni žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@motoristek; kakšne lignje si jedel muške ali ženske :?

Pravijo, da ženske za jesti :OK: moške pa samo za solato! :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovensko primorje in oštarije so še slabše. Pogrinjek je normalna stvar.

- A boste ribo ali meso ?

- Sardele imate ?

- Aja, sardele......

- Ma vzemte sardelno ploščo, jih je vsakih po malo. Je za dve osebe.

- Koliko pa košta plošča?

- Pet jurjou sto.

- Pa toliko je za pet porcij sardel !

- Kuker česte.

Saj ne, da sem škrt, čudno da sem sploh vprašal....pa mi ni žal.

Ne vem če se sploh splača oporekati, eni pač kar nekaj pišete ali pa vam na čelu piše, da naj vas fino na******.

Sobota, zadnji vikend, sredi Izole, poleg prizorišča Poletnega teatra, gostišče, ki ga občasno obiščem: ribja plošča za dve osebi + 1l vina = 3100 SIT, no dodala sva še dve solati in pol litra Radenske, ter skupaj plačala 4000 SIT! Vodo za Karota so nama podarili :slap:

Zdaj ne vem ali hodim jaz po najhujših beznicah ali pa me crkljajo, ker raje hodim na slovensko obalo kot pa tja čez južno mejo.

LP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hladna predjed s pršutom in sirom,škampova juha,za toplo predjed jurčki z gorgonzolo,glavna jed biftek z jajcem,solata,sladica, 2 l vina in dvojna kava s smetano: 2100 sit

Kje????

Nikjer, ampak poceni pa je!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hladna predjed s pršutom in sirom,škampova juha,za toplo predjed jurčki z gorgonzolo,glavna jed biftek z jajcem,solata,sladica, 2 l vina in dvojna kava s smetano: 2100 sit

Kje????

Nikjer, ampak poceni pa je!!!!

:grrr :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAterih, Japonskih, Hrvaških ali morda Bosanskih (kod LAVA)

:naughty:  :naughty:

Saj vem, da sem :topic: ampak to moram prilimati :worship:

in to za 9 eu :kva2: enga Nektarja pa že ni več!!! :lol1:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hladna predjed s pršutom in sirom,škampova juha,za toplo predjed jurčki z gorgonzolo,glavna jed biftek z jajcem,solata,sladica, 2 l vina in dvojna kava s smetano: 2100 sit

Kje????

Nikjer, ampak poceni pa je!!!!

+ odličen izbor hrane :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da več ne slišim niti ene slabe o hrvatih.. Postrežba fantastična: naročil 4xmiš maš, kar je stalo 60 kun. naročim še enega in povem da plačam. zaračuna 75kun vendar ne skasira takoj. denar dam na mizo in sicer 105kun, kao da mi da 30 nazaj da mi ne bo dajal kovancev. pride nazaj vzame le 5 kun in mi vrne 100 :slap: seveda potem vse tiho je bilo O:-) aja, bi skoraj pozabil; na koncu se mi je prišel še celo opravičit ker smo dolgo čakali na pijačo :rolleyes: :kva2:

seveda smo naslednji dan spet šli v ta lokal

temu se pravi gostoljubje :OK: :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da več ne slišim niti ene slabe o hrvatih.. Postrežba fantastična: naročil 4xmiš maš, kar je stalo 60 kun. naročim še enega in povem da plačam. zaračuna 75kun vendar ne skasira takoj. denar dam na mizo in sicer 105kun, kao da mi da 30 nazaj da mi ne bo dajal kovancev. pride nazaj vzame le 5 kun in mi vrne 100 :slap: seveda potem vse tiho je bilo O:-)

Temu pa se reče zatajitev in je kaznivo dejanje :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hladna predjed s pršutom in sirom,škampova juha,za toplo predjed jurčki z gorgonzolo,glavna jed biftek z jajcem,solata,sladica, 2 l vina in dvojna kava s smetano: 2100 sit

Kje????

Nikjer, ampak poceni pa je!!!!

Dobro jutro, Damian.

Če ne boš mogel podreti kupčka, sporoči.

BTW, tisto kar sem jaz jedel v Izoli je bilo dobro in boli me ku*** kaj o tem meniš ti.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kako kej naši južni sosedje menjajo evre za svoje kune??

Ne vem, česa naj več vzamem kun ali evrov? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro jutro, Damian.

Če ne boš mogel podreti kupčka, sporoči.

BTW, tisto kar sem jaz jedel v Izoli je bilo dobro in boli me ku*** kaj o tem meniš ti.

LP Cvetoo.

Dobro jutro, Cvetoo,

Niti slučajno si nisem mislil, da te bom s svojim nič hudega mislečim prispevkom zbodel.

Moja misel (oziroma star vic, kateri ima že zelo dolgo brado) sploh ni letel na tvoj prispevek, ampak je hotel biti moje malenkosti prispevek k nivoju te teme (vsi bi pač radi poceni in vrhunsko jedli, pa še, da nam kelnarji na koncu poližejo pete... ); na podlagi teh izkušenj pa ocenjujejo odnos Hrvatov do nas.

Žal je bil moj prispevek takoj za tvojim, zato si me verjetno napačno razumel, da sem s tem hotel negirati tebe.

To mi niti slučajno ni padlo na pamet, saj je to, da si sredi SLO Istre jedel ribjo ploščo za dve osebi , 1 l vina dve solati in 1l mineralne za 4000 sit vredno občudovanja, ne pa posmeha, kot si me napačno razumel ti.

Zato se ti, spoštovani Cvetoo, na tem mestu in na tem forumu še enkrat iskreno opravičujem ter se ti hkrati zahvaljujem na tvoji, kljub globoki bolečini, ki sem ti jo povzročil, zelo strpni in spoštljivi reakciji.

Lep pozdrav ter dober tek še vnaprej.

Damjan

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kako kej naši južni sosedje menjajo evre za svoje kune??

Ne vem, česa naj več vzamem kun ali evrov? :?

Dol kune cenejše, kot pri nas! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s kunami lažje plačuješ ! je največja fora ko imajo izpisane cene v kunah in eurih, konkretno na mostu na Krk, pa je v eur na kuncu na 15 stotinov ! pa iščem drobiž v eurih pa začne oni ven iz kioska, ne, ne .... Kaj ne ? Ma to je samo informativno v eurih, stotinov pa itak ne vzamemo ! :eek: ja hvala za informacijo v eurih ! :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!