Skoči na vsebino

dopust na Hrvaškem


jerry

Priporočene objave

v Mandrah,

moji nekajletni destinaciji,

ni wode.

je prewroče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi o tem kaj več vedel Suzuki ... ki je tudi potapljač z veliko prakse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka....v soboto grem za vikend na PAG (kamp Straško)....

Situacija je naslednja: od 11-17 ure ni vode, v tem času uporabljajo svoje pumpe (slab pritisk). Pred 11 in po 17 uri je situacija normalna.

Če je tko....je za mene ok, vmes tko al tko preživim na plaži al pa za šankom s :beer1: v roki.

Raport sledi, ko se vrnem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka....v soboto grem za vikend na PAG (kamp Straško)....

Situacija je naslednja: od 11-17 ure ni vode, v tem času uporabljajo svoje pumpe (slab pritisk). Pred 11 in po 17 uri je situacija normalna.

Če je tko....je za mene ok, vmes tko al tko preživim na plaži al pa za šankom s :beer1: v roki.

Raport sledi, ko se vrnem....

želim ti lep, vroč, dopust in pa seveda čisto morje in mrzlo pivo, je..š vodo sam da je pir, morja ti pa itak ne bo zmankal

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je samo generalka pred "pravim" dopustom :D

Če bo pa že res kriza...pa hopa na jeklenega konjička in cesto pod gume, nekam drugam :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kakšno vrsto onesnaženosti gre? Svinjarija, blato, alge, ... ? Mogoče lahko navedeš vir? Ali imaš kakšno primerjavo z ostalimi obalami? Kje priporočaš letovanje?

V

glavnem gre za mešanico onesnaženja tipično za Jadranski bazen v katerega se izliva v vedno večji meri vsa induistrijska in mestna odplaka z Apeniskega in Balkanbskega polotoka ter industrijskega dela severne Italije ter seveda tudi alge, ki uniučujejo življenje v jadranu.

Lobo,

vedeti moraš, da sem dopustoval na Jadranu skoraj 2/3 svojega življenja in seveda nikoli ne bom pozabil časov, ko sem se v Premanturi zbudil ob petih zjutraj, se skobacal iz spalke in šotora, zagrabil masko, plavutke in harpuno ter družbi pripravil zajtrk s sveže pečenimi cipli, katere sem nalovil na obali Premanturskega kampa (!!).

Vir (glede vidljivosti) - potapljaški tečaj in izpit - poglavje: podvodna vidljivost in vplivi nanjo.

Kdor si ne more privoščiti dopusta v veliko čistejših vodah Ekvatorja, naj raje dopustuje po naših hribih ali kmetijah, ki nudijo pravo rekreacijo in aktiven dopust.

Meni ne gre toliko za Kroatijo in Kroatarje, kot za to, da Jadran ni čisto morje v katerme bi bilo veseleje plavati kaj šele "tauhati".

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni ne gre toliko za Kroatijo in Kroatarje, kot za to, da Jadran ni čisto morje v katerme bi bilo veseleje plavati kaj šele "tauhati".

:yes:

Rece se Hrvaska in Hrvatje .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čiwawa oz seterman gre z mano na barko. Je rekel, da je fino jadrat.

Pa glede na to, da se tudi potapljam, khm, no....glede vidljivosti se res ne bi strinjala. Predvsem ne na Kornatih, kamor zajadram vsako leto. B)

Kot

so mi predstavili na izpitu (na Cayman Island) gre za izračun povprečne vidljivosti za cel Jadran .. No, seveda je bil Jadran tema, za katero se je inštruktor posebej zavzel, ko je izvedel od kje prihajam. Posebej za Kornate seveda ni poznal povedati nihče ampak predvidevam, da odstopanje od povprečja le ne more biti drastično.

Rece se Hrvaska in Hrvatje .)

To se tebi samo tako zdi, Brihta .. ko boš naslednjič tam doli,

poglej kaj vsem Kroatarjem piše na tisti elipsasti nalepki na avtu.

;)

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V

glavnem gre za mešanico onesnaženja tipično za Jadranski bazen v katerega se izliva v vedno večji meri vsa induistrijska in mestna odplaka z Apeniskega in Balkanbskega polotoka ter industrijskega dela severne Italije ter seveda tudi alge, ki uniučujejo življenje v jadranu.

Lobo,

vedeti moraš, da sem dopustoval na Jadranu skoraj 2/3 svojega življenja in seveda nikoli ne bom pozabil časov, ko sem se v Premanturi zbudil ob petih zjutraj, se skobacal iz spalke in šotora, zagrabil masko, plavutke in harpuno ter družbi pripravil zajtrk s sveže pečenimi cipli, katere sem nalovil na obali Premanturskega kampa (!!).

Vir (glede vidljivosti) - potapljaški tečaj in izpit - poglavje: podvodna vidljivost in vplivi nanjo.

Kdor si ne more privoščiti dopusta v veliko čistejših vodah Ekvatorja, naj raje dopustuje po naših hribih ali kmetijah, ki nudijo pravo rekreacijo in aktiven dopust.

Meni ne gre toliko za Kroatijo in Kroatarje, kot za to, da Jadran ni čisto morje v katerme bi bilo veseleje plavati kaj šele "tauhati".

:yes:

teb so se pa kroatarji ornk zamerl, al si pa v STO-ju v službi, kar se pa tiče krajev ki jih priporočaš(ekvator in ostalo), pa glih niso najbolj varni, glede slovenije pa se čist strinjam s teboj,

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

" .. kojebevodo voda še za noge ni dobra - važn, da majo Laško !!" bo rekwa večina motomarsofcof

:drunk: :beer2: :drunk: :beer2: :drunk: :beer2: :drunk: :drunk:

:lol1:

teb so se pa kroatarji ornk zamerl, al si pa v STO-ju v službi, kar se pa tiče krajev ki jih priporočaš(ekvator in ostalo), pa glih niso najbolj varni, glede slovenije pa se čist strinjam s teboj,

janih

No

sedaj pa ti meni povej - če si prečital moj dogovor .. kje si prečital kaj takega, kar bi nakazovalo na to, da so se mi Kroatarji zamerili - kar BTW sploh ni res. Z njimi imam veliko več dobrih kot slabih izkušenj in salbih ravno toliko kot s Slovenčki, Jodlarji, Dojčerji, Makaronarji .. itd - skratka z vsemi ostalimi - nobenih odstopanj in razlik v dobrem in slabem.

:yes:

Torej,

razloži mi - zakaj misliš (če sploh), da so se mi "ornk zamerili"?

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povprečeje je lahko presneto varljivo.

Severni Jadran, Tržaški zaliv in širša okolica izliva reke Pad, je izjemno slaba vidljivost. Tudi zaradi tega, ker je tam najbolj plitvo, pa še morski tok je tam najbolj šibek.

Kornati in ostali otoki južnega Jadrana pa imajo precej dobro vidljivost.

Je pa res, da se lahko gremo lovit na malenkosti in gremo merit vidljivost ob cvetenju alg ali pa v času, ko je največ planktona.... :doze:

In, ja, res si ne morem privoščit jadranja na Kajmanskih ali katerih drugih "modernih" otokih. A naj zato ostanem doma in futram krave????

Pa Broj Jedan....brez zamere, ampak v slovenščini se reče Hrvaška in Hrvatje. Tako kot se reče Avstrija in Avstrijci in ne Östereich in Östereicherji.... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa Broj Jedan....brez zamere, ampak v slovenščini se reče Hrvaška in Hrvatje. Tako kot se reče Avstrija in Avstrijci in ne Östereich in Östereicherji.... :closedeyes:

Kaki zamera, Alla - tebi? Nemogoče! Popolnoma!

:yes:

Ne

vem, zakaj, se v kaki haiderski tematiki

nihče ne zatika v "Jodlarje",

pa v kaki drugi v "Makaronarje",

kaj šele v "Slovenčke"

pa "Slovenceljne"

mene

pa kot običajno (nekateri - ne ti)

na nerpijeten način

poizkušajo prepričati

V pravilno poimenovanje narodov na MSu.

No, lepo prosim za razlago .. saj je to prvič,

da se je nekdo obregnil v tako izražanje.

:huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko si privoščim tudi druge kraje, a to še ne pomeni, da ne bom šel tja kjer mi je trenutno najugodnejše in tudi všeč. Ni mi,da bi vsako leto hodil za teden ali dva na oddaljene destinacije in pri tem zagonil xxxk denarja, saj se imam za ta denar lahko pri sosedih super cel mesec ali več.

Pač imamo nekateri pri svojih letih drugačne prioritete kot ti pri svojih, Broj1.

Ne obtožujem te, da drugim vsiljuješ svoje mnenje :hmm: , vendar posploševati in morebiti žaliti tudi ni treba. Vsak gre tam kjer mu je najbolje.

Glede morja ob hrvaški obali pa....je eno izmed čistejših.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Lobo,

vedeti moraš, da sem dopustoval na Jadranu skoraj 2/3 svojega življenja in seveda nikoli ne bom pozabil časov, ko sem se v Premanturi zbudil ob petih zjutraj, se skobacal iz spalke in šotora, zagrabil masko, plavutke in harpuno ter družbi pripravil zajtrk s sveže pečenimi cipli, katere sem nalovil na obali Premanturskega kampa (!!).

...

Kdor si ne more privoščiti dopusta v veliko čistejših vodah Ekvatorja, naj raje dopustuje po naših hribih ali kmetijah, ki nudijo pravo rekreacijo in aktiven dopust.

...

Nazadnje sem letoval na hrvaškem ozemlju pred osemnajstimi leti.

V hribih in na kmetiji (ekološki) aktivno dopustujem in se rekreiram čez celo leto.

Zadovoljen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v Jadranskem morju je zaradi onesnaženosti vidljivost pod vodo (to bodo vedeli tisti, ki so tudi potapljači) samo 48% procentna in to na Kornatih!

pa saj je celo sredozemsko morje v kurcu, ne samo jadransko morje ( balastne vode, akvarijske alge...)

o kmečkem slovenskem, aktivnem in ne vem kakem reklamnem turizmu - oddihu pa ti je ista finta kot s "tvojimi hrvati" so za en kurac in so za čisto desetko !

zatorej Broju jedan ne kar tako po dolgem in počez ! Kako sir Oliver, kako Bob, Grunf i ostali...

Dopust je zato da si odpočiješ ! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obljubim, da ne bom več jedel zlatih ribic :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj obljubljaš nekaj, kar veš da ne drži. :D

Dobro, obljubim, da ne bom več jedel hrvaških zlatih ribic..... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

racunica je zelo enostavna:

dokler bo dopust v grciji, na malti, v spaniji ali severni afriki s prevozom in hotelom cenejsi kot dopust na hrvaski obali brez prevoza ni dileme. in ko bom videl sveta kolikor me zanima se mogoce vrnem dopustovati v CRO.

cudno se dogaja ko narocujem v hrvascini (ker takoj zavohajo, da nisem "domac"). ko narocam v nemscini sploh ne morem dovolj hitro gledati, ze je vse naroceno na mizi. zakljucke naj vsak zase potegne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

" .. kojebevodo voda še za noge ni dobra - važn, da majo Laško !!" bo rekwa večina motomarsofcof

:drunk: :beer2: :drunk: :beer2: :drunk: :beer2: :drunk: :drunk:

:lol1:

No

sedaj pa ti meni povej - če si prečital moj dogovor .. kje si prečital kaj takega, kar bi nakazovalo na to, da so se mi Kroatarji zamerili - kar BTW sploh ni res. Z njimi imam veliko več dobrih kot slabih izkušenj in salbih ravno toliko kot s Slovenčki, Jodlarji, Dojčerji, Makaronarji .. itd - skratka z vsemi ostalimi - nobenih odstopanj in razlik v dobrem in slabem.

:yes:

Torej,

razloži mi - zakaj misliš (če sploh), da so se mi "ornk zamerili"?

kot lahko vidiš, nisem samo jaz tisti ki tako misli, vendar pa 100ljudi,100čudi, pa ne se preveč sekirat zato

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor si ne more privoščiti dopusta v veliko čistejših vodah Ekvatorja, naj raje dopustuje po naših hribih ali kmetijah, ki nudijo pravo rekreacijo in aktiven dopust.

ja da od vlage fašem že pri mojih letih tako revmo da se je ne rešim niti v "tretjem živlenju" :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar pri dnevniku poročajo, da turisti bežijo iz hrvaških obmorskih letovišč (predvsem otokov) zaradi pomanjkanja pitne vode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!