Skoči na vsebino

dopust na Hrvaškem


jerry

Priporočene objave

Pravkar pri dnevniku poročajo, da turisti bežijo iz hrvaških obmorskih letovišč (predvsem otokov) zaradi pomanjkanja pitne vode.

Če

bi Kroatarji kot država, ki živi od turizma premogli količkaj smisla za turizem,

bi sedaj iz notranjosti v turistične centre vozili pitno vodo v plastenkah

in jo zastonj delili med turiste - to bi bila najcenejša in nepopisna reklama za njihov turizem,

o kateri bi govorila cela EU. Vendar kot rečeno: Kroatarji nikoli niso najmanjšega pojma imeli,

ga nimajo in ga še 1.000 let ne bodo imeli o tem kaj turizem sploh je.

Raje bodo pustili turiste pobegni in naredili fenomenalno izgubo, kot da bi

dali eno samo plastenko vode zastonj..

Pa ne me sedaj spet napadat - govorimo seveda o Kroaciji in

ni rečeno, da je pri nas dosti bolje - nikakor ne!

Samo v tej temi SLO turizem ni "point".

Kako vzorno lahko deluje turizem si lahko koncem poletja ogledate vsi na

Faaker See ob srečanju

HDjotof :P

kjer so Jodlarji postali

vzor turistične skupnosti, saj država in podjetniki z roko

v roki delujejo kot švicarska ura.

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa res misliš, da bi plastenke s pitno vodo zadržale turiste?

Sveta naivnost.

Turisti rabijo vodo za tuširanje. Po vsakem kopanju se je vendar potrebno stuširati vsaj s kubikom sladke vode.

Sladka voda je na obali in še posebej na otokih prekleto dragocena zadeva, horde turistov pa jo brezglavo trošijo. In dokler bodo turisti menili, da lahko porabijo vse vodne zaloge, ker so pač (prepoceni) plačali svoje letovanje, bo vse skupaj precej brezveze. Tudi kvazi talanje plastenk.

:glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa res misliš, da bi plastenke s pitno vodo zadržale turiste?

Sveta naivnost.

Turisti rabijo vodo za tuširanje. Po vsakem kopanju se je vendar potrebno stuširati vsaj s kubikom sladke vode.

Sladka voda je na obali in še posebej na otokih prekleto dragocena zadeva, horde turistov pa jo brezglavo trošijo. In dokler bodo turisti menili, da lahko porabijo vse vodne zaloge, ker so pač (prepoceni) plačali svoje letovanje, bo vse skupaj precej brezveze. Tudi kvazi talanje plastenk.

:glare:

a

za tuširanje .. ys sm pa misliw, da tja zahaja le tista sorta turistof, k'se nkol ne tušira in se pride enkrat letno skopat na Kornate in je zato jadranska favna čito frdebana ..

:D

hja,

no sy imaš konec koncev prav .. definitivno je kroatarska obala veliko prepoceni za to kar nudi

in se popolnoma strinjam s tabo, da bi morali:

- ali naviti cene za nekaj sto procentov

:yes:

- ali zahtevati od turistov, da se absolutno ne tuširajo (kaj bodo pa peesde grde takole razmetavale z vodo - nacionalnim bogastvom otokov) oz. če že, naj vsak pripelje svojo cisterno 20 m3 H2O s seboj, potem pa naj dela kar če, ko jo pa ponuca pa mršu3PMgrozne ..

:devil:

as to miswa, Alčy .. al spet ys kej ne razum'm

:blush:

samo malo sem se pohecow - pa ne bit preveč huda .. ker nisem mislil, da bi zadržali turiste s plastenkami, ampak kot lahko (še enkrat) prečitaš v prejšnem postu .. bi to bila reklamana poteza o kateri bi govorila cela EU

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Alla. Hrvaška poceni? A si padla na glavo? Grčija ji je velika konkurenca., pa ima tudi težave z vodo na otokih, pa zaradi tega ne podražujejo storitev in jo tam turisti tudi trošijo. Hrvati so navajeni, da čimbolj oberejo turiste, noben od teh riti pa nebi delal. Balkanci.

Polpenzion, Dubrovnik: od 76.000 sit do 189.000 sit. Poceni? Zame ne.

Popravljeno . Popravil master 007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Alla. Hrvaška poceni? A si padla na glavo? Grčija ji je velika konkurenca., pa ima tudi težave z vodo na otokih, pa zaradi tega ne podražujejo storitev in jo tam turisti tudi trošijo. Hrvati so navajeni, da čimbolj oberejo turiste, noben od teh riti pa nebi delal. Balkanci.

Polpenzion, Dubrovnik: od 76.000 sit do 189.000 sit. Poceni? Zame ne.

Seveda Hrvati so t...!!!! :angry: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez veze.....itaq se da vsaka stvar razumeti po svoje. :closedeyes:

Prej ali slej se bomo pa tako ali tako morali vsi prekleto navadit šparat z vodo. Ne samo na hrvaški obali ampak prav povsod.

Pa jaz grem vseeno na Hrvaško obalo dopustovat. In vem, da bom plačala za svoj luksuz jadranja. Kar precej. Ampak bom tudi uživala precej. V SLO morju bi sicer manj plačala, bi pa tudi precej manj uživala. Kjerkolil drugje bi pa res mastno plačala, uživala pa nič bolj kot v srednji Dalmaciji.

Pa tudi sladke vode bom porabila samo toliko kot je nujno potrebno. B)

Aja, seveda...cene....jupi, dat za primerjavo Dubrovnik. A ni zadeva pod Unescovo zaščito? Full spomenik ipd.

Jaz bi še bolj navila cene tam. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez veze.....itaq se da vsaka stvar razumeti po svoje. :closedeyes:

Prej ali slej se bomo pa tako ali tako morali vsi prekleto navadit šparat z vodo. Ne samo na hrvaški obali ampak prav povsod.

Pa jaz grem vseeno na Hrvaško obalo dopustovat. In vem, da bom plačala za svoj luksuz jadranja. Kar precej. Ampak bom tudi uživala precej. V SLO morju bi sicer manj plačala, bi pa tudi precej manj uživala. Kjerkolil drugje bi pa res mastno plačala, uživala pa nič bolj kot v srednji Dalmaciji.

Pa tudi sladke vode bom porabila samo toliko kot je nujno potrebno. B)

Aja, seveda...cene....jupi, dat za primerjavo Dubrovnik. A ni zadeva pod Unescovo zaščito? Full spomenik ipd.

Jaz bi še bolj navila cene tam. B)

V Grčiji:

14 dni najem Bavarie 47 - 4000evrov. 4 kabine, 4 pari, zdaj pa preračunaj. Bistveno ceneje kot na Hrvaškem. In priveza ne plačaš nikjer. Samo vodo. Veter non-stop, je treba jadra še krajšati. Kaj pa ti v tem letnem času glede jadranja nudi Jadran?

Popravljeno . Popravil Insallah
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem času mi Jadran nudi uporabo od viharnih jader, špinakerja pa vse do bonace, ko je treba motorirat. Nudi mi tudi zavetje v tisočih varnih zalivčkov, ko udari iz jasnega burja ali jugo. Že vse to večkrat doživela

Ja, res je potrebno zadnja leta skoraj povsod plačevat privez, je pa tudi res, da so v mnogih zalivih te priveze tudi izboljšali - prej si lahko samo sidral, zdaj pa so tam boje.

Je pa tudi res, da pri nas za najem barke ne plačam nič, v Grčiji bi pa 4000 € ( :blink: )

Vsakemu po svojem okusu in finančnih možnostih. Pri meni se pač izide tako, da mi je Hrvaška obala še vedno daleč najcenejši dopust. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem času mi Jadran nudi uporabo od viharnih jader, špinakerja pa vse do bonace, ko je treba motorirat. Nudi mi tudi zavetje v tisočih varnih zalivčkov, ko udari iz jasnega burja ali jugo. Že vse to večkrat doživela

Ja, res je potrebno zadnja leta skoraj povsod plačevat privez, je pa tudi res, da so v mnogih zalivih te priveze tudi izboljšali - prej si lahko samo sidral, zdaj pa so tam boje.

Je pa tudi res, da pri nas za najem barke ne plačam nič, v Grčiji bi pa 4000 € ( :blink: )

Vsakemu po svojem okusu in finančnih možnostih. Pri meni se pač izide tako, da mi je Hrvaška obala še vedno daleč najcenejši dopust. B)

Jah OK, potem pa povej, da tukaj barko dobiš zastonj. To je potem druga pesem.

Kar pa se tiče vetra, je Jadran v poletnih mesecih bol u qrcu, pa kakorkoli obrneš. Je pa zato bolj primeren za družinsko motoriranje in prestavljanje od zalivčka do zalivčka :P V Grčiji je bilo tudi po 7 ur hudo zanimivega jadranja dnevno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa res misliš, da bi plastenke s pitno vodo zadržale turiste?

Sveta naivnost.

Turisti rabijo vodo za tuširanje. Po vsakem kopanju se je vendar potrebno stuširati vsaj s kubikom sladke vode.

Sladka voda je na obali in še posebej na otokih prekleto dragocena zadeva, horde turistov pa jo brezglavo trošijo. In dokler bodo turisti menili, da lahko porabijo vse vodne zaloge, ker so pač (prepoceni) plačali svoje letovanje, bo vse skupaj precej brezveze. Tudi kvazi talanje plastenk.

:glare:

itak. Švabica se mora, potem ko pride iz vode, orenk spucat ,da zvečer atata al pa nizozemskega/taljanskega/švabskega mladiča od soli ne peče glavica, ko probata seksat.

Polpenzion, Dubrovnik: od 76.000 sit do 189.000 sit. Poceni? Zame ne.

A to je z letom z poljubnega letališča? Sicer pa je Dubrovnik res "stara prestolnica" in obenem še "mesto, ki so ga pred desetletjem zbombardirali" pa še "zelo malo kapacitet je v starem mestu" ... ni kaj, imajo nekaj adutov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strinjam

se, da je Dubrovnik absolutno prepoceni .. absolutno!

Tam

bi pa res lahko navili cene v nebo in gostili izbrane goste,

ne pa podnrajo, ki se tam zbira sedaj. Mogoče bi potem

lahko celo uvozili kake über-kelnerje iz recimo Jodlarije,

da ne bi tisti cigani ciganski strašili okoli miz in si vrtali

po nosu ter pljuvali v jedi, če gost ni zadovoljen .. kot so

mojemu frendu, ki ni hotel jesti neočiščenih kalamarov, ki

so imeli v lovkah še mivko.

Ja, v Dubrovniku .. na srečo je opazil pljunek, poklical šefa

mu izročil krožnik s kalamari in v dveh urah zapustil Dubrovnik.

To je bilo predlanskim.

Pravi, da ga Kroatarji doooolgo ne bodo videli.

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič nimam proti hrvatom na splošno, konec koncev imam kar nekaj žlahte v Zagrebu in Karlovcu.

Ampak dopust na hrvaškem morju pa se mi je zameril že dobrih 12 let nazaj. Zjutraj smo šli po ribe v ribarnico in pred vhodom so ravno zlagali gajbice sveže ulovljenih rib. Šli smo s familijo mimo in se pogovarjali, kakšne ribe bomo kupili, ko kar naenkrat začnejo prav besno vpiti '' Pobit' čemo vas Slovenci. Marš''.... in potem še nekaj hudih.

Lahko bi pač požrl to opazko in si mislil svoje, ampak nekak imam poln kurac njihovega odnosa do Slovencev že od takrat. S to njihovo gesto se je moje dopustovanje v hrvatiji že zelo zgodaj končalo. Sedaj prakticiram zgolj občasne skoke do Crikvenice, kamor pridem s polnim tankom bencina od doma (valjda z motorjem) tja in nazaj. Vmes sem bil 2x za vikend še na Krku pri žlahti ter 2x pri prijateljih v Savudriji v kampu (valjda na šverc čez noč). Nekak mi je v vseh teh letih uspelo biti na hrvaškem morju, ne da bi zapravil 1 kune. My kind of revenge.

Mislim, da bi končno lahko nehal podcenjevat Slovence. Na njihovo morje smo hodili zapravljat, ko so imeli najhujšo vojno in jih drugi turisti niso niti povohali. Zapravljamo ravno tako kot drugi in nič manj. Glede na prakso slovencev, da se hodi na morje (vsaj vikend variante) že od maja naprej, pa čim dlje v jesen, imajo tudi zaradi tega vsaj malo daljšo sezono, kot zgolj konec julija in avgusta.

SVET JE PREVELIK, DA BI HODIL NA DOPUST NA HRVAŠKO.

:glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Politika in mediji preveč vplivajo na paciente,ki ne znajo trezno razmišljati s svojo glavo in brezglavo sledijo tistemu, kar jim je servirano. Zaradi tega pride do nestrpnosti.

S Hrvati imam celo življenje stike, in do sedaj nisem imel slabih izkušenj. Če pa že naletim na kakšnega idiota, se pač obrnem stran in se ne dam motit. Ne da se mi ukvarjat z "neandertalci"

(taki pacienti so tam kakor tudi pri nas...žal)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič nimam proti hrvatom na splošno, konec koncev imam kar nekaj žlahte v Zagrebu in Karlovcu.

Ampak dopust na hrvaškem morju pa se mi je zameril že dobrih 12 let nazaj. Zjutraj smo šli po ribe v ribarnico in pred vhodom so ravno zlagali gajbice sveže ulovljenih rib. Šli smo s familijo mimo in se pogovarjali, kakšne ribe bomo kupili, ko kar naenkrat začnejo prav besno vpiti '' Pobit' čemo vas Slovenci. Marš''.... in potem še nekaj hudih.

Lahko bi pač požrl to opazko in si mislil svoje, ampak nekak imam poln kurac njihovega odnosa do Slovencev že od takrat. S to njihovo gesto se je moje dopustovanje v hrvatiji že zelo zgodaj končalo. Sedaj prakticiram zgolj občasne skoke do Crikvenice, kamor pridem s polnim tankom bencina od doma (valjda z motorjem) tja in nazaj. Vmes sem bil 2x za vikend še na Krku pri žlahti ter 2x pri prijateljih v Savudriji v kampu (valjda na šverc čez noč). Nekak mi je v vseh teh letih uspelo biti na hrvaškem morju, ne da bi zapravil 1 kune. My kind of revenge.

Mislim, da bi končno lahko nehal podcenjevat Slovence. Na njihovo morje smo hodili zapravljat, ko so imeli najhujšo vojno in jih drugi turisti niso niti povohali. Zapravljamo ravno tako kot drugi in nič manj. Glede na prakso slovencev, da se hodi na morje (vsaj vikend variante) že od maja naprej, pa čim dlje v jesen, imajo tudi zaradi tega vsaj malo daljšo sezono, kot zgolj konec julija in avgusta.

SVET JE PREVELIK, DA BI HODIL NA DOPUST NA HRVAŠKO.

:glare:

Nekaj podobnega sem doživel pred leti v Puli, ko sem hotel le obrniti na parkirišču pod areno, da nebi kršil prometnih predpisov. Pred tem sem plačal parkirišče za ves dan ?? in parkiral 1/2 ure WTF .

Ko sem varnostniku parkirišča, ki mi je tiščal pod nos nov parkirni listič (tisti izpred 1/2 ure so biloi še za brisalci) povedal da želim le obrnit je začel vpit in mi je... vse živo po spisku. Otroka sta bila zaprepadena, ker kaj takega še nista vidla. No tudi jaz priznam ne, čeprav sem imel tudi ob drugih obiskih tam doli slabe izkušnje. No tudi jaz tu in tam za kak dan grem dol, vleče me pa ravno ne tja priznam. Še veliko se bodo morali naučiti , predvsem spoštovanja sočloveka, še posebej če jim dol nosimo denar.

Mogoče še glede vode. Če nimajo dovolj kapacitet, pač nebi smeli dol vlečt toliko turistov. Prepričan sem, da se to drugod po turističnih državah ne dogaja tako pogosto kot v CRO. Sem doživel na Krku (na obisku pri prijatelju), da je gazdarica priletela v apartma takoj, ko si vodo odprl in tulla naj manj vode uporabljamo :eek:

P.S.

Ja res je tudi, da vsi niso enaki. Res je. samo nikoli ne naletim na druge.

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za tusiranje je potrebno ca. 20-30 l vode.

ce je ta voda pridobljena z desalinacijo....... ampak to je ze investicija in dolgorocno razmisljanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič nimam proti hrvatom na splošno, konec koncev imam kar nekaj žlahte v Zagrebu in Karlovcu.

Ampak dopust na hrvaškem morju pa se mi je zameril že dobrih 12 let nazaj. Zjutraj smo šli po ribe v ribarnico in pred vhodom so ravno zlagali gajbice sveže ulovljenih rib. Šli smo s familijo mimo in se pogovarjali, kakšne ribe bomo kupili, ko kar naenkrat začnejo prav besno vpiti '' Pobit' čemo vas Slovenci. Marš''.... in potem še nekaj hudih.

Jst, doma s periferije, sem bil v osmem razredu punks wanna be. Kadarkoli sem ga sel v lj zurat, sem dobival opaske ala ubit cu te, nocmo te tle.... Pa, ne bos verjel, se vedno hodim zurat v Ljubljano. Celo studiram tu :blink:

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je tud v LJ kak mesec nazaj pajek odpeljal avto, pa še vedno delam, živim in študiram v LJ :? (tud iz periferije btw)

sploh pa sem napisal, da se vračam na njihovo ''prekrasno more'', samo zapravljam pa ništa više

Popravljeno . Popravil Barth
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krk Baška - 100.000 - 120.000 sit (7 PP)

A je tukaj tudi kaj zgodovinskega? :?

Izračuni ponudb na Relax strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem hrvatow je da mislijo da smo mi od njih odvisni...sam če bi bli slovenci face bi za eno alpa 2 leti vsi šli drugam na morje sam na hrvaško ne pa bi vidli tkoj kko bi jokli d je bla sezona u kurcu...sej drgač so npr dalmatinci zlo fajn ljudje...problem je predvsem v okolici zadra pa v kvarnerju da o zagrebški gospodi sploh ne govorimo...jst mam s hrvati(iz kvarnerja dobre in slabe izkušnje) k smo 1x sli u nek bar so tkoj ko so slišali d govorimo po slovensko pršla do ns 2 varnostnika pa nam začela grozit( pa nismo nardil ene same pizdarije sam usedli smo se) je pa res d so spet nekateri zlo prijazni in ustrežljivi...pa še neki višat cene? lepo vas prosim glede na to kar ponujajo je še to preveč 20 let ze ista muzika..turistična infrastruktura katastrofa... Dubrovnik spomenik pa nevem kaj.....a Atene niso?! pa rodos, kreta, santorini pa sej povsod kamr greš maš vedno neke dragulje... pa nej bo to avstrija, slovenija hrvaška....

Popravljeno . Popravil modri_dirkac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je tud v LJ kak mesec nazaj pajek odpeljal avto, pa še vedno delam, živim in študiram v LJ :? (tud iz periferije btw)

sploh pa sem napisal, da se vračam na njihovo ''prekrasno more'', samo zapravljam pa ništa više

Ok, od zdaj naprej bom nosil malco od doma :angry2:

Mas prav :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, saj če sem čisto pošten, imam že 1 mesec 300 kun v denarnici, če bi slučajno skočil čez vikend na morje, ampak mi jih ne uspe zapraviti. Ista situacija je bila predlani in lani, ko sem celo poletje nosil v denarnici ''nujno'' zalogo kun, pa sem na koncu v jeseni menjal nazaj v sit.

Kakšno kuno bi že zapravil pod pogoji, da je dopust vikend varianta s s tapravo klapo motoristov ali pa kak dober motozbor :OK:

na koncu lahko vso nakladanje v tej temi zreduciramo na ''kakor komu paše''

:fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1) ...sam če bi bli slovenci face bi za eno alpa 2 leti vsi šli drugam na morje sam na hrvaško ne

2) ...višat cene? lepo vas prosim glede na to kar ponujajo je še to preveč ...

Logo:

za to da bi bili Slovenci face, bi Kroatarji nujno morali dvigniti cene .. vsaj za 4X

:hmm:

tudi-SLO-ksiht-ima-svojo-ceno-press

:blush:

pa še probleme z vodo na otokih bi gotovo rešili

:devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@modridirkac:

-ne klaftraj....slovenci niso po številu na prvem mestu.

-da bi varnostnika kar tko iz lepega mira prišla in grozila? Težko verjamem,na nek način ste ga moral sprovocirat.

Brez provokacije ni nič...vse skup je pa ratal v tej temi že eno veliko posploševanje....klonk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a pustimo enako dnarja kot italjani pa ne pozabi d smo jih mi držali pokonci k so vsi spizdli...in jst d bi mi edn tko nosu dnar u državo k so bli zlo bogi pa to mu zlezm u rit od hvaležnosti ne pa tak surow odnos....glede varostnikov pa lej jst nism tip d bi koga provociru še najmanj pa 2 pobriti gorili k se usereš že sam d te pogledjo ne pa di jim utruju :wacko: fora pa je bla u temu da je bar tko narjen da ma u zgornjem nadstropju u enem kotu ful udobne fotelje sam so res 1A :OK: in tm ponavadi sedijo domačini... sam en večer jih ni blo pa smo se mi šli tja usest pa sta pršla h nm pa češ d nebo pizdarije k vs bomo vn funknli jebeni slovenci...a kdaj tko rečejo kšnemu nemcu alpa italjanu?! :closedeyes:

pa tolk smo bli šokirni d ni edn zinu nč sam tisto kr smo naročili smo spili pa šli...kelnrca pa se je neki opravičevala d nevem kaj sam wtf?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!