Skoči na vsebino

dopust na Hrvaškem


jerry

Priporočene objave

Edino pravilno. :) To je edino merilo - da si se imel fajn. :)

Drugače pa lahko letos še primotorišaš k nam - naša reka je do polovice naša, naprej pa njihova.

Je pa cela lepa. :OK:

pridem, na našo in njihovo stran. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pridem, :grim

Madona, se govoriš že skoraj kukr Kekec :)

Ti sam pridi.... mamo en fajn plac tam zunaj :whistle:

Popravljeno . Popravil Manu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madona, se govoriš že skoraj kukr Kekec :)

Ti sam pridi.... mamo en fajn plac tam zunaj :whistle:

Pa...... :hmm: :hmm: :hmm: :devil: zgolj govorice :devil: :devil: ...........veliko OGROMNIH komarjev :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa...... :hmm: :hmm: :hmm: :devil: zgolj govorice :devil: :devil: ...........veliko OGROMNIH komarjev :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :krneki:

samo njihove komarje bomo pipsal.... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos sem pustil na Hrvaškem 58 kun. Za zanič malo pico in malo pivo, ob slabi postrežbi. Že nekaj časa sem razmišlal o bojkotu, letos mi je pa povsem zavrelo, tako, da je Hrvaška samo še nujno zlo do BIH. Res, da imajo morje, ampak tko kot se jest potrudim za moj denar, pričakujem tudi, da se bo hrvat za mojega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos sem pustil na Hrvaškem 58 kun. Za zanič malo pico in malo pivo, ob slabi postrežbi. Že nekaj časa sem razmišlal o bojkotu, letos mi je pa povsem zavrelo, tako, da je Hrvaška samo še nujno zlo do BIH. Res, da imajo morje, ampak tko kot se jest potrudim za moj denar, pričakujem tudi, da se bo hrvat za mojega.

pametno jaz to izvajam že par let. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebi ga,...hrvaška gor al pa dol...men je blo čist v redu tud letos :yes: ...tko kt vsa leta prej,...nobenih problemov in slabih izkušenj...pač eni nas Slovencev ne marajo, drugi nas imajo za svoje (npr. prodajalec bureka :P ) , morje je itak kot dan pa noč prot slovenski obali

pa tud men so hrvati kot narod mal antipatični :whistle: sam vseen bom še tja hodil ;) zame sta super morje in Grobnik dovolj tehten razlog za prestop meje v Sočergi al na Jelšanah :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebi ga,...hrvaška gor al pa dol...men je blo čist v redu tud letos :yes: ...tko kt vsa leta prej,...nobenih problemov in slabih izkušenj...pač eni nas Slovencev ne marajo, drugi nas imajo za svoje (npr. prodajalec bureka :P ) , morje je itak kot dan pa noč prot slovenski obali

pa tud men so hrvati kot narod mal antipatični :whistle: sam vseen bom še tja hodil ;) zame sta super morje in Grobnik dovolj tehten razlog za prestop meje v Sočergi al na Jelšanah :grim :grim

pa že takrat v bivši jugi nas niso pretiran maral sploh sem to dostikrat opazu na grobniku. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa...... :hmm: :hmm: :hmm: :devil: zgolj govorice :devil: :devil: ...........veliko OGROMNIH komarjev :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :krneki:

Nič več in nič manj kot jih ti srečaš ob torkih zvečer v Ljubljani. :)

p.s.

Govorice pa.... :hmm: Najbolje se je posrat nanje. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naj rečem - jaz hodim na Hrvaško od forever, ker imamo pač tam hišo. Najlepše je bilo med njihovo vojno, ko se je čas obrnil za 50 let nazaj, nikjer ni bilo nobenega turista, morje je bilo kristalno, zelenje je poraslo vrtove, le izza velebita se je slišalo rahlo grmenje. enkrat je nad našim zalivom 1m nad vodo frčal nek helikopter, ki so ga baje nad kvarnerjem sestrelili.

Obnašanje folka se pri nas ni dosti spremenilo. Vedno imaš take in take, gre pa primitivizem in nacionalizem z roko v roki - na obeh straneh.

Več zamer imam na nj. turistično ponudbo in cene. Pred enim tednom sva se z frau peljala do Karlobaga in nazaj na Pag, pa na celino in nazaj na Krk. Nekje ob jadranski magistrali sva jedla in neko napol užitno hrano z žara, ki je koštala 200 kun (v Fiorinu v Mučičih nad Reko stane precej več in neprimerno kvalitetnejšega žara le 140 kun). Prehranjevanje vzdolž obale je res problem, reši te gorilnik, pisker in špageti, a kaj ko je to na motorju problem. 1 dneven izlet naju je skratka brez nočitve stal 600 kun (400 km, trajekt, most, krma, neka piva in take malenkosti. Z nočitvijo bi bilo lahko več kot 1000 kun.

Imajo skratka zanič in drago hrano, drag bencin, božjastno drage trajekte, neprijazni se mi pa baš tudi na tem izletu niso zdeli, kakor tudi na Pelješcu ne, kjer smo bili predlanskim in tudi na tisti poti ob obali do Dubrovnika ne, ki sva jo opravila takoj po vojni in je bilo v okolici Plitvic še vse razrušeno, pa v Karlobagu (se mi zdi) je bilo nekaj hiš kar podrtih, pa maslenički most je bil še ponton.

Zdi se mi, da Hrvatarji na Slovence gledajo čisto poslovno, pravzaprav še preveč poslovno, in je zato zadeva za nas precej draga.

Se pa strinjam z nekom zgoraj, da je to množično preseljevanje na prezasedeno, drago in deževno morje poleti čisti idiotizem in če jaz nebi imel doli hiše, bi se poleti držal v Ljubljani, ki je prazna, služba je zaradi pomanjkanja šefov milina. Problem so edinole mladičeve počitnice.

Pa še to: če mi gre ker narod, kot tak, res na živce, potem so to mali naduti Italjani. Zadnič sem se peljal po reški obvoznici med dvema kolonama (in za mano še nekaj motorjev) in vsi se ti slejkoprej umaknejo, da lahko pelješ vmes - razen - razen nekaj italjanov, ki so me takole gledali v ogledalu in vozili po sredi ceste. Tudi italjanski motoristi po pravilu ne pozdravljajo in ti ljudje se mi zdijo pravi preoblečeni cigani (vsaj veliko njih, čast izjemam).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz hrčkov tud nimam preveč rad, pa letos bil pri njih. Res so bili prijazni (Novigrad-Istra)Tako da se mi vsebolj zdi, da vso to nestrpnost širijo v prvi vrsti novinarji in pa politika. Cene so bile pa zanimive.... v ulici polni restavracij, je bila razlika v ceni (pri hrani) tudi do 50%. Pa kr nekaj na hitro spacanih "restaurant" variant je bilo. Par miz, roštilj, pomivalno korito, kelerji s dolgimi predpasniki (ki dajejo občutek, da pojma nimajo kaj sploh strežejo pri njih). Ampak, priznam...letos so bili vsi prijazni in ustrežljivi. Pa so imel vsi polno. Pa še zanimivost. Ko sem prvi dan vprašal prodajalko iz nekega kioska, kje je tukaj najbljižja plaža, se mi je trudla razlagat na dolgo in široko. Vse table, mimo katerih sem moral it je omenila. Na koncu sem pa ugotovil, da je več časa razlagala, kot sem imel do plaže (cca 100m,cca 5 min)

Kako dolgo bodo pa navijali cene ne vem, mislim pa , da jim Grčija že krepko diha za ovratnik...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz sem letos preživel nekaj dni pri hrčkih- Pelješac, Korčula. Moram reč, da so bili vsi zelo prijazni (razen neke primitivne mladine..... ) vendar me moti ta občutek, ki ga nosim v sebi, da nas ne marajo in samo čakam, kdaj bo kakšna neljuba situacija ali izpad. Za sproščen dopust se bom raje odpravil kam drugam, še posebaj sam.

P.S.: tudi jaz sem mnenja, da nestrpnost do slovencev širijo predvsem mediji.

Popravljeno . Popravil kaciga
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ti ljudje se mi zdijo pravi preoblečeni cigani (vsaj veliko njih, čast izjemam).

.. vsekakor

moram oporekat - kar veliko sem bil v Italiji in makaronarji sploh niso slabi ljudje, kar lahko potrdi njegova visokost Pepesan, ki ima res veliiiiiiiiko opravka z njimi. Tako kot povsod, pa med njimi, kot med kroatarji ali jodlarji, naletiš na slabe, nevzgojene, zajebane, tečne itd izrodke.

Je

pa precej verjetno, da pri potovanju na dopust v kroatijo med makaronarji pride do samoselekcije na podlagi cen (?) oz. dopustniškega cilja in tja res potujejo le njihovi preoblečeni cigani, ki se potem takole idiotsko obnašajo na cesti.

Moram

reči, da je tole zeloo netipično obnašanje za Italijo, ki je kot vem najbolj motoristična dežela EU...

... takoj za Tajvanom.

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

letošnja turistična parola Hrvatarjev :D

ali kdo ve na MS :hmm:

pravijo ovako :P

DOĐITE KOD NAS!!!!

NUDIMO VAM MALO VIŠE OD NIŠTA!!!!!

:lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še moje "letošnje" mnenje...

Pag - Novalja kamp Straško:

- cena kampa ... 2xoseba, 2xmotor, 1xšotor, 2xTT, 167 kn/dan

- urejenost OK

- prijaznost zaposlenih in domačinov...zelo zadovoljen

- hrana v lokalu Mobidick...zelo užitna

- voda...je bila (čeprav so mediji govorili drugače)

- cene...hja drago po defoltu, pač Novalja

- trajekt...oseba+motor 42kn, samo ne sprejemajo plačilnih kartic :hmm:

- fešta ... a je treba sploh govorit o tem .)

Pag - Gajac

- vse isto, razen da bil v apartmanu

Makarska, kamp Jure

- cena kampa ... 2xoseba, 1xšotor, 2xmotor, 2xTT 132kn/dan ,urejeno OK

- hrana v "fastfoodu" ob plaži užitna, cena za ponujeno OK

- odnos domačinov b.p., šef kampa zelo ustrežljiv....

Lošinj, kamp Čikat:

- cena kampa ... 2xoseba, 1xmotor, 1xšotor, 2xTT 136 kn/dan, urejenost OK

- osebje kampa prijazno

- hrana v "Sidru" zelo užitna, samo za moj pojem malo predraga

- kava z mlekom od 7-10kn, odvisno kje jo piješ

- imam filing,da se je sam Lošinj malo podražil glede na lansko leto.

- trajekt...2 osebi+motor 68kn.

Cene bencina:

Eurosuper 95 (zeleni - INA) ... 8 kn

Super 95 (zeleni - INA) ... 7,69 kn

Eurosuper (zeleni - TIFON) ... 8,68 kn :eek: ... je reku stric na kasi, da so oni zmer dražji, tko kot OMV. Sem pa slišal, da ima Tifon kao bolj kvaliteten bencin od INE. (Mogoče sem se pri cenah v stotinih malo zmotil, pisal iz glave, samo tu so nekje.)

Skratka, cel dopust sem se imel fajn, brez problemov, zapletov z domačini in podobnimi sranji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še moje "letošnje" mnenje...

.. in seveda si prepričow vse skeptike,

da se drugo sezono prowgotow postavijo

v kolone in fijuuu v kroatijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolone so pa že druga pesem...... Lansko leto sem šel v Dalmacijo in sem čakal v koloni na cestninski postaji pri Karlovcu..... potem spet pri nekem tunelu...letos šel v Istro in sem spet čakal pred tunelom pri LJ....malo naprej pa na cestninski postaji. Tako pač je..... obstaja avtocesta do neke točke kjer se lahko hitreje peleš, potem pa eno uro na cestnini al pa pred tunelom čakaš. So pa imel Hrvati po televiziji prispevek (če je kdo gledal), ko so sam turiste spraševal, kako so potovali čez Slovenijo. In vpraša nekega tipa, ta se pa sam za glavo prime. Tukaj sem siguren, da je bilo vprašanje zmontirano in da novinarka njega tega dejansko ni vprašala. Se je slišalo da ni bilo na terenu postavljeno vprašanje. Montaža. In že naslednji prispevek je bil stanje na CRO cestah. Tukaj pa samo pove, da so kolone tam in tam in da je promet tekoč....ko pa kamera pokaže na cesto pa kolona stoji.... nekje med skalami vsi senco iščejo.... delijo vodo itd itd. Na TV pa novinarji serjejo, kako so samo v SLO kolone. Kot sem že enkrat napisal, to sranje med državama delajo samo novinarji in takšni, ki nimajo s turizmom nič. Domačini ob morju, ki pa od tega živijo ali delno živijo , se pa kr potrudijo (mogoče ne vsi, ampak večina pa se) da dobijo turista in ga zadržijo. Včasih se nismo upal z otroci nekam na blef it. Smo kr vse prej rezerviral. Danes pa na cesti stojijo s tablami "room" in "zimmer". Če bodo pa cene tako navijal, kot jih, pa kmalu več ne bojo imel kolon. Sej sm že reku, Grčija že krepko diha za ovratnik hrčkom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. in seveda si prepričow vse skeptike,

da se drugo sezono prowgotow postavijo

v kolone in fijuuu v kroatijo

Namen mojega posta ni bil prepričevanje skeptikov, ampak samo opis moje letošnje izkušnje. Mogoče bo to komu prišlo prav,mogoče ne.

Kar se pa tiče razmišljanja pretiranih "skeptikov" in nacionalistov pa....sem že rekel svoje in se mi več ne da debatirat.

amen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali te lahko prosim, da svoj post prevedeš v slovenski jezik - resnično ne razumem kaj si napisal.

:)

lahko. O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je prišel z dopustovanja iz Paga prijatelj. Apartma je dobil preko slovenske agengije, katere imena trenutno ne bom razkril.Zadnjo noč je spal na plaži. Razlog tiči v tem, da je predzadnjo noč na obisk k njenu prispel še en frend. Z lastnikom zmenjeno, da lahko prespi z punco eno noč, vendar je bilo zmenjeno za eno noč prej(četrtek) a je prišel šele v petek. In, ko je bil tam čez dan in ko so zvečer prišli iz Novalje nazaj do apartmaja in so se počasi spravljali spat, je priletel ves napaljen lastnik in se začel dreti in poditi prišleka in njegovo punco in to stopneval, do te stopnje, da mu je frend rekel; 'Kva si tolk siten, pička ti materna'. No reakcija lastnika je bila ta, da je iza pasu potegnil pištolo, jo repetiral in nameril vanj. Lušten dopust, ni kaj, vsaj nekaj novega je doživel...in sprašujem se, zakaj je tip imel pištolo za pasom??!!

Ampak ali bom zaradi enega tipa, ki mu ni vse jasno, posplošil in rekel da so vsi psihići z pištolami za pasom? :grrr :grrr :grrr

Pred leti je tudi pred mano neki Hrvat v Istri vlekel pištolo izpod sedeža v avtu. Prepir je bil zaradi parkirišča. Je rekel "očeš metke, očeš metke?????!!!!!!" Seveda smo popustili, ker je človek imel argumente na svoji strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti je tudi pred mano neki Hrvat v Istri vlekel pištolo izpod sedeža v avtu. Prepir je bil zaradi parkirišča. Je rekel "očeš metke, očeš metke?????!!!!!!" Seveda smo popustili, ker je človek imel argumente na svoji strani.

huh, je treba ananas zraven vozit, al kaj, pa bit vedno brez varovalke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi se odpravljamo na dopust preko mej in raznorazne "informacije" ..

Ta

forum mi je dobro znan - leglo nacističnih kretenov najslabše sorte in definitivno popoln prikaz Zagrebčanskega pogleda na Slovence, kar pa NI vsehrvaški pogled .. Slovenski komentarji tam niso zaželeni in so redno brisani oz. Slovencem preprečujejo dostop i imenu žaljenja hrvatsek države, če hočejo kaj razložiti. Poleg tega ne smejo odgovarjati na psovke in zmerjanja, saj imajo odgovori na žalitve za posledico izključitev Slovenca - kroatarskega nzija pa nikoli.

Ta

forum čitajte na svojo odgovornost, saj je zelooo adrenalinko čtivo ..

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!