Skoči na vsebino

dopust na Hrvaškem


jerry

Priporočene objave

Nič od tega me ne vidi več :grrr . Split i južnije, pa ništa drugo...

Čez Hvar ga pa itak ni :OK: :OK: :OK:

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič nisem bral nazaj, le nekaj bom povedal;

Leta '72 / '73... kaj pa vem točno kdaj, ko sem imel še Norton 850 Commando, smo bili na prenapolnjeni ploščadi nekje v Novem gradu. 3/4 ure smo čakali na čevapčiče in ko je kelner zopet pribrzel mimo, sem vstal, ga prijazno zaustavil in mu rekel, koliko časa že čakamo na čevape...

A veš, kaj je naredu'?

Ukol ušes me je užgal!!! :o :o :o :yes:

Sploh nisem dojel, kaj se je zgodilo, tako sem bil presenečen!

No, in ravno zato "smo jih podaljšal'!!!!!! :D :D :OK: :OK: :010 :010 :010

Pametno ne!!! :grim :grim :grim :OK:

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič nisem bral nazaj, le nekaj bom povedal;

Leta '72 / '73... kaj pa vem točno kdaj, ko sem imel še Norton 850 Commando, smo bili na prenapolnjeni ploščadi nekje v Novem gradu. 3/4 ure smo čakali na čevapčiče in ko je kelner zopet pribrzel mimo, sem vstal, ga prijazno zaustavil in mu rekel, koliko časa že čakamo na čevape...

A veš, kaj je naredu'?

Ukol ušes me je užgal!!! :o :o :o :yes:

Sploh nisem dojel, kaj se je zgodilo, tako sem bil presenečen!

No, in ravno zato "smo jih podaljšal'!!!!!! :D :D :OK: :OK: :010 :010 :010

Pametno ne!!! :grim :grim :grim :OK:

a bejžga .. Nortona si vozil

:OK:

ali podobnega?

Norton Comando - replica

in to v letih ko mularija piše, da je bil najbolj grob komunizem SFRJ,

ki je prekašal Korejo, CCCP in Kitajsko skupaj?

Škoda, da tole nisi malo omenil v tisti temi Slovenija VS Jugoslavija

:P

Če bo vse po sreči, se bodo drugo leto dali kupiti celo v EU, kakor mi je ogdovoril amerikanec,

ko sem ga v mailu vprašal če pri nas že prodajajo .. najprej mislijo poizkusiti v D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a bejžga .. Nortona si vozil

:OK:

ali podobnega?

Norton Comando - replica

Broj Jedan!

Sam ugotovi, če mu je kaj podoben. Norton Comando 850, letnik sem pa pozabil! Včasih smo več šraufali, kot se vozili...

Najprej je bil takle: (Pa se je z njim že en Nizozemec ubil)...

[attachmentid=80078]

Pol bi se kmal' pa še jst... :o :o :o :slap:

Nakar sem vzel v roko pleh in kladivo in naredil tole:

[attachmentid=80079]

Delal' smo šraufe, pa pleksi v kovačnc' krivil, oblikoval' pločevino...

Ma kakšen kevlar in karbon?! Takrat še NASA ni vedela zan'ga!

P.S.

Slike so slabe, sem jih zdajle "naredil". Original je pa star... ?? :hmm: :? ...

Že vem... Nekaj let po tistem, ko so iznajdel žerjavco! :grim :D :D :kva2: :lol1: :P

P.S.

No, tole ne paše k politiki, ampak vseeno. Bil sem izzvan!

post-4472-1157232160_thumb.jpg

post-4472-1157232306_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V času, ko smo bili še ena država, sem bil precej pogosto na Hrvaškem Grobniku- v bistvu skoraj vsak vikend (takrat še ni bilo srečanj, pa smo se motoristi zbirali na Grobniku. Nismo dirkali, ampak pred boksi šotorili, gledali motorje, dirke,... No, takrat smo se spoznali s Pilkom in ostalimi kasnejšimi Satani.).

Leta 1990 pa smo z motorji šli na Mali lošinj. Iskali smo kamp, peljali cca 30km/h, zaradi vročine brez čelad. Ker so se pač vsi po mestu vozili brez njih, smo jih dali dol tudi mi. Ob cesti patrulja žandarjev, ki so to mirno gledali, ko pa so po tablicah videli, da smo iz SLO, pa so nas nemudoma ustavili, legitimirali in mastno kaznovali... Se mi je Tuđmanland priskutil do amena...

Lani pa sem kljub negativim kritikam po časopisju, šel na Krk. Ljudje gostoljubni, govoril sem čisto po domače, v dialektu, ni bilo problema v sporazumevanju. Znanec, ki pa se je trudil po njihovo, pa je bil bolj slabe sreče, ga ni nihče hotel razumeti... Mi pač ne poznamo razlike med hrvaškim in srbskim jezikom, pa je verjetno zvenel srbsko.

Letos smo šli v Vrsar, isto ljudje prijazni.... Kaj pa vem, a imam tako srečo, ali se je res kaj spremenilo, ne vem. Vsekakor me bodo tam še videli. Do naslednje negativne izkušnje. Tako sem si rekel. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani pa sem kljub negativim kritikam po časopisju, šel na Krk. Ljudje gostoljubni, govoril sem čisto po domače, v dialektu, ni bilo problema v sporazumevanju. Znanec, ki pa se je trudil po njihovo, pa je bil bolj slabe sreče, ga ni nihče hotel razumeti... Mi pač ne poznamo razlike med hrvaškim in srbskim jezikom, pa je verjetno zvenel srbsko.

Ja tud sam mam slabo izkušnjo z sporazumevanjem.bilo okoli leta 92,93,ne vem točno.parkrat so me grdo gledali,ko sem uporabil srbsko besedo,višek je pa bil ko sem v trgovini prosil za hleb kruha(dali mogu dobiti onj hleb kruha)pa se je prodajalki čisto odpel,da tu hleba nemaju,da imajo samo kruh in me ni hotla postrešt.jaz pa z mejhnimi otroci v avto,pa v mesto 5 km po kruh.od takrat dalje če nisem sto posto slovenščina ali angleščina,in ni problemov. :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi govorim samo Slovensko, samo to lahko le v Istri, v Dalmaciji ne razumejo spljoh. Mlajši pa še posebno.

Ko so me policisti ustavili nekje na magistralki od Senja proti Reki, sem mu vse lepo povedal po naše, na koncu pa je rekel: "upam, da si me vsaj ti nekaj razumel, ker jaz tebe nisem nič."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to z jezikom je pač tako: če nisi 100% prepričan, da znaš tuj jezik, bolje da ga ne uporabljaš. Prideš bolje skozi, če govoriš po svoje. Npr., avstrijca boš malo postrani gledal, če se bo mučil s slovenščino, ki bo vsebovala pol srbskih, pa še po možnosti kako šiptarsko zraven..., ki jo je mogoče pobral s kakega filma... Sorry Ice, ne razumi napak. Jaz npr. sem se nemško učil samo po Sat1 in podobnih programih, pa iz Motorrada. Zato moja nemščina ne samo šepa, je kar na berglah... :blush: Te pa verjetno bolje razumejo, oziroma se trudijo razumeti, če ne govoriš spakedranščine iz njihovega jezika, ampak govoriš v svojem jeziku. Torej vedno in povsod slovensko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Te pa verjetno bolje razumejo, oziroma se trudijo razumeti, če ne govoriš spakedranščine iz njihovega jezika, ampak govoriš v svojem jeziku. Torej vedno in povsod slovensko.

Mogoče

se je pa Križnar držal tega tvojega načela, pa je zato v čuzi ..

;)

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma jst tudi ne muliram. Dol v splitu so večinoma zastopli slovensko, na hvaru tudi b.p., Je pa ena tečna ženska na železniški v splitu ene petkrat ponovila da me ne razume. In da naj pričam po Hrvatsko. Sam problem je bil itak v njej ker ni hotela razumet. Pole sem ji narisal... slikco je zastopla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto 'vedno in povsod slovensko' sem napisal za dopust na hrvaškem. .) Normalno, da te recimo v Grčiji ne bodo razumeli, in se boš moral truditi v kakem bolj razumljenem jeziku. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto 'vedno in povsod slovensko' ..

ma sy vem - tisto je biw vic .. sy sem "pomežikca" nalepiw - tegale ;)

Bil preko vikenda v Istri. Ljudje prijazni, postrežba dobra. :OK: Brez pripomb.

Važno, da si se super imew .. eni se imajo super na moto zborih, drugi se pa pridejo tja pretepat, eni v gostilni, drugi pa v gorski osami .. kaj bi pa bilo, če bi vsi rinili na dopust recimo na 3M

:eek:

;) (hec)

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil preko vikenda v Istri. Ljudje prijazni, postrežba dobra. :OK: Brez pripomb.

:OK: ti si pravi uživač... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovano ljudstvo!

Glede na to, da kar precej potujete, me zanima, če je že kdo bil v Rabacu??? Kakšne so kaj plaže in na splošno...Nekam se morem še vržt za en teden in je Rabac kar nekaj sumljivo pocen.

Lp, Lightning!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovano ljudstvo!

Glede na to, da kar precej potujete, me zanima, če je že kdo bil v Rabacu??? Kakšne so kaj plaže in na splošno...Nekam se morem še vržt za en teden in je Rabac kar nekaj sumljivo pocen.

Lp, Lightning!

Tukaj bo kar nekaj podatkov

Drugač je pa Hrvaška :OK: to ti bo še brojčič povedal..... :slap:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zdaj se bodo pa prilizovali, ker bodo drugo leto slovenski turisti tja dol nesli

čisto nove €

<_<

;)

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No še moja izkušnja na hrvaškem.

Eno nedeljo smo šli malo z motorji na Krk pogledat.

Osebje prijazno.

Ko smo se peljali proti domu, bila je seveda gužva do je bilo joj, je kolegu crknil motor v največji vročini.

Stala sva ob cesti in puskusila ugotoviti, kaj je narabe.

Avtomobili v glavnem SLO so vozili mimo, pa jih je bolil k za probleme, ki sva jih imela.

Motoristi so naju seveda samo pozdravljal.

No enkrat pa se pripeljeta dva zelena motrja s hrvaskimi tablicami in lepo ustavita, parkirata na kraj ceste.

Voznik pride do naju in se pozanima, kaj počneva na kraju ceste. Takoj je bil pripravljen pomagat.

Ko smo hoteli motor spraviti na varno mesto izven cestišča, se horda v glavnem SLO turistov sploh ni hotela ustavit, raje bi me kar zbil po cesti, samo da bodo prej doma.

Ko nam je uspelo motor umakniti s cestišča, je bilo potrebno še najti napako. Motorist, ki je ustavil je bil namreč serviser, šel pa je z Grobnika v Zagreb, pa si je vseeno našel čas. Napako je odpravil nam zaželel srečno vožnjo in smo šli naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno hrvaški motoristi polagajo več pozornosti opazovanju dogajanja na in ob cesti ter asistenci pomoči potrebnim kakor slovenski, katerim je je kretenistično pozdravljanje sveta stvar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljanje je po novem namenjeno tistemu ki pozdravlja. Da dobi željeni odziv, in se kopa v namišljenem zadoščenju, da je sedaj pa priznana ovca v tej vedno večji beeekajoči čredi! In da tako pa je vsaj nekje nekaj.

Je pa treba ob okvari tudi kakšen cahen dati, da si v stiski, saj misli brati še ne zna vsak! Včasih smo za t o imeli zavezano rutico ali šal na balanci, danes pa je to namenjeno šminkiranju! :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!