Skoči na vsebino

dopust na Hrvaškem


jerry

Priporočene objave

in koliko ljudi bo ostalo tukaj, če gredo vsi, ki imajo balkanske korenine, "nazaj dol" ? a boš sam tukaj s še 10-imi somišljeniki, Jelinčič?

ne, začudeno bo gledal, ko bo moral zaradi napačnega praprapradedka ali pa prapraprababice dol it ... in bo mahal skozi okno vlaka :)

PS: nič osebnega, samo provociram... ker malokdo med vami ve za recimo 100-150 let nazaj, od kod mu izvirajo predniki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@miki: Če gledaš čisto objektivno in se požvižgaš na kvazi zgodovino ,politiko, Piranski zaliv in ne vem kaj še vse. Kaj točno te moti potem pri naših sosedih in nesosedih? A niso bili prijazni, ko so prinesli pivo in ti ga mastno zaračunali? Tudi pri nas ti ga ponekod po enakem sistemu servirajo. Ni bil jedilnik napisan v slovenščini? A gledaš HR programe, jih... no in kje je tukaj problem. Si videl kdaj pri nas jedilnik v hrvaščini, bosanščini ali srbščini? Te je mogoče jezilo to, da so te v kampu gledali kdaj postrani? Si se mogoče vprašal zakaj?

Ma men je v bistvu vseen kakšno je tvoje mnenje o južnih sosedih. Moti me to, da trdiš da so oni slabši in mi boljši. Mi mlajši se požvižgamo na tiste stare zamere iz cajtov čakanja v vrsti za pralni prašk in gledamo na vse skupi malo bolj objektivno. Kaj ni bolj enostavno in fer, da deliš ljudi samo na dobre in slabe, pa je čist vseen od kje so?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A Mausovič?

Madonca, sem pa raje zadnji "čefur" (karkoli bi to naj bilo) kot pa v paketu VSI Slovenci z intelekti ala Mauss.

Tole jokcanje pred Hrvati je bolj izraz nekih kompleksov in nabijanje z glavo v zid problemov, ki jih lahko rešita le in samo Vlada in Parlament (obeh držav seveda).

Lahko se pogovarjamo o negativnih in pozitivnih izkušnjah dopustnikov na hrvaškem.

Koga hudo boli, da lahko nekdo dopustuje na Balkanu in se ima pri tem še zelo fajn, si je (se že ponavljam) sam kriv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mimogrede, miki mauss, a se ne pišeš ravno ti na "ič" ? :)

Kakav meki ili tvrđi .... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miki Kaus je jezen, ker ni dobil 5.000 podpisov, da bi kandidiral za predsednika, predvsem na račun ić-ev, zato sedaj vodi kampanjo proti vsemu kar se ne konča na -enec ...

Drugače pa, prav malo me briga kam razni Miki Kausi hodijo na dopust in naj tudi njih ne briga kam hodim jaz.

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak naj gre tam, kjer mu odgovarja...samo ne k nam na obalo. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak naj gre tam, kjer mu odgovarja...samo ne k nam na obalo. :whistle:

Da se bom jaz na naši obali gužval z Jelinčiči in Podobniki... :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se bom jaz na naši obali gužval z Jelinčiči in Podobniki... :SS

:baa: sta oba na hrvaškem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič zdaj. Jasno mi je od kod tvoje nažiganje.... Si se pač podpisal in vemo kje tiči zajec.

In ko imate tako lepo deželo in vam je tukaj tok hudo....SPOKAJ SE NAZAJ DOL!!! Pa vzem s sabo tist miljon ostalih mutantov z juga nizkimi čeli in IQ jem pod 10.

Pičkec

Poglej *pičkec*, v tvojem poimenovanju bom malce nesramen napram tebi. Očitno ti marsikaj ni jasno in ti najverjetneje tudi, v prihodnje ne bo.

Mama je čistorkvna Slovenka, oče čistokrvni Hrvat, ki je konec šesdesetih let, na podlagi svojega očeta, mojega dedka prišel v SLO, končal srednjo šolo, spoznal mamo, se z njo v nadaljevanju poročil, *zaplodil* mene in pozneje še mojo sestro in se ob mojem rojstvu leta 1964, v mestu MB z mamo takoj strinjal, da mi slo oblast podeli slo narodnost.

Ob redni zaposlitvi je pridno študiral, avtohtone Slovence oz. njegove sošolce iz iste firme, pa doma pri nas učil slo slovnice, jim pisal referate itd. Nekoč je celo dvema Slovencema, Korošcu in Prekmurcu pri enem skupnem delovnem projektu podjetja celo pomagal pri prevajanju, ker se nista v nekaterih besedah in stavkih med seboj povsem razumela. Leta 91 je po razpadu Jugoslavije obdržal Hrvaško narodnost, si takoj uredil slo državljanstvo in ga tudi od slo oblasti, za razliko od mene takoj dobil. Meni osebno je slo oblast poslala vabilo upravne enote, kjer so me vprašali, če bom obdržal slo narodnost ali prevzel Hrvaško. :slap: In kaj misliš mišek, katero narodnost sem obdržal?

Seveda je moj oče Hrvat, leta 91 doma z mamo Slovenko s strahom trepetal zame, ki me je slo oblast že 14 dni pred začetkom slo vojne, kot rezervnega miličnika vpoklicala v PEM -posebno enoto takratne milice za osamosvojitev samostojne države Slovenije. V nadaljevanju pa trepetal še za svoje in moje sorodnike na Hrvaškem in upal, da se tako kot pri nas, vojna takoj konča. Kako govori slovenski jezik ti ne bom niti razlagal, ker mu najverjetneje v tej spretnosti ne sežeš niti do gležnjev.

Nekoč pred leti je mojega fotra, isto tako kot sedaj ti mene, neki Slovenec pošiljal nazaj na Hrvaško, sam pa se je na eni izmed montaž stroja v Afriki, ponemčil pred nemškimi Erwepinimi monterji in zatajil svoje Slovensko poreklo. Ko je zato pozneje izvedel moj pokojni dedek, ga je z enim sunkom sistema, Muhamed Alija spravil na kolena. Dedek, žal več ne živi. Zato se ti ni treba nič bati. Jaz pa verjemi, da si s teboj ne bom mazal rok. Mogoče te pa kdaj zaradi takšnih izjav vseka za uho kašen moj čistokrvni slovenski prijatelj. :D

Vedi, samo to, da nikoli ne skrivam očetovih korenin in v Sloveniji in na Hrvaškem nimam nobenih problemov, kljub temu, da mi na *nizkem čelu*, pod katerim po tvojem nosim IQ 10, ne piše, da sem po očetu od tamo dole. Če pa me že kdo na Hrvaškem vpraša zakaj kot Slovenec tako dobro govorim Hrvaško, pa s ponosom povem, da me je njihovega jezika in osnovne kulture naučil moj oče Hrvat in mama Slovenka. Za razliko od tebe, ko te starša, žal nista uspela preveč socializirati, za današnjo družbo.

Mišek, laku ti noč i prijatan san. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa že malo fali dopusta..........bi šel zopet na Hrvaško :evilgrin: :whistle: Sicer je pa to tako ime teme, tako da....... :rolleyes:

Jaz bi tudi že lahko počasi spet šel na dopust, xr800 a grema?Samo te še vdarima pol Bosne skozi! :naughty: :evilgrin:

Drugače pa na Hrvaškem nisem nikoli še imel nobenih problemov, kaj se tiče dopusta in bom se še vrnil. :worship:

Šokac, zelo dobro napisano :worship:, svaka ti čast :OK:

Popravljeno . Popravil Vanga
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi tudi že lahko počasi spet šel na dopust, xr800 a grema?Samo te še vdarima pol Bosne skozi! :naughty: :evilgrin:

Drugače pa na Hrvaškem nisem nikoli še imel nobenih problemov, kaj se tiče dopusta in bom se še vrnil. :worship:

Šokac, zelo dobro napisano :worship:, svaka ti čast :OK:

Vanga, a veš, da bom res šel drugo leto pogledat malo toti bosanski lonac...Šokac, brate, al si se razpisao-alal ti vera braco...... :worship: :worship:

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kad se sjetim suza krene, zamirišu uspomene, svake stope rodnog kraja i narodnih običaja :whistle:

prepoznah ljepotu tvoju, što probudi ljubav moju, kad sam s tobom srce moje, kuca jače veliko je :whistle:

Oj Zagoro lijepa li si

Slavonijo zlatna ti si

Herceg-Bosno srce ponosno

Dalmacijo more moje

jedna duša a nas dvoje

pozdrav Liko, Velebita diko :whistle:

Kad Neretva moru krene, ti se tada sjeti mene, mojoj pjesmi budi tema, za sve one kojih nema :whistle:

Ajde Istro i Zagorje, podignimo sve tri boje, zagrlimo se pred svima, neka vide da nas ima :whistle:

Lijepa li si :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... Jaz pa verjemi, da si s teboj ne bom mazal rok. Mogoče te pa kdaj zaradi takšnih izjav vseka za uho kašen moj čistokrvni slovenski prijatelj. :D

...

Lahko jaz? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej *pičkec*, v tvojem poimenovanju bom malce nesramen napram tebi. Očitno ti marsikaj ni jasno in ti najverjetneje tudi, v prihodnje ne bo.

Mama je čistorkvna Slovenka, oče čistokrvni Hrvat, ki je konec šesdesetih let, na podlagi svojega očeta, mojega dedka prišel v SLO, končal srednjo šolo, spoznal mamo, se z njo v nadaljevanju poročil, *zaplodil* mene in pozneje še mojo sestro in se ob mojem rojstvu leta 1964, v mestu MB z mamo takoj strinjal, da mi slo oblast podeli slo narodnost.

Ob redni zaposlitvi je pridno študiral, avtohtone Slovence oz. njegove sošolce iz iste firme, pa doma pri nas učil slo slovnice, jim pisal referate itd. Nekoč je celo dvema Slovencema, Korošcu in Prekmurcu pri enem skupnem delovnem projektu podjetja celo pomagal pri prevajanju, ker se nista v nekaterih besedah in stavkih med seboj povsem razumela. Leta 91 je po razpadu Jugoslavije obdržal Hrvaško narodnost, si takoj uredil slo državljanstvo in ga tudi od slo oblasti, za razliko od mene takoj dobil. Meni osebno je slo oblast poslala vabilo upravne enote, kjer so me vprašali, če bom obdržal slo narodnost ali prevzel Hrvaško. :slap: In kaj misliš mišek, katero narodnost sem obdržal?

Seveda je moj oče Hrvat, leta 91 doma z mamo Slovenko s strahom trepetal zame, ki me je slo oblast že 14 dni pred začetkom slo vojne, kot rezervnega miličnika vpoklicala v PEM -posebno enoto takratne milice za osamosvojitev samostojne države Slovenije. V nadaljevanju pa trepetal še za svoje in moje sorodnike na Hrvaškem in upal, da se tako kot pri nas, vojna takoj konča. Kako govori slovenski jezik ti ne bom niti razlagal, ker mu najverjetneje v tej spretnosti ne sežeš niti do gležnjev.

Nekoč pred leti je mojega fotra, isto tako kot sedaj ti mene, neki Slovenec pošiljal nazaj na Hrvaško, sam pa se je na eni izmed montaž stroja v Afriki, ponemčil pred nemškimi Erwepinimi monterji in zatajil svoje Slovensko poreklo. Ko je zato pozneje izvedel moj pokojni dedek, ga je z enim sunkom sistema, Muhamed Alija spravil na kolena. Dedek, žal več ne živi. Zato se ti ni treba nič bati. Jaz pa verjemi, da si s teboj ne bom mazal rok. Mogoče te pa kdaj zaradi takšnih izjav vseka za uho kašen moj čistokrvni slovenski prijatelj. :D

Vedi, samo to, da nikoli ne skrivam očetovih korenin in v Sloveniji in na Hrvaškem nimam nobenih problemov, kljub temu, da mi na *nizkem čelu*, pod katerim po tvojem nosim IQ 10, ne piše, da sem po očetu od tamo dole. Če pa me že kdo na Hrvaškem vpraša zakaj kot Slovenec tako dobro govorim Hrvaško, pa s ponosom povem, da me je njihovega jezika in osnovne kulture naučil moj oče Hrvat in mama Slovenka. Za razliko od tebe, ko te starša, žal nista uspela preveč socializirati, za današnjo družbo.

Mišek, laku ti noč i prijatan san. :winkiss:

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakav meki ili tvrđi .... :whistle:

jah, nikol ne veš, če ni kak trdi bil prej mehki :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!