Skoči na vsebino

dopust na Hrvaškem


jerry

Priporočene objave

Mah....to so bili Italijani.....so jih hteli dol kupit, te pa so jih dvignili.... :evilgrin: Hoto sn reč, da je čas kislih murk....tak da se ne preveč sekirat...

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dopust na Hrvaškem sem preživel brez neprijetnosti ki bi se zgodile meni, zataknilo pa se mi je le ko sem videl na nekem divjem parkirišču blizu Merkatorja v Novem gradu zaklenjene avte večinoma Slovencev in nekaj Italjanov, opazoval sem situacijo ravno ko je neka štajerka klicala redarja da ji odklene olisičen avto, pripeljal se je redar na skuterju z velikim kovčkom v katerem je imel lisice, štajerka je plačala kazen 80 HRK nato pa vprašala zakaj niso priklenjeni tudi Hrvaški avti, redar se je zgovarjal na pomankanje lisic nato pa je z njeno zaklenil hrvaški avto, ko se je punca odpeljala čez bližnje križišče je iz Hrvaškega avta snel lisico jo zbasal v skuter in se odpeljal. To sem vse opazoval iz avta na nasprotnem parkirišču ko sem čakal sina da pride iz mesta. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dopust na Hrvaškem sem preživel brez neprijetnosti....

A nisi ti, pusi, redno udrihal čez Rvatcku? Kaj delaš tam na dopustu, jebote? Razen, da "odmaraš"... :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nisi ti, pusi, redno udrihal čez Rvatcku? Kaj delaš tam na dopustu, jebote? Razen, da "odmaraš"... :fredy:

Mah, za Sayota je Novigrad verjetno slovensko ozemlje pod začasno hrvaško upravo in po tej logiki, dopustuje doma ;)

BTW, ali res nihče od tistih, ki so doživeli neprijetnosti, nima mobilnega telefona s kamero?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, za Sayota je Novigrad verjetno slovensko ozemlje pod začasno hrvaško upravo in po tej logiki, dopustuje doma ;)

BTW, ali res nihče od tistih, ki so doživeli neprijetnosti, nima mobilnega telefona s kamero?

A da bi najprej sebe posnel preden so se zgodili incidenti ki jih folk našteva ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A da bi najprej sebe posnel preden so se zgodili incidenti ki jih folk našteva ?

Al pa, da bi vsaj incidente posneli, ker je veliko nekredibilnega nakladanja vmes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem je bila simpatična tista, ki je zaokrožila po deželici in se je "baje" zgodila nekje na Jadranu. Ponavadi jo je pripovedoval kak kolega/sorodnik/znanec, po sistemu "povedal mi je od kolega, kolega, kateremu je povedala ljubica od njegovega bratranca". Skratka šlo se je o famoznem lokalu, na katerega vratih je bojda pisalo: "Psom in Slovencev, vstop prepovedan...". Fotič na GSM-u? A to tud imamo?? Svašta.... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem je bila simpatična tista, ki je zaokrožila po deželici in se je "baje" zgodila nekje na Jadranu. Ponavadi jo je pripovedoval kak kolega/sorodnik/znanec, po sistemu "povedal mi je od kolega, kolega, kateremu je povedala ljubica od njegovega bratranca". Skratka šlo se je o famoznem lokalu, na katerega vratih je bojda pisalo: "Psom in Slovencev, vstop prepovedan...". Fotič na GSM-u? A to tud imamo?? Svašta.... :naughty:

Za tistga ne vem, vem pa, da v temle lokalu Slovenec bolje, da ne vstopi ... (ne iz lastnih izkušenj, pač pa ustno izročilo).

A gremo enkrat na furco pa se tam na južno ustavimo? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tistga ne vem, vem pa, da v temle lokalu Slovenec bolje, da ne vstopi ... (ne iz lastnih izkušenj, pač pa ustno izročilo).

A gremo enkrat na furco pa se tam na južno ustavimo? :naughty:

:topic: Vela....še hakla vapota povabiva (BTW sem se včeraj vozil tod okoli), pa smo kompletn :beer2: i..pa da jih te vidim, predvidevam da brambovce....naročimo južno v slovenščini :naughty:  Mislim, da bi se kje v Dalmatinski Zagori kaka podobna tud najdla....če vztrajno iščeš, tud najdeš :whistle:

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, včeraj sem še sam doživel en 'incident'.

Po prehodu meje v Istri, na manj obremenjeni smeri, sem malo izven Buzeta prehitro pripeljal v območje, kjer so policisti merili z laserjem. Rezultat 500 kun + vrnitev do Buzeta, da bi zamenjal evrčke. Ni mi v čast a resnica je takšna, da sem res vozil prehitro in da sem spregledal kar tri znake (naselje, omejitev in opozorilo 'radar kontrola'). Policist je bil prijazen in zelo profesionalen in še opozoril me je, da če se ne mislim držati predpisov zaradi varnosti naj to počnem zaradi tega, ker je zelo veliko prometa in imajo zato veliko patrulj na cesti in merijo hitrost na več koncih.

Skratka, zahvalil sem se mu za profesionalen odnos; da me je mal zbrihtal, da se za krmilom vozila spravim k sebi in hvaležen sem bil, da se mi to ni zgodilo doma.

Pildek-kazen pa lahko kadarkoli poskeniram in dodam ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tistem Crnem Petru pod Lojblnom smo se med vracanjem s SBK dirke v Zeltwegu, pred kaksnimi desetimi leti ustavili sesterica na motorjih. Ne vem vec tocno, kaj je bil razlog, morda nas je zacelo prati izpod neba ali kaj podobnega. Skratka, nismo sli tja izzivat hajmatdinstovce. Zgodilo se je... nic! Birtinja nas je postregla, neki ati v jeger montlnih v kotu nam niso namenili niti pogleda in cez pol ure smo mirno nadaljevali pot na naso stran. Mogoce si je borbena mladez v poznem nedeljskem popoldnevu se lizala sobotne rane ali je bil razlog nekje drugje, toda navkljub zloglasnemu pedigreju, se mi zdi vse skupaj malce napihnjeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tistem Crnem Petru pod Lojblnom ,,, Zgodilo se je... nic! Birtinja nas je postregla, neki ati v jeger montlnih v kotu nam niso namenili niti pogleda in cez pol ure smo mirno nadaljevali pot na naso stran. Mogoce si je borbena mladez v poznem nedeljskem popoldnevu se lizala sobotne rane ali je bil razlog nekje drugje, toda navkljub zloglasnemu pedigreju, se mi zdi vse skupaj malce napihnjeno.

Eh, spet en mytht breaker. Ne moreš bit tiho? .)

Popravljeno . Popravil Kramp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nehite, če ostaneš brez cigaret, ti kelnr ene par svojih šenka.... :worship:

tku da tišina...:P

edin incident je biu s sladoledarjem, k mi je dau premal sladoleda :blush:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nehite, če ostaneš brez cigaret, ti kelnr ene par svojih šenka.... :worship:

tku da tišina... :P

edin incident je biu s sladoledarjem, k mi je dau premal sladoleda :blush:

Bod hvaležna, da ti je butt-ko ohrano v mejah normale.... :evilgrin: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nisi ti, pusi, redno udrihal čez Rvatcku? Kaj delaš tam na dopustu, jebote? Razen, da "odmaraš"... :fredy:

Sej še zmiraj udriham sam ne čez Rvatsku nego ćez Rvate, če ti je zdaj jasno :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej še zmiraj udriham sam ne čez Rvatsku nego ćez Rvate, če ti je zdaj jasno :P

Ti si jedan Zlovenac na odmoru u Rvatskoj :rolleyes:

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko tok udrihaš, pazi, da ne boš sam sebe u ksiht poču ...

Da ne bo tebe kakšen SENNA poču :P

Če se že užigaš to deli v borovi šumi. HE HE

Popravljeno . Popravil sayo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa so prjatli Hrvati spet zajebal EU.Spomladi ti prodajo pavšal v kampu ki velja 120 in kusur dni,sedaj pa ti lepo rečejo,da će si več kot 90 dni pri njih,neglede če si bil vmes malo doma,

moraš lepo nabaviti vizo za bivanje na Hrvaškem.Če tega nočeš in rečeš naj ti vrnejo denar za

neizkoriščeni pavšal ti pa odgovorijo malo morgen.Ja ja iz naroda gusarjev težko narediš narod turis-

tičnih delavcev,ker še vedno ostane nekaj piratskega v njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ jama1100

Tole ne bo v redu. Vizo rabiš, če si v RH neprekinjeno več kot 90 dni. Če vmes hodiš domov se števci postavijo na nulo. Vprašaj na njihovem MVPEI. Slišal sem, da delajo zmedo okrog tega a člen Uredbe o vizah, ki to pokriva pravi takole: "Državljani sljedećih država (med katerimi so države EU) ne trebaju vizu za ulazak u Republiku Hrvatsku i boravak do 90 dana, odnosno za prelazak preko državnog područja Republike Hrvatske,"in kolikor jaz razumem dikcijo predpisa piše za vstop in bivanje do 90 dni pri čemer sta vstop in bivanje neločljivo povezana. Če ti izstopiš in ponovno vstopiš, potem to ni to, za dokazilo pa zadostuje potrdilo o prehodu meje ali žig v potnem listu. Splačalo bi se poklicati tudi na naše MZZ pa naj oni pritisnejo, da se to uredi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam razloži mi kako mi bo štempl dal v osebno.Z potnim listom nisem bil čez že odkar smo v EU.

Kekci na recepciji pa enostavno seštevajo dni ko plačaš takso in ko dosežeš 90 dni javijo na policijo,tako da penzionisti masovno odhajajo predčasno in se zaklinjajo,da tudi slučajno ne pridejo več na Hrvaško morje,Kajti dva udarca v treh letih je preveč.Prvi je bil kao carinjenje prikolic,da jih ni bilo treba voziti čez mejo,kar pa je bilo nezakonito in so dobro obveščenim prav potiho vračali denar od carinjenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popolnoma se strinjam s teboj, da to ni pravi odnos. Vprašal sem na Turistično zvezo občine Poreč in so mi rekli, da poznajo ta problem in da svetujejo gostom, da so v takšnih primerih nekaj dni brez prijave zato, da zgleda, kot da jih vmes ni bilo. In ja, tudi jaz za mejo uporabljam osebno, da mi ne bi žigov udarjali a v tem primeru bi res bilo najbolje vzeti potni list. In če za vse skupaj več nimaš živcev in volje, potem je morda res bolje izbrati kakšno drugo lokacijo oz. državo. Pa srečno, kakorkoli se boš že odločil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!