Skoči na vsebino

9/11


Treker

Priporočene objave

... povej mi tole... ko je strmoglavil Space Shuttle so nasli trupla astronavtov in ogromno delov in to razmetano po ogromni povrsini. Kje so trupla (ce jih je bilo prek 100 bi se moralo vsaj eno videt) kje so osebne stvari (obleke, kovcki)? V vsaki letalski nesreci doslej smo lahko videli nastete stvari, pri Pentagonu pa ne... WTF?

Pa se eno "cudno" naklucje... A ni zanimivo, da je letalo strmoglavilo prav v tisti del stavbe, ki je bila obnovljena in ojacana z karbon/kevlar/jeklom/neprebojne sipe??

PS

a dej no.. res si govorila z njim? uauuuu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ajde.....teoreticno vprasanje: ce slucajno ni strmoglavilo letalo na pentagon in so ga "zadeli" s cim "drugim" mislis, da bodo to ravno v javnost dali? in s tem priznali, da le niso tako omnipotentni, kot se radi prikazujejo?

da ne bo pomote: vedo prevec, manjka jim ljudi za konkretno evaluacijo pridobljenih informacij. in seveda je potem vprasanje poteka teh informacij in akcije na njihovi osnovi. human error ce tako hoces.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi sami izvedli napad--NIKOLI. Ne rečem, da niso vedeli---MOSAD jim je med drugim zagotovo posredoval info. Po moje je šlo bolj za neusklajenost, za podcenjevanje, nekoordinacijo, se jim je zdelo preveliko, da bi bilo res, informacij dobijo na miljone---od tega 90% lažnih alarmov.....Poleg tega pa ne bi neki tako delikatnega tako amatersko zaigrali--da bi ti slovenček iz posnetka ugotovil, da gre za ,,fake,,. zakaj bi šli strmoglavljat potniški avion (ogromno stvari gre lohk narobe) namesto, da bi npr (to je zgolj samo primer) naskrivaj pripeljali (sej verjetno jih tam že tako ali tako imajo) podmornico, ladjo v kuvajtski zaliv in izstrelili raketo na pentagon (na glavo rakete bi narisali sadamovo sliko in kak verz iz korana---da bi bilo bolj pristno :) in rekli, da jih je Sadam napadu. Pa ne se mi zdaj obešat na kako varjanto kot ,,kako bi pa podmornico neopaženo v zaliv spravl oz, da Sadam nima takega orožja---ker tut biološkega še niso našli pa smo vsi verjeli, da ga ima.,,.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej je brezveze prepričevat prepričanega....

1. neki detajli slik ki naj bi bili iz Pentagona, vse je slikano in prikazano tako da ustreza zgodbi, nobene slike, ki bi mogoče rekla: pišuka, tegale pa ne znamo pojasnit,, , nisem inžinir gradbeništva, niti fizik, niti statik, niti arhitekt,..... in tudi ti ne moreš biti vse to skupaj in pojma nimava kako se lomijo stvari, v katero smer se upognejo stebri, ki so iz tega in tega materiala, pri kakšni temperaturi, kakšna je reakcija materijala pri nenadni visoki (par tisoč stopinj) temperaturi, brez zraka, pod takim in takim tlakom, zlivanje materialov, kot padca, hitrost, kdaj je eksplodiralo itd itd,....vsega tega ne veš in verjameš kot ti je prikazano na dotični strani.....lohk še 5 avijonov zaletiš v isto stavbo na isto mesto pa nikjer ne bo popolnoma identična ruševina.... pišuka imaš simulatorje...pa se vedno pri dejanski nesreči pokaže nekaj kar niso nikoli predvidevali sej sem rekla, brez veze...sicer pa blagor tebi, ki vse tako hitro kupiš...v bistvu si potencijalni vernik.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ice pitanjce zate iz stroke - iz statike ipd. da ne bluzim ! Kako bi se po tvojem in neki logiki podrl WTC - če bi se sploh, glede na to kako se je vanj avion zaletel ! A bi se res sesusl sam vase ? Meni tu nekaj "ne pije vode" !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Rude Boy: obe bajti (dvojcka) sta se zacela sesuvat sama vase ne zaradi same poskodbe (dolocen odstotek sesutih nosilnih sten na delu stavbe), pac pa zaradi lastnosti jekla, ki pri nekaj sto stopinjah celzija drasticno izgubi nosilnost.

Ce bi bil problem poskodba sama, bi se zadeva porusila takoj po zadetku. Ce pac preostale stene ne bi zmogle nositi bremena in takrat bi lahko prislo do "loma" in bi se vsaj del bajte podrl "v stran".

Tako pa je zadeva lep cas stala ... gorelo je pa precej bencina notri. Torej, povecana temperatura. Plameni so se razsirili vec ali manj cez cela nadstopja, cez cas je pa tisto jeklo, ki je nosilo zgornje stuke, pac izgubilo nosilnost zaradi povecane temperature.

In potem nenadoma dobis cisto drugacno obtezbo. Dinamicno. Nobena stavba ni dimenzionirana za take sile - namrec da ti zgornjih n stukov zacne PADATI na spodnje.

V casu ko se je to dogajalo se profesorji na FGG niti najmanj niso cudili porusitvi, za njih je bila to "jasna stvar". Jaz sem bil takrat se na FGG ...

No in potem se najde cel regiment rojenih statikov in vsem je nekaj logicno da blabla

:grrr :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak Bush je res videt kakor en terorist... :lol:

ja ampak samo za živo bombo, da bi načrtoval kak napad, pripravil in si oblekel razstrelivo pa je prebutast, verjetno mu še vezalke zavezujejo :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komur se Moore zdi prelahkoten, si lahko posluša tudi komentarje Noama Chomskyja.

Drugovi, danas novine nisu stigle i počeo je rat smo imeli v kasarni vsaj 1x na teden. Ameri so se naučili totalitarizma in ga oplemenitenega prodajajo najprej doma, pol pa še reeksport.

Pa ponovno : spomnite se Reichstaga. Kdo ga je torej zakuril - in ZAKAJ?

Že takoj je bilo jasno, kdo je bil (ali naročil) 9/11.

Popravljeno . Popravil lasagna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komur se Moore zdi prelahkoten, si lahko posluša tudi komentarje Noama Chomskyja.

Drugovi, danas novine nisu stigle i počeo je rat smo imeli v kasarni vsaj 1x na teden. Ameri so se naučili totalitarizma in ga oplemenitenega prodajajo najprej doma, pol pa še reeksport.

Pa ponovno : spomnite se Reichstaga. Kdo ga je torej zakuril - in ZAKAJ?

Že takoj je bilo jasno, kdo je bil (ali naročil) 9/11.

Kaj je Hitler s požigom rajstaga pridobil smo videli (prebrali).

Kaj je Bush dobil pa ne vem.

En kup sranja in gnjavaže.

Tako da v take teorije za lase privlečene ne bi najbolj verjel.

Sicer je pa na tem svetu možno vse.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ice pitanjce zate iz stroke - iz statike ipd. da ne bluzim ! Kako bi se po tvojem in neki logiki podrl WTC - če bi se sploh, glede na to kako se je vanj avion zaletel ! A bi se res sesusl sam vase ? Meni tu nekaj "ne pije vode" !

mislim, da smo v temi direktno povezani na 11.09. to tematiko ze predebatirali. najbolje da poisces in preberes.

je pa cyc-ov povezetek natancen. sem tudi jaz videl oddajo na nemski TV, ko so se med ostalim pogovarjali s projektantom twin towers in je povedal, da sama konstrukcija bi prenesla in je tudi bila racunana na momentalno obremenitev v velikosti letala 737 ali vecjega - se pravi par sto ton prakticno tockovne obremenitve - kar niso racunali oz. upostevali je bil ogenj iz 150+ ton kerozina in vnetljivih snovi v zgradbi, ki je posamicno presegal 1200°C!

jeklo pri doloceni temperaturi izgubi delno ali vecinsko nosilnost in potem je samo se vprasanje casa preden se konstrukcija "vsede". popustile so zagozde, ki so tla posameznih nadstropij vezale s fasado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako da v take teorije za lase privlečene ne bi najbolj verjel.

se podpišem pod to....teorije zarote so itak na vsaki politični odločitvi v ameriki.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj ze?

Kar bi se zlagal bi mu takoj vse dokazali da ni res in bi ga zaprli da bi bil crn :)

Zato, ker decko meni, da je Albanija del Jugoslavije? (vir: stupid white men).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....saj kosovo je. in kolikor vem, kosovski albanci to smatrajo za albanijo. in v kosovu je, po govoricah sodec, vec kot 70% prebivalcev albanske narodnosti. torej tako zelo zmotil se spet ni. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato, ker decko meni, da je Albanija del Jugoslavije? (vir: stupid white men).

Huh? Tega pa nisem opazil, pa sem bral zadevo ... ponatis sicer, morda je pa bilo popravljeno to <_< Je bila pa notri se vedno bedarija prve klase, kjer je napisal da bi bilo za narode Juge najbolje da bi imeli Tita, ker je bil takrat mir :SS :SS

Takrat je v susu kredibilnost strmo padla - glede neameriskih reci. Domace menda kaj bolje pozna :? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh? Tega pa nisem opazil, pa sem bral zadevo ... ponatis sicer, morda je pa bilo popravljeno to <_< Je bila pa notri se vedno bedarija prve klase, kjer je napisal da bi bilo za narode Juge najbolje da bi imeli Tita, ker je bil takrat mir :SS :SS

Takrat je v susu kredibilnost strmo padla - glede neameriskih reci. Domace menda kaj bolje pozna :? :hmm:

cyc,tebe gleda....

post-16-1087822214.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj zdaj tega prenapetega kumrovcana zraven mesate?

mogoce je on kriv za 9/11?

aja, ne. vse je povezano, vse je ena velika zarota proti nam/vam/njim/onim/tistim/taksnim/drugacnim.

:lol1: :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato ker cyc ne šteka da če bi res bil še kakšen "tito" na balkanskem placu bi bil mir ! in to je hotel povedati tudi Moore ! bo potegnilo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem. mislim, da ne. sem pretumast. in seveda se ne spomnim in nisem zmozem itd. itd.

nekaj podobnega titu bi radi, a? zacinjeno z malo komunizma ali le bolj odprtega znacaja? mogoce da ne bi bilo potrebno cez mejo po razne "priboljske", placati dva avtomobila, da dobis enega, biti lepo tiho, petnajstkrat premisliti kaj bos kje komu zakaj rekel....

ampak "nase" je pa bilo vse. in sedaj je stala kakrsna je.

zaradi starih navad in blokade v glavah ljudi.

vi titota, jaz EU anytime. deal. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"titek" je bil mišljen samo v kontekstu miru na geografskem prostoru ! glede političnih stališč pa je amerom zmeraj bilo vseeno kakšna so ! saj vem da vleče, samo tu pa tam trokira ! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, ce so balkanci tako zaostali, da pomagata samo sila in vojska za ohranjenje miru.... dam vam se pol pota, mao tse tunga, kim yong ila, stalina in papa doca. bo mir. garantirano. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!