Skoči na vsebino

Sprejet je zakon za višje prometne kazni


Codeine

Priporočene objave

Ceco, kako lepo te je brat ... si mislis, mater, koncno en clovek navajen reda in se drzi pravil in predpisov :OK:

Ampak, a nisi ti tisti s tabelico koliko hitreje lahko gres, da se ne fases sodnika? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Ampak, a nisi ti tisti s tabelico koliko hitreje lahko gres, da se ne fases sodnika?  :naughty:

Ki jo bo mogoče sem notr prlimal, da nam ne bo treba glave razbijat :D??

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak, a nisi ti tisti s tabelico koliko hitreje lahko gres, da se ne fases sodnika? :naughty:

Lep nastavek za nadaljni diskurz (zastonj razlaganje smisla prava) :grrr .

Kaznovanje je posledica ocene družbene nevarnosti.

Prekoračevanje hitrosti po moji tablici je vredno udarca po žepu. OK., samo ne mi rečt, da si jaz to lahko privoščim, drugi pa ne. Tukaj izhaja ideja o plačevanju kazni glede na prihodke, a ne da ne?

Srečanje s sodnikom za prekrške in morebitnimi dodatnimi posledicami pa gre v dve smeri:

- seštevanje točk, ki ga je razumeti kot konstantno, latentno in kumulativno nevarnost ogrožanja drugih, ki po določenem času zahteva začasno odstranitev posameznika iz prometa ter ponovno preverjanje znanja, če morebiti bi pa lahko bil posameznik sposoben pilotirati po cesti, ne da bi pobil ali ogrožal druge ter,

- enkratno dejanje odvzema vozniškega izpita brez seštevanja točk, ker je teža dejanja tako huda, ter v nadaljevanju isto kot po prvi alineji.

Kazni so del spametovanja posameznika in pa čisto preprosto, njegove izločitve iz okolja. Meni motoriranje pomeni preveliko dragocenost, da bi se izločil s ceste. Z avtom na primer (butasto a dovolj boleče).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa verjetno z menoj ni nic takega narobe, celo pred leti v avtosoli me je instruktor peljal s prej omenjeno hitrostjo po Dunajski in mi razlagal da je cisto varno in da ne divja, poanta je bila pac da ves kje gres lahko vec od sicer dovoljene hitrosti ne da bi ogrozal sebe in ostalih.

Smešno.

Vsi, ki po Dunajski peljejo 100 km/h, *vedo*, da *oni* to tam lahko počno in s tem ne ogrožajo nikogar - še najmanj pa sebe. Prav tako *vedo*, da s tako hitrostjo ne smejo peljati čez 3M, po Celovški pa lahko.

Zresni se.

Veliko ali malo - vseeno je - nas vozi nad predpisano omejitvijo... Opravičevati tako početje pa je skrajno neresno in neodgovorno. Kdo pa si ti, da si tako nezmotljivo prepričan, da veš več od odgovornih, ki so postavljali omejitve? Ali sploh veš, za koliko se podaljša zavorna pot, če voziš 20 km/h nad omejitvijo? Točno za toliko, kot ti bo zmanjkalo, ko boš hotel ustaviti in boš naletel na nekoga.

Vse take pametnjakoviče pred zid pa metek v čelo!

Naj nekdo premakne v vomitorium, če se mu zdi primerno.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, no, Gothmorg, a si spet v formi? Metek v celo si kar sam poslji preden ti ga kdo drug ... ce ne pa vsaj vadi rinjenje bmw-jev - zdaj je dezevje in blato, imas vse moznosti :lol1:

Ko ze pretiravas in pises o 100km/h, daj napisi raje 200, se lepse slisi B)

Se primer o "strokovnjakih": ce si se ze kdaj peljal po Celovski si verjetno opazil, da je na enem delu omejitev 70, povsod drugod pa 60. To ni zato ker bi strokovnjaki en del predvideli kot bolj varnega, pac pa je en del republiski, ostalo so pa mestne ceste (tako nekako). Do 80km/h je pa po tem samo se 10km/h.

Zmanjkalo bo pa ravno za enega Gothmorga :xx: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, no, Gothmorg, a si spet v formi? Metek v celo si kar sam poslji preden ti ga kdo drug ... ce ne pa vsaj vadi rinjenje bmw-jev - zdaj je dezevje in blato, imas vse moznosti  :lol1:

Hja, zalostno, da ne napises cesa boljsega in vleces stare prepire na plano... Daj, povej se kaj o tem, da tu in tam malo pljuvam po Linuxu, se ne strinjam s pretepanjem obcinskih redarjev in imam volka v avatarju.

Ko ze pretiravas in pises o 100km/h, daj napisi raje 200, se lepse slisi  B)

Sploh ne pretiravam. Le karikiram. Ti vozis 80 km/h, nekdo drug pa 100 km/h. Obema je skupno to, da sta sveto prepricana, da pa ravno onadva lahko po tistem delu vozita hitreje, kot je dovoljeno. Pa se v drugo smer bi se dalo iti. Stari ata se odloci, da je prestar za na cesto in bo zato vozil 40 km/h, da se mu ne bo kaj zgodilo. Kaj je narobe s to sliko? Mimogrede, ko smo ze pri pri BMW-jih; ali lahko po tvoji logiki nekdo z Z8 vozi (uuuuu, pretiravam!) 100 km/h, ker se pri razdalji, ki jo pri tej hitrosti prevozi v reakcijskem casu, ter razdalji, ki jo porabi za zaviranje, ustavi na isti tocki kot ti pri 80 km/h zaradi slabsih zavor in pnevmatik? Verjetno ja, saj oba enako vozita enako varno.

Ce ze vozis prehitro, bodi lepo tiho in ne isci nekaksnih za lase privlecenih opravicil o prazni cesti, devetindvajsetpasovnici (vidis, zdaj pretiravam) ter neumnih projektantih, ki postavljajo znake.

Se primer o "strokovnjakih": ce si se ze kdaj peljal po Celovski si verjetno opazil, da je na enem delu omejitev 70, povsod drugod pa 60. To ni zato ker bi strokovnjaki en del predvideli kot bolj varnega, pac pa je en del republiski, ostalo so pa mestne ceste (tako nekako)

Pa si se kdaj vprasal, zakaj je bil odsek od prikljucka severne ljubljanske obvoznice do prikljucka za gorenjsko avtocesto prekategoriziran v drzavno cesto tretje kategorije, kamor sodijo (tudi) turisticne ceste?

Seveda ureditev prometa na tem odseku, kjer so vsa krizisca semaforizirana, vecina izvozov in uvozov, ki niso urejeni s semaforjem, pa ima svoj pospesevalni in zaviralni pas (trenutno se spomnim le ene izjeme - izvoz iz hotela Lipa), nima nic pri dolocitvi najvisje hitrosti, s katero se lahko vozi po tej cesti... Struktura zemljisc ob cesti, kjer je veliko manj stanovanjskih povrsin kot nizje po Celovski, je tudi cisto nepomembna.

Zmanjkalo bo pa ravno za enega Gothmorga

Ja, ampak zdravljenje bo slo s tvojega kuponcka. Da ne omenim zbiranja tock, denarne kazni ter civilne tozbe zaradi bolecin (brrrr, ze zdaj me vse boli - kaj bo sele takrat). :wub:

LP,

Andrej.

Popravljeno . Popravil gothmorg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OJOJ!

Kaj se vse tukaj bere :SS

Brez zamere!

Vendar kaj se zdaj krivi vse povprek koliko so krivi in koliko ne!

Vsi si želimo večje varnosti v cestnem prometu kot enosledna in dvosledna vozila (resnično to kar si dovolijo določeni udeleženci je že ponekod absurd).

Ko končno nekdo proba narediti nekaj v tej smeri pa se začne stara zgodba - ne mi smo motoristi, naši motorji so bol varni od avtomobilov in mi se lahko vozimo 20 km/h več. Mene pa zanima Z kakšno pravico se lahko motorist vozi 20 km/h več od dvoslednega vozila? Tudi dobra dvosledna vozila po zaviralnih lastnostih ne zaostajajo prav dosti za motoristi, še posebej če motorist ni nevem kako izkušen!

Ali je kdo pomislil da je motor bol gibčen in ima bolše zavorne lastnosti zaradi naše varnosti ne pa zato da se lahko vozite 20 km/h hitreje in imate isto zavorno pot kot dvosledna vozila :unsure: ?

Drugače tudi sam ponekod vozim hitreje, vendar nikoli po mestih in naseljih, saj se preveliko število nesreč zgodi prav tam, kjer se priklučujejo na glavno cesto stranske ceste (več kot jih je včja je možnost nesreče). In velikokrat je vzrok nesreče zaprtje poti, motorist je pripeljal z večjo hitrostjo, kot je dovoljeno in že je tukaj nesreča- Bodimo realni pri motoristih ni glavni vzrok alkohol za nesrečo ampak HITROST

PS.: Glede na to da imamo več združenj ki skrbijo za varnost MUS, Maksi .... nisem zasledil še nobenega njihovega komentarja (uradnega)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce ze vozis prehitro, bodi lepo tiho in ne isci nekaksnih za lase privlecenih opravicil o prazni cesti, devetindvajsetpasovnici (vidis, zdaj pretiravam) ter neumnih projektantih, ki postavljajo znake.

Saj ne iscem opravicila, ker ga ne potrebujem ...

Gre preprosto za dejstvo da 80km/h ob dveh razlicnih casih na isti cesti ni enako (pre)hitro. Ce so razmere OK, to pomeni da niso na vsaki strani ob cesti pesci ki ravno preracunavajo a bi sli cez ali ne ...

Ce se hoces zavarovati pred kakim pacientom ki bi recimo s kolesom priletel predte ti tudi 60 ali 50km/h ne pomaga. Je pa res da se gotovo ustavis prej.

Je pa seveda problematicno ce si ti (avtomobilist) pacient ki prileti pred kolesarja - ne glede na hitrost ... B)

P.S.: ce te kaj boli, ves kam moras iti - k zdravnici :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

PS.: Glede na to da imamo več združenj ki skrbijo za varnost MUS, Maksi .... nisem zasledil še nobenega njihovega komentarja (uradnega)

LP

Zakaj pa bi morali kaj komentirati? To, kar je sprejeto v zakonu, je sprejeto in kot tako velja za vse.

Kaj pa če nam ni všeč? Ja potem pa poskusiš spremeniti zakon po poti, kot se to počne. Lobiraš, vlagaš pripombe na predloge zakonov, itd. To počne Maksi, pa še kdo.

Tako se to počne v demokraciji. Nekaj se kregati po forumu ... učinka ne vidim, razen če se bo kdo na podlagi tega zorganiziral in poskusil kaj narediti. Pa tudi tega nekako ni videti tu.

IMHO!

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce se hoces zavarovati pred kakim pacientom ki bi recimo s kolesom priletel predte ti tudi 60 ali 50km/h ne pomaga. Je pa res da se gotovo ustavis prej.

Pri 80 km/h lahko le vklopis brisalce, da tisto kri pobrises s sipe... Kolesarju tako ali tako ni vec pomoci. Si kdaj pomislil na to?

P.S.: ce te kaj boli, ves kam moras iti - k zdravnici  :wub:
Ne, ne, ne, ne razumes. Vadim za takrat, ko ti bo "zmanjkalo ravno za enega Gothmorga". Priblefiral si bom kako lepo odskodnino za fizicne in psihicne bolecine, nato pa ti bom iz Dominikanske republike posiljal kartice v keho, kjer bos sluzil kazen.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priblefiral si bom kako lepo odskodnino za fizicne in psihicne bolecine, nato pa ti bom iz Dominikanske republike posiljal kartice v keho, kjer bos sluzil kazen.

Pa si morda pomislil, da nisi kar avtomaticno kriv ...? Prevelika hitrost gor ali dol, ce jaz kot pesec zlaufam na cestisce recimo cez rdeco ali pa kjer ni prehoda si bom sam kriv oz. lahko poleg zdravstvenih tezav dobim se kake druge ...

Policisti konec koncev kaznujejo hojo cez cesto tam kjer ni prehoda (izkusil na Dunajski na lastni kozi).

Tvoj stos sem ze razumel, ampak zdravnik ti vseeno ne bi skodil :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc, ne bodi tako siguren!

Pred leti, Brezovica, pred osnovno šolo. Možakar pripelje cca 80km/h, ko mu pod kolo prileti dekle na rolerjih, ki se ji je mudilo domov. Povožena do smrti.

Na sodišču možak spozna za krivega, ker so mu dokazali, da če bi vozil po omejitvah, bi se ji lahko izognil, bi bila zavorna razdalja krajša, bi bile poškodbe manjše. Torej, KRIV!

Ravno takrat enkrat na Drenikovi, mulo z biciklom čez zelenico iz kolesarske zapeljal na cesto pred avto, ki je mislim, da zavijal desno. Voznik avtomobila KRIV, ker bi moral predvidevati, da se to lahko zgodi in ni prilagodil vožnje razmeram na cesti.

Vse te zadeve so precej zaostrene v primerih, ko gre za nesrečo, kjer so udeležene osebe, ki so po zakonu o varnosti v cestnem prometu, pod posebnim varstvom. To so starejše osebe, otroci, invalidi ...

In ko se peljemo preko omejitev, kako vemo, da nas za vogalom ne čaka bakica s palico in vnučkom ob sebi? Smo mi tisti, ki si drznemo kar tako predstavljati starko s koso??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si morda pomislil, da nisi kar avtomaticno kriv ...? Tvoj stos sem ze razumel, ampak zdravnik ti vseeno ne bi skodil :devil:

Zakaj pa ne odgovoris se na kaj drugega kot le na sale?

Mimogrede - ne potrebujem zdravnika - navsezadnje ti govoris o tem, da me bos podrl... :wub: Ce pa namigujes na moje dusevno stanje... Tudi tebi morda (otroska) duda ne bi skodila.

Da pa tole sporocilo ne bo cisto :topic:, se en zanimiv podatek. V Svici adijo vozniski izpit ze pri 30% prekoracitvi.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ce pa mimo sole 80 peljes ti pa tudi ni pomoci <_<

Se dobro, da imamo v Sloveniji posebne koridorje in rezervate, kjer se lahko gibljejo solski otroci. Ampak problema babic, ki gredo zjutraj na trg, se nisi resil. Te se znajdejo se je drugje, kot samo v domovih za ostarele.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede - ne potrebujem zdravnika - navsezadnje ti govoris o tem, da me bos podrl...  :wub: Ce pa namigujes na moje dusevno stanje... Tudi tebi morda (otroska) duda ne bi skodila.

Jaz takega tona s teboj sploh ne bi ubral, ce ne bi ti zacel pisariti debilnih izjav z "metek v celo", remember?

Tisto je bilo v bistvu zrelo za opozorilo, take reci naj se ne bi pisale ... Ce se ti ze mota to po glavi bodi vsaj toliko dusevno zdrav da to zase obdrzis :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz takega tona s teboj sploh ne bi ubral, ce ne bi ti zacel pisariti debilnih izjav z "metek v celo", remember?

Tisto je bilo v bistvu zrelo za opozorilo, take reci naj se ne bi pisale ... Ce se ti ze mota to po glavi bodi vsaj toliko dusevno zdrav da to zase obdrzis :)

Tovariški predlog - nehaj pametnjarit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole tukaj bomo kar lepo zapečatili.

Bodo arheologi in zgodovinarji nekoč v bodočnosti zlomili pečat

in preučevali modrosti in umnosti globoke, ki so se tu notri nakopičile.

Cestno prometni hec z novim zakonom namreč že obstaja.

Proforma moram narediti en tak strog obraz -> :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!