Skoči na vsebino

Brisanje datoteke, ki je "baje" v uporabi


Priporočene objave

Oj!

Problem: imam datoteko na disku C:\nekdirektorij, ko jo hočem zbrisati, mi reče, da je "used by program or process" (nekaj takega, saj poznate WinXPSux). Jasno ni v uporabi drugega programa, ker jo hočem zbrisati takoj, ko se WinSuxi vzpostavijo. Poskušam tudi preko Command prompt, pa prav tako ne gre (ista zgodba). Ker mi zaseda kar precej prostora (nekaj 100 MB) in ker je pod milim nebom ne rabim več, mi prosim svetujte, kako se hudiča znebim.

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj!

Problem: imam datoteko na disku C:\nekdirektorij, ko jo hočem zbrisati, mi reče, da je "used by program or process" (nekaj takega, saj poznate WinXPSux). Jasno ni v uporabi drugega programa, ker jo hočem zbrisati takoj, ko se WinSuxi vzpostavijo. Poskušam tudi preko Command prompt, pa prav tako ne gre (ista zgodba). Ker mi zaseda kar precej prostora (nekaj 100 MB) in ker je pod milim nebom ne rabim več, mi prosim svetujte, kako se hudiča znebim.

Hvala!

Nainštaliraj si Windows Commander in probaj z njim odstranit. Tud men se je isto dogajal, pa mi je tako ratal. Poizkušal sem tudi v opravitelju opravil programa windows, pa ga ni bilo nikjer, da bi ga ugasnil. S Commanderjem pa je gladko odfrčal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče ne paše sem,ampak da ne odpiram nove teme... kaj je datoteka WIN386.SWP v mapi windows?? je 122Mb,me zanima če lahko zbrišem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Gregs:

keri direktori pa je to točno? ... mogoče "Restore" ... pol tega neboš mogo izbrisat, ampak boš mogo "izključit" neko opcijo

če pa je kr tak neka datoteka, pa ti pravi da jo uporablja probram, pa moraš:

1) Ctrl+Alt+del ... pa zaklučit procese ki uporabljajo to datoteko (če neveš pač ugibaš)

2) zaženeš Winse v varnem zagonu, se prijaviš kot PRAVI administrator, in zadevo zbrišeš

3) hum.. kaj se še da :) kaj pa vem.. probaj točko 1 in 2 .. a ja, pa preveri kake attribute ma datoteka.. da ni ki Samo za branje, al pa kaj takega...

LP

-matej

Popravljeno . Popravil CrashOver
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče ne paše sem,ampak da ne odpiram nove teme... kaj je datoteka WIN386.SWP v mapi windows?? je 122Mb,me zanima če lahko zbrišem

SWP je windowsof SWAP file.. to je neka razširitev rama na disk... to ti lahko zraste tudi prek tistih 100M ko jih maš zaj... v nastavitvah si izklopi zadevo, oz. jo malo prikrajšaj...

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Gregs:

keri direktori pa je to točno? ... mogoče "Restore" ... pol tega neboš mogo izbrisat, ampak boš mogo "izključit" neko opcijo

če pa je kr tak neka datoteka, pa ti pravi da jo uporablja probram, pa moraš:

1) Ctrl+Alt+del ... pa zaklučit procese ki uporabljajo to datoteko (če neveš pač ugibaš)

2) zaženeš Winse v varnem zagonu, se prijaviš kot PRAVI administrator, in zadevo zbrišeš

3) hum.. kaj se še da :) kaj pa vem.. probaj točko 1 in 2 .. a ja, pa preveri kake attribute ma datoteka.. da ni ki Samo za branje, al pa kaj takega...

LP

-matej

Tudi sam sem imel isti problem kot Gregs in sicer s filmom v formatu .avi. Probaval pod vsemi zgornjimi točkami pa mi ni zbrisal. Z Windows Commanderjem pa ga je odneslo s HD kot bi mognil, brez da bi mašina kaj komplicirala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gregs, priklopi disk na neki drug PC, ki se bo bootal iz svojega diska, tako da se s tvojga ne bo bootal totalno nic, in zbrisi. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še ene winse na drugo particijo nalož pa uno bootaj pa zbriš. :naughty: sam nevem če se ti splača. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zan bit da datoteko uporablja kakšen trojanc ali pa kaj podobnega. Priporočam Ad-aware 6. Ko program konča reset pa potem probaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, če je avi..., filmček v glavnem, so problem winxp, ker avtomatsko berejo informacije o filmčku...v tem času pač ne moreš brisat, fajl izbereš in počakaš kakšno minutko, potem pa s tipko del na tipkovnici izbriši fajl, če to ne bo šlo, poskusi s kreiranjem nove mape in izberi na datoteki izreži, pojdi v novo mapo, počakaj nekaj časa in prilepi datoteko, pojdi iz mape in izbriši celotno neuporabno mapico z datoteko...upam, da ti bo ratalo, sicer je pa mogoče uredit tudi na druge načine, ki so že napisani, inštalacija novih winsov al pa s pomočjo drugih diskov...veliko sreče! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj!

Problem: imam datoteko na disku C:\nekdirektorij, ko jo hočem zbrisati, mi reče, da je "used by program or process" (nekaj takega, saj poznate WinXPSux). Jasno ni v uporabi drugega programa, ker jo hočem zbrisati takoj, ko se WinSuxi vzpostavijo. Poskušam tudi preko Command prompt, pa prav tako ne gre (ista zgodba). Ker mi zaseda kar precej prostora (nekaj 100 MB) in ker je pod milim nebom ne rabim več, mi prosim svetujte, kako se hudiča znebim.

Hvala!

tisti Nekdirektorij je verjetno v lasti sistemskega procesa za obnavljanje (Restore Point). Pejt v Properties od My Computer, "System Restore" in "Turn Off System Restore on all drives".

That should do it.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima to...Navidezni pomnilnik..odstranjevalna datoteka...skupna velikost odstranjevalne datoteke...koliko naj bo velika...sedaj imam 479 Mb....na kolik naj jo zmanjšam....

Pejt v Properties od My Computer, "System Restore" in "Turn Off System Restore on all drives".

kje najdem to če nimam My computer ikone...System??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj pogost problem pri brisanju DiVX filmčkov je bug v dekoderju. Obstaja fix (regedit)... Kolikor sem se jaz ukvarjal s tem bugom, je težava v branju lastnosti tudi po uporabi datoteke. Restart ne pomaga...

Za pregled uporabe datotek pa uporabiš pripet programček...

LP

NTFILMON.ZIP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima to...Navidezni pomnilnik..odstranjevalna datoteka...skupna velikost odstranjevalne datoteke...koliko naj bo velika...sedaj imam 479 Mb....na kolik naj jo zmanjšam....

kje najdem to če nimam My computer ikone...System??

dej mau preber drugič, kaj ti Microsoft priporoča, ne pa takoj it jokcat na motosvet. . Datoteka naj bo po možnosti dvakrat tako velika, kot vgrajen pomnilnik, a po možnosti ne večja od 1 GB... al neki tazga ...

za uno pa - če nimaš, nimaš, in ne morš izklopit :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je delal probleme neki Avi filmov ki jih nisem upal zbrisat po nobeni strani.Mi je pa pol en car poslal naslednjo stvar,ki jo narediš v registrih in sedaj ni več problemov.

Regedit in pobrisi tale kljuc:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{87D62D94-71B3-4b9a-9489-5FE6850DC73E}\InProcServer32

Sam paste,da pobrišete točno tale kluč,k registri so hudič :BUA:

Aja jest mam XP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce pozno, a od srca...:)

Total Commander je odnesel datoteko kot bi mignil... Vime, hvala!!!

Vsi ostali: bila je datoteka .avi, v navadnem, ne sistemskem direktoriju, brez Adaware, chkdisk in podobno... toliko v vednost drugim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!