Skoči na vsebino

13 let od osamosvojitve


Jure007

Priporočene objave

Ne vidim razloga zakaj bi moral izkazati Miloševiču vsaj malo spoštovanja.

Če pa mu že kdo hoče izkazati spoštovanje (malo, veliko, dolgo, široko...) pa naj gre v Srbijo klečeplazit pred njegov grob.

Eni pač so hlapci.

Jaz še vedno ne vidim razloga zakaj bi Miloševič pustil Slovenijo kar tako odditi?

Mogoče zato, ker je od vseh republik prispevala največ v skupni proračun?

Mogoče zato, ker je bila od vseh republik najbolj razvita?

Če so res Slovenijo kar tako pustili odditi.

Zakaj so potem bombardirali Slovenijo?

Zakaj so potem Slovenijo napadli z vojsko?

Zakaj so se potem umaknili?

To kako so oni držali Slovenijo v šahu bi tudi lahko kako rekli.

Slovenijo je napadlo 22.000 vojakov JLA. TO so jih zajeli okoli 5500. Torej 25% vojske.

JLA je Slovenijo napadla z vso oborožitvijo. Vojaki JLA so imeli AK47. Veliko TO se je postavila po robu jim z M48. Kakšna je torej bila razlika v oborožitvi.

S tem, da Slovenija pred osamosvojitvijo ni imela niti enega tanka in helikopterja.

To kako so bili tukaj samo naborniki pa je že stara laž. Ja jih je bilo kar nekaj tukaj. Ampak tudi redna vojska ni mogla kaj narediti.

Ne morem si kaj. Ampak to blebetanje južnjakov in jugofilov me vedno znova spominja na kosovsko bitko.

Cel čas trdijo, da so zmagali in izkrivljajo resnico. Zakaj pa so potem prišli za 500 let pod Turke?

Zmagali so v Sloveniji?! Zakaj pa so se potem umaknili? Ker je prišel neki smešni ukaz, ki ga ni mogoče dokazat iz Srbije? Ja ja bi verjel.

Upam, da jih ne bo 500 let gor.

Cel čas so Slovence prepričevali kako so nevojaški narod in ne vem kaj še. Oni pa so bili tisti heroji, ki so tako zmagoslavno korakali proti Turkom. Pol pa smo jim Slovenci dali tak po grbi, da še danes tega ne morejo prebolet.

Za Slovenijo jih je bojda padla neka peščica in zato to ni bila vojna. Koliko pa jih je padlo za Srbijo? Pa smo mi na koncu dosegli tisto kar smo hoteli. Kaj pa Srbi?

Kapo dol pred tistimi, ki so padli in se borili za Slovenijo. Vse tiste lažnivce, ki pa bi radi omadeževali našo osamosvojitev pa na brcat v rit pa poslat v njihovo zlato domovino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... blablablabla ...

Zakaj so potem bombardirali Slovenijo?

Zakaj so potem Slovenijo napadli z vojsko?

Zakaj so se potem umaknili?

blablablabla ...

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao Dip, človek se matra in skuša nekaj debatirat ti pa uletiš in ustreliš: "I da nam niko nije dirao tekovine našeg NOB-a i revolucije!" :hmm: :grim :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So "argumenti" in argumenti.

Trditve so enostranske, populistične, skrajno poenostvaljene

Sam toliko, ker za več nimam časa ne volje in ne vere u uspešnost; Niso nas napadli Srbi.

Tudi Srbi. Napadla nas je Jugoslavija. V njej pa je bila tudi Slovenija. Torej smo, med drugimi, napadli sami sebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Niso nas napadli Srbi...

definitivno ..

:grim

Ys

bi se najprej vprašal:

kako je pravzaprav videti "napad" na neko državo s strani njene lastne vojske. Do sedaj je to zgodovina omenjala kot "oficirski puč", kjer najprej pospravijo vodilne politike in generali prevzamejo ablast namesto recimo JJja. Potem pa v najboljšem primeru čez nekaj let s pomočjo USA internacionalk upeljejo njihopvo "demokracijo".

To

se v SLO niti približno ni zgodilo, niti nihče ni imel tega namena!

Šlo

je za umik JNA iz SLO z glavnim ciljem odnesti s sabo čimveč bojnih sredstev, ki niso bila last TO. TO je pa smatrala, da so ta bojna sredstva plačali tudi slovenski davkoplačevalci, in da morajo ostati na naših tleh. Nerešljiv konflikt, ki je vodil v lokalne spopade. IN TU SRBI KOT NAROD NISO IMELI POPOLNOMA NIČ ZRAVEN, razen nekaj plačanih mitingašev, katerih naloga je bila prepričati omahljivce v JNA, da so Slovenci "krivi" za sranje.

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In koliko pljuvanja čez Slovenijo je bilo s strani Hrvatov! Ampak narod oportunistov je vse skupaj več ali manj uspešno potlačil v pozabo, da se opere krivde. In seveda veselo navija naprej, da so krivi Srbi.

Za vojno v Sloveniji so enako odgovorne vse bivše republike YU. Če pa so kasneje ugotovile svojo zmoto, se jim nikakor ne sme šteti kot olajševalna okoliščina! Mi smo bili čisto sami, brez podpore niti ene republike. Za razliko Hrvaške, Bosne, Kosova.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi lahko kdo vzel na znanje, da pri nas ni bilo srbskih zaselkov/večjih pokrajn...., ki smo jih hoteli vzeti s sabo....mogoče kdo ve kakšen rompompom so delali Srbi na hrvaškem/bosni in kako so pritiskali na vodstvo matice-Slobodana and co. Verajmem če bi bila pri nas na Dolenjskem večina življa Srbska...ali pa kogarkoli drugega bi bil problem večji...da imajo Srbi zgodovinske spore in resne strahove s Hrvati...je pa najbrž tudi jasno...in to upravičene.....

Spomnim se pa tudi bolnišnice kjer so med. sestere (složno iz vseh koncev YU) ploskale, ko je na tv kazalo tanke na SLO cestah...slovenke so jokale...in stale na vratih čajne kuhinje.....

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o marsikateri je ploskal oziroma vsaj tiho upal, da nas zjebejo....mi pa smo meli zlato priliko se rešit tanarbol zagamane golazni...a smo jih pustili tu... :trance_33_sleep:

ne razumem, kako smo lahko živeli skupaj s tem norim narodom 50 let...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vojno v Sloveniji so enako odgovorne vse bivše republike YU...

ali

je bila pri nas vojna?

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ys

bi se najprej vprašal:

kako je pravzaprav videti "napad" na neko državo s strani njene lastne vojske. Do sedaj je to zgodovina omenjala kot "oficirski puč", kjer najprej pospravijo vodilne politike in generali prevzamejo ablast namesto recimo JJja. Potem pa v najboljšem primeru čez nekaj let s pomočjo USA internacionalk upeljejo njihopvo "demokracijo".

To

se v SLO niti približno ni zgodilo, niti nihče ni imel tega namena!

Šlo

je za umik JNA iz SLO z glavnim ciljem odnesti s sabo čimveč bojnih sredstev, ki niso bila last TO. TO je pa smatrala, da so ta bojna sredstva plačali tudi slovenski davkoplačevalci, in da morajo ostati na naših tleh. Nerešljiv konflikt, ki je vodil v lokalne spopade. IN TU SRBI KOT NAROD NISO IMELI POPOLNOMA NIČ ZRAVEN, razen nekaj plačanih mitingašev, katerih naloga je bila prepričati omahljivce v JNA, da so Slovenci "krivi" za sranje.

Mogoče tako, da se vojska zapelje iz kasarn s tanki, povozi na poti nekaj ducat tovornjakov, osebnih avtomobilov, avtobusov, ... in hoče blokirat mejne prehode. In koliko se spomnim je imela vojska v načrtu polovit vse "vstajnike".

In ni šlo za umik vojske iz SLO ampak za discipliniranje neposlušne republike. Ne vem kje si ti takrat bil, da tega ne veš. Ali pa imaš zelo slab spomin.

ali

je bila pri nas vojna?

:lol1:

Kako je bilo pri vas ne vem. Pri nas je bila vojna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali

je bila pri nas vojna?

:lol1:

Frend Yuri, tistih deset dni lahko po želji imenujemo tudi burleska, ampaq yst osebno sem v tem času skonzumiral kompletno dozo vojne, kolikor sem si je želel. V bistvu še precej več, glede na to, da si je sploh nisem želel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spomnim se pa tudi bolnišnice kjer so med. sestere (složno iz vseh koncev YU) ploskale, ko je na tv kazalo tanke na SLO cestah...slovenke so jokale...in stale na vratih čajne kuhinje.....

... ter čakale da po liftu pripeljejo 20 litrov čaja in 5 litrov ruma, ter ga neopazno odpeljale iz bolnice do svojih soborcev na bojnih linijah. Ko so ostale sestre in bratje to vseeno opazili so s ploskanjem nadaljevali še bolj vneto ! :hmm:

ps

se sicer lih točno ne spomnim, a krepiti domišljijo ni prepovedano ! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsako vojno zakuhajo in začnejo politiki. prav tako vojaki niso končali še nobene vojne, ampak so jo spet končali politiki.

jaz menim, da vojno zakuhajo in končajo ljudje.... zakuhajo, ko jim je dolgcajt in so nezadovoljni, pa ne rešujejo sami svojih problemov ampak za to krivijo druge; končajo pa jo, ko jim je res že dovolj ... žal je teh ljudi, ki skrbijo za vojno dogajanje, manj kot 100% vseh - delež se verjetno giblje med 20 in 30 odstotki ... vendar so glasni in potentni ...

PS: nisem rekel, da politiki niso ljudje - ampak teorija se mi zdi pa zanimiva :-)

Res pa je tudi, da v Slovenijo niso poslali elitne Padalske brigade iz Niša in pa Diverzantske brigade iz Pančeva. To je bila namreč edina res prava vojska v bivši YU.

so bili pa tankisti od tam...

Kapo dol pred tistimi, ki so padli in se borili za Slovenijo. Vse tiste lažnivce, ki pa bi radi omadeževali našo osamosvojitev pa na brcat v rit pa poslat v njihovo zlato domovino.

Mnogi bodo torej šli iz Slovenije .... v Slovenijo. Krožna turističa ogledna vožnja z letalom? :-)

Dip, predlagam, da broja poiščemo in mu jih nabrojimo! Kaj praviš na to? Boš videl kako nam bodo njegovi bližnji iz dna srca hvaležni. :fight1: :fight1: :fight1: :fight1: :fight1:

Bukselj (ti, da ne bo pomote).

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... nisem rekel, da politiki niso ljudje - ampak teorija se mi zdi pa zanimiva :-)

ja

je zanimiva, posebej če jo poizkušamo aplicirat na ljudi v Iraku in USA - se mi zdi tako zanimivo, kot če bi poizkusil Mashin čeveljc aplicirati na tvojo nogo (rajnteoretiš se ve)

:yes:

...........................

@Pepesan,

absolutno ti verjamem in ne vem če veš, da se povsem strinjava glede tega, da je vsaka nanosekunda vojne kjerkoli na Planetu Opic povsem odveč - ys sem samo s svojo pripombo hotel powdariti, da je to prowgotow bila zelo mila oblika vojne, ne glede na to, kako globoko je prizadela nekatere med nami ... tako mila oblika, da so marsikateri manevri Nato-pakta (ali varšavskega pakta) v preteklosti imeli veliiiko hujšo obliko.

sicer

se mi pa zdi, da je čas, da se neham ponavljati .. da sem v tej temi povedow, kar sm mew

in da je pršow čs za umik s teme

:yea1:

Bukselj (ti, da ne bo pomote).

mogoče pa ne ve za une zgodbe s hišniki?

Batine rules

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem več.......kok nebuloz

:kva2: :kva2: :kva2: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

sej bo bolš (ampak ne še tok hitro) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frend Yuri, tistih deset dni lahko po želji imenujemo tudi burleska, ampaq yst osebno sem v tem času skonzumiral kompletno dozo vojne, kolikor sem si je želel. V bistvu še precej več, glede na to, da si je sploh nisem želel.

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Specialci JLA se pri poskusu zavzetja karavanskega predora niso ravno izkazali. Če se mogoče še kdo spomni. Naši so jih napol nore od strahu privlekli iz tamkajšnjih gozdov, potem ko so jih psihično uničili z loki in samostreli. Pa ne mislite si, da se šalim.

Greška u koracima....Lobo, tisto so bili rezervisti zvezne policije, povprečje krepko čez 40 let. In niti niso mogli dejstvovati pri Karavanškem predoru, ker so jih helikopterji Mi 8 odložili na starem nogometnem igrišču pri hokejski hali Podmežaklja, skoraj sredi Jesenic in ene 5 km od predora.

Res pa je, da so jih naši privlekli iz gozda, oziroma počakali, medtem ko so vrli specialci v pohodni koloni in z potovalkami v rokah in AP ji na ramah iskali tisti predor.

Tisto streljanje pa je bilo kasneje, ampak teh "specialcev" ni bilo zraven. Povod streljanja pa je bila ugrabitev namestnika poveljnika TO Jesenic, in pa zažig transporterja JLA, ki je bil tam parkiran, ko je predhodno na mejni prehod Rateče odpeljal en T 55.

Transporter pa je z armbrustom zažgal neki pripadnik TO, ki je danes eden izmed tistih 4 v Iraku.

Lobo...vem, da se ne šališ, ampak nimaš prav. Tudi za moje poročilo ne trdim, da je 100%, vendar sem takrat bil tam okoli.

Po spominih zapisal Tedybear.

Dip....vrni se par strani nazaj. Beri. Uči se.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Povod streljanja pa je bila ugrabitev namestnika poveljnika TO Jesenic, in pa zažig transporterja JLA, ki je bil tam parkiran, ko je predhodno na mejni prehod Rateče odpeljal en T 55....

A

veš kako je čitati o teh "junaških dejanjih naših vojnih veteranov", o ugrabitvi ENEGA človeka, zažigu ENEGA transporterja, uničenju ENEGA tanka, bombandiranju s TREMI avioni, 10 dnevnem prerivanju in pregovarjanju, ob tem ko človek ve za Vukovar, Srebrenico, o totalnih uničenjih celih mest in pobojih tisočih ljudi ... o real war trajajoči leta

:SS

in temu vi pravite vojna ...

:kva2:

haloo, sy nimam besed ...

:lol1:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ob tem ko človek ve za Vukovar, Srebrenico, o totalnih uničenjih celih mest in pobojih tisočih ljudi ... o real war trajajoči leta

:SS

in temu vi pravite vojna ...

:kva2:

haloo, sy nimam besed ...

:lol1:

Po tovrstnih merilih sta Vukovar in Srebrenica proti Stalingradu leta '42 s približno 650.000 žrtvami pičkin dim. Ne verjamem, da bi se Vukovarci in Srebreničani strinjali s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A

veš kako je čitati o teh "junaških dejanjih naših vojnih veteranov", o ugrabitvi ENEGA človeka, zažigu ENEGA transporterja, uničenju ENEGA tanka, bombandiranju s TREMI avioni, 10 dnevnem prerivanju in pregovarjanju, ob tem ko človek ve za Vukovar, Srebrenico, o totalnih uničenjih celih mest in pobojih tisočih ljudi ... o real war trajajoči leta

:SS

in temu vi pravite vojna ...

:kva2:

haloo, sy nimam besed ...

:lol1:

Daj preberi še enkrat. Ne govorim o vojni, ker je zame v "klasičnem smislu" NI BILO. Lobotu sem samo recipliral na njegov opis nekega dogodka. :angry2:

In moja stališča do dogodkov junija in julija 91 so dokaj podobna tvojim.

Da pa boš verjel, jih preberi še enkrat. Če imaš čas, seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tovrstnih merilih sta Vukovar in Srebrenica proti Stalingradu leta '42 s približno 650.000 žrtvami pičkin dim. Ne verjamem, da bi se Vukovarci in Srebreničani strinjali s tem.

... kaj

šele če bi obleganje Stalingrada primerjali z zasedbo mejnega prehoda XY leta 1991 v SLO, kjer so naši junački premagali jedan tenk .) - Stalingrajčani bi po vsej verjetnosti pocrkali od smeha v veliko večjem številu, kot jih je pobralo obleganje leta '42 ..

Pepesan,

pa ja nisi hud name?

:blush:

Daj preberi še enkrat. Ne govorim o vojni, ker je zame v "klasičnem smislu" NI BILO. Lobotu sem samo recipliral na njegov opis nekega dogodka. :angry2:

In moja stališča do dogodkov junija in julija 91 so dokaj podobna tvojim.

Da pa boš verjel, jih preberi še enkrat. Če imaš čas, seveda.

ys

ti enostavnop verjamem, da imava podobna stališča - pa je .. ok?

:OK:

mogoče sem res kaj narobe razumew, ker sem dons tako žalosten

:cry:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A

veš kako je čitati o teh "junaških dejanjih naših vojnih veteranov", o ugrabitvi ENEGA človeka, zažigu ENEGA transporterja, uničenju ENEGA tanka, bombandiranju s TREMI avioni, 10 dnevnem prerivanju in pregovarjanju, ob tem ko človek ve za Vukovar, Srebrenico, o totalnih uničenjih celih mest in pobojih tisočih ljudi ... o real war trajajoči leta

:SS

in temu vi pravite vojna ...

:kva2:

haloo, sy nimam besed ...

:lol1:

A bi rad,da bi pobili par tisoč, deset tisoč Slovencev več, razen če nisi ovaj kako da kažem - Naš čovjek, možda izbrisan ili nešto slično!

Ti nimaš pojma, kakšno srečo smo imeli, da je ostalo samo pri tem, taspodni bi lahko razturili celo Slovenijo, pa nikome ništa - ENIM PA RES NE BO NOKOLI JASNO IN MED NJIMI SI TUDI TI!!!

Kaj si že naredil za Slovenijo..... Kilo dreka.... je pesem od Javšnika!

Ponosen SLOVENEC, po sili razmer tudi vojni veteran!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni bi povsej sili radi dokazali, da Srbi niso zmožni niti piknika zmagat.

Kaj pa je argument in kaj je "argument" pa prvo definiraj.

Ampak zakaj bi se ubadali. Srbi so se spet zmagoslavno umaknili :lol1: .

Pa vi to res verjamete :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!