Skoči na vsebino

13 let od osamosvojitve


Jure007

Priporočene objave

Dragi TC tole je iz tvojega linka prvi odstavek in zakaj si ti vzel tisto definicijo, ki ustreza ,,zaničevanju,, naše vojne....ja ja FDV dela svoje in pranje možganov je specialiteta te univerze, ki ima doooolgo tradicijo.

Med drugim: definicij je miljon oz. vsak polemolog ali kdorkoli se je spravil preučevat ta fenomen je ugotovil nekaj svojega. Univerzalne def. NI in na sodiščih zagovarja vsak svojo razen seveda tebe in tebi podobnih produktov FDV-ja.

...,,The first issue to be considered is what is war and what is its definition. The student of war needs to be careful in examining definitions of war, for like any social phenomena, definitions are varied, and often the proposed definition masks a particular political or philosophical stance paraded by the author. This is as true of dictionary definitions as well as of articles on military or political history.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lina, kako si drznes polemizirati o FDVju, to smejo samo tamkajsnji studenti - in pa SymRu. :nono:

:lol1:

Sicer pa menim da je ta vojna vse prej kot nekaj na kar bi morali pozabiti ali se celo morali sramovati - "smrdljivo truplo" pa to <_< :BUA:

Cetudi ve Sym za primere kako so stajerci zurali po hosti (se pac niso pustili motiti, pijani bi bili tako ali tako) se ne pomeni da je nasi drzavi uspelo z minimalnimi sredstvi in opremo tako vojasko kot diplomatsko s pogajanji resit krizno situacijo, da smo potem dejansko lahko zaziveli v svoji drzavi in da se zdaj lahko drugi kitijo s tujim perjem, ce ze omenjajo osamosvojitev in po zaslugi onega "smrdljivega trupla" smo zdaj sploh lahko tule pametni in imamo se vedno svojce in domove ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njo na oltar, koga drugega pa raje na zrtvenik, ce smo ze pri tem ... :naughty: :lol1: (pa ne mislim nobenega forumasa s tem, da se ne bo spet kdo po nepotrebnem prepoznal not).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cyc :004 --jest pa ja lohk kako rečem, ker sem njihov fauliran študent----med drugim je to tudi eden od razlogov, da mi je jermen hitro dol padu....čeprav je bila polemologija eden mojih najljubših predmetov in edini ki mi je prinesel 10-ko in prof. Jelušič---bejba s katero se je užitek pogovarjat ( ni to una iz metelkove ampak ena druga---in se mi zdi, da imata enake priimke al sem pa jest zaradi podobnosti kasneje obe pomešala ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar na oltar si jo daj. :D :) :wacko:

Ran a ti me ne bio dam pelu pa futru.........al bi bil to začetek 3. sv. vojne :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SymRu

Ne vem, kaj so počeli "strici", ki so žurirali v hosti ...... vem pa, kakšen je smrad zažganih .... ...... .....

Ah, saj ni pomembno, živite v svojem prepričanju.

če bi prebral še moj naslednji post, bi lahko videl, da sem opozoril le na to, da v nobeni vojni ni ena stran "same barabe za poklat" in druga stran "lepi in prijazni strički"...

hočem rečt - prej ko nehamo razpravljati o tej temni pegi na "presvetli zgodovini lepe dežele pod Alpami", bolje bo za vse skupaj in manj govna se bo prelivalo še nekaj generacij naprej ...

Skratka - vojna je vojna, grda je iz vseh zornih kotov. Ni pa na žgoljavcih, ki smo takrat šele odraščali, da o njej potem pametnjarimo na nekih forumih... tako kot ne želim, da bi o mojih današnjih dejanjih razpravljali tisti mulčki, ki sedaj še plavajo svojim fotrom v jajčkih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bmw ..... hvala.

hvala tudi tebi, da si pozorno prebral vse moje objave in izkoristil priliko, da me mal porineš v govno ... :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njo na oltar, koga drugega pa raje na zrtvenik, ce smo ze pri tem ... :naughty: :lol1: (pa ne mislim nobenega forumasa s tem, da se ne bo spet kdo po nepotrebnem prepoznal not).

Cyc, imel si edinstveno priliko da bi bil enkrat za premembo tih.

Pa ti je splavala po vodi.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lina, kako si drznes polemizirati o FDVju, to smejo samo tamkajsnji studenti - in pa SymRu. :nono:

:lol1:

Sicer pa menim da je ta vojna vse prej kot nekaj na kar bi morali pozabiti ali se celo morali sramovati - "smrdljivo truplo" pa to <_< :BUA:

Cetudi ve Sym za primere kako so stajerci zurali po hosti (se pac niso pustili motiti, pijani bi bili tako ali tako) se ne pomeni da je nasi drzavi uspelo z minimalnimi sredstvi in opremo tako vojasko kot diplomatsko s pogajanji resit krizno situacijo, da smo potem dejansko lahko zaziveli v svoji drzavi in da se zdaj lahko drugi kitijo s tujim perjem, ce ze omenjajo osamosvojitev in po zaslugi onega "smrdljivega trupla" smo zdaj sploh lahko tule pametni in imamo se vedno svojce in domove ...

Cyc, daj pejt mal risanke gledat pa probaj enkrat ne mešati dreka iz nečesa, kar se je zgodilo daleč nazaj... Mimogrede, kje so bili tvoji argentinci med to hudo vojno? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni Marija, je pa devica ( po horoskopu ?? ) :hmm: edino po horoskopu mogoče ! sem se spomnil da sem nekaj o kroglicah bral, pa ..... niso ble lih .... mah :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ran a ti me ne bio dam pelu pa futru.........al bi bil to začetek 3. sv. vojne :lol:

Mislim da bi se midva čist zastopla.

Sam politko bi morala na mir pustit.

Do leta 1840 bi se lohk pogovarjala, od tam naprej pa zaklenjeno.

:rolleyes: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@hotschko: zakaj so tam narekovaji pri vojni? Je bila vse skupaj le nedolzna igrica, je bilo prekratko da bi si zasluzilo omembo brez narekovajev, ali pa je bilo smrtnih zrtev premalo? :?

Da je bila vojna kratka, se imamo zahvalit skupini sposobnih ljudi in pa spletu srecnih okoliscin. Prav lahko bi se zadeva imenitno zavlekla ... spomni se, grozili so nam z "vsemi sredstvi". Ni slo torej za paintball, pac pa za resen spopad.

Ce imas pa obcutek, da je bilo zrtev premalo, da bi se ti zdelo vredno vojno omenjati brez narekovajev pa ... kaj naj recem - pojdi povedat kakemu od svojcev tistih, ki so padli, da je bilo vse skupaj "pickin dim". <_<

Nenavadno pogosto se to vojno daje v nic, ravno tako pogosto kot se skusa cim manj omenjati tiste, ki so nas osamosvajali. Seveda - v tem kontekstu. Ljudje so pa vedno isti :ph34r:

:xx:

mah hecno se sliši 10 dnevna vojna, sploh v primerjavi s tistim kar se je dogajalo v HR in BIH ... jaz bi rekel oboroženi konflikt ...

V nobenem primeru pa JLA ni imela nikakršne šanse, ker niso imeli nobene podpore domorodcev, tako kot drugje v SFRJ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj ni Devica Marija  :kva2:

De ni devica domnevam.. :rolleyes:

A je možen en tak strasten brezmadežen (ma kaj eden, več takih) f...??

Po moje ni .

Torej ni devica.

Lahko pa bi bla boginja plodnosti - una z več j....mi.

In zakaj potem ne na oltarju?

Taki lahko cel življenje posvetiš in ji lahko brezmejno podarjaš - najraje seveda samega sebe.

:K :wub: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Taki lahko cel življenje posvetiš in ji lahko brezmejno podarjaš - najraje seveda samega sebe.

:K :wub: .)

Kako si pa ti dolgočasen ... sam eni bi celo življenje posvečal ... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jla ni imela šanse si podredit slovenijo....je imela pa šanso naredit sloveniji in njenim prebivelcem gromozansko škodo.....

hočm rečt da si samostojne slovenije nismo v tolikšni meri izbojevali v vojni z orožjem, ampak smo samostojno slovenijo izpogajali in še kaj drugega.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc, daj pejt mal risanke gledat pa probaj enkrat ne mešati dreka iz nečesa, kar se je zgodilo daleč nazaj... Mimogrede, kje so bili tvoji argentinci med to hudo vojno? :D

Sicer ne dvomim v to, da bi mi znal dobro svetovat glede tega kake risanke gledat, vseeno raje kaj bolj pametnega pocnem.

Si opazil, da po tvojem misljenju pravzaprav nihce ne sme imeti mnenja o zgodovini, se polpretekli ne, kaj sele pretekli? Neki ne stima na tej ideji, kajne? <_<

Pizda ... ne morete da ne bi argentincev privlekli v vsako temo? Sicer so pa moji tocno toliko kot tvoji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizda ... ne morete da ne bi argentincev privlekli v vsako temo? Sicer so pa moji tocno toliko kot tvoji.

je kruto a....isto se dogaja meni s fdv-jem......

trpi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako si pa ti dolgočasen ... sam eni bi celo življenje posvečal ... :doze:

Če je taka boginja, potem da. :D

Ima boginja mnogo svečenic. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sym, prej ko se boste dodobra pogovorili o tistem "oborozenem konfliktu" (a.k.a. "avantura v gozdu" a.k.a. "paintball za odrasle" a.k.a "pokanju in skrivanju" a.k.a. "malo pijani, malo postreljeni" itd. itn.) prej boste lahko brez sramu in dileme gledali na sve skupaj. po vsem razlitem v tej temi opazam se precej nesigurnosti in polemiziranja o necem, kar vam trenutno omogoca svobodno zivljenje. poznaj svojo zgodovino, da lahko na njej gradis.

BTW definicija svobode ni "dajte mi vse, kar si zazelim in to takoj". :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizda ... ne morete da ne bi argentincev privlekli v vsako temo? Sicer so pa moji tocno toliko kot tvoji.

Argentincev je več vrst.

Tistih slovenskega porekla, ki so emigrirali v Argentino seveda.

Ta prvi so bili večji del ekonomski emigranti s primorske (tedaj še pod Italijo).

Lahko bi vlekel paralelo s podobno štorijo kot Irci v Ameriko.

Ekonomski pa zato, ker so fašisti poskrbeli, da je marsikatera kmetija šla na kant, da so lahko kalabreže gor pošiljali.

No in ti ta prvi Argentici tebi ne bodo všeč, ker so večji del brezpogojno NOB podpirali.

So pa zato meni tolk bolj.

Tako da dragi Cyc, ne se sekirat. Vsak ima svoje Argentince.

Eni imate izdajalce.

Drugi imamo pa ekonomske emigrante.

B)

Eni in drugi so sedaj v stiski.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sym, prej ko se boste dodobra pogovorili o tistem "oborozenem konfliktu" (a.k.a. "avantura v gozdu" a.k.a. "paintball za odrasle" a.k.a "pokanju in skrivanju" a.k.a. "malo pijani, malo postreljeni" itd. itn.) prej boste lahko brez sramu in dileme gledali na sve skupaj. po vsem razlitem v tej temi opazam se precej nesigurnosti in polemiziranja o necem, kar vam trenutno omogoca svobodno zivljenje. poznaj svojo zgodovino, da lahko na njej gradis.

BTW definicija svobode ni "dajte mi vse, kar si zazelim in to takoj".  :grrr

Poznam jo, o njej pa nimam namena polemizirat še 30 let... Prbližn vem, kaj se je dogajal, kakšni so rezultati in kaj imamo od tega ... ne zanima me nabijanje pik na ta račun v kakršnikoli "debati" in "polemiki".

Je blo, kar je blo. Še huje bi lahk blo, tut zame (bi lahk fotra zgubu, pa par stricov). aja, pa ko je zravn bajte, v kateri sm biu, tankovska granata dol padla, je tut orenk stresl... da o kraterju ne govorim :)

PS: ni me sram, nimam dilem. Res mi je glupo, ko eni kr vedno znova o tem mal debatirajo... vsako leto vedno jovo na novo... ma saj se je samo enkrat zgodilo :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!