Skoči na vsebino

13 let od osamosvojitve


Jure007

Priporočene objave

Uh ... @RAN: ne seri s temi izdajalci in zakljuci o tem, OK?

Cyc sem hotel še povedat, da je vse skupaj relativno.

Jeseni boste zmagali, pride ta desni Gaber.

Pa bo mal reda v šolstvu naredl.

Če nič drugega, bo v program zgodovine pravo resnico predpisal.

Pol boste pa vi en čas ta glavni.

Bivši izdajalci bodo heroji in obratno seveda.

Mora biti red in in nihče ne sme bit prikrajšan.

In tako naprej v ciklusih, dokler se bo še ta mladim kot si ti, dalo s to zgodovino zajebavat.

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bivši izdajalci bodo heroji in obratno seveda.

@ RAN: elokventno povedano. na zalost si tako v temo brcnil, da me cudi, da ne slilsim tvojega tuljenja do sem.

"bivsi izdajalci". cool. kaj je potem ves rdec (komunisticen, za vse neuke) kader takratnih partizanov? masovni morilci? genocid na kubik? ali "samo" zavajalci slovenskega naroda? mogoce tudi malce izdajalci? cudi me se to, da lahko nekdo ocitno omikan in razgledan blekne tako kozlarijo.

don´t bother answering. cheers.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo kot zanimivost velja omeniti, da je bila večina sodelujočih v tej razpravi ob dogodku stara okoli 10 let.

:D :lol1:

še zdej se spomnim ko me je mama nagnala v klet ko so začele sirene tulit js sm hotu pa pink panterja gledat,

ja to ti je vojna :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil mal več in so mi najprej hoteli avto dat za speštat, pa sem se hitro naučil z ročno obrnit. Potem sem z lokom čuval skladišče in pomahal snemati home video bitke za Trzin. Odkar sem na AL nabrežju težil, da ne smeš protiletalske 20/3 postavljat pred Prešernov kip, ker je to taprvi cilj, me niso več klicali nikoli v ljubo mojo TO (zakazen). Je pa bil moj mulc star ene 11 let. Edino Albanci so v Fužnah imeli odprto med "bombardiranjem", tako da sem lahko vsaj sok pil. Kaj naj sploh rečem? Ideološko prenevaren, da bi se lahko zajebaval z domačo orožarno, premehkega srca za uživanje ob pogledu na pogon.

Tehnično gledano imam pomislek le, da je "poražena" vojska smela odpeljati ves pleh in orožje (ponavadi se samo par oficirjem pusti kakšno prazno paštolo).

Aja, pa nekdo mi je za poslovna darila uvalil medaljone z datumom en dan pred osamosvojitvijo (še to so prestavili). Živela SLO obala! Ful tisoče metrov!

V omikani družbi srečujem pretežno kur.eve izdajalce in svojeritoliznike. Tudi prej ni bilo bolje. A smo se za to učili? Ko sem se rodil, je "zgodnji" kapitalizem že propadel in poiskal margino, kjer se vsi ne pritožujejo preveč. Še dobro, da smo spod.ukal industrijo in raje kupujemo drugje.

Živela anarhija, uprimo se demagogom, ki nam obljubljajo slavo na kanonfuter linijah!

Aja, pa vsako leto je žur slabši (obletnice pa to... imajo problem, ker partizanski golaž ni P.C.)

Matr sem žejen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ RAN: elokventno povedano. na zalost si tako v temo brcnil, da me cudi, da ne slilsim tvojega tuljenja do sem.

"bivsi izdajalci". cool. kaj je potem ves rdec (komunisticen, za vse neuke) kader takratnih partizanov? masovni morilci? genocid na kubik? ali "samo" zavajalci slovenskega naroda? mogoce tudi malce izdajalci? cudi me se to, da lahko nekdo ocitno omikan in razgledan blekne tako kozlarijo.

don´t bother answering. cheers.

Ti si kar prvošči če ti je v veselje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...........ja jaz grem tud raj na pir, kuker da bi diskutiral.

:angry:

Ampak ni me pa sram povedat, da sem za svojo domovinco tudi sam prispeval nekaj dni.Pa ne samo deset, kar 45.

In ni mi žal, niti se tega ne sramujem. :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hribovc sej Rana tud dons ne bi blo sram, sam ga verjetn zravn ni blo... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hribovc sej Rana tud dons ne bi  blo sram, sam ga verjetn zravn ni blo... :OK:

Kaj, sem si ti nekam zataknil ? :o

Res me ni bilo zraven. Me ni sram priznat. Nisem bil Rambo, ki bi si trak okrog glave navil, pa okol divjal.

Sem pa po zakloniščih letal tko kot večina.

Nekaj jih je pa na varno spizdl, če ne drugeg, so pa svoje otroke v Avstrijo spravil.

Jih kar nekaj poznam. Drugače so pa vsi pr korit - veliki osamosvojitelji.

Kdor pa je zraven bil, so ga poklicali in je šel, tako bi tudi jaz.

Kje si pa ti junačino bil, da se tako duvaš ?

Če te razganja od velikega prispevka, ki si ga vložil, izkašljaj se, pa da te nagradimo.

Če imaš še kaj frej na prsih, bomo lobirali in ti medaljo zrihtali.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš še kaj frej na prsih, bomo lobirali in ti medaljo zrihtali.

:topic: In to zdaj, ko so novo državno odlikovanje uvedli. Poleg Častnega znaka svobode republike Slovenije smo dobili še Red za zasluge. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: In to zdaj, ko so novo državno odlikovanje uvedli. Poleg Častnega znaka svobode republike Slovenije smo dobili še Red za zasluge. :)

A ta red za zasluge ženske podeljujejo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ta red za zasluge ženske podeljujejo ?

Komisija za odlikovanja deluje v naslednji sestavi:

- predsednik dr. Božidar Voljč

in člani:

- akad. prof. dr. France Bernik,

- akad. prof. dr. Robert Blinc,

- Milena Zupančič

- dr. Iztok Simonit.

Ne vem pa kaj si ti mislil? :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- Milena Zupančič

odgovor na njegovo vprašanje je pritrdilen :) .....vsaj delno .) ...kot da je važno <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva tema ki je spet,tako kot še vedno in pri vsaki stvari ,Slovence razdelila na dva tabora.Pa naj si bo to nogomet,motorji,politika,fakultete....povsod samo ti nisi jst pa sem oz.moj je tak tvoj je pa zanič ker je tak pa tak :wacko: Do tle še vse lepo in prav dokler se kregate/mo o yamaha vs. honda vs. ducati(joj ta je že čist zanič ker je italjan itd :wacko: )Ko pa berem ,da se tudi o vojni in z njo povezanimi stvarmi ljudje postavljajo na dva tabora je pa bolj klavrno.Pa ne mislim tukaj na zagovornike in nasrotnike(ZDA/Irak),temveč nasrotnike že pri definiciji vojne,potem da to sploh ni bila vojna,da tistih par vojakov ni nič,da je vse skupaj eno smrdeče truplo.....jasno da marsikateremu tu na forumu ne paše pri nas oz bi rajši bil drugje(očitno južno od nas) in da lastno vojno dajejo v nič oz jo primerjajo s paintballom in nevem še čem itd.Najbolj tragikomično je ,da potem nosijo javne zasluge tisti,kateri so bili vseskozi proti.Zelo zanimivo je tudi,da teh ljudi sploh ni sram in mirno trosijo gnoj po medijih.Me pa zelo zanima če bi komu od teh,ki so prej tako lepo pisali(Ran,Tc,...)v tej po njihovo brezvezni in nepomembni vojnici(paintballu) itd. umru oče ,brat ali kdo drug.Potem bi cvilil kako je bilo hudo med vojno....

In še glede tistih izdajalcev.....tudi jaz sem za to ,da se loči seme od plevela,toda kdo bo seme in kdo plevel :? :? :? :?

Popravljeno . Popravil lightning
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me pa zelo zanima če bi komu od teh,ki so prej tako lepo pisali(Ran,Tc,...)v tej po njihovo brezvezni in nepomembni vojnici(paintballu) itd. umru oče ,brat ali kdo drug.Potem bi cvilil kako je bilo hudo med vojno....

Bi te prosil, če ti ni teško, da citiraš kje sem napisal, da je to bila brezvezna vojna.

p.s.

Vsaka vojna je brezvezna v smislu da je nepotrebna in si je nihče ne želi.

Za smisel, ki mi ga ti podtikaš bi pa res prosil,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi te prosil, če ti ni teško, da citiraš kje sem napisal, da je to bila brezvezna vojna.

p.s.

Vsaka vojna je brezvezna v smislu da je nepotrebna in si je nihče ne želi.

Za smisel, ki mi ga ti podtikaš bi pa res prosil,...

No Ran se ti globoko opravičujem,če sem te kakorkoli prizadel,sem šeenkrat prebral poste in res nisi nikjer napisal da je bila vojna brezvezna.

PS:To da je vojna brezvezna v smislu nepotrebnosti se zelo strinjam.To ,da je vojna brezvezna v smislu nepomembnosti za našo državo pa daleč od tega.

Skratka tema je bila odprta za vse prej kot to,da se vojno prikaže na tak način kot jo hočete nekateri na vsak način prikazati.Kot je že nekdo pred mano napisal,bodite spoštljivi do tistih ki jih danes zaradi vojne ni več.Če bi pa tisti brali ta sranje ,bi se pa itak obračali v grobu. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No Ran se ti globoko opravičujem,če sem te kakorkoli prizadel,sem šeenkrat prebral poste in res nisi nikjer napisal da je bila vojna brezvezna.

PS:To da je vojna brezvezna v smislu nepotrebnosti se zelo strinjam.To ,da je vojna brezvezna v smislu nepomembnosti za našo državo pa daleč od tega.

Skratka tema je bila odprta za vse prej kot to,da se vojno prikaže na tak način kot jo hočete nekateri na vsak način prikazati.Kot je že nekdo pred mano napisal,bodite spoštljivi do tistih ki jih danes zaradi vojne ni več.Če bi pa tisti brali ta sranje ,bi se pa itak obračali v grobu. :wacko:

Kadarkoli komu kaj pripisuješ, presneto dobro premisli.

Krivico lahko z besedo zelo hitro narediš.

Popravki so težji.

Ta tvoj prispevek tega ni naredil. .)

Če te bom kdaj srečal, te bo koštalo vsaj pira. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Danes, 25.06.2004 mineva 13 let, ko smo se Slovenci osamosvojili. 26.06.1991 se je začela vojna....

In po trinajstih letih smo se samostojnosti spet prostovoljno odpovedali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yep, najbolje bi bilo, da slovenija z svojo zelo mocno industrijo in obilnimi nahajalisci naravnega bogatstva in energije ostane neuvrscena se nadaljnih 45 let. usluzni sektor je potrebno seveda se krepko razviti, da bo kos udarnemu proletariatu tezke industrije in drzavne birokracije.

meni bi pasalo, poceni deli, delo in usluge. vraciloDDVpress. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!