Skoči na vsebino

13 let od osamosvojitve


Jure007

Priporočene objave

A bi rad,da bi pobili par tisoč, deset tisoč Slovencev več, razen če nisi ovaj kako da kažem - Naš čovjek, možda izbrisan ili nešto slično!

Ti nimaš pojma, kakšno srečo smo imeli, da je ostalo samo pri tem, taspodni bi lahko razturili celo Slovenijo, pa nikome ništa - ENIM PA RES NE BO NOKOLI JASNO IN MED NJIMI SI TUDI TI!!!

Kaj si že naredil za Slovenijo..... Kilo dreka.... je pesem od Javšnika!

Ponosen SLOVENEC, po sili razmer tudi vojni veteran!

Nekoč je bilo v navadi premagani vojski (v vojni) odvzeti VSE orožje. No, ja v filmu kakšni nedofukanci plemenito pustijo oficirjem (ampak samo tavisokim) obdržati pokalico. Full kuuul.

In vsi "premagani" so se najbrž po kakšnem Brionskem predsporazumom odpravili na njim najljubše pivo v prekomando z vsem kompletom.

Sreče nismo imeli, saj bi morda dočakali obljubljeno napredno državo, le tistih (kot ocenjuješ) deset tisoč birokratov nam je naredilo konzervativno predpreteklo prihodnost.

Za Slovenijo sem naredil več kakor kilogram dreka. Več deset. Sto ?

IN MED NJIMI SEM TUDI JAZ ? Vač čovjek....

Dej ustav se pa povohi rožco.

Kdo je Javšnik?

Popravljeno . Popravil lasagna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pepesan,

pa ja nisi hud name?

Niti ne. Samo mimogrede bebljam o relativnosti kriterijev za opredelitev "pičkinega dima" in "vojne".

Bi pa utegnili biti hudi nate sorodniki tistih, ki so izgubili življenje v naši desetdnevni "vojni", če bi te zasačili, da popaš s tem v zvezi take: :lol1: in take: :SS smejkote. Ne glede na to, koliko teh žrtev je.

Na (hvalabogu teoretično) varianto, koliko bi se ti razkajfal, če bi se znašel v vlogi žalujočega sorodnika, nekdo drug pa v vlogi krohotajočega kozlača, pa raje sploh ne pomislim :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miloševič je vojno v Sloveniji izrabil zato, da se je dokončno polastil JLA. Vrh JLA je bil komunističen in jugounitarističen, saj so se zavedali da brez Jugoslavije postanejo vojska brez države. Niso pa bili velikosrbsko orientirani. Miloševičev cilj sta bili Hrvaška in BiH, zato mu je čisto odgovarjalo, da se je odkrižal Slovenije, debakl vojske pa je izkoristil zato, da jo je iz JLA spremenil v srbsko vojsko. JLA je bila takrat uporabljena protiustavno ne pa za zaščito ustavnega reda.

+ Ob razglasitvi samostojnosti je morala zvezna vlada pokazati zobe zgolj zaradi tega, ker je Milošević 'zagovarjal' celovitost Jugoslavije. S tem si je zagotovil izgovor, da lahko z JLA 'brani' celovitost države na celotnem ozemlju. Njegov osebni namen pa je bil jasen (opisal Fritz). Z odhodom JLA iz Slovenije je lahko vojsko direktno preusmeril na Hrvaško, kjer je dejansko začel s projektom 'Velika Srbija'.

Slovenija ni bila predmet ozemeljskih interesov v njegovem projektu...

Popravljeno . Popravil ak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi rad,da bi pobili par tisoč, deset tisoč Slovencev več, razen če nisi ovaj kako da kažem - Naš čovjek, možda izbrisan ili nešto slično!

Ti nimaš pojma, kakšno srečo smo imeli, da je ostalo samo pri tem, taspodni bi lahko razturili celo Slovenijo, pa nikome ništa - ENIM PA RES NE BO NOKOLI JASNO IN MED NJIMI SI TUDI TI!!!

Kaj si že naredil za Slovenijo..... Kilo dreka.... je pesem od Javšnika!

Ponosen SLOVENEC, po sili razmer tudi vojni veteran!

Kaj

pa noriš .. veš, da mi je v veliiiko veselje, da v Sloveniji po 1945 ni bilo nobene vojne, in da smo imeli tako hudo srečo v primeri z drugimi deli Balkana - poleg tega TI pojma nimaš kje sem biw ys in kaj sem delow v tem času.S tem, da meni zaradi mojih prepričanj ni do opisov tega

Čudno

se mi zdi le to, da vojni veterani&CO niso tega veseli, in bi radi na vsak način tiste dogodke predstavili kot kajtijsvemkako WW3. No, s tem čudaškim pogledom se pa ne morem strinjati. Če bi bilo po moje bi na dan osvoboditve SLO naredil veselice, praznovanja, v šolah kulturne in športne dneve, v cerkvah vseh vrst zahvalne dneve z zahvalnimi mašami Bogu in Hudiču, da smo jo tako hudo poceni odnesli - ne pa kot nekateri motenci: vojaške parade, mahanje s pobarvanimi cotami, trompete, govore i.p.sr.(in podobna sranja) iz SFRJ.

Hja

ampak se ne da nič pomagat .. važno je, da se mi2 razumeva, a ne?

:OK:

..Na (hvalabogu teoretično) varianto, koliko bi se ti razkajfal, če bi se znašel v vlogi žalujočega sorodnika, nekdo drug pa v vlogi krohotajočega kozlača, pa raje sploh ne pomislim :photo:

jasno,

tega se je pa res za bat .. :rtfm:

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari Rimljani so dejali: Kruha in iger.

Ta rek drži za nekatere še danes. Bolj kot je krvavo, bolj uživajo. Pol pa pridejo neki smotanci in zaje**jo celo stvar. Namesto, da bi pobili na tisoče ljudi, porušili vso infrastrukturo, pokradli sovražniku vse kar je možno, ujetnikom iztaknili oči, posekali roke, ..., babe posilili in vse to posneli na filmski trak (da bi lahko gledalci v miru uživali pred TVjem v fotelju), ti iz tega naredijo piknik z dvema tremi streli iz plašilke.

Najbolje, da zamenjate gladiatorje in vse skupaj še enkrat organizirate ter sami pokažete kako se to dela.

Kako je že naslov filma iz 1980 leta: Več sreče v naslednji vojni (pikniku). Ali nekaj takšnega.

Pa, vsaj jaz osebno, ne rabim nobenih parad ali praznovanj zaradi proslave vojne. Dovolj je proslava ob dnevu osamosvojitve.

@Pepe

Težko bi kdo bolje napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, poscali bi se nekateri tu na tistih par slovenskih pa tudi JNA grobov iz 91-ega...sram naj vas bo! :angry2: 1 ali 10.000 žrtev, vojna je bila! in mnogi, ki niso bili v TO bi tudi prijeli za orožje in se še bolj trdo spopadli z srbjanci če bi bilo potrebno! tle pa neki kokodakate in pljuvate nat vse tiste, ki so bili na položajih! res je bilo škoda tistih par fantov, da so dali življenja za to, da se jih sedaj zasmehuje! pejte čim prej v Beograd, očitno vam neverjetno diši tista gnila zarukana in kriminalna država doli... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

očitno vam neverjetno diši tista gnila zarukana in kriminalna država doli... <_<

predvidevam, da smatraš, da tam ni nikogar 'normalnega' ali 'vrednega spoštovanja', seveda si vse ljudi tam v živo spoznal...

fanatiki so povsod

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, poscali bi se nekateri tu na tistih par slovenskih pa tudi JNA grobov iz 91-ega...sram naj vas bo! :angry2: 1 ali 10.000 žrtev, vojna je bila! in mnogi, ki niso bili v TO bi tudi prijeli za orožje in se še bolj trdo spopadli z srbjanci če bi bilo potrebno! tle pa neki kokodakate in pljuvate nat vse tiste, ki so bili na položajih! res je bilo škoda tistih par fantov, da so dali življenja za to, da se jih sedaj zasmehuje! pejte čim prej v Beograd, očitno vam neverjetno diši tista gnila zarukana in kriminalna država doli... <_<

Bravo - 100% se strinjam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo - 100% se strinjam!

a glede scanja?

to

definitivno sem in tja prow pride.

Tako, da se ys tudi strinjam ...

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta vojna je bila piknik...?

Koliko okupatorjevih mož pa smo na našem ozemlju pobili med 2sv. vojno?

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko okupatorjevih mož pa smo na našem ozemlju pobili med 2sv. vojno?

stotine tisočev ... brez nas zavezniki ne bi zmagali ;)

en Slovenec je sam za celo ameriški brigado, dva pa sta že nevarnejša kot cela britanska RAF skupaj (samo dovolj šmarnice je treba zagotovit)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta vojna je bila piknik...?

Koliko okupatorjevih mož pa smo na našem ozemlju pobili med 2sv. vojno?

vložim kvizkota če najprej definiraš NAŠE ozemlje in potem še okupatorje ! :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resnično me zanima suha številka....kakorkoli brskam...ne najdem podatka, ki bi mu lahko rekla, da mu verjamem....že to je ,,čudno,, in mogoče ima ,,kanadski zdomski,, časopis vseeno prav :ninja:

Na teritoriju Slovenije: Skupine ubitih:Nemci, Italjani, Domobranci, in ostale domače VOJAŠKE formacije pobebaj...izdajalci-civili pa posebaj....

Na teritoriju YU........

Zanima me statistika

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lina, pusti WW2. Bo kdo nazadnje še napisal, da tisto je pa bil čist navaden Oktoberfest.

Že dalj časa stikam za tem podatki pa jih ne najdem...pa sem zbrala pogum :glare: in vprašala tu...pa nimam nobenega ,,ozadja,, samo zanima me....podatki o ubitih...lahko vseh...tudi partizanov ne vem koliko je padlo in pod čigavo roko...koliko so jih pobili četniki koliko ustaši in kdo je koga pobil....kdo, koliko, koga.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

makaronarji pravjo, da ležijo desetine tisočev njihovih mrtvakov v naših jamah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu po prebranem človek najrajš :SS, ampak jaz sem bom rajš :lol1:

A rabi kdo kakšen vijak?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

makaronarji pravjo, da ležijo desetine tisočev njihovih mrtvakov v naših jamah

Sym...MED ne PO...kaj pa oni pravijo...je pa itak bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lina........močno dvomim v resničnost teh številk.......nekje sem zasledil popolnoma drugačne.

Število vseh smrtnih žrtev na področju YU.........na vseh straneh, naj bi presegalo številko 2,3 miljona osebkov......a se žal ne spomnim.....so bili to podatki vključno s povojnimi poboji ali brez njih.

Za področje Slovenije, pa se je omenjala številka 21 tisoč...........spet vsi padli skupaj.

Nikjer pa se ne vodi evidenca, koliko jih je potem še umrlo zaradi ran, bolezni.......itd.

Bom pa poizkušal najti.....pa objavim.

Sam, treba je vedet, da so številke več ali manj irelevantne......podatek je važen samo s tega gledišča......bilo je veliko mrtvih......po nepotrebnem!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!