Skoči na vsebino

Malossi Multivar vs. Polini Speed Control


mjemec

kateri je boljši, multivar ali sc  

49 članov je glasovalo

  1. 1.

    • multivar
      29
    • speed control
      19


Priporočene objave

Pa prosm pište svoje izkušnje ne raznih tistih "sm slišu da je..."!! Res rad bi vedu kateri je boljši!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja samo poglej anketo!! Komu verjeti :unsure: ? Zato k variator mislm uporabljat z Polini 70cc, Malossi special belt, Malossi primary gears (15/40)!! A je to kj pomembno sploh?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

amm jest mam over-range sklop celoten od malossija (zadnje malossijeve jermenice, malossijev jermen in malossijev variomat, malossi sklopka, samo povratna vzmet je polini, ker je malossijevo razgnal :lol1: ), pa mam doma tut polinijev variomat, ki sem ga dal 1x za probo gor in je bila ziva polomija... tko da je po moje najbols da mas use od ene firme v dolocenem sklopu. predlagam ti da kupis multivar. :hmm:

Popravljeno . Popravil Langus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja pa se nekej bi dodal...kar se ankete tice: vecina jih dirka z malossijem, zaradi tega, da gredo lahko na mednarodne dirke (ki jih organizira malossi, zato je obvezna uporaba njihovih delov - ne smes vozit s polinijem), zato je rezultat tak kot je. za cestno uporabo je cisto useeno, al mas malossi alpa polini (ceprov mi osebno niso malossijevi kiti nic usec - primer _roba_, psi_hunter...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš vgradil Polini kit, logično da boš vzel Polini variomat saj je prilagojen krakteristiki kita. Glej to s te strani da se nobena tuning firma ne bi tako osramotila, da bi dosegel boljše rezultate na kitu te firme+variomatu neposredne konkurence :xx:

Seveda če ni oboje isto. O:-) Jermeni imajo iste dimenzije in zožitveni kot torej je kot drsnega dela variomata originalen (oziroma moral bi biti če ne menjaš zadnje jermenice), zobniki ti pač spremenijo prestavno razmerje na primarju ali sekundarju, če gledaš s strani celotnega reduktorja to ni važno razen če jih kombiniraš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem dal not Polini Speed Control (3,6g valčki, povratno fedro +15% in polinijev jermen). Pred tem mi Aerox sploh ni dobro spelal in je mel luknje v pospešku.

Zaj pa vleče ko pra**** :naughty:

Mam pa Polini Gus 70 in MF POWER izpuh.

Zaj če pa je Multivar bolši nevem. Jaz mojega Speed Controla več ne menjam :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Sej sm zdj mau spraševal na enmu nemškemu forumu prov za Aprilio sr pa je en tip testirov na ditechu MV in SC in ugotovil da je SC boljši v končni MV pa v pospeških!! Jst bom pa bolj rabu pospeške če bom meu še dolge prenose!! A je drugač kj važno če bojo prenosi primarni Malossi a bi mogli bit sekundarni Polini? Pa če mogoče kdo ve v kakšno razmerje majo Polini sekundarni prenosi za ditecha (Malossi primarni so 15/40)?

Popravljeno . Popravil mjemec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sm zdj mau spraševal na enmu nemškemu forumu prov za Aprilio sr pa je en tip testirov na ditechu MV in SC in ugotovil da je SC boljši v končni MV pa v pospeških!! Jst bom pa bolj rabu pospeške če bom meu še dolge prenose!! A je drugač kj važno če bojo prenosi primarni Malossi a bi mogli bit sekundarni Polini? Pa če mogoče kdo ve v kakšno razmerje majo Polini sekundarni prenosi za ditecha (Malossi primarni so 15/40)?

Če to drži kar si napisal, potem je boljše met MV za podalšanimi prenosi. Samo je ta tip tudi navajal z kolkimi kompleti valčki je to testiral? Ali je samo uporabil priložene.

Glede končne pa je tak, jaz mam s SC isto končno kot prej. Mogoče bi bla boljša, če bi mel malo težje valčke, samo te pa bi spet bli malo slabši pospeški :BUA: Tak da vidiš, da je tista primerjava med SC in MV relativna.... :hmm:

Jaz ti priporočam SC, po mojem neboš razočaran. B)

Aja pa raje kupi onega dražjega, ki ima v kompeletu še povratno fedro in jermnen. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mamna sbojmu 15/40 pa so predolgi rajs vzem mal krajše

krajših pa ni, kokr jest vem :? :? :?

maš le ti mal prešvoh kit ;) teb bi se full splačal mal kanale popravt ;) pol bi pa bli prenosi lih prou dougi ;)

drgac pa nwem no, jest bolj prisegam na malossi :) kakšna je pa razlika ko mas 70cc med original in mulitvarom, pa nisem imel moznosti občutiti, ker sem oboje skupaj dal gor, mislim pa da je učinek kr velik ;) v primerjavi z original seve B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
...krajših pa ni, kokr jest vem...

Polini ma tud prenose sam ma sekundarne! A je to sploh kej drugač če daš primarne al pa sekundarne not? Aja pa če kdo ve a ma sr LC (sr 2000) iste prenose pa to k sr DiTech?

Popravljeno . Popravil mjemec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Polini ma tud prenose sam ma sekundarne! A je to sploh kej drugač če daš primarne al pa sekundarne not? Aja pa če kdo ve a ma sr LC (sr 2000) iste prenose pa to k sr DiTech?

:lol: :lol:

drgac ma tut malossi sekundarne prenose an, samo so vsi sekundarni prenosi daljši od primarnih ;) tak da se prvo menjajo primarni potem pa sekundarni, lahko pa obratno, če ti paše, pa če mas dost močn kit ;)

kokr jest vem, majo vse SR-ke (minareli, suzuki, DiTech ... ) iste prenose ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi kar je ceneje, ker pri Polini 70ccm za DiTecha razlike NE BOŠ čutil.

PS: izpuh je original?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja!

@bonzy: tle so prenosi za srko! In Če primerjaš z malossijevimi prenosi so tisti daljši pa so primarni! Tko da to ne velja čist da so sekundarni zmeri daljši! Katere pa priporočate glede na to da ma kit okrog 10 konj (brez auspuha pa drugih dodatkov)-mau krajše an?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rajše kot prenose, si najprej kupi LeoVince ZX, baje dobro paše s Polini 70ccm.

Pospeški so boljši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!