Skoči na vsebino

katera diza


srbo

Priporočene objave

Pred nekaj dnevi sem na mojo mašinco namontiral šprtni zračni filter. Ko sem motor prižgal je ob dodajanju gasa motor začelo dušit

Mislim da potrebujem novo dizo KATERO?????? :hmm:

Popravljeno . Popravil srbo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:BUA: Ja mam univerzalni športni filter RMS(če vam to kej več pove) kulk dnarja pa so dize men so v trgovin rekli da jih dobijo samo po naročilu cene pa ne vejo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj ko bi najprej povedal kaksen uplinjac, dizo, cilinder in izpuh mas??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je še serijsko v tem je problem auspuh mislim dat gor Leovince zx! :notworthy:

Iz 50ccm bi rad iztisnu kolk je mogoče!!!

Popravljeno . Popravil srbo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja za iz 50 ccm vec iztisnit bos mogu pa mal kanale predelat, izpuh zamenjat Itd. sportni filter ti ne bo kaj dost pomagal. Kar pa se dize tice moras najt dizo za primeren uplinjac ker vsak nima enake dize npr. dellorto in amal. Da pa bos nasel dizo ki bo ustrezala tvojemu motorju jih bos moral poskusit vec. Ampak priporocljivo je zacet z vecjo stevilko in nato dol... :yea2: :OK:

Popravljeno . Popravil Demolitionman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem sam na lastni kozi prisel do ugotovitve da je na orginal masini brezveze met sprotni filter gor ker druga kot zvoka in porabe ne da prinese pa se en kup tezav zraven tako da brezveze......Ce pa mas kakega Teama gor :naughty: :naughty: B) potem pa ze sam sebi gres na zivcer ker se vse skupaj prevec dere... .)Ampak evo je evo kaj hocemo :D :D

Popravljeno . Popravil _Roba_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če smo že pri temi o filtrih/dizah.

_Roba_ pri kaki predelavi se splača menjat filter? Če je vse orginal logično da ne... Kaj misliš vsaj izpuh drugi? Al izpuh pa 70ccm gus? Al kaj mora bit še kaj menjano da se to splača?

Sam mam 70ccm gus kit pa izpuh menjan. Zdaj pa eni trdijo da zaradi filtra samo več pije, nekateri pa da bistveno bolj potegne...

Kaj praviš ti? Se mi splača menjat filter?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s športnim filtrom res malce več popije , sam to ne zarad filtra, to zato ker je filter bol porozen in pusti več zraka skoz zato je treba prilagodit uplinjač z večjo dizo. večaj diza pa logično pusti več benzina skozi zato tud mal več pije.

Športen filter je vedno dobra odločitev (razen pri original) seveda je treba znat uplinjač štelat, saj je športni filter zelo občutljiv na vremenske razmere in to se pozna na delovanju motorja. že pri kakih 10°C razlike je delovanje drugačno in je treba dizo prilagodit.

športne filtre s ene uporablja samo zaradi da gre motor več, je tudi lažji kot airbox , saj v tem športu vsak kg je pomemben.

športen filter (penast in ne tista železna jajca) Polini evolution,standart, Malossi E13, E14, E5, Twin air,

priporočam za malo bolj konkretne predelave, sploh pa samo na uplinjačih 19 in 21 ali več, na 17,5 je bolj priporočjiv original airbox z kako dodatno luknjo.(stestirano)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne dize mate vi noter če mate seveda športne filtre?

Peugeot speedfight2 dabest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v čem pa so razlike med recimo PHBG, PHVG al kak so že drugi?

Tukaj maš opisane vse modele:

Del Orto uplinjači

Druače pa je tak da 3. črka v imenu pomeni tip čoka. Če je "b", potem je ročni čok (yamaha/minareli), če pa je "V" potem pa je avtomatski (gilera). B)

Popravljeno . Popravil c00L3r
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komot 95 :)

a-a smo use sprobali in to je najbolsa kombinacija ker z 95 in vec pa tudi z 90 dobi motor luknje v pospeških tak jih pa nima pa gre fain

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo nekaj me zanima o dizah...

V fergazerju so 3 dize.

-za bencin

-za olje

-za mešanco (bencin+olje)

O katerih dizah se pogovarjate ko navajate premere? O oni za bencin ali oni, ko je že olje zraven?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo nekaj me zanima o dizah...

V fergazerju so 3 dize.

-za bencin

-za olje

-za mešanco (bencin+olje)

O katerih dizah se pogovarjate ko navajate premere? O oni za bencin ali oni, ko je že olje zraven?

Govora je o GLAVNI ŠOBI za bencin. Diza za olje in mešnaico ne obstaja, ker olje se vbrizgava direktno. Je samo glavna diza in pa ena majhna za štangas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo nekaj me zanima o dizah...

V fergazerju so 3 dize.

-za bencin

-za olje

-za mešanco (bencin+olje)

O katerih dizah se pogovarjate ko navajate premere? O oni za bencin ali oni, ko je že olje zraven?

Govora je o GLAVNI ŠOBI za bencin. Diza za olje in mešnaico ne obstaja, ker olje se vbrizgava direktno. Je samo glavna diza in pa ena majhna za štangas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!