Skoči na vsebino

S koliko ccm lahko na avto cesto


Skoch

Priporočene objave

Hm mislim da ni omejitve (lahko pa da se motim). Sam ne smeš prepočasi peljat da te ne štrafajo zaradi oviranja prometa (lahko pa da se motim). Hm zakaj sem sploh napisal tole če pa pojma nimam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor je meni znano z 125 ccm če pa lahko z npr. že z 100ccm al pa z 70ccm ne vem, za 50 ccm pa 100% ne smeš na AC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi zdi, da pri nas kubiki niso pogojeni, ampak samo kategorija - če je bela tablica PIČI MIŠKO PO AVTOCESTI :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, nekaj sem prebral v uradnem listu itd... da motorna vozila ,ki imajo deklarirano hitrost višjo od 60km/h lahko vozijo po avto cesti. Sam imam 100ccm skuter in bi mi prav prišlo, če se lahko zapeljem po avtocesti od Grosupljega do LJ. , sam ni pa preveč varno, ker moja prdulca ne gre več k 100Km/h in se mi vsi limajo na rit. :angry: .

lp in thanks

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, nekaj sem prebral v uradnem listu itd... da motorna vozila ,ki imajo deklarirano hitrost višjo od 60km/h lahko vozijo po avto cesti. Sam imam 100ccm skuter in bi mi prav prišlo, če se lahko zapeljem po avtocesti od Grosupljega do LJ. , sam ni pa preveč varno, ker moja prdulca ne gre več k 100Km/h in se mi vsi limajo na rit. :angry: .

lp in thanks

sej tovornjaki tud ne smejo vsi nad 80 po AC furat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo pa avtocesti se ni vredu pelat. če ti ne prehitevaš avtomobliov, tovornjakov, avtobusov, bodo oni prehitevali tebe. rajše grem na pot 2 ure prej pa po stari cesti uživam, kot pa da se mantram po AC pa prehitevanja, pa cestninske postaje pa še zmatran si dost bolj.

sem pa iskal podatek o kubaturi na amzs strani pa ga zaenkrat še nisem našel, samo se mi zdi da bi mogel biti tam objavljen, sporočim ko najdem

LP

Popravljeno . Popravil [SLO]Gobec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da motorna vozila ,ki imajo deklarirano hitrost višjo od 60km/h lahko vozijo po avto cesti.

tako je.

ce se mislis peljat po AC z manj kot 150 km/h, ti je ne priporocam. prevec vsi mutijo neka okol tebe, tak da sam cakas kdaj te bo kdo spregledal pa zgazu... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce se mislis peljat po AC z manj kot 150 km/h, ti je ne priporocam. prevec vsi mutijo neka okol tebe, tak da sam cakas kdaj te bo kdo spregledal pa zgazu... :hmm:

Ponavad je lih obratno. Ali pa če v vašmu koncu bolj divje vozijo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj avtomobili ki te prehitevajo tako ali tako niso tako velik problem. problem nastane, ko se pelješ ~110km/h pa mimo tebe pripiči avtobus, ki zraven vleče ta zračni upor, in potem ko gre mimo tebe se moreš prav primit bilance kr te prestavla po celem voznem pasu.

na strani od amzs še vedno nisem našel podatka o minimalnih pogojih da lahko greš na AC, ma kdo kakšen predlog kje bi to lahko našel ?? ne da pa se mi ravno it celega prometnega zakona prebirati..... :huh:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

97. člen ZVCP

AC in CRMV lahko uporabljajo vozila, ki po deklaraciji proizvajalca dosegajo na ravni cesti hitrost, večjo od 60 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:huh: :huh: :huh: , ata gallus, pol pa ti pa suljo ne smeta na autoban...;)) :afro1: :yea2: :yea2: :yea2: :xx: :xx:

:yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce se mislis peljat po AC z manj kot 150 km/h, ti je ne priporocam. prevec vsi mutijo neka okol tebe, tak da sam cakas kdaj te bo kdo spregledal pa zgazu... :hmm:

To je pa malo kretensko... jaz in z avtom in motorjem povprecno na avtocesti vozim med 130 in 140, pa nimam nekih velikih problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, nas Zok tlele okol najraje vali svoje buče z vsaj 150 km/h :D

rad bi vidu izraz na tvojem obrazu, ko te star ata z merklo in pocitnisko prikolico pricne rinat v ograjo. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prav imas in raje si sploh ne predstavljam. :angry:

a tvoja navedba:

ce se mislis peljat po AC z manj kot 150 km/h, ti je ne priporocam

je vseeno ... buča :devil:

kar se ti je zgodilo, je bolj izjema kot pravilo.

gotovo imas zgodbo okoli tega in mislim si, da je do rinjenja prislo zaradi katerih drugih okoliscin, kot pa naj bi bila tvoja pocasnost in neopaznost, da zdaj vsem priporocas, da na AC vozimo preko 150 km/h ...

razmisli :hmm:

dejansko je Skoch ze sam ugotovil precejsen problem, ki ga/te zna doleteti z voznjo po AC pod (recimo) 120 km/h:

sam ni pa preveč varno, ker moja prdulca ne gre več k 100Km/h in se mi vsi limajo na rit.

:hmm: in ce zdaj jaz malo razmislim, lahko zakljucim, da se ne bi vozila po AC od Grosupljega do Ljubljane in nazaj s skuterjem z nekje 100 km/h. Odsek je precej hiter in prometen in kaj kmalu te lahko doleti ... no, v glavnem, jaz ne bi, no (pa znam bit precej predrzna & svoje case sem tudi pocela take traparije :rolleyes: ) ...

... ze ce se samo postavim v vlogo voznika avtomobila (mnja, ki npr. po Zokovem nasvetu vozim 150 km/h - saj naj bi veljalo tudi za avte, ane Zok?) in po kakrsnemkolize scenariju (marsikaj se lahko zgodi! :o ) prepozno pred sabo opazim skuterista in ga nabijem od zadaj ... ajajaj :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:huh: :huh: :huh: , ata gallus, pol pa ti pa suljo ne smeta na autoban...;)) :afro1: :yea2: :yea2: :yea2: :xx: :xx:

:yea1: :yea1:

Saj tudi ne grem. Še na lokalkah sem pre ...... za nekatere :ph34r: :devil: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi za pre.... se nabere kolona... :ph34r: :ph34r: :blink: :blink:

jest sem za sebe čist oko...sicer pa oznaka na mojem motorju 750...pomeni težo mojega karakterja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

npr. po Zokovem nasvetu vozim 150 km/h - saj naj bi veljalo tudi za avte, ane Zok?

noup, avtov nism nic omenjal. .)

mam pac nekaj takih izkusenj, da sem si ustvaril dolocena pravila, ki se jih pri voznji z avrom/motorjem/kolesom/rolerji drzim. dostikrat so mi ze pomagala, dostikrat pa tudi ne. to je vse. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

@DESMOSEIDICI: kaj če bi najprej prebral celo temo ne pa da ven mečeš krneki k sploh neveš za kaj gre...poglej na prvo stran kaj so napisali o vožnji po AC in CRMV in potem piši objave :stupid:

P.S.: če se ti pa samo zdi o neki stvari pa tudi raje nič ne piši oz. govori...friendly advice .)

Popravljeno . Popravil Zeus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zeus, ne trudi se, sem mu ze v temi o R1 napisal, pa zgleda ne razume... ...oz. se opravicuje s tem da je "nov tukaj, in nima casa 68 strani brat"... :stupid:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!