Skoči na vsebino

Ravnanje okvirja in vilic


Aleron

Priporočene objave

ima kdo izkušnje z ravnanjem vilic (upsidedown) ???

če ima kdo kakšen e-mail .. ali tel. od mehanikov ki se s tem ukvarjajo naj napiše tukaj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

ali kdo ve, a Jerman še ravna okvirje? mogoče kkšna tel. številka?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali kdo ve, a Jerman še ravna okvirje? mogoče kkšna tel. številka?

Hvala!

Okvirje ravna tudi JURE LAMPE GSM 041/680 585

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

kakšna je pa cena ravnanja prednjih vilic?

Pri meni v delavnici s hidravlično stiskalnico(prešo) že trije Motosvetovci ZASTONJ zravnali !!! :hmm:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam vprašanje, ki upam da sodi v to temo.

Pri vožnji čez grbine nekaj zelo poči v prednjih vilicah. Drugače motor nič ne trese ali bi bile kakšni drugi pokazatelji da bi bilo kaj narobe.

Na mestu sem stisnil bremzo in se z vso silo naslonil na vilice nahitrico in se ni nič zgodilo. Vlekel vilice da bi probal ugotoviti

morebitno zračnost v vilicah in je tudi to o.k..

Hvala za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam vprašanje, ki upam da sodi v to temo.

Pri vožnji čez grbine nekaj zelo poči v prednjih vilicah. Drugače motor nič ne trese ali bi bile kakšni drugi pokazatelji da bi bilo kaj narobe.

Na mestu sem stisnil bremzo in se z vso silo naslonil na vilice nahitrico in se ni nič zgodilo. Vlekel vilice da bi probal ugotoviti

morebitno zračnost v vilicah in je tudi to o.k..

Hvala za pomoč.

ni kaj.

naslednjic lahko vprasanje tudi napises. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni kaj.

naslednjic lahko vprasanje tudi napises. :)

Mislim, da je vprašanje čisto jasno.

ZAKAJ OZ. KAJ POKA V VILICAH? :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je vprašanje čisto jasno.

ZAKAJ OZ. KAJ POKA V VILICAH? :kva2:

V samih vilicah (teleskopih) nima kaj pokat poka edino lahko v križu(ležaj), zračnost v kolesu(ležaj) ali pa da ti je kak vijak popustil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sem meu naprimer zvit križ in je tudi občasno pokalo ko sem pribremzal močneje. Zadevo mi je mojster poravnal (natančno v mikrometer) in zdej vse laufa kot more.Mehanik pravi, da se križ lahko zvije že če motor samo pade po tleh.Svetujem ti da preveriš zvitost vilic,puščanje olja na semeringih itd..vse to so lahko posledice zvitih križev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sem meu naprimer zvit križ in je tudi občasno pokalo ko sem pribremzal močneje. Zadevo mi je mojster poravnal (natančno v mikrometer) in zdej vse laufa kot more.Mehanik pravi, da se križ lahko zvije že če motor samo pade po tleh.Svetujem ti da preveriš zvitost vilic,puščanje olja na semeringih itd..vse to so lahko posledice zvitih križev

Potrebno je lahko samo malce privit križ in sicer zgornji vijak na gornjem križu, do te mere da se belanca še normalno obrača levo-desno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko sam zategnem zgornjo matico na križu?

Ali mora biti matica zategnejna na določeno silo?

Ali je bolje da to peljem nekomu ki se na to spozna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V samih vilicah (teleskopih) nima kaj pokat poka edino lahko v križu(ležaj), zračnost v kolesu(ležaj) ali pa da ti je kak vijak popustil.

Da ne boste doktorirali iz "pokanja";

(Dr.) Bremzer vam je (skoraj) vse povedal!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne boste doktorirali iz "pokanja";

(Dr.) Bremzer vam je (skoraj) vse povedal!

Nisem Dr. samo v vednost sem mojster avtomehanik !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem Dr. samo v vednost sem mojster avtomehanik !

Bremzer pol ti lahko kdaj pa kdaj prpeljem avto na servis :OK: vmes pa še mal posedim na k1200r da vidim če mi ustreza..Nekaj me na tega vleče pa bi rad mal probal držo in mnenje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni. Sem novinec na forumu tko da ne me takoj popluvat please. Mam sicer eno težavo z vilicami. sem zaružu po tleh in je motor zadel v škarpo. Hitrost je bila sicer zelo nizka ampak vseeno. Sedaj mi iz semeringov pušča olje. vilice se še zmeraj "dobro" odzivajo in gibajo ampak ni to to. Zanima me če me lahko kdo napoti k kakemu mojstru da bi prečekiru križe pa poravnal vilce oziroma koga mi prporočate. Thanks

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bremzer pol ti lahko kdaj pa kdaj prpeljem avto na servis :OK: vmes pa še mal posedim na k1200r da vidim če mi ustreza..Nekaj me na tega vleče pa bi rad mal probal držo in mnenje..

Avta mi NEVOZI na servis, ker še moje vse tri vozim na uradne servise (saj veš zaradi garancije),sicer pa že 32 let delam kot avtoelektrikar zadnje čase popravljam samo zaganjače in alternatorje (12 V) in to za vse;motorje, osebne avte,delovne stroje in traktorje.Kar pa se tiče motorja, če si pravi motorist ga dobiš celo za peljat ne samo,da se vsedeš nanj.Garantiram ti, če ga boš enkrat peljal je to tvoj naslednji motor ! ! Lp Peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne boste doktorirali iz "pokanja";

(Dr.) Bremzer vam je (skoraj) vse povedal!

Včeraj peljal moto k Juretu in ga je pogledal, zategnil matico na križu in ne poka več. :OK:

Dela za dobre 10 min. (za profesionalce).

Bravo JURE. :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj peljal moto k Juretu in ga je pogledal, zategnil matico na križu in ne poka več. :OK:

Dela za dobre 10 min. (za profesionalce).

Bravo JURE. :OK: :OK: :OK:

Kaj JULA še obratuje? :eek:

Popravljeno . Popravil yamaha
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obratuje, obratuje in to zmeri bolj. :grupni:

Bil ene 10 let nazaj pr njemu in je takrat lih mel eno lepo cbr600 z ravnim krmilom in je bla u nulo..

Se pa neki s križi ukvarja, mi je zlo zvite zrihtal tako da kapo dol za tisti čas..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni. Sem novinec na forumu tko da ne me takoj popluvat please. Mam sicer eno težavo z vilicami. sem zaružu po tleh in je motor zadel v škarpo. Hitrost je bila sicer zelo nizka ampak vseeno. Sedaj mi iz semeringov pušča olje. vilice se še zmeraj "dobro" odzivajo in gibajo ampak ni to to. Zanima me če me lahko kdo napoti k kakemu mojstru da bi prečekiru križe pa poravnal vilce oziroma koga mi prporočate. Thanks

Tut sam mam ta problem. Dvakrat sem peljal motor k mebaniku zaradi puscanja olja. Prvic je zamenjal semeringe,potem sem sel nazaj ker je ponovno puscalo,no sedaj pa ponovno. A je problem v zvitih vilcah? Ker ko sem kupil motor,sem od drugih zvedu da je bil na tleh. Na cesti je bil suder in je zdrsel. Sama voznja je brez problema,nic ne trese,ali kar koli. Samo olje pusca :/ Sicer ne tece, samo mokre so.A bom unicu vilce ce se se kaj vozim. Kaksne 200km?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!