Skoči na vsebino

Termometri - razno


peco

Priporočene objave

Ali ima kdo kakršnekoli izkušnje s termometri za olje, ki jih namontiraš na odprtino za dolivanje olja.

Je ta stvar natančna, sploh deluje, kako meri tempereturo če je pod pokrovčkom zobnik...... :hmm: :hmm: :hmm:

post-22-1091463960.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker je za skoraj vsak model posebej dobavljiv termometer se z "kako" ne bi obremenjeval. glede natancnosti ne vem. po moje je to bolj blef kot konkretna informacija, ki jo poda tak termometer na odpritni za dolivanje olja; realne stevilke dobis pri termometru, ki je montiran ali v (blizini) karterj(a) ali pa je odjemalec temperature vgrajen nekje v masini. (?!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je ta stvar natančna,

neko okvirno idejo kaj se v motorju dogaja že dobiš ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej temperatura na notranji strani sten motorja ima enako oziroma vsaj podobno temperaturo kot olje, tako da kaj prevec ne more zgresit. lahko kaze samo nizjo temperaturo od dejanske, kar pa je ugodno, ko cakas kdaj bos masino obremenil proti mejam...

ampak, to je samo moje skromno mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki je zihr :hmm: original čep rajš spravi pod zic,ker boš prej ali slej ostal brez termometra :ph34r: pa potem računaj na to da ne bo samo "sklopka v oljni kopeli" :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki že pokaže, čeprav olje v notranjosti v ležajih in na batih doseže dost višje temp kot pa števc max. kaže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst ga imam. Stvar deluje, je pa bolj kot ne modni dodatek, ampak služi primarnemu namenu. Meni na SV-ju kaže delovno temp. 60°C, ne vem pa, kolk je realna :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni poda ta termometer okvirno informacijo, kdaj je motor dovolj segret, da ga ne šparam več. In neko sigurnost v vročih dneh, če se slučajno ne greje preveč. Če bi se kdaj temperatura dvignila nad tiste, ki jih odčitavam običajno, bi vedel, da je nekaj narobe.

Neki tak dodatek za bolj mirno spanje.

Pa še fletno izgleda. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to ti namiguješ na "dolgoprstneže" al na kej druzga?

Za to zadevo odvit moraš pošteno malicati. Pri topli mašini nimaš šans odviti z rokami. Jaz sem to naredil s kleščami, katerim sem podložil blago, da ne bi poškodoval površine.

Me je pa mehanik presenetil in je odvil, vendar je imel usnjene delavne rokavice, pa malo se je tudi moral pomatrat.

Torej ti ga ravno vsaka šminka na parkirišču ne bo ukradla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

A mogoce kdo ve, kje bi se dalo konkretno dobit čist tak majhen termometer (merilec temperature zraka) za motor, seveda vodoodporen, pa po moznosti da dela na tiste majhne baterije iz ročnih ur. Pa brez raznih drugih funkcij. Hvala za nasvet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislis navaden termometer, katerega lahko ali nalepis ali imas na obesku za kljuce? slednje -> louis, gericke in podobni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem ce je vse to res k jst sm v vprasal v avtotrgovinah pa so mi podturili pod nos uno veliko zadevo k ma zdraven se uro pa datum pa ve skup tolk drago.!

Glede motoristicnih trgovin (tujina) pa nebi znal povedat!

sm pa tudi spraseval v conradu pa mi je ponujal tistega za v hladilnik k mase rdeco pa modro skalo gor!!!

ce kje kdo kaj takega najde bi se tudi jst priporocil vsaj za naslov !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem včeraj gledal eno Hondo CBF 600, ima orginal tak termometer, do - 20 stopinj :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!