Skoči na vsebino

Sestavljajnje runnerja???


alien02

Priporočene objave

Najprej vsem en lep pozdrav ker sem nov na vašem forumu. Torej mal sem gledov pa nikjer ne najdem navodil kako sestavit mašino za gilero runner 50. No zatakne se mi takoj na žačetku ko je treba pogret blok zarad ležajev zdej pa ne vem po kakšnem vrstnem redu gre to? A najprej pogrejem blok vstavim ležaje in potem pogrejem še ležaje in dam skupi bloke potem pa še semeringe? Bo vredu če pogrejem z brenerjom al moram v vročem olju?

lp

Matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej tako ti bom rekel ce se tega nisi delal in neves kako bi naredil rajsi pusti da nebos za brezveze lezajev zajebal naj ti nardi en prijatel oz. nekdo ki ve to delat sam rajsi nena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah sej tušno tuplo pa spet nism. Vse je enkat prvič in če ne probam nam nikol vedu. Jest pač nism tiste sorte človk k bi za vsako malenkost na servis vozu. Tko da če mi nekdo napiše kako gre bom jest pol že naredu. Sicer me sam zanima če je treba tud ležaje pogret al ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm da sestavljanje mašine pa ni malenkost...vsaj za začetnika ne :D

tko da jst ti priporočam servis al pa če se kak frend spozna na to naj ti pokaže kk gre in boš za drugič znal. Lahko pa se učiš na svojih napakah, samo da te nebodo predrago stale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sm nov na forumu to še ne povem da sm začetnik! :angry: Sm že kr dost prešravfov sam ponavad ni blo treba nč gret zato sm rajš najprej vprašov sam očitno itak noben ne ve :? . Sicer pa ležaji so 5k delo na servisu pa 10k tko da lohka 3x zajebem pa še nism na zgubi :P. Jest si zadevo predstavlajm takole:

1. Pogrejem desni blok vstavim ležaj

2. isto z levim blokom

3. pogrejem desni ležaj vstavim blajerco

4. namažem blok s tisto stvarjo (kak se že reče :hmm: )

5. pogrejem levi ležaj in dam skupi

6. sešravfam skupi ter vstavim semeringe

Torej če je že kdo to delov bi prosiv če mi pove če je kej narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest si zadevo predstavlajm takole:

1. Pogrejem desni blok vstavim ležaj

2. isto z levim blokom

3. pogrejem desni ležaj vstavim blajerco

4. namažem blok s tisto stvarjo (kak se že reče :hmm: )

5. pogrejem levi ležaj in dam skupi

6. sešravfam skupi ter vstavim semeringe

Torej če je že kdo to delov bi prosiv če mi pove če je kej narobe.

Gred+lezaji se dajo v skrinjo oz. se posprejajo z sprejem(ki jih nardi ledene) zato da se skricijo.Blok segrejes in lezaj potem kar sam od sebe not pade.Druga stran isto. Pocakas malo da se lezaj lepo not vsede malo segreje...Potem lezaj malo pogrejes gred sama not pade namazes hitro z hermetiko druga stran isto zategnes in je to to....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?ac...highlite=runner

toliko tem, a ti gres se eno odpirat... <_<

...sicer pa - kot so ze rekli - sestavljanje kompletne masine ni stvar ki bi se jo (razen v teoriji) lahko naucil preko foruma - naj ti nekdo pokaze kako gre to, ali pa pelji na servis - zelo verjetno najcenejsa varjanta. ce kaj zajebes ne zajebes lezajev, ampak blok. ta pa ne stane 5 jurjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zok, daj ne tež. Kako se ti da? :doze:

Jaz sem najprej ležaje na blajerco nataknil, brez gretja ker se hitro pregrejejo.

Na ene blajerce grejo čist rahlo, na druge jih je pa treba nabit. Najboljš z okroglo cevjo, ki ima približno enak premer kot NOTRANJI obroč ležaja.

Pol segreješ blok, lahko z bencinskim ali plinskim brenerjem ali pa s pištolo za vroč zrak.

Pa glej da ne skuriš kake gume ali semeringa. Segreješ pa tolk, da ko gor pljuniš, pljunek fajn zacvrči.

Ponavad ležaji pol kar sami not skočijo.

Pa ko bloke skup sešravfaš, gred z vsake strani rahlo potolčeš z gumijastmu kladvam, da se lepo uleži.

Pa ne semeringe pozabit. .)

Et voila B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zok, daj ne tež. Kako se ti da? :doze:

Jaz sem najprej ležaje na blajerco nataknil, brez gretja ker se hitro pregrejejo.

ad1: se mi pac da.

ad2: zakaj in na kak nacin bi lahko lezaje pregrel?? sj so kovinski, mislim, pa masina se tud segreje cez 100 stopinj ko laufa... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej gre tud brez gretja. Na blajerco na uno stran ko je magnet natakneš lager na drugo pa ga že daš not. Uporabiš kak nastavek lahka nastavek od gedore in lepo počasi zabijaš lager not če nisi pregrob grata lepo brez poškodb pol pa cel blok daš skupi na blajerco daš eno matico ko ti je ni škoda pa mal tolčeš gor po njej mal pa privijaš vijake pa gre počas skupi. sem naredu že na treh mašinah pa nikol ni blo še nič narobe, Uporablji japonske lagre če lahka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah sej tušno tuplo pa spet nism. Vse je enkat prvič in če ne probam nam nikol vedu. Jest pač nism tiste sorte človk k bi za vsako malenkost na servis vozu. Tko da če mi nekdo napiše kako gre bom jest pol že naredu. Sicer me sam zanima če je treba tud ležaje pogret al ne?

ke mas logiko <_<

ce pogrejes blok pa lezaje se oboje razsir kar pomen da nis naredu cist nc :doze: :xx:

zgrejes samo blok (prbl. 3 min. grejes z vrocmu fenm) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ke mas logiko <_<

ce pogrejes blok pa lezaje se oboje razsir kar pomen da nis naredu cist nc :doze: :xx:

zgrejes samo blok (prbl. 3 min. grejes z vrocmu fenm) ...

ležaje pa dej ksne 3-4h pred sestavljanjem v skrinjo, bos vidu, kak to lepo not pade! samo čmok nardi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!