Skoči na vsebino

Menjava zračnice na kolesu scooterja


Pennstar

Priporočene objave

OK, upam da mi kdo lahko svetuje, kaj narediti v primeru preluknjane zračnice zadnje gume na scooterju Peugeot Speedfight (l.1998). Jaz osebno sem preveč laik, kar se tiče razstavljanja motorja, da bi dobil gumo ven.

Tako da, vprašanja sledijo! :)

Kaj naredite v takem primeru? Motor k vulkanizerju? Ali gumo sami dol snamete in jo nesete k vulkanizerju? Katerega vulkanizerja priporočate? Koliko znanja je potrebnega za zamenjavo zadnje gume?

Hvala

Pennstar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tvoj skuter sploh zračnice nima, ampak tesni kar plašč sam (tubless) Pelji k vulkanizeru, ki ti za montažo računa okoli 1.000 sit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naj potem kar nov plašč nabavim?

Aja pa še to. A je vseeno h kateremu vulkanizerju pelješ motor, ali morajo biti za to specializirani. Slišal sem par pritožb, da so nekateri nepazljivi pri montaži gume nazaj. A priporočate kakšnega v Ljubljani?

Popravljeno . Popravil Pennstar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če luknja ni preveč velika ti ni treba kupovati novega plašča, amapak greš samo do vulkanizerja-kateregakoli, pa rečeš da ti da inekcijo c gumo. ma za 2 minuti dela + 20 minut kaj se suši to vse, pozna se nič pa drži tud, najbolše pri vsem tem pa je da ti nitni gume ni treba dol jemat samo na štender ga postaviš :P aja naš lokalni vulkanizer nam je vsem prvič nardil zastonj, drugič za 500 sit, tretjič pa še nisem bil pri njemu...

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tukaj ni potrebno nič menjavat gume, oz. je jemat gor in dol, tak kot je reko [sLO]Gobec, gumi da vulkanizer ''injekcijo'', in je v 5min vse gotovo in se lahko odpelješ :), jaz niti nisem rabo počakat da se je sušilo al pa kaj takega

pa zaenkrat še obe injekciji v zadnji gumi držita ;) 1 je stara nekaj več kot leto, druga pa kakšen mesec :)

Popravljeno . Popravil Ciko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je Markon (CE) za injekcijo racunal 1500 sit, motor sm mu prpelu, v 5ih minutah je blo konc (brez razdiranja cesarkoli - BTW, moj motor sploh nima centralnega stenderja), drzala je dokler nisem gume menjal (kako leto), ce si pa bolj na suhem ze s profilom, pa le menjaj gumo - bos ceneje skoz prsu, pa se na tehnicnem ne bos mel problemov! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni na 125ccm niso hotli injekcije dat, ker je kaj že pri skuterju rizično, ker ne drži...

to si sigurno kje v centru mb hodo ko nimajo kvalitetnih inekcij, :P morš malo bol na obrobje prit da vidiš kaj je to inekcija. vulkanizer mi je na skuteru potegnil ven žrebl potem pa še z svedrom nardil večjo lukno, da je lahko potem spravo not oni trakec gumjasti, pa sem ga samo gledal, samo drži pa še zdaj pa je od tega že več kot eno leto :yea2:

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za odgovore.

Itak pa sem danes gumo že vzel dol (bilo je lažje kot snemati gumo z avta :lol: ). To sem moral narediti, saj bi sam motor bolj težko pripeljal do vulkanizerja, tako pa samo gumo nesem in jo že on poštima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za odgovore.

Itak pa sem danes gumo že vzel dol (bilo je lažje kot snemati gumo z avta :lol: ). To sem moral narediti, saj bi sam motor bolj težko pripeljal do vulkanizerja, tako pa samo gumo nesem in jo že on poštima.

Zakaj pa nisi raje kar celo kolo odšrafal, bi blo mnogo enostavnejše :blink: Kako pa ti bo sedaj inekcijo stisnil :? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej gre injekcijo samo v gumo stisnit ziher, ker tak samo poveča luknjo injekcijo prepognjeno potisne not , pa odščipne zunaj kaj ven štrli pa je to to, tak da bi mogla injekcija vseeno delovat .)

Popravljeno . Popravil Ciko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem mel 2krat mojo pirelli preluknano. prvič sem dal injekcijo (celo kolo nesel k vulkanizeru), drugič pa sem kupil novo, ker že itaq skoraj ni blo profila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe ok ok. Kot gumo sem mislil celo kolo :)

Danes sem kolo nesel k vulkanizerju in je sam tisto inekcijo stisnil noter in to je bilo to, pa še napumpal mi ga je :)

Samo upam, da bo zdržala ta inekcija.

Hvala še enkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe ok ok. Kot gumo sem mislil celo kolo :)

Danes sem kolo nesel k vulkanizerju in je sam tisto inekcijo stisnil noter in to je bilo to, pa še napumpal mi ga je :)

Samo upam, da bo zdržala ta inekcija.

Hvala še enkrat.

Bo, mora zdržat, jas sem imel v Bopperju 4 injekcije pa je še kr šlo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa če se ne motim, mam v gumi neko kovinki ostanek  :)  Grem pogledat pa če je, bom slikal  :D

Kr pusti ga noter, ne ga ven pipat, ker drugače bo pa res spustlo ^_^ Na Bopperki sem jih imel polno (na vsake tolko časa je treba en šrauf povozit, da ti kolo centrira :lol1: ).

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ne vem kak so vam to zrihtal sam... men je mogu gumo dat dol ker ma tista inekcija na začetku tak krožec okol 2cm širok in to ne morš kr tko not spravt ne da bi gumo snel. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce si pa bolj na suhem ze s profilom, pa le menjaj gumo - bos ceneje skoz prsu, pa se na tehnicnem ne bos mel problemov! .)

alpa vsaj reskiri jurja za enekcijo pa jo fajn skur :yea2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
to si sigurno kje v centru mb hodo ko nimajo kvalitetnih inekcij, :P  morš malo bol na obrobje prit da vidiš kaj je to inekcija. vulkanizer mi je na skuteru potegnil ven žrebl potem pa še z svedrom nardil večjo lukno, da je lahko potem spravo not oni trakec gumjasti, pa sem ga samo gledal, samo drži pa še zdaj pa je od tega že več kot eno leto :yea2:

LP :yea1:

kaj to si mogoce bil pri frankiču? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!