Skoči na vsebino

Continental gume


Lucky

Priporočene objave

Za Korziko sem nataknil 3 leta staro (novo) zadnjo road Attack in je bila čisto kul. Mislim, da velja tako kot Maus pravi, če je pravilno skladiščena, kar praviloma so, je lahko guma tudi 5 let stara, pa bo čisto normalno delavala.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo...tud sam sem mislil tako...

Pol pa dobim po dirki na grobniku eno dirko vožen N-tec za spredaj...ko pridem domov dam za uto zunaj na tla in pozabim nanjo....Naslednjo pomlad se spomnim...grem očistim gumo,ki je "preživela v snegu" dam na grelce in pol zmontiram...jz nisem imel niti najmanjšega občutka,da bi bilo karkoli narobe z njo....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Za Korziko sem nataknil 3 leta staro (novo) zadnjo road Attack in je bila čisto kul. Mislim, da velja tako kot Maus pravi, če je pravilno skladiščena, kar praviloma so, je lahko guma tudi 5 let stara, pa bo čisto normalno delavala.

Verjetno drži kar praviš, sploh kadar gre normalno po gumah - en komplet ena sezona v povprečju.

Za vse tiste, ki pa delajo malo kilometrov in bi nataknili 5 let staro gumo in se z njo vozili še pet let pa verjetno to več ne velja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Scarabeo 500 pravi:

Verjetno drži kar praviš, sploh kadar gre normalno po gumah - en komplet ena sezona v povprečju.

Za vse tiste, ki pa delajo malo kilometrov in bi nataknili 5 let staro gumo in se z njo vozili še pet let pa verjetno to več ne velja.

ne vem, nisem nikol poskusil. sicer pa tko, dokler dobro dela, mi je čisto gladko koliko je stara. Mislim, da na kvaliteto gume bolj vplivajo cikli segrevanja in ohlajanja, kot pa relativna starost, sploh sedaj, ko se uporablja miljon drugih materialov od silike do ne vem česa še.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno mam gor conti sa(1!) z dotom 5015.. guma dela v nulo, res pa je da nisem nek hud dirkac k bi iz ovinka priganjal na polno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 11. 5. 2017 ob 9:15, izibajker pravi:

Tule sprašujem za enega frenda. V oglasu (firma BOMAG v Lj) je našel gume, so pa tipa "cross-ply", model ContiGO. Ampak je DOT 2015, pa ga zanima, če je to, da je guma že v štartu stara 2 leti, lahko nek hud problem... Vozi pa klasik retro motor in ni nek lovilec ss rekordov...

katerega klasika vozi? skrivnost? dimenzija- skrivnost?

jaz sem sedaj nataknil zadaj trail attack  2 2014.. z začetka je bila mogoče malce bolj trda - a sem potem ugotovil , da je bilo res malce hladneje..res je pa tudi to , da se je potem od 6stC v dežju do 27stC v suhem po cca 1000km obašala čisto solidno glede na to , da je bil boni z dvema in prtljago ..

kupil direkt v bomagu ..  v 2600km je šlo dol cca.0,7mm profila s 6.3 na 5.6 .. je pa res , da sem pozabil pomerit ko je bila zmontirana in sem prevozil kakih 500km .. 

zmontirana ta2 ima manj globine kot nezmontirana?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, thumper pravi:

katerega klasika vozi? skrivnost? dimenzija- skrivnost?

Suzuki Katana. 100/90/19 in 130/90/17 ContiGo. So bile pa DOT 2016. Prejšnji vikend jih je že odpeljal domov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

katana? 1100 ? 100-90-19 ni prava guma za osnovno dimenzijo 3.50 v 19  - 90-90-19 kvečjemu.. in 4.50 v17 pomeni 120-90 -17 .. moj gn400 ima 3.60 in 4.60 pa imam gor take dimenzije.. mogoče bi bile bolše avon roadrider..vsaj meni niso conti go na nevadi nič posebnega - tudi nič slabega - pač guma brez ničesar posebnega..zadnja se itak po sredini znuca - tudi avon ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, thumper pravi:

katana? 1100 ? 

Katano 750 ima. Upam, da je dobro pogledal, kakšne dimenzije je imel prej gor. Bo delal predelavo, nekako v Brat style smeri...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

l.1981 - 3,25-19 in 4,00-18

1982, 1983 -  3,25 / 19 in 120/90-18 ..http://www.bikez.com/motorcycles/suzuki_gsx_750_s_katana_1984.php

1984 -po enih podatkih isto kot 82/83

po drugih  100/90-17 Front 120/90-17 Rear http://www.katanacentral.co.uk/history/katanatimeline.asp

in tretjih 3,25 H 16 in 4,00 h 17 http://www.motorcyclespecs.co.za/model/suzu/suzuki_gsx750s3_katana 84.htm

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

...še mal pa bo v prodaji Conti Road Attack 3, mišljeno dimenzija 170/17 za GS-a ostale dimenzije bi naj že bile.....zmagovalka Motorrad...Metzeler Roadteck 01 je druga..

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, sivi pravi:

....Žan96 preveri predno pišeš. Zadnja v omenjeni dimenziji ni dobavljiva...

Pa res, nisem opazil da ni obarvan krogec

Popravljeno . Popravil Žan96
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 6. 2017 ob 13:14, sivi pravi:

...še mal pa bo v prodaji Conti Road Attack 3, mišljeno dimenzija 170/17 za GS-a ostale dimenzije bi naj že bile.....zmagovalka Motorrad...Metzeler Roadteck 01 je druga..

l.p.

kakšna pa je razlika med tema dvema gumama 170-60-17 ?

170/60 ZR 17 M/C (72 W) TL   0244516 Available Q3/2017
170/60 ZR 17 M/C 72 W TL   0244515 Available Q2/2017

 

kajti druga nj bi bila že v prodaji..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, thumper pravi:

kakšna pa je razlika med tema dvema gumama 170-60-17 ?

170/60 ZR 17 M/C (72 W) TL   0244516 Available Q3/2017
170/60 ZR 17 M/C 72 W TL   0244515 Available Q2/2017

 

kajti druga nj bi bila že v prodaji..

...ena je navadna druga GT, ojačana karkasa za težje motocikle..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja saj... poznamo internetne strani s še manj ažuriranimi in točnimi podatki..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
17 hours ago, Viro said:

Jaz sem ravno dobil dostavljene prejšno generacijo conti road attac 2, ki je imela vedno dobre recencije....cena za komplet pa fantastična ...165€

kje pa si dobil tako ceno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Sorty pravi:

Je kdo že testiral conti roadattack 3?

....jaz...zaenkrat zelooo zadovoljna....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!