Skoči na vsebino

Continental gume


Lucky

Priporočene objave

še en plus za trail attack. namontiral sem jih lani in z njimi do danes naredil kakih 3000 km. še nikoli me niso pustile na cedilu, pa kr rad nagnem v ovinku. pa tudi zalivke niso tako velik problem kot prej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js že par let vozim pretežno sport attack .. čez 14 dni dam gor sport attack 2 in to prvič na nov motor ... pa da vimo :P ... do sedaj sem bil z njimi izredno zadovoljen .. :OK:

Maus; kolk km delaš s temi gumami?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še en plus za trail attack. namontiral sem jih lani in z njimi do danes naredil kakih 3000 km. še nikoli me niso pustile na cedilu, pa kr rad nagnem v ovinku. pa tudi zalivke niso tako velik problem kot prej.

katere gume si pa imel prej na motorju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevozil 12.500 km s Trail Attack in guma se dobro drži, še ene 2k kilometrov pa jo menjam.

A toliko zdržijo??? Kako pa je mokrem?

Pa hvala za odgovore, vsem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

katere gume si pa imel prej na motorju?

Dunlop trailmax mislim da so ble. res da sem jih podedoval od prejšnjega lastnika, ampak ni primerjave, vsaj kar se mene tiče. te conti gume res vlivajo zaupanje. po razjahani cesti nagnem, da iskre letijo od stopalke, pa sploh ne dvomim v gumo.

A toliko zdržijo??? Kako pa je mokrem?

Pa hvala za odgovore, vsem!

ko sem bral nek test nekje, so gumo ocenili bolj slabo na mokrem, oz je bila v izboru 7 gum na 6 mestu. samo nek Avon je bil slabš. men je to sicer vseen, ker na mokrem prešaltam v grandpa mode in ne izzivam. na suhem je pa guma gladko zmagala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ContiMotion, prednja, po 7200 km, jeseni in pomladi, športnejše vožnje na litrašu ST (GT) tipa.

Zmes gume je mehkejša (namenjena celoletni uporabi) od Qualifier, ki sem jo vozil prej

(dobil z mopedom) in je zdržala do 10.000km.

Problemov v vožnji ni bilo. Je pa opazit, da ji huda poletna vročina ne paše.

Price/performace: da, potrjujem

Bo pa treba "mopedov" prednji konec uredit, da ne bo "na strehco" radiral

in omogočil večjo kilometrino. 10000 mi je dovolj.

Wilbersova rešitev je ravno v montaži. Me prav zanima rezultat.

post-22275-0-66050000-1339568995_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maus; kolk km delaš s temi gumami?

s sport attack sem delal med 9-11000 km .. cestne vožnje ..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ContiMotion, prednja, po 7200 km, jeseni in pomladi, športnejše vožnje na litrašu ST (GT) tipa.

Zmes gume je mehkejša (namenjena celoletni uporabi) od Qualifier, ki sem jo vozil prej

(dobil z mopedom) in je zdržala do 10.000km.

Problemov v vožnji ni bilo. Je pa opazit, da ji huda poletna vročina ne paše.

Price/performace: da, potrjujem

Bo pa treba "mopedov" prednji konec uredit, da ne bo "na strehco" radiral

in omogočil večjo kilometrino. 10000 mi je dovolj.

Wilbersova rešitev je ravno v montaži. Me prav zanima rezultat.

Kako to misliš prednji konec uredit? Jaz sem mislil, da je problem samo v vozniku glede strehce.

Sam imam namreč prednjo sport attack čisto v streho pobrano( del med zunanjim robom in sredino je čisto gladek, medtem ko sredina še skoraj nova). Res, da zaviram oziroma sem(zdaj se odvajam tega), še rahlo v ovinek. Ampak to zaviranje je res minimalno, tak da me mal čudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako to misliš prednji konec uredit? Jaz sem mislil, da je problem samo v vozniku glede strehce.

imam namreč prednjo sport attack čisto v streho pobrano( del med zunanjim robom in sredino je čisto gladek, medtem ko sredina še skoraj nova). Res, da zaviram oziroma sem(zdaj se odvajam tega), še rahlo v ovinek. Ampak to zaviranje je res minimalno, tak da me mal čudi.

Kupil lani motor s gumo na strehco. Sitna vožnja ko motor pretiran vleče v zavoj.

Govoril z večimi, pa je bil odgovor, da je verjetno tak motor (ciklistika, razporeditev teže, premehke

vzmeti v vilicah in poseden - močneje obrablja na strehco).

RF900 ima mehke (relativno) vzmeti v vilicah, kompresijo (nenastavljivo) pa nastavljeno na trše.

Prednapetost se sebi primerno nastavil, a se pri zaviranju prehitro pregloboko posede.

Sem namontiral novo ContiMotion in ne zaviral v samem zavoju (oz. minimalno) ampak pred njim.

Pa jo je vseeno pobralo v strehco, sicer manj izrazito kot Qualifier, pa vseeno.

Na drugem mopedu (R1 99) je strehca mnogo manj izrazita kot na RFu, pri istem šoferju.

Wilbers ima tršo vzmet, redkejše olje in nekaj več olja od serijsko za ta moped.

Bom vozil enako pa se bo kmalu pokazalo.

članek o obrabi moto gum, dotičen primer: Other factors, drugi odstavek

http://www.rattlebars.com/tirewear/index.html

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil lani motor s gumo na strehco. Sitna vožnja ko motor pretiran vleče v zavoj.

Govoril z večimi, pa je bil odgovor, da je verjetno tak motor (ciklistika, razporeditev teže, premehke

vzmeti v vilicah in poseden - močneje obrablja na strehco).

RF900 ima mehke (relativno) vzmeti v vilicah, kompresijo (nenastavljivo) pa nastavljeno na trše.

Prednapetost se sebi primerno nastavil, a se pri zaviranju prehitro pregloboko posede.

Sem namontiral novo ContiMotion in ne zaviral v samem zavoju (oz. minimalno) ampak pred njim.

Pa jo je vseeno pobralo v strehco, sicer manj izrazito kot Qualifier, pa vseeno.

Na drugem mopedu (R1 99) je strehca mnogo manj izrazita kot na RFu, pri istem šoferju.

Wilbers ima tršo vzmet, redkejše olje in nekaj več olja od serijsko za ta moped.

Bom vozil enako pa se bo kmalu pokazalo.

članek o obrabi moto gum, dotičen primer: Other factors, drugi odstavek

http://www.rattlebar...wear/index.html

Hm to se pravi, da probam nastavit vzmetenje bolj na trdo. Za zgubit res nimam nič. Lahko je samo boljše, ker slabše od tega dvomim, da je možno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons so mi nataknl nove gume sport attack ... prvi občutki ... FENOMENALNI ... guma ni premazana in gre kr takoj lahko po ovinku .. ipak sm do kala mal šparal in probavu... pol pa kr takoj do roba ... LIMA :kva2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons so mi nataknl nove gume sport attack ... prvi občutki ... FENOMENALNI ... guma ni premazana in gre kr takoj lahko po ovinku .. ipak sm do kala mal šparal in probavu... pol pa kr takoj do roba ... LIMA :kva2:

sem ravn dons v Medvodah na motozboru na štantu gledu te gume. Še v akciji so.217€ komplet. A so zakej te gume?

Pa tam ene kupone talajo za 33% popusta do konca leta na Conti gume

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s sport attack sem delal med 9-11000 km .. cestne vožnje ..

Obraba obratnosorazmerno pada z leti :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm to se pravi, da probam nastavit vzmetenje bolj na trdo. Za zgubit res nimam nič. Lahko je samo boljše, ker slabše od tega dvomim, da je možno :D

Kaj si mislil s tem: bolj na trdo: prednapetost ali dušenje v kompresiji?

Z, če se ne motim, kompresije nima nastavljive; potem prednapetost; s tem izgubiš na hodu;

prava rešitev je zamenjava vzmeti (spotoma tud olje in semeringa).

Moj moped je po zamenjavi vzmeti in olja precej drugačen, lepše vozen :OK:

(ne seseda se tako zlahka prednji del, zaviranje je učinkoviteje).

Istočasno je bila menjana še prednja guma (Motion je bila namreč zvožena

do indikatorjev in "na strehco"). Zamenjala jo je ugodna, RoadSmart (brez strehce).

Motor je drug :OK: :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

seos

Zanima me a je velika razlika med conti sport attack in pa sport attack 2....na njihovi strani so obe dobre neke vlke razlike nisn opazu...

tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

seos

Zanima me a je velika razlika med conti sport attack in pa sport attack 2....na njihovi strani so obe dobre neke vlke razlike nisn opazu...

tnx

... tudi mene to zanima pa ravno rabim zadnjo za Hornet 600, 185/55ZR17. Prosim za nasvet, kje se dobi ( ugodno :blush: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 so zadnji modeli,enako kot pri dunlop. zdej pa lahko vzames 1 let star racunalnik al pa zadnji model. mogoce ti razlike ne bos opazu,nekdo drug pa bo.

mam kupone za 33% pop. pri dobavitelju. ce rabs pis na privat. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fant je imel na FZ6n Road Attack 2, naredila pa je 11.000 km z enim kompletom. Zadnja pobrana po sredini, sprednja po straneh.

Samo v vednost, če bo koga zanimalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Draga vozi na hornetki 600 sport attack 2, že celo sezono cca 5000km in jih ne zna in ne more prehvalit.

T.i. tast vozi roadattack2 na bmw r1200r in je po prvi furi takoj dodal, da ne drsi na zalivkah-probal je že nešteto gum, aktiven motorist od 18 leta-sedaj 59let-je pa dodal da je mehko in da zna bit da bo kšn km manj, ampak ob takem oprijemu pa naj bo.

Sam imam dunlop roadsmart in grejo letos u peč, ker mi enostavno ne ustrezajo.

Prednja je stopničasta-pa ne zaviram v ovinek, zadnja pa čeprav se izredno malo vozim po avtobanih, če pa se pa papa stil 120kmh, pa zginja na sredini, naj dodam da tlak čekeram in korigiram redno spredaj2.5bar zadaj 2.9bar.Guma je stara mislim, da leto in pol in zadnjič naju je ujeu naliv in sem komaj zvozil do doma, zdrs za zdrsom, hvala bogu sva z motorjem ostala cela.

Spomladi takoj po sport atack2.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!