Skoči na vsebino

Continental gume


Lucky

Priporočene objave

Mene pa zanima kako mate drugi pobrano sprednjo SportAttack, kok od roba?

Men je letos ratal samo 4x it na ovinke, od tega je blo prvih 2x pussy vožnja, 3. je šlo do kolena zadnjič pa še kaj dlje.

Rezultat je, da mam sprednjo gumo praktično od roba do roba, s tem da je 1mm, čisto pri robu, tak flekast (pol zgleda kt da tm ni pobrano, pol pa kot da je), najbrž zarad tega ker sm tm vozu samo nazadnje.

Je to normalno oz. kako mate drugi?

Normalno je, da spredaj ostane še kak milimeter gume ko si z zadnjo povsem na robu, kolikor je meni znano, tak da preveri tlak v gumah najprej. Glede na to pa da je flekasto, pa še maš kar lufta do "konca" gume, sicer flekov zaradi tiste spolzke plasti ki je na novi gumi že dolgo ne bi bilo več.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Normalno je, da spredaj ostane še kak milimeter gume ko si z zadnjo povsem na robu, kolikor je meni znano, tak da preveri tlak v gumah najprej. Glede na to pa da je flekasto, pa še maš kar lufta do "konca" gume, sicer flekov zaradi tiste spolzke plasti ki je na novi gumi že dolgo ne bi bilo več.

LP

No super, ker bi bilo res čudno, da bi tako hitro prišel do roba sprednje :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No super, ker bi bilo res čudno, da bi tako hitro prišel do roba sprednje :S

Zdej sm šou prou pogledat. 4mm od roba je flekastih, bl je pr robu bl je flekas, pol je 5mm kr mal nasvalkane gume, pol je pa normalna guma.

Se pravi da rezerva v gumah še kar je, na srečo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj bi se sploh obremenjeval s tem robom.. Itak so vse športne gume tako narejene, da gume ne zmanjka, oziroma tudi ko je guma zvožena do roba, se itak deformira, če še bolj nagneš, ni da bi kar prevozil rob in bi guma spustila.

So pa pri takih nagibih sile že tako hude, da lahko pač guma enostavno popusti. Neglede na to, ali je zvožena do roba, ima frej 2mm, ali pa 5mm. To je veliko bolj odvisno od podlage in od tega kaj počne pilot na motorju. Torej rezervo gledat po robu in se zanašat na to ni preveč pametno, ti moraš vedet, oziroma čutit kdaj je dovolj. Če tega nisi sposoben, pomeni, da rabiš še malo prakse iz izkušenj. Najslabše je it pogledat gumo, videt da je še 3mm frej in si rečt, ah sej je še rezerva, bom naslednjič še bolj položil.. Potem pa v malinah končaš.

Skratka roba ne boš prevozil pri športni gumi, vsaj na cesti ne, bo prej začela popuščat pa odnašat, oziroma spustila zaradi drugih dejavnikov. Tako da kar po pameti.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj bi se sploh obremenjeval s tem robom.. Itak so vse športne gume tako narejene, da gume ne zmanjka, oziroma tudi ko je guma zvožena do roba, se itak deformira, če še bolj nagneš, ni da bi kar prevozil rob in bi guma spustila.

So pa pri takih nagibih sile že tako hude, da lahko pač guma enostavno popusti. Neglede na to, ali je zvožena do roba, ima frej 2mm, ali pa 5mm. To je veliko bolj odvisno od podlage in od tega kaj počne pilot na motorju. Torej rezervo gledat po robu in se zanašat na to ni preveč pametno, ti moraš vedet, oziroma čutit kdaj je dovolj. Če tega nisi sposoben, pomeni, da rabiš še malo prakse iz izkušenj. Najslabše je it pogledat gumo, videt da je še 3mm frej in si rečt, ah sej je še rezerva, bom naslednjič še bolj položil.. Potem pa v malinah končaš.

Skratka roba ne boš prevozil pri športni gumi, vsaj na cesti ne, bo prej začela popuščat pa odnašat, oziroma spustila zaradi drugih dejavnikov. Tako da kar po pameti.

Sej sm napisou da rezerva v gumi je še, ne na splošno, ampak v gumi. Mi manjka izkušenj, ja. Zadnjič sem pri kolenčkanju podrsal po tleh s supergo (pri pravilni postavitvi noge na tački- na prstih, s tem da na tej tački nimam tistega distančnika, ker mi ga je pri padcu vtrgalo, drugače bi najbrež po distančniku podrsal). To je zame na cesti meja nagiba (vsaj za letos).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No super, ker bi bilo res čudno, da bi tako hitro prišel do roba sprednje :S

to ni tako čudno, pri meni pride sprednja istočasno, oz. še malenkost prej "do roba" kot zadnja.

je pa r6 te generacije mislim da edini 600SS, ki ima dimenzijo sprednje pnevmatike 120 / 60 / 17.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Prvi vtis za Conti road attack dober. Prej sem imel Metzeler Roadtec Z6, napravil ca. 12500 km, bi bile dobre še za ca. 4000 km.

Po več kilometrih z Conti se javim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Popravek, imam Conti Trail Attack in ne Road Attack.

Kakorkoli, danes sem napravil ca. 300 km z njimi. Ker je bil asfalt hladen, delno tudi moker sem pozitivno presenečen. Tudi enkrat me ni pustila ravnodušnega. Ker sem zamenjal tudi motor (prej sem imel RT-ja z Metzeler Roadtec Z6) je težko primerjati.

Sem se pa peljal odlično. Nekaj seveda doda tudi GS...

LP / Bojan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sm napisou da rezerva v gumi je še, ne na splošno, ampak v gumi. Mi manjka izkušenj, ja. Zadnjič sem pri kolenčkanju podrsal po tleh s supergo (pri pravilni postavitvi noge na tački- na prstih, s tem da na tej tački nimam tistega distančnika, ker mi ga je pri padcu vtrgalo, drugače bi najbrež po distančniku podrsal). To je zame na cesti meja nagiba (vsaj za letos).

meja !!!!!! a ta ti je važna ? vsaj za letos ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

neko mlatenje prazne slame sicer je,a nič konkretno od uporabnikov...

torej continental RaceAtack ??? Hudičevo poceni gume... ??!

jo je kateri vozil že na pisti!? (NE mi marofa omenjat!!) :naughty:

lepa hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tele so jo, se mi pa ne zdi tako grozno poceni, za 270eur dobiš tudi pireli supercorso, ki ni ravno slaba.

že izbrisan link ... :photo:

190-tko 'nekje' dajo za 100 e :naughty: !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

zanima me koliko km vam zdržijo continentalke sport atack, ker sem mal zmeden nekateri so napisali 8000 nekateri sam 5000, moj stil vožnje je sport/turing, pa gume bi uporablo sam na cesti brez marofa in grobnikabiggrin.gif

worship.gif

Popravljeno . Popravil david46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

zanima me koliko km vam zdržijo continentalke sport atack, ker sem mal zmeden nekateri so napisali 8000 nekateri sam 5000, moj stil vožnje je sport/turing, pa gume bi uporablo sam na cesti brez marofa in grobnikabiggrin.gif

worship.gif

Meni je zadnja trajala cca. 6-7kkm, prednja pa cca. 10kkm (menjane 3x zadnja, 2x prednja, bla je taka original gor, pa sem pol vztrajal na njej). Ampak mislim, da bi ob neuporabi avtoceste zdržala zadnja precej več, ker sem bil na potovanjih z obvezno uporabo avtoceste, kjer pa tole gumo po sredini konkretno pobere. Sicer guma odlično drži, vendar sem se prav zaradi obrabe odloču vzet kako bolj sport touring, itak je nikoli nisem 100% izkoristu...

Popravljeno . Popravil rdeci_vragec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

conti sport atack:) zelo zadovolen sicer malo dalj časa rabijo da pridejo na delovno temp. ampak potem je ok.

edino kar bi dal minus tej gumi je cviljenje ko se ustavljam po prvi gumi;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za informacije...drugač pa sem začetnik pa sem se odločil da sprobam več gum da bom vedel katere mi ležijo do zdaj sem imel dunlop qualifer pa pireli diablo corsa zdaj pa grem na continentalke sport atack...trance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da pravi da bo vozil le po cesti in da je začetnik, bodo Conti sport attack vrh glave

tud če ni začetnik so sport attack dobre gume... jaz jih imam že nekaj let in zaenkrat ne bom šel na drugo znamko... res pa je, da si poleti včasih privoščim race attack, katera pa potrebuje malo več ogrevanja ... ko je pa ogreta pa DRŽI ... ampak so sport tudi odlične za po cesti (zame so).

Z sport attack delam cca 10.000 ... in vedno menjam obe hkrati.

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se misliš vozit sportno ti raje predlagam race attack

Če misliš vozit športno ti predlagam, da greš stran od continentala B)

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definirajte "športno" najprej cool.gif

tist kar se ne sme po cesti delat pa še vedno počnemo, ker nam naša ljuba slovenija ne omogoča; sproščanje užitkov na pisti wallbash.gif (ride, itd...občasni obisk grobnika) to je zame športna vožnja.... o km/h pa času od-do pa lihk nebi tukaj boobies.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!