Skoči na vsebino

Continental gume


Lucky

Priporočene objave

Conti trail atack je odslužila svoje,prevoženih 15500km večinoma v dvoje. Nad conti sem navdušen(oprijem,obraba,ne trese), nova je že na"feltni",he he.

post-5502-000798600 1287341447_thumb.jpgpost-5502-098060200 1287341727_thumb.jpgpost-5502-025337700 1287341840_thumb.jpg

pojavile so se razpoke na prehodu med vulkanizacijo tekalnega dela z bokom gume.Pošljem slike prodajalcu WadelReifen in v Continental.

post-5502-083246800 1287342440_thumb.jpgpost-5502-021488900 1287342912_thumb.jpg

lp Cene

Tole sem pa tudi jaz opazil na conti race attack, pa je mela guma 3.500 km.

L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Conti trail atack je odslužila svoje,prevoženih 15500km večinoma v dvoje. Nad conti sem navdušen(oprijem,obraba,ne trese), nova je že na"feltni",he he.

pojavile so se razpoke na prehodu med vulkanizacijo tekalnega dela z bokom gume.Pošljem slike prodajalcu WadelReifen in v Continental.

lp Cene

Hvala za informacije, mi že lep čas lušte delaš za tole gumo, ampak bo treba počakat do spomladi, trenutno sem na "zimskih" no vsaj m+s oznako imajo tako da se lahko vozim legalno po 15.11 : :naughty:

Lahko še enx napišeš kje jih nabavljaš in če , ko dobiš odgovor za tole pokanje.

Hvala že v naprej.

Igor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam imam Conti raceAttack...guma je zdržala cca 3500km, ampak drži pa k 100 hudičev. Kolega ima pa na CB1000R Conti RoadAttack2, je izredno zadovoljen, ker dela dost daljsih tur.

Mislm da jih prodaja večina servisev..jaz jih jemljem pri SMK na Letališki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem kar zadovoljen z njimi. še vedno delam dobre kilometre

Conti trail atack je odslužila svoje,prevoženih 15500km večinoma v dvoje. Nad conti sem navdušen(oprijem,obraba,ne trese), nova je že na"feltni",he he.

post-5502-000798600 1287341447_thumb.jpgpost-5502-098060200 1287341727_thumb.jpgpost-5502-025337700 1287341840_thumb.jpg

pojavile so se razpoke na prehodu med vulkanizacijo tekalnega dela z bokom gume.Pošljem slike prodajalcu WadelReifen in v Continental.

post-5502-083246800 1287342440_thumb.jpgpost-5502-021488900 1287342912_thumb.jpg

lp Cene

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ali kdo obvlada razlike med spodaj navedenimi gumami..?

180/55 ZR 17 M/C 73W TL ContiSportAttack 

180/55 ZR 17 M/C 73W TL ContiSportAttack C

180/55 ZR 17 M/C 73W TL ContiSportAttack H 

Thx. L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo obvlada razlike med spodaj navedenimi gumami..?

180/55 ZR 17 M/C 73W TL ContiSportAttack 

180/55 ZR 17 M/C 73W TL ContiSportAttack C

180/55 ZR 17 M/C 73W TL ContiSportAttack H 

Thx. L.p.

Pri modelu ContiRoadAttack2 velja naslednje:

"C - Variante für BMW-Motorräder"

Kaj pomeni oznaka H ni napisano. Po moje gre za "isto" stvar :hmm: , drugače pa preveriš tule ali je za tvoj motor dovoljena vgradnja (čeprav je to specifično za nemški trg in mislim da so tudi te dodatne oznake povezane s tem).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo obvlada razlike med spodaj navedenimi gumami..?

180/55 ZR 17 M/C 73W TL ContiSportAttack 

180/55 ZR 17 M/C 73W TL ContiSportAttack C

180/55 ZR 17 M/C 73W TL ContiSportAttack H 

Thx. L.p.

Pri modelu ContiRoadAttack2 velja naslednje:

"C - Variante für BMW-Motorräder"

Kaj pomeni oznaka H ni napisano. Po moje gre za "isto" stvar :hmm: , drugače pa preveriš tule ali je za tvoj motor dovoljena vgradnja (čeprav je to specifično za nemški trg in mislim da so tudi te dodatne oznake povezane s tem).

Nisem mogel prejšnjega odgovora popravit :blush:

Evo tole vrže iskanje s googlom:

"

The different letters means different specification for different bikes,

where tests has shown us that the regular tyre will not work properly.

More or less is necessesary for the german market with his own homologation

due to the high speed on motorways.

There is no special recommendation that a "Z" specification will work on

all bikes properly.

Some for example need a special specification some not.

"B": Same construction as regular tyres

"C": Reinforced especially for BMW bikes

"Z": Different construction on the front wheel

"K": Different construction especially for high speed bikes like Hayabusa

or ZZR 1400.

"A": Special construction of the RaceAttack for a few different bikes.

"H": Special construction of the RaceAttack for a few different bikes.

I hope I could help you a little bit to understand the differences. If you

are not sure you could also always look into our technical factbook or on

http://www.conti-fitmentguide.com/

Best regards"

najdeno oziroma vir: www.r1150r.net

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuterist, thanks za objasnilo.

Čeprav mi še vedno niso jasne fizične razlike med njimi :eek: ... (hard, medium..; močnejša konstrukcija,bla,bla...)??

Mi zgleda tole bol birokratsko homologacijski poteg...

Če bojo iste kot lani mism, da nimam kej falit..!

L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

Imam Africo Twin,pa bi zmontiral gor gume Continental TKC 80,pa me zanima koliko kilometrov se da naredit z njo po makedamo-blato,stil vožnje pa v mejah normale.

Če pa ima kdo izkušnje s kakšnimi drugimi znamkami gum,ki so morda istega ali bolšega ranga,pa je seveda info zelo dobrodošel.

Zaenkrat mi je najbolj pomembna življenska doba gume-prevoženi km!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes moja lubika dobila novo obutev. odločla sem se za Continental Road Attack 2.

prejšnje bridgestone bt020, stare 4 leta, prevoženih 11500 km, so že bile zelo proti koncu. in ker se za naslednji podaljšan vikend odpravljava na morje, je bilo potrebno nekaj storit.

upam, da nisem falila.

Kako se ti držijo gume? Sam imam namen dat odzadaj isto pnevmatiko.

Lp

Popravljeno . Popravil honda2000
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

že mal pozbljena tema, ampak za tole gumo bi tud mene zanimalo ...

LP

Je kdo že sprobal continetal motion gumo. Cena je pri Širniku zelo ugodna 100eur (180/55/17).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

že mal pozbljena tema, ampak za tole gumo bi tud mene zanimalo ... ContiMotion

LP

Prednja utečena včeraj na prvi furi v 2012 na 900-taku GT tipa. Zadaj je skoraj nova RoadAttack2.

Problemov nobenih kljub pozno zimskim razmeram (beri mokri, vlažni odseki, hladno, toplo, .. .)

ravno take za katere je tip gume narejen (celoletna uporaba).

Seveda forsiranja skozi ovinke še ni bilo.

Prekladanje motorja je spet postal užitek (koničasti profil prednje gume, prejšnja (Sport Attack) je

bila dodobra "pobrušena na strehco" in je posledično vleklo v zavoj).

So far so GOOD. :OK:

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam na slo dnevu vozil Race Attack so se obnesle super. Jih mas pa v akciji za male pare in je res odlična guma: http://www.ready-2-r...-mx51-110-90-19

342€ za set 190 in 120 so male pare?? GP Racer 211 Ntec slick, ki so recimo v istem rangu dobiš za 280€ set v tej dimenziji. Al je akcijska cena kaka druga?

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pozabil zakaj sem sploh prišel v to temo :) Hotel vprašat če je kdo vozil Continental Sport Attack po dirkališču, npr. kakšen Marof, Raceland, mogoče Pannonija in kako so se obnesle.. Se gume hitro začnejo pregrevat in popuščat pri malo bolj agresivni vožnji, al ni panike? Jih imam namreč na Fazerci in nameravam spomladi tut Fazerco enkrat zraven Suzukija vzet na Marof, da mal sprobam. Pa ne bi lih gum menjal, če so kolkr tolk primerne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotel vprašat če je kdo vozil Continental Sport Attack po dirkališču, npr. kakšen Marof, Raceland, mogoče Pannonija in kako so se obnesle.. Se gume hitro začnejo pregrevat in popuščat pri malo bolj agresivni vožnji, al ni panike?

Znanec je vrgel VTR po tleh na Panoniji s Sport Attack-om zaradi "nenadnega zdrsa zadnjega kolesa". Povedal je, da sploh ni vedel, kdaj ga je odžagalo... Če sem ga dobro razumel, niso ravno najprimenejše za progo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sport attack

Za po cesti ni nihče od nas imel kakih zamer. Sam jih trenutno uporabljam na CBF600 izkjučno po cesti in v penzionerske namene (regionalke do 120 km/h, ovinki dinamično), ampak jih bom zamenjal za kaj tršega. 7000 km ni slaba številka, ampak polno obtežen CBF s tremi kovčki in še kako malenkostjo ni za take gume...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pozabil zakaj sem sploh prišel v to temo :) Hotel vprašat če je kdo vozil Continental Sport Attack po dirkališču, npr. kakšen Marof, Raceland, mogoče Pannonija in kako so se obnesle.. Se gume hitro začnejo pregrevat in popuščat pri malo bolj agresivni vožnji, al ni panike? Jih imam namreč na Fazerci in nameravam spomladi tut Fazerco enkrat zraven Suzukija vzet na Marof, da mal sprobam. Pa ne bi lih gum menjal, če so kolkr tolk primerne.

Lani nas Marofu je en Novomeščan, če se ne motm s Tuono in s Sport Attack, kar konkretno cirkuliral.

Smo kak zdrs pričakoval, pa se na srečo ni zgodu. Je najprej vozil z znižanim tlakom (ca 2,0 / 2,4) in

je potožil o precejšnjem gnetenju. Na pobudo o specifiki Contijeve karkase, ki zahteva višji tlak,

je dopumpal na ca 2,35 / 2,7 (vse hladno). Komentar je bil, da je bilo mnogo bolje.

Specifika Contijeve karkase.

Za obrabo pa nimam podatkov.

Tlak je zapisan po spominu in me ne prijet za besedo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pozabil zakaj sem sploh prišel v to temo :) Hotel vprašat če je kdo vozil Continental Sport Attack po dirkališču, npr. kakšen Marof, Raceland, mogoče Pannonija in kako so se obnesle.. Se gume hitro začnejo pregrevat in popuščat pri malo bolj agresivni vožnji, al ni panike? Jih imam namreč na Fazerci in nameravam spomladi tut Fazerco enkrat zraven Suzukija vzet na Marof, da mal sprobam. Pa ne bi lih gum menjal, če so kolkr tolk primerne.

Tukaj je test: http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/nasveti/gume-continental-race-attack/,

cena na linku od R2R je pa za par - tako so povedali meni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je 183€ za par je res ugodno.. Sam ne vem zakaj imajo pol zraven napisane sledeče cene

120/70-17 TL NHS - 135€

180/55-17 TL NHS - 192€

190/60-17 TL NHS - 207€

Jst iz tega sklepam da je tolk posamezna guma.. Sem sklepal da je pač 183€ cena za dimenzijo 160, za ostale dimenzije pa kot sledi iz napisanega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!